طرح توجیهی بیت کوین ⭐️ سال 1401 (pdf + word) ارز دیجیتال

طرح توجیهی بیت کوین رو از کجا تهیه کنم - طرح فنی

فهرست مطالب

در انتهای این مقاله، طرح توجیهی بیت کوین سال 1401 موجود است که شما میتوانید آن را تهیه کنید و سپس سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

ارائه طرح توجیهی بیت کوین ، باید از جمله مهم‌ترین اولویت‌های افرادی باشد که می‌خواهند در زمینه ارزهای دیجیتالی فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام دهند با داشتن یک طرح توجیهی قدرتمند می‌توانید با دیدی وسیع‌تر در زمینه ارزهای مجازی سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام دهید، در ادامه توضیح خواهیم داد که چطور میتوانید با استفاده از طرح امکان سنجی بیت کوین و اتریوم درآمد میلیونی به دست آورید.

آشنایی با تاریخچه ارز دیجیتال بیت کوین

زمان زیادی از حضور اینترنت در دنیای امروز می‌گذرد از این رو وقت آن فرا رسیده بود که از پتانسیل موجود در آن برای ایجاد درآمد و راه انداختن کسب و کاری مدرن‌تر، اقداماتی انجام شود، می‌توان سال 2008 را تولد بیت کوین در نظر گرفت که باعث شد در فضای اینترنت، انقلاب بزرگی رخ دهد، البته در خصوص اینکه چه کسی رسماً بیت کوین را اختراع کرده، اطلاعات دقیقی در دست نیست.

این احتمال وجود دارد که فرد مورد نظر تمایلی ندارد که نام خود را افشا کند و در مورد علت این کار توضیحی بدهد البته برخی از نام‌ها از جمله « ساتوشی ناکاموتو » در این بین خودنمایی می‌کند، با این حال این مهم هرگز تأیید نشده است، حقیقت هر چه که باشد، اختراع او باعث شده بسیاری از افراد در جهان به درآمد و ثروت قابل توجهی برسند.

ویژگی برتر ارز دیجیتالی بیت کوین

قبل از اینکه به صورت جدی وارد مبحث خرید و فروش ارزهای دیجیتالی همچون «بیت کوین» شوید، باید از ویژگی‌های ظاهری آن اطلاعات خوبی را به دست آورید، بیت کوین مانند سایر ارزهای دنیا واقعیتی فیزیکی ندارد، شما نمی‌تواند آن را لمس کنید، در کیف بگذارید و یا در منزل خود ذخیره کنید، این ارز در فضای اینترنت خرید و فروش می‌شود و باید مراحلی را برای استخراج آن طی کرد.

بخش مهمی از فرآیندهای استخراج ارز دیجیتال، نیازمند استفاده از منبع برق و انرژی‌های تولید شده است، تا شما بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید، نکته مهمی که در طرح توجیهی بیت کوین باید به آن توجه شود این است که ارزهای دیجیتالی، ارزهایی هستند که توسط مردم هر جوامعی مورد استفاده قرار می‌گیرند و مانند سایر پول‌ها در دست دولت‌ها و حکومت‌ها نیستند به همین جهت وضعیت‌هایی چون تورم، رکود و یا رکود تورمی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود.

مجوزهای قانونی برای استخراج ارز دیجیتالی بیت کوین

به کارگیری طرح توجیهی زمانی سودمند خواهد بود که مطمئن باشید، امکان فعالیت شما در زمینه ارزهای دیجیتالی در کشورتان فراهم است و با موانع قانونی رو به رو نمی‌شوید، در گذشته اجازه فعالیت و استخراج آن به افراد و سرمایه‌داران داده نمی‌شد و موانع قانونی برای آن وجود داشت.

از این رو با تلاش‌های قانونی و پیگیری‌های سرمایه‌گذاران در این زمینه، در 26 شهریور سال 1397 بود که اجازه فعالیت و واردات دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتالی صادر شد، این خبر نشان دهنده این است که افراد و سرمایه‌گذاران و همچنین مردم عادی می‌توانند در زمینه ارزهای دیجیتالی اقداماتی اساسی و کاملاً قانونی را انجام دهند.

حتماً برای شما هم جای سؤال است که جواز صادر شده تا چه مدت اعتبار دارد؟

طبق قانون جواز فعالیت در زمینه استخراج بیت کوین 6 ماه است البته در صورتی که در طول این مدت فعالیت شما رشد و پیشرفت خوبی را طی کرده باشد، بعد از مدت زمان تعیین شده دوباره آن را تمدید می‌کنند، همچنین در صورتی که افراد در دوره تعیین شده نتوانند کار خود را پیش ببرند، مجوز آن‌ها باطل خواهد شد البته برخی از افراد برای دریافت مجوز اقدام می‌کنند اما به دلیل عدم تهیه زیرساخت‌های مناسب نمی‌توانند پروانه بهره‌برداری را کسب کنند.

در طرح توجیهی خود باید به جزئیات این مهم و زمان دقیق بهره‌برداری نیز توجه کنید، بر این اساس به کار گیری طرح توجیهی بیت کوین می‌تواند شکل و معنایی منطقی را به خود بگیرد، چون در چارچوب قوانین کشور بوده و در صورت مشکل می‌توان از همان راه‌های قانونی به رفع آن پرداخت.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]نکته 1: « بر اساس قانون افراد نمی‌توانند یک جواز را برای چند شخص حقیقی و حقوقی در نظر بگیرند. البته در صورتی که فردی اقدام به تأسیس شرکت کند، می‌تواند برای دریافت جواز تأسیس فعالیت شرکت خود در زمینه استخراج بیت کوین اقدام کند. »[/box]

تصویر وضعیت قانونی بودن استخراج بیت کوین را مشاهده میکنید اطلاعات بیشتر در طرح توجیهی بیت کوین موجود است

بررسی وضعیت قانونی استخراج بیت کوین

در طرح توجیهی بیت کوین باید به مجوزهای قانونی آن توجه کنید حتی اگر به صورت قانونی فعالیت در آن آزاد شده باشد، باز هم شما باید تحقیقات لازم را در آن زمینه انجام دهید، مثلاً ممکن است طی زمان تبصره‌هایی به قانون استفاده و استخراج بیت کوین، اضافه شود و شما با موانعی رو به رو شوید.

برای فعالیت گسترده در زمینه بیت کوین به خصوص برای استخراج آن شما باید مجوزهای قانونی آن را دریافت کنید تا دولت به شما اجازه فعالیت آن را بدهد، این مجوز را وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌کند، در واقع دستگاه‌های استخراج ارز به صورت قانونی وارد کشور می‌شوند اما اگر شما می‌خواهید که آن‌ها را خریداری کنید و به صورت گسترده به استخراج بیت کوین بپردازید، باید مجوز خرید و ترخیص آن را از گمرک داشته باشید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک pdf و word سال 99

آینده بیت کوین به کجا می رود؟

اینکه بیت کوین در آینده به عنوان پولی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که اسکناس‌های کاغذی امروز ما در برابر آن مضحک به نظر می‌رسند یا به عنوان یک فناوری که در زمان خودش سروصدایی به پا کرده بود و سپس به فراموشی سپرده شد، به باور و اعتماد مردم نسبت به بیت کوین بستگی دارد.

پذیرش این ارز دیجیتال از ابتدای تاریخ خود همواره در حال رشد بوده و تداوم این مسیر محتمل‌ترین گزینه به نظر می‌رسد. استفاده از بیت کوین به عنوان ابزاری که قادر به ذخیره ارزش در طول زمان است، در کنار استفاده از آن به عنوان واسطه پرداخت یا همان پول رو به افزایش است، اما در کنار تمامی این موارد بیت کوین مشکلاتی هم دارد که می‌تواند سرعت پذیرش آن را بکاهد و در بدترین حالت مانعی برای فراگیر شدنش باشد.

کسب درآمد از طریق ماینر بیت کوین

روش اول خرید دستگاه های ماینر است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بیت کوین استخراج کنید. توجه داشته باشید که فعالیت در این حوزه نیاز به سرمایه دارد و قیمت هر دستگاه به دلار محاسبه می شود، اما استخراج ارز دیجیتال بیت کوین بسیار سودآور است و شما می‌توانید با خرید چند دستگاه ماینر کسب درآمد خوبی داشته باشید.

در ابتدا بهتر است بدانید اگر قصد خرید دستگاه ماینر را دارید بهتر است بدانید که برای استخراج بیت کوین باید به وزارت صنعت و معدن مراجعه کنید و مجوز استخراج ارز دیجیتال دریافت نمایید در این صورت وزارت صنعت و معدن شما را به وزارت نیرو (برای دریافت برق صادراتی) معرفی کرده و برق  صادراتی در اختیار شما قرار می دهند، در این صورت شما می توانید به صورت قانونی در حوزه استخراج بیت کوین فعالیت کنید.

کسب درآمد از طریق ترید کردن بیت کوین

شاید تا به حال با گزینه‌ای به نام ترید مواجه نشده بودید اما بهتر است در این بخش از طرح توجیهی بیت کوین بدانید یکی از بهترین راه های کسب درآمد از بیت کوین ترید کردن می باشد در واقع شما می توانید از نوسانات بازار کسب درآمد کنید.

حال شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه باید این کار انجام شود توجه داشته باشید که قیمت ارز های دیجیتال همواره در حال نوسان است و بسیاری از ساعت‌ های روز قیمت آن بالا می‌رود بعد امکان دارد ساعت ‌هایی از روز هم قیمت آن افت می کند.

فقط کافی است شما می توانید تشخیص دهید که چه زمانی  قیمت بیت کوین افت می کند و چه زمانی هم افزایش قیمت دارد با تشخیص این مسئله به راحتی می‌توانید در زمانی که بیت کوین ارزان شده آن را خریداری کنید و در زمان افزایش قیمت آن را بفروشید و سود بسیار چشمگیری را دریافت نمایید.

شناسایی و فراهم کردن دستگاه‌های استخراج بیت کوین

بخش مهمی از این کار بیت کوین باید به شناسایی و خرید دستگاه‌های مورد نیاز برای استخراج آن اختصاص یابد، به اصلاح به این دستگاه‌ها «ماینینگ بیت کوین» می‌گویند.

 • خرید دستگاه‌هایی به نام منبع تغذیه
 • تهیه کیف پول مخصوص استخراج بیت کوین
 • داشتن اینترنت پر قدرت و همیشگی
 • تأمین برق مورد نیاز دستگاه‌های استخراج بیت کوین
 • خرید تجهیزات خنک کننده دستگاه‌های استخراج بیت کوین

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]نکته 2: « از زمان آغاز به کار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی، دستگاه‌های مختلفی روی کار آمدند تا پروژه استخراج را با بهترین عملکرد انجام دهند از این رو بهتر است برای افزایش راندمان کاری خود، از دستگاه‌های روز دنیا برای استخراج بیت کوین استفاده کنید. »[/box]

تحول در دستگاه‌های بیت کوین

امروزه دستگاه‌های جدید تراشه‌های مخصوصی به نام «ASIC» را دارند که کار استخراج بیت کوین را انجام می‌دهند البته در گذشته این کار از طریق پردازنده‌ها انجام می‌شد اما با گسترش شبکه بیت کوین و تمایل مردم و سرمایه‌گذاران برای فعالیت در زمینه استخراج ارزهای دیجیتالی، دستگاه‌های جدید با تراشه‌های مخصوصی تولید شدند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]نکته 3: « فعالیت استخراج بیت کوین را از طریق کامپیوترهای شخصی خود انجام ندهید، انجام این کار از نظر اقتصادی نمی‌تواند سوددهی خوبی را برایتان به همراه بیاورد، ضمن اینکه سخت افزارهای قوی برای استخراج بیت کوین می‌تواند به کامپیوتر شما آسیب وارد کند لذا باید برای این کار دستگاه مخصوص به آن را تهیه کنید. »[/box]

نکاتی برای خرید دستگاه های استخراج ارز

 1. در انتخاب دستگاه مورد نظر به برند آن دقت کرده و از اصل بودن بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 2. قدرت و پردازش دستگاه انتخابی شما باید بالا باشد.
 3. مقدار برق مصرفی دستگاه مورد نظر را بررسی کنید.

قدرت دستگاه

مهمترین بخش هر دستگاه استخراجی این است که در هر ثانیه چند هش تولید میکند؟ هرچقدر مقدار هش بیشتر باشد قدرت دستگاه بالاتر میرود.

مصرف برق

مصرف برق نیز باید مورد توجه قرار گیرد، چون میزان برقی که مصرف میشود رابطه مستقیمی با سوددهی شما دارد، هرچقدر میزان مصرف برق کمتر و قدرت دستگاه بیشتر باشد سوددهی دستگاه بیشتر است.

قیمت

توجه کنید: دستگاه ماینر یا استخراج را تنها بر اساس قیمت یا فقط قدرت انتخاب نکنید، بهترین دستگاه ASIC میباشد که کارآمدترین آنهاست، اگه بخواهیم بگوییم کدام دستگاه پربازده ترین است باید دستگاهی را انتخاب کرد که قدرت هش بیشتر و مصرف برق کمتری دارد.

مدل و برندقدرت پردازشمصرف برقتاریخ عرضه به بازار
Bitmain Antminer S19 Pro110Th/s3250WMay 2020
Bitmain Antminer S1995Th/s3250WMay 2020
MicroBT WhatsMiner M30S86Th/s3268WApr 2020
Bitmain Antminer S17+73Th/s2920WDes 2019
Bitmain Antminer S17 Pro53Th/s2094WApr 2019
MicroBT WhatsMiner M31S70Th/s3220WApr 2020

بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

همانطور که میدانید دستگاه های استخراج بیت کوین زیادی در بازار موجود هستند اما همه ی آنها کاربردی نیستند و پیشنهاد نمیشوند از این رو در ادامه به معرفی معروف ترین و بهترین دستگاه ها میپردازیم.

5 برند تولید کننده دستگاه استخراج بیت کوین

[tie_list type=”checklist”]

 • بیت مین (BitMain) – تولید کننده دستگاه های انت ماینر (AntMiner)
 • کنان (Cannan) – تولید کننده دستگاه های آوالون (Avalon)
 • اینوسیلیکون (Innosilicon) – تولید کننده دستگاه های ترمیناتور (Terminator)
 • میکرو بی تی (MicroBT) – تولید کننده دستگاه های واتس ماینر (WhatsMiner)
 • ای بنگ (Ebang) – تولید کننده دستگاه های ای بیت (Ebit)

[/tie_list]

بهترین دستگاه استخراج بیت کوین

در این زمینه باید تحقیقات زیادی را انجام دهید به خصوص از افرادی که سال‌های زیادی در زمینه استخراج بیت کوین فعالیت می‌کنند، اطلاعات جامعی را در خصوص به صرفه‌ترین و با کیفیت‌ترین دستگاه‌ها به دست آورید، در حال حاضر از جمله محبوب‌ترین این دستگاه‌ها « Antminer S19 » است که با کمترین برق مصرفی توانسته از لحاظ اقتصادی برای فعالان حوزه بیت کوین مقرون به صرفه باشد.

این دستگاه با دارا بودن یک سیستم خنک کننده قوی توانسته در دنیا به فروش خوبی برسد زیرا هر چقدر کیفیت دستگاه استخراج بیت کوین بهتر باشد، نتیجه‌ای که به دست می‌آید نیز رضایت‌بخش‌تر خواهد بود.

بهترین دستگاه استخراج Antminer S9 است

کاربرد دستگاه ها برای دیگر ارز ها

آیا میتوانم با دستگاه بیت کوین ارز دیجیتال دیگری را هم استخراج کنم؟

اکثر دستگاه های استخراج از یک الگوریتم رمزنگاری خاص استفاده میکنند، الگوریتم استخراج بیت کوین SHA-256 میباشد، پس میتوانید با این دستگاه استخراج، ارزهایی مانند بیت کوین، بیت کوین کش، بیت کوین اس وی و چند ارز دیجیتال دیگر که از این الگوریتم استفاده میکند را استخراج کنید.

به کارگیری استخرهای استخراج بیت کوین

در مورد ارزهای حقیقی، همیشه مکانی فیزیکی وجود دارد که تولید کنندگان پول در آنجا با استفاده از دستگاه‌هایی اقدام به چاپ پول می‌کنند، در مورد ارزهای دیجیتالی نیز این مهم وجود دارد با این تفاوت که مکان مورد نظر در فضای اینترنت را استخر نامگذاری کردند، در این مکان افرادی که می‌خواهند در زمینه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال فعالیت کنند، جمع می‌شود و کار خود را آغاز می‌کنند.

هر فردی که در استخر مورد نظر فعالیت می‌کند بسته به پایین و یا بالا بودن قدرت پردازش خود، به سود می‌رسد، استخرهای زیادی در زمینه استخراج بیت کوین فعالیت می‌کنند که شما می‌توانید با کمی تحقیق برترین شرکت‌های ارائه دهنده استخر را شناسایی کرده و از فضایی که آن شرکت در اختیار شما قرار می‌دهد برای استخراج بیت کوین استفاده کنید.

شناسایی روش‌های خرید و فروش در طرح توجیهی بیت کوین

حالا که با بیت کوین، دستگاه‌ها و به دست آوردن استخرهای مناسب آشنا شدید، باید از روش‌هایی خرید و فروش بیت کوین اطلاعات لازم را به دست آورید، برای خرید و فروش بیت کوین استخراجی خود دو روش مهم و شناخته شده وجود دارد، برخی از افراد برای خرید و فروش بیت کوین خود به صرافی‌های دیجیتالی مراجعه می‌کنند و برخی خودشان فرد خریدار و یا فروشنده را پیدا کرده و وارد توافق نهایی می‌شوند.

البته روش استفاده از صرافی‌های آنلاین، هم راحت‌تر است و هم شما سریع‌تر به سود خود می‌رسید، کافی است تنها سایت مورد نظر را پیدا کرده و در آن ثبت نام کنید سود شما نیز به کیف پول مجازی‌تان که در سایت وجود دارد، واریز می‌شود.

داشتن نماد اعتماد سایت برای خرید و فروش بیت کوین

از آنجایی که فعالیت استخراج ارز در کشور قانونی شده، سایت‌های فعال در این زمینه باید نماد اعتماد داشته باشند. به همین جهت در صورتی که در روند فعالیت شما در سایت مشکلی رخ بدهد، می‌توانید از طریق پشتیبانی آن اقدام به رفع مشکل کنید، در روش دوم که شما خودتان اقدام به پیدا کردن خریدار و یا فروشنده به صورتی حضوری می‌کنید، ریسک بالایی دارد.

چون سایتی به صورت قانونی پشتیبان شما نیست و در صورتی که ارز خود را از دست بدهید، نمی‌توانید آن را پس بگیرید، به همین منظور در طرح توجیهی ارز دیجیتال ، لیستی از سایت‌های معتبر و قانونی که در این زمینه فعالیت می‌کنند را جمع آوری کنید، اگر قرار است که به صورت جدی در این زمینه فعالیت داشته باشید، هرگز به سمت خرید و فروش حضوری بیت کوین نروید تا در سرمایه‌گذاری‌تان ضرر نکنید.

طرح توجیهی بیت کوین (ماینر بیت کوین)

طرح توجیهی برای فعالیت و استخراج بیت کوین بسیار مهم است، طرح توجیهی به نوعی مانند یک پروپوزال عمل می‌کند در یک پروپوزال شما باید جزئیات دقیقی از تحقیقی که قرار است آن را انجام دهید را جمع آوری کنید، در این زمینه شما به جمع آوری منابع و اطلاعات، امکان تحقیقات میدانی، امکان سنجی از نظر پیشرفت تحقیق در حین کار، شناسایی موانع موجود و یا موانعی که ممکن است در حین کار در سر راه شما قرار بگیرید.

همچنین هزینه‌هایی که باید برای این تحقیق پرداخت کنید را باید مورد توجه و بررسی قرار دهید، از طرفی دیگر میزان سودآوری فعالیت در یک پروژه مانند «بیت کوین» نیز باید به دقت مورد توجه فرد متقاضی قرار بگیرد و بعد قدم‌های آتی را برای اجرای بخش اصلی کار بردارد.

به کارگیری طرح فنی در زمینه ارزهای دیجیتالی می‌تواند چنین اطلاعات دقیق و ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد.

طرح توجیهی ماینینگ بیت کوین شامل چه مواردی است؟

[tie_list type=”starlist”]

 • میزان سرمایه اولیه برای شروع
 • میزان درآمد و فروش
 • نقطه سر به سر
 • میزان سود پیش بینی شده
 • دوره برگشت سرمایه
 • تجهیزات موردنیاز
 • نیروی کار موردنیاز
 • میزان سود سالیانه
 • هزینه رهن مکان
 • هزینه های جاری
 • هزینه برق مصرفی
 • هزینه استخدام نگهبان
 • هزینه خرید دستگاه
 • هزینه نصب و راه اندازی
 • هزینه های قبل از بهره برداری
 • برآورد گردش سرمایه 2 ماهه
 • برآورد سود ویژه و ناویژه
 • میزان سود در سال اول
 • ماشین آلات موردنیاز

[/tie_list]

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]طرح توجیهی بیت کوین میتواند در شروع این حرفه به شما کمک کنند.[/box]

بررسی ارزش مالی بیت کوین

در طرح توجیهی بیت کوین ، شما باید به ارزش مالی ارزی که قرار است آن را استخراج کنید و یا به خرید و فروش آن بپردازید، پی ببرید هر چند این ارز دیجیتالی از زمان شکل گیری تا به امروز فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته، اما روند رشد آن مثبت ارزیابی شده است. به همین دلیل است که صرفه اقتصادی خرید و فروش و حتی استخراج بیت کوین ، باید مورد توجه افرادی باشد که می‌خواهند در این زمینه فعالیت داشته باشند.

مزیت‌های برتر بیت کوین

 • تورم و رکود شامل این ارز دیجیتالی نمی‌شود.
 • ارزی مستقل است که امکان هک شدن آن بسیار پایین است.
 • دولت‌ها و حکومت‌ها نظارتی بر روی آن ندارند.
 • امکان دستکاری حساب دیگران وجود ندارد.
 • برای خرید و فروش آن نیازی نیست اطلاعات دقیق هویتی خود را وارد کنید.
 • واسطه‌ای بین خرید و فروش بیت کوین وجود ندارد.
 • وقتی تراکنشی صورت می‌گیرد، امکان برگشت آن وجود ندارد.
 • امکان تبدیل سریع آن به ارزهای رایج وجود دارد.
 • می‌توانید به صورت بین المللی به خرید و فروش آن بپردازید.

شناسایی معایب بیت کوین در طرح توجیهی آن

 • در صورتی که متقاضیان دانش کافی را نداشته باشند، امکان دارد که وب سایت‌های تقلبی از افراد کلاهبرداری کنند.
 • امکان فعالیت خلافکاران سایبری در عرصه خرید و فروش بیت کوین وجود دارد.
 • ممکن است در طول زمان ارزش آن افزایش و یا کاهش یابد.
 • امکان جایگزینی آن با ارزهای برتر آینده، وجود دارد.

در طرح توجیهی بیت کوین ، باید به جزئیات معایب و مزیت‌های این ارز دیجیتالی بپردازید تا در صورت بروز مشکلات، آمادگی لازم برای رفع آن را داشته باشید.

تصویر دستگاه های ماینر را مشاهده میکنید که آماده استخراج بیت کوین هستند.

بررسی میزان سوددهی در طرح توجیهی بیت کوین

در طرح توجیهی ارز دیجیتال باید میزان سوددهی کار به دقت مورد توجه و بررسی قرار بگیرد به همین منظور ضمن بررسی کلیه هزینه‌های اولیه، باید در مورد هزینه‌های متغیری که در حین کار رخ می‌دهد نیز، امکان سنجی‌های لازم را انجام دهید.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]نکته 4: « بازگشت سرمایه در استخراج بیت کوین بسته به برق مصرفی ممکن است در بازه‌های زمانی طولانی مدت (18-16-15-12 ماه) بازگردد، از این رو بهتر است که همه سرمایه خود را روی این کار قرار ندهید، تا در صورت زیان و عدم پیشرفت در کار بتوانید با پس اندازی که دارید، چاره اندیشی کنید. »[/box]

هزینه دریافت مجوز:

همیشه طی کردن مراحل اداری و دریافت مجوزهای لازم، مستلزم پرداخت هزینه‌هایی است لذا برای این مهم شما باید بودجه‌ای جداگانه را در نظر بگیرید.

هزینه خرید و یا اجاره مکان:

در صورتی که بخواهید به صورت گسترده به استخراج بیت کوین بپردازید، باید مکانی را برای انجام این کار در نظر بگیرید، برای خرید، دیگر نگران پرداخت اجاره نیستید اما در صورتی که جایی را اجاره کنید، از توان پرداخت اجاره مکان مورد نظر، اطمینان کافی را به دست آورید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا سال 99 pdf و میزان سود

هزینه خرید و تعمیر دستگاه:

همانطور که اشاره کردیم برای استخراج بیت کوین نیازمند خرید تجهیزات مناسب آن هستید به همین منظور بخش اعظم هزینه‌های شما به خرید دستگاه مناسب اختصاص می‌یابد، گاهی اوقات به دلیل کار زیاد با دستگاه‌ها، قطعی و وصلی برق و یا استفاده از دستگاه‌های دست دوم، شما باید بخش مهمی از هزینه‌ها را برای تعمیرات کنار بگذارید.

به خصوص باید به این مهم دقت داشته باشید که دستگاه‌ها عمری کار نمی‌کنند و امکان نابودی آن‌ها وجود دارد. از این رو برای شرایط پیش بینی نشده باید بودجه‌ای جداگانه را در نظر بگیرید.

البته باید خاطر نشان کنیم که در زمینه استخراج بیت کوین، هیچ نهادی به شما در تأمین هزینه‌ها کمک نخواهد کرد. یعنی کلیه هزینه زیرساخت‌ها، برق، آب، گاز، تلفن، اینترنت و سایر هزینه‌های متغیر و پیش بینی نشده کاملاً بر عهده فرد دارنده جواز کسب خواهد بود. به همین دلیل فعالیت در زمینه بیت کوین نیازمند نداشتن دغدغه‌های مالی فرد سرمایه‌گذار است.

 

به این موضوع دقت داشته باشید که در طی زمان، ارزش پول ملی به شدت کاهش یافته است و از آن طرف قیمت هر کدام از تجهیزات و سایر دستگاه‌های مورد نیاز نیز چندین برابر شده است. به همین دلیل با توجه به نوسانان‌های ارزی در کشور شما باید برای شروع فعالیت، قیمت هر چیزی را در همان لحظه محاسبه کنید، تا اشکالی در تأمین مالی شما رخ ندهد.

هزینه برق مصرفی:

بخش مهمی و اصلی هزینه‌هایی که برای استخراج بیت کوین باید پرداخت کنید، مربوط به هزینه‌های برق است به خصوص در کشور ما که هنوز حمایت‌های دقیق قانونی برای کمک به کاهش هزینه‌ها در نظر گرفته نشده، لذا شما باید شخصا کلیه هزینه‌های برق مصرفی را پرداخت کنید.

در طرح توجیهی بیت کوین مهم‌ترین عامل توجه به سود و زیان است که شما باید آن را در اولویت کاری خود قرار دهید به خصوص اینکه راه‌های مختلف برای سود دهی را نیز بررسی کنید مثلاً گاهی تنها با استفاده از استخرهای مناسب، می‌توانید روند سوددهی خود را افزایش دهید، بدون اینکه بخواهید اقدامات احتمالی بعدی را در نظر بگیرید.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]نکته 5: « در بیشتر دستگاه‌های موجود فقط می‌توانید یک ارز به خصوصی را استخراج کنید، اما گاهی نیز این امکان وجود دارد که با دستگاه استخراج بیت کوین به استخراج سایز ارزهای دیجیتالی بپردازید به شرطی که دستگاه مورد نظر شما از الگوریتم‌های سایر ارزها پشتیبانی کند. »[/box]

سخن پایانی…

در طرح توجیهی بیت کوین ، مهم‎ترین مسأله استخراج آن است که می‌تواند سود خوبی را برای افراد و سرمایه‌گذاران به همراه داشته باشد اما با توجه به مصرف زیاد انرژی و بالا بودن هزینه‌های پرداختی برای برق، سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌تواند ریسک بالایی داشته باشد و در عین حال آسیب‌هایی هم به محیط زیست وارد سازد، به هر حال دنیای پول‌های مجازی هر روزه در حال پیشرفت است و این امکان وجود دارد که بیت کوین به بالاترین میزان سوددهی خود برسد.

اما با این وجود نرخ ارزهای دیجیتالی هیچ وقت ثابت نبوده و باید این احتمال را در نظر بگیرید که ممکن است در آینده ارزهای مجازی دیگری جایگزین بیت کوین شوند و شما باید از سرمایه‌گذاری و فعالیت در آن به سمت سایر پول‌های دیجیتالی کوچ کنید؛ که این خودش می‌تواند مقداری ریزش سرمایه را با خود به همراه داشته باشد.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

18 پاسخ

  1. سلام توصیه میکنم از این روش استفاده نکنید چون تقریبا منسوخ شده و اصلا هم به صرفه نیست و فقط و فقط وقتتون رو میگیره.

 1. سلام خیلی ممنون بابت مقاله ی خوبتون. فقط یه سوال داشتمالان با وضعیت اقتصادی کشورمون بهتر است خرید و فروش بیت کوین رو انجام بدیم یا استخراج بیت کوین رو ؟ کدومش سود بهتری رو میتونه بده؟

  1. سلام هر دو گزینه خوبی هستند برای خرید و فروش شما باید مسلط به تحلیل های بنیادی و تکنیکال باشید البته ورود به این بازار بدون دانش اولیه خطرناکه چون بازارش نوسان زیادی داره.

  1. سلام هردو خوب هستن بستگی به ارزش دارایی ارز داره، در حال حاضر بیت کوین ارزشش خیلی بیشتر از اتریوم هست.

 2. سلام
  خریدار طرح توجیه فنی و اقتصادی برای ماینینگ هستم از طریق نیروگاه برق آبی و ژنراتور گازی. ممنون میشم پاسخ بدهید و قیمت را بفرمایید. و طرح توجیهی ماینینگ شما که آماده هست از طریق چه منبع برقی هست و قیمت آن چند می باشد؟
  تشکر
  09121768107 خصالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب