طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یا وام بانکی ⭐️ گرید کانون

طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یا وام بانکی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یا وام بانکی توسط کارشناسان و متخصصین امور بانکی تهیه می شود. سرمایه گذارانی که قصد تاسیس یا راه اندازی یک کسب و کار را دارند، از اهمیت دریافت تسهیلات بانکی برای پوشش برخی از هزینه ها آگاه هستند. وام بانکی می تواند، پشتوانه ای برای کسب و کارهای نوپا باشد و میزان آورده متقاضی به کار را کاهش دهد.

اخذ وام و تسهیلات بانکی از مهم ترین اقداماتی است که سرمایه گذاران را در همان ابتدای کار به چالش می کشد. چرا که بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای این که به شما اعتماد کنند و وام را به شما تخصیص دهند، نیاز به مستنداتی دارند. این مستندات باید توجیه پذیر بودن سرمایه گذاری را نزد بانک عامل اثبات کنند. از این رو، ارائه طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یا وام بانکی ضروری می باشد.

فرمت طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یا وام بانکی

حال که از ضرورت طرح توجیهی برای وام آگاه شدیم، این سوال پیش می آید که طرح توجیهی باید به چه صورت نگارش شود که توسط بانک عامل مورد پذیرش واقع شود؟

پاسخ این سوال بسیار تخصصی و پیچیده است زیرا هر کدام از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، فرمت خاصی را به عنوان طرح توجیهی پذیرش می کنند و شما نمی توانید، همان طرح توجیهی را که به طور مثال برای بانک کشاورزی آماده کرده اید، به بانک سپه تحویل دهید.

کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی از فرمت ها و استانداردهای بانک های مختلف آگاه بوده و طرح توجیهی را مطابق با فرمت درخواستی بانک عامل نگارش می کنند و یکی از دلایلی که طرح توجیهی باید حتما توسط متخصصین امور بانکی نوشته شود، نیز همین موضوع است.

مشخصات طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یا وام بانکی

نگارش طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یا وام بانکی باید مطابق با داده های روز انجام گردد. شاخص های مالی پروژه چون سرمایه ثابت، سرمایه درگردش و هزینه های طرح در طرح توجیهی با اعداد و ارقام روز، مبلغ گذاری می گردند.

پیش بینی سود خالص، سود ناخالص، نقطه سر به سر، نرخ بازده داخلی طرح و مدت زمان برگشت سرمایه نیز به صورت تخصصی توسط کارشناسان زبده صورت می پذیرد. تنظیم طرح توجیهی بانکی و تمام محاسبات و گزارش گیری ها در آن به صورت نرم افزار محور و با نرم افزار تخصصی کامفار انجام می شود.

نگارش طرح توجیهی برای تحویل به بانک ها همراه با گرید کانون - طرح فنی

نگارندگان طرح توجیهی برای بانک چه کسانی هستند؟

طرح توجیهی برای وام علاوه بر این که باید فرمت منحصر به فرد بانک عامل را داشته باشد، باید توسط متخصصین واجد شرایط نوشته شود تا بتواند، در بانک مورد دفاع قرار گیرد. بانک ها تنها طرح توجیهی که توسط مشاوران امین اعتباری و بانکی کشور تهیه گردد را می پذیرند.

مشاوران اعتباری و بانکی، کارشناسانی هستند که توسط کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته و رتبه لازم را برای نگارش طرح توجیهی پیدا کرده اند.

باید اضافه کنیم، استانداردها و دستورالعمل های بانکی به صورت دوره ای دچار تغییرات می شوند و تنها کارشناسان طرح توجیهی از آخرین تغییرات آگاه بوده و طرح های توجیهی را مطابق با آنها تهیه می کنند.

بانک چگونه وام درخواستی را به سرمایه گذاران اختصاص می دهد؟

بانک برای این که در پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری ها مشارکت داشته باشد، باید از صلاحیت طرح مورد نظر اطمینان حاصل کرده و سپس اعتبار درخواستی را به متقاضیان اختصاص دهد.

بدین منظور کارشناسان بانکی، طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یا وام بانکی را از سرمایه گذاران درخواست می کنند. بانک ابتدا شروع به راستی آزمایی اطلاعات موجود در طرح توجیهی کرده و بررسی می کند، آیا داده ها به روز و واقعی هستند یا خیر.

بررسی صلاحیت متقاضیان و مدیران طرح، تجزیه و تحلیل شاخص های مالی و سودآوری طرح و همچنین بررسی توانایی متقاضیان برای بازپرداخت تسهیلات نیز از مواردی هستند که توسط بانک انجام می گردند. به طور کلی طرح های با سودآوری مطلوب و ریسک کم در اولویت تخصیص وام قرار می گیرند.

چرا باید طرح توجیهی بانکی را به طرح فنی سفارش دهیم؟

سایت طرح فنی از بزرگترین سایت های نگارش انواع طرح های توجیهی در حوزه های صنعتی، گردشگری، دامپروری، کشاورزی و … در کشور است. متخصصین ما از برترین مشاوران اعتباری و بانکی کشور بوده و بیش از 25 سال سابقه در نگارش طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یا وام بانکی دارند.

5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح نیز از امتیازات طرح فنی است که باعث اطمینان خاطر شما خواهد شد. تیم ما تا اخذ تسهیلات بانکی و اخذ مجوز همراه شما خواهند بود.

ضمن این که ما برای راهنمایی سرمایه گذاران پس از سفارش طرح توجیهی، جلسه آنلاین رایگان نیز برگزار می کنیم. در این جلسه، توضیحاتی در خصوص امور اداری و بانکی طرح به شما ارائه شده و سوالات شما پاسخ داده می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب