سفارش طرح توجیهیصنایع شیمیایی

طرح توجیهی تولید بیوچار ⭐️ زغال زیستی

احداث کارخانه تولید بیوچار

کارشناسان سایت طرح فنی که با نهایت دقت گزارش کاملی از هزینه ها، سود، میزان سرمایه و … را به صورت طرح توجیهی تولید بیوچار تنظیم می کنند، اطلاعات کاملی را در مورد این پروژه در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند. در اصل زغال زیستی که امروزه توسط صنایع مختلفی استفاده می شود، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به گونه ای که کشورهای مختلفی از این ماده به منظورهای مختلفی استفاده می کنند.

این ماده جامد است و از کربن زیادی برخوردار بوده و می توان با تولید آن به راحتی ضایعات را مدیریت کرد. زیرا برای تولید بیوچار از ضایعات کشاورزی و زیست توده های گیاهی استفاده می شود که به عنوان کود استفاده می شوند. این ماده شامل هیدروژن، کربن، نیتروژن، اکسیژن، گوگرد و خاکستر است. می توان از این ماده در صنعت کشاورزی استفاده کرد.

هدف اصلی نگارش طرح توجیهی تولید بیوچار

همیشه بزرگترین دغدغه سرمایه گذاران برای راه اندازی یک پروژه، بررسی میزان هزینه ها و سوددهی آن و اخذ مجوز راه اندازی بوده است. امروزه کارشناسان متخصص بسیاری در کشور وجود دارند که با نگارش طرح توجیهی بیوچار، دغدغه آنها را در این زمینه کاهش داده اند. زیرا در این طرح تمامی اطلاعاتی که سرمایه گذاران پیش از راه اندازی پروژه نیاز دارند، در اختیار آنها قرار می گیرد.

سپس سرمایه گذاران می توانند با ارائه طرح توجیهی تولید بیوچار به ارگان های دولتی و مربوطه، به راحتی مجوزهای لازم را جهت راه اندازی پروژه اخذ نمایند. آنها تنها کافیست اقدام به ثبت درخواست نگارش طرح توجیهی پروژه مورد نظر خود نموده و جمع آوری اطلاعات را به متخصصان و کارشناسان با تجربه بسپارند. پس از آن به راحتی کارخانه خود را راه اندازی کنند.

میزان سرمایه اولیه برای راه اندازی پروژه تولید بیوچار

از آنجایی که بیوچار در انواع مختلفی تولید می شود، سرمایه اولیه مورد نیاز آن هم متغیر خواهد بود. این ماده را می توان از ذرت، نیشکر، ضایعات مختلف پسته، کود مرغی، پسماند زباله، ضایعات هرس درختان و حتی پوسته شلتوک برنج هم تولید کرد. از این رو تهیه هر یک از این مواد اولیه نیاز به هزینه خاصی دارد که باید بررسی شود.

کارشناسان در طرح توجیهی تولید بیوچار تمامی این هزینه ها را در کنار دیگر هزینه ها مورد بررسی قرار داده و سرمایه اولیه را تخمین میزنند. سپس این میزان سرمایه اولیه مورد نیاز را ثبت کرده و به اطلاع سرمایه گذاران می رسانند. آنها هم بسته به سرمایه ای که دارند و سرمایه ای که نیاز دارند برای راه اندازی پروژه به ارگان های دولتی مراجعه می کنند.

احداث کارخانه تولید بیوچار - طرح فنی

محاسبه هزینه راه اندازی طرح تولیدی بیوچار

تمامی پروژه هایی که مربوط به صنعت کشاورزی و دیگر صنایع هستند، در ابتدای راه نیاز به برخی اقدامات دارند که این اقدامات هزینه های کلی راه اندازی پروژه را شامل می شوند. اقداماتی همچون تهیه زمین برای احداث کارخانه، هزینه های مربوط به قبل از بهره برداری پروژه، هزینه های مربوط به خرید تجهیزات و ماشین آلات و موارد دیگر.

در این میان هزینه های دیگری هم وجود دارند که بررسی شده و در طرح توجیهی تولید بیوچار ذکر می شوند. هزینه هایی همچون میزان دستمزد کارکنان کارخانه، هزینه های مربوط به میزان مصرف انرژی، هزینه های تعمیر و نگهداری ماشین آلات و دستگاه ها و … . تمامی این هزینه ها توسط کارشناسان بررسی شده و در طرح توجیهی ثبت می شوند.

برآورد میزان سود کارخانه تولید بیوچار 

هر پروژه ای بسته به  آنکه تا چه میزان بازار فروش خوبی دارد، سودمند خواهد بود. از آنجایی که به تازگی اهمیت استفاده از بیوچار در کشاورزی کشف شده است، کشورهای بسیاری تمایل دارند این ماده را در صنعت کشاورزی خود مورد استفاده قرار دهند. از این رو می توانیم بیان کنیم که آینده پروژه تولید بیوچار بسیار روشن است.

طبق آزمایش های انجام شده بر روی خاک هایی که از ماده بیوچار در آنها استفاده شده است، این نتیجه به دست آمده که این خاک ها حاصلخیزتر شده اند. پس در آینده بیشتر کشورها از این ماده برای حاصلخیز کردن خاک منطقه کشاورزی خود استفاده خواهند کرد.

به همین دلیل می توانیم بیان کنیم که در چند سال آینده سوددهی کارخانه تولید بیوچار روند افزایشی خود را در پیش خواهد گرفت.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید کود اوره با پوشش گوگردی ⭐️ (SCU) بررسی هزینه ها

تجهیزاتی که برای راه اندازی پروژه تولید بیوچار لازم است 

تجهیزات که کارشناسان در طرح توجیهی تولید بیوچار برای راه اندازی این پروژه ذکر کرده اند، عبارتند از:

  • دستگاه خرد کن
  • دستگاه خشک کن
  • کوره اصلی بزرگ
  • سرباره آب خنک یا مصنوعی
  • تله هوای تغذیه
  • نوار نقاله با زاویه بزرگ
  • سیستم خاك زدایی
  • دستگاه راکتور بیوچار

تجهیزات موردنیاز برای تولید زغال زیستی - طرح فنی

شرایط بازار داخلی برای عرضه سوخت زغال زیستی 

از آنجایی که استفاده از این ماده امروزه توسط کشورهای پیشرفته دنیا مورد توجه قرار گرفته است، در آینده می توان انتظار داشت بازار داخلی هم تمایل بیشتری به استفاده از این ماده یابد. در اصل برای تولید این ماده هیچ گازی منتشر نشده و به محیط زیست آسیبی وارد نمی شود. حتی بیوچار بعد از تولید می تواند به عنوان کود در کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته و بسیار برای خاک سودمند باشد.

از این رو کارشناسان آینده روشنی را برای پروژه تولید زغال زیستی در طرح توجیهی تولید بیوچار بیان کرده اند. می توان با کمترین میزان هزینه، ماده ای را تولید کرد که در صنایع کشاورزی به خوبی کاربرد داشته باشد. همچنین این پروژه در انرژی هم صرفه جویی نموده و توسط کشورهای زیادی هم حمایت می شود.

فرایند تولید بیوچار در کارخانه های تولیدی 

برای تولید بیوچار ابتدا مواد خامی که مناسب باشد انتخاب شده و در کوره اصلی قرار داده می شود. در صورتی که این مواد از اندازه بزرگی برخوردار باشند و یا آنها دارای رطوبت زیادی باشند، می توان با استفاده از دستگاه های خردکن و خشک کن آنها را تصفیه کرد. سپس باید کوره اصلی را از قبل گرم کرده و به درجه 150 رساند.

حال ماده شروع به تولید واکنش فیزیکی نموده و زمانی که به 300 درجه رسید، مقدار زیادی گاز قابل احتراق، قطران، بیوچار و سرکه چوب تولید می کند. در مرحله بعد بیوچار یا زغال زیستی از طریق دستگاه آب خنک تخلیه می شود. دمای کربن در این ماده 30 درجه خواهد بود. حال ماده در کوره مورد تصفیه قرار می گیرد تا تمامی گرد و غبارهای آن تخلیه شود. در نهایت ماده تولید شده و در انبار نگهداری می شود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید زغال فشرده ⭐️ سال 1401 فایل(PDF+WORD)

شرایط صادرات زغال زیستی پس از تولید 

بررسی کارشناسان متخصص در طرح توجیهی تولید بیوچار بیانگر این مسئله است که ماده زغال زیستی در کشورهای آمریکا، آفریقا و آمریکای جنوبی بسیار استفاده می شود. در حالی که کشورهای دیگر نیز هر ساله بیشتر به اهمیت استفاده از این ماده پی می برند. به همین دلیل می توان بیان کرد که شرایط صادرات زغال زیستی در آینده بسیار مطلوب خواهد بود.

سرمایه گذارانی که این پروژه را راه اندازی می کنند، می توانند صادرات سودمندی داشته باشند و به صورت دلار درآمد کسب کنند. پیش بینی می شود در آینده بیشتر کشورهای دنیا از این ماده به منظور حاصلخیز کردن خاک کشاورزی کشور خود استفاده کنند. پس می توان آینده روشنی را برای این پروژه پیش بینی نمود.

بسته بندی بیوچار در جامبوبگ - طرح فنی

توجیه اقتصادی راه اندازی کارخانه تولید بیوچار 

طبق تحقیقاتی که کارشناسان نگارش طرح توجیهی تولید بیوچار انجام داده اند، این طرح نیز همچون دیگر طرح ها در پروژه های صنایع شیمیایی، در آینده رشد عالی را به همراه خواهد داشت. زیرا کشورها نه تنها با تولید بیوچار می توانند به صنعت کشاورزی خود کمک شایانی نمایند، بلکه می توانند از شر ضایعات آسیب زننده به محیط زیست خود نیز به راحتی خلاص شوند.

از این رو راه اندازی این پروژه از نظر اقتصادی برای کشور بسیار سودمند خواهد بود. همچنین به دلیل در دسترس بودن مواد اولیه با قیمت کم، این پروژه نیاز به هزینه کمی هم برای سرمایه گذاری به همراه خواهد داشت. در نهایت نیز باید بگوییم تولید انواع کودها و مواد آلی به منظور استفاده در صنایع کشاورزی همیشه سودمند بوده و خواهند بود.

سفارش طرح توجیهی تولید بیوچار

با تمام توضیحاتی که بیان نمودیم، راه اندازی این پروژه در کشور بسیار سودمند خواهد بود. در این طرح تمامی اطلاعات در خصوص میزان هزینه ها، سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی پروژه، میزان سوددهی پروژه و موارد دیگر توسط کارشناسان متخصص بررسی شده و ثبت می شود.

سرمایه گذارانی که نگارش طرح توجیهی پروژه مورد نظر خود را به کارشناسان سایت طرح فنی بسپارند، از مزایای عالی بهره مند خواهند شد. تیم کارشناسی ما با تجربه 25 ساله در زمینه های سرمایه گذاری، بانکی و اداری، تمام اطلاعات لازم را در زمینه راه اندازی این پروژه در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند. ما در سایت طرح فنی 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان نیز برگزار خواهیم نمود.

البته جلسه آنلاین به درخواست سرمایه گذار برگزار خواهد شد تا در صورتی که ایشان در زمینه اداری و بانکی ابهامی دارند، توسط کارشناسان رفع شود. کارشناسان ما در این جلسه اطلاعات دیگری در مورد مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و وثایق و ضمانت نامه های بانکی ارائه خواهند نمود تا سرمایه گذاران با کسب اطلاعات لازم تصمیم گیری کنند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب