طرح توجیهی با نرم افزار کامفار ⭐️ توسط کارشناس با 25 سال سابقه

طرح توجیهی با نرم افزار کامفار - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی با نرم افزار کامفار شامل مدل سازی اقتصادی و گزارش گیری شاخص های مالی یک کسب و کار می باشد. نرم افزار کامفار (COMFAR)، یک نرم افزار قدرتمند مالی است که برای امکان سنجی و آنالیز اقتصادی و مالی طرح های کسب و کار به کار می رود.

انعطاف پذیری، مزیت مهم این نرم افزار است. به طوری که با استفاده از این نرم افزار می توان، انواع طرح های توجیهی صنعتی، کشاورزی، بازرگانی، گردشگری، دامداری و … را تنظیم کرد. یک طرح توجیهی متشکل از سه بخش اطلاعات فنی، اطلاعات مالی و مطالعات بازار است که بخش برآورد شاخص های مالی در آن از طریق نرم افزار کامفار صورت می پذیرد.

برآورد و محاسبه سرمایه ثابت، سرمایه درگردش، هزینه سالیانه تولید، استهلاک سالیانه، قیمت تمام شده محصول، میزان درآمد زایی طرح و سایر شاخص های مالی پروژه از طریق نرم افزار کامفار در طرح توجیهی انجام می گردد.

تهیه طرح توجیهی با نرم افزار کامفار چه مزایایی دارد؟

تنظیم طرح توجیهی با نرم افزار کامفار باعث می شود، سرمایه گذاران علاوه بررسی جریان نقدی، فرصت ها و تهدیدات موجود در طرح را به صورت شفاف مشاهده نمایند. جداول و نمودارهای تنظیمی توسط نرم افزار کامفار منجر به مدیریت منابع مالی توسط سرمایه گذاران و برنامه ریزی اصولی برای سرمایه گذاری می گردد. گزارش گیری اقتصادی و مالی کسب و کارها با نرم افزار کامفار، خطاهای انسانی در محاسبات و برآوردها را از بین می برد.

تهیه طرح توجیهی با این نرم افزار در انواع پروژه های ایجاد، توسعه، نوسازی، مشارکت در سرمایه گذاری و … امکان پذیر است. اما شاید مهم ترین مزیت تنظیم طرح توجیهی با نرم افزار کامفار، پذیرش آن توسط سیستم بانکی کشور باشد. چرا که بانک های عامل برای اختصاص تسهیلات به سرمایه گذاران، تنها طرح های توجیهی که با نرم افزار کامفار تهیه شده باشند را می پذیرند.

نرم افزار کامفار چگونه توجیه پذیری یک طرح را بررسی می کند؟

نرم افزار کامفار با بررسی شاخص های اقتصادی پروژه، دیدی کلی از وضعیت فعلی و آینده طرح را به سرمایه گذاران می دهد.

تحلیل و آنالیز شاخص هایی چون نرخ بازده داخلی طرح (IRR)، ارزش خالص فعلی (npv)، شاخص سودآوری (PI)، نرخ و دوره بازگشت سرمایه (pbp)، نقطه سر به سر، جریان خالص وجوه نقد و … به سرمایه گذاران کمک می کند، ریسک موجود در طرح را مشاهده کنند. بدین ترتیب آنها می توانند، توجیه پذیری یا عدم توجیه پذیری طرح را درک کرده و سپس وارد مسیر سرمایه گذاری گردند.

نگارش انواع طرح توجیهی با نرم افزار کامفار - طرح فنی

اطلاعات ورودی در تهیه طرح توجیهی توسط نرم افزار کامفار

تعریف مشخصات و مختصات پروژه در رأس اطلاعاتی است که برای تهیه طرح توجیهی با نرم افزار کامفار لازم است. در ضمن باید نوع محصولات تولیدی و برنامه ریزی زمانی پروژه مشخص گردد.

واحد رسمی پول کشور و میزان تورم داخلی و خارجی نیز از ورودی های نرم افزار کامفار است. ضمن این که میزان مشارکت سایر سرمایه گذاران، میزان آورده متقاضی و میزان تسهیلات دریافتی نیز باید مشخص گردد.

کارشناسان هزینه های ثابت طرح شامل هزینه زمین، هزینه ساخت و احداث پروژه، هزینه ماشین آلات خط تولید و سایر زیرساخت های طرح را با قیمت روز محاسبه کرده و وارد نرم افزار می کنند. افزون بر آن، هزینه های تولید نیز شامل هزینه خرید مواد اولیه، دستمزدها و تمامی هزینه های اجرایی طرح نیز از اطلاعات ورودی نرم افزار می باشند.

تنظیم طرح توجیهی با نرم افزار کامفار را به چه کسانی بسپاریم؟

تهیه طرح توجیهی با نرم افزار کامفار، کاری پیچیده است که تنها در تخصص طرح توجیهی نویسان برتر می باشد. نگارندگان طرح توجیهی دارای تخصص در امور سرمایه گذاری و بانکی بوده و از آخرین استانداردهای بانکی مطلعند.

آنها شناخت کامل از نرم افزار کامفار داشته و می دانند، چه فرمتی از گزارش، مورد پذیرش توسط بانک ها، موسسات مالی و اعتباری، صندوق های سرمایه گذاری، سازمان های صادرکننده مجوز و ارگان های دولتی است.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

در پایان می خواهیم، به معرفی سایت طرح فنی بپردازیم که از بزرگترین سایت های تهیه طرح توجیهی در کشور است. کارشناسان ما، تمامی طرح های توجیهی را با نرم افزار کامفار تهیه کرده و 25 سال سابقه در نگارش انواع طرح های توجیهی صنعتی، گردشگری، کشاورزی و … دارند.

5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان در خصوص طرح نیز از امتیازات منحصر به فردی است که با سفارش طرح توجیهی با نرم افزار کامفار از ما دریافت خواهید کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب