طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد ⭐️ برای اخذ مجوز و وام

طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد، گزارشی یکپارچه از ارزیابی های فنی، اقتصادی و مالی طرح است که توسط متخصصین سایت طرح فنی تهیه می گردد. امروزه به علت آب و هوای متغیر، بازی ها و تفریحات مخصوص فضای سرپوشیده که بیلیارد سرآمد آنهاست، از محبوبیت بالایی برخوردار شده اند. ورزش بیلیارد با تعدادی گوی رنگی و میله چوبی و در نوعی میز مستطیل که با ماهوت به رنگ سبز چمنی پوشیده شده است، انجام می گردد.

بیلیارد داری پیشینه ای تاریخی است و اولین بار در قرن 19 در کشورهای اروپایی به شکل امروزی رواج پیدا کرد. در دهه گذشته، این ورزش در ایران تنها مخصوص متمولین بود؛ اما هم اکنون به صورت همگانی درآمده و باشگاه های فراوانی در سراسر کشور به این ورزش اختصاص پیدا کرده اند. با گرایش مردم به خصوص قشر جوان به ورزش بیلیارد، احداث این باشگاه ها از ایده های خوب برای سرمایه گذارانی است که علاقه مند به این ورزش هستند.

⭐️ضرورت تنظیم طرح توجیهی جهت اخذ مجوز و وام

احداث باشگاه بیلیارد نیازمند ضوابط و الزامات خاصی بوده و فعالیت قانونی آن مستلزم اخذ مجوز از اداره کل ورزش و جوانان استان می باشد. در این راستا، ارائه طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد می تواند، گامی بزرگ در تسهیل اخذ مجوز تاسیس باشد زیرا سازمان صادر کننده مجوز را به توجیه پذیر بودن طرح متقاعد می کند. بدین ترتیب پروسه اخذ مجوز سرعت خواهد گرفت.

همچنین در صورتی که سرمایه گذار، قصد دریافت تسهیلات از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری داشته باشد، باید طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد را به بانک عامل ارائه دهد. بیزینس پلن احداث باشگاه بیلیارد، تنها در صورتی قابل دفاع در نزد بانک ها خواهد بود که توسط متخصصین واجد شرایط و طرح توجیهی نویسان برتر تهیه گردد.

⭐️ مراحل اخذ مجوز تاسیس باشگاه بیلیارد

همان طور که در بالا گفتیم، طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد از مستندات ضروری در پروسه اخذ مجوز است. سرمایه گذاران برای اخذ مجوز تاسیس باید درخواست کتبی خود را به اداره کل ورزش و جوانان شهرستان مربوطه تحویل دهند.

پس از تکمیل فرم ها توسط متقاضی و امضای فرم ها توسط اداره ورزش، متقاضی باید مکان باشگاه را به این اداره معرفی کند. ارائه قولنامه یا اجاره نامه محضری نیز به سازمان فوق ضروری است تا درخواست متقاضی توسط کارشناس هیئت بیلیارد بررسی گردد.

مراحل بعدی نیز شامل معرفی حداقل یک مربی کارت دار بیلیارد، استعلام از شهرداری، اخذ تعهد نامه هیئت پزشکی ورزشی استان، دریافت نظریه حراست و اداره کل فنی و مهندسی سازمان ورزش و جوانان می باشند که باید گام به گام انجام شوند. در نهایت پس از طی مراحل بالا، جواز تاسیس باشگاه بیلیارد صادر می شود.

تاسیس کلاب بیلیارد - طرح فنی

⭐️ مزیت های تنظیم طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد چیست؟

افزون بر اخذ مجوز و وام، طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد، باید و نبایدهای سرمایه گذاری در این حیطه را نیز به کارآفرینان ارائه می دهد. بنابراین با استفاده از طرح توجیهی، شما از مشاوره های تخصصی دیگر بی نیاز خواهید شد.

چرا که تمامی اطلاعات چه در بخش فنی و اجرایی طرح و چه در برآورد شاخص های مالی و اقتصادی پروژه، به صورت متمرکز و نرم افزار محور در اختیار شما قرار خواهد گرفت. گفتنی است که اطلاعات فوق با تحقیقات وسیع میدانی و با داده های به روز تکمیل می گردد.

⭐️ چرا باید در احداث باشگاه بیلیارد سرمایه گذاری کنیم؟

با توجه به افزایش گرایش مردم به ورزش بیلیارد، سرمایه گذاری در احداث باشگاه بیلیارد همواره سودده خواهد بود. به طور کلی باشگاه های ورزشی از کسب و کارهای پربازده به حساب می آیند زیرا سرمایه گذاران با یک بار سرمایه اولیه می توانند، برای مدت چند سال، بی وقفه کسب سود کنند.

نگاهی به تعداد باشگاه های ورزشی به خصوص باشگاه بیلیارد در کشور نیز نشان دهنده کمبود جدی است که در این بخش وجود دارد. سرمایه گذاران می توانند، با احداث باشگاه بیلیارد در شهرهای بزرگ، توجه به استانداردهای طراحی و استفاده از میزهای باکیفیت، سود مطمئنی را در این حیطه کسب کنند.

⭐️ میزان سرمایه اولیه برای تاسیس باشگاه بیلیارد

سرمایه مورد نیاز برای احداث باشگاه بیلیارد به مقیاس طرح و میزان آورده متقاضی بستگی دارد. هر چقدر سرمایه آغازین بالاتر باشد، می توانید، تعداد میزهای بیلیارد و تجهیزات جانبی بیشتری فراهم نمایید. افزون بر آن، هزینه ساختمان، محوطه سازی، دیزاین داخلی فضای باشگاه، نورپردازی باشگاه و راه اندازی تاسیسات نیز با سرمایه ثابت انجام می گردد.

 بسیاری از سرمایه گذاران به جای ساخت باشگاه از ابتدا، اقدام به خرید یک ساختمان کرده و شروع به نوسازی و یا فضاسازی در داخل ساختمان می کنند، بدین ترتیب سرمایه اولیه مورد نیاز را کاهش می دهند. میزان سرمایه اولیه در طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد با داده های روز و استعلام قیمتی تجهیزات و میزهای بیلیارد انجام می گردد.

احداث باشگاه بیلیارد - طرح فنی

⭐️ برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی

هزینه های باشگاه بیلیارد نیز مانند سرمایه اولیه به مشخصات و مختصات طرح بستگی دارد. همچنین هزینه زمین از هزینه های مهم است که بسته به خرید یا استیجاری بودن آن، مساحت، شهر و منطقه احداث باشگاه تعیین می گردد. هزینه نیروی انسانی نیز با توجه به دستمزد و نرخ روز مشخص می شود. طبق برآورد کارشناسان برای یک باشگاه با تعداد 7 میز میلیارد، 3 نفر نیروی انسانی جوابگو خواهد بود.

هزینه های مصرف انرژی، هزینه تعمیر و نگهداری میزها و تجهیزات بازی و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری ساختمان از جمله هزینه های طرح هستند که در طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد با اعداد و ارقام روز مشخص می شوند.

⭐️ بررسی میزان سود باشگاه بیلیارد

راه اندازی باشگاه بیلیارد از جمله فرصت های سودآور است زیرا از هزینه های پس از بهره برداری ناچیزی برخوردار است و تنها سرمایه گذاری اولیه، مبلغ قابل توجهی خواهد بود. درآمد باشگاه بیلیارد به تعداد مشتریان آن بستگی دارد، بنابراین سعی در جذب و حفظ مخاطب، مهم ترین فاکتور برای کسب سود در این حرفه است.

کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد، نرخ بازده داخلی باشگاه بیلیارد را 55 درصد تخمین زده اند که رقم فوق العاده جذاب و چشمگیری می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث باشگاه بدنسازی ⭐️ برای اخذ مجوز و وام

⭐️ تجهیزات مورد نیاز در باشگاه بیلیارد

بخش فنی طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد با معرفی تجهیزات مورد نیاز در پیاده سازی طرح نیز کمک کننده خواهد بود. برخی از تجهیزات موجود در باشگاه بیلیارد عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

 • میز بیلیارد
 • چوب بازی
 • توپ یا گوی بیلیارد
 • توپ یا گوی اسنوکر
 • راک (Rack) بیلیارد
 • رست (Rest) بیلیارد
 • موکت یا کفپوش مناسب برای کف سالن
 • چراغ ها و تجهیزات نورپردازی
 • قفسه های قرارگیری چوب بازی

[/tie_list]

⭐️ شرایط و الزامات طراحی باشگاه بیلیارد

تاسیس یک باشگاه بیلیارد باید مطابق با استانداردها و الزامات هیئت بیلیارد و اداره کل ورزش و جوانان انجام گردد. شرایط تاسیس باشگاه بیلیارد طبق مطالعات طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد به صورت زیر است:

 • ایجاد محیط آرام، اولین شرط برای احداث یک باشگاه بیلیارد استاندارد است. از این رو، استفاده از پنجره های دوجداره و عایق های صوتی در دیوارها و درب توصیه می گردد.
 • نورپردازی سالن و میزها نیز تابع شرایط خاصی است. نور عمومی سالن باید برابر با 200 لوکس و نور پردازی موضعی میزها بین 500 تا 700 لوکس در نظر گرفته شود تا بازیکنان، بیشترین تمرکز را بر میز بازی داشته باشند.
 • بهترین متریال برای کف باشگاه بیلیارد، موکت یا سنگ است و استفاده از متریالی مانند پارکت که تولید صدا می کند، توصیه نمی شود.
 • سیستم خنک کننده در یک باشگاه بیلیارد استاندارد، باید به صورت خشک باشد و کولرهای آبی به هیچ وجه پیشنهاد نمی گردد.
 • لازم است، با توجه به تعداد میزهای بیلیارد، قفسه های مناسب برای قرار دهی چوب های بازی و تجهیزات در سالن تعبیه شود.

شرایط تاسیس باشگاه بیلیارد چیست - طرح فنی

⭐️ شرایط مدیر باشگاه بیلیارد

مدیر باشگاه بیلیارد باید متاهل و حداقل دارای 3 سال سابقه ورزشی در این رشته باشد. حداقل مدرک تحصیلی برای مدیر، لیسانس است؛ اما بازنشسته های تربیت بدنی، قهرمانان ملی و دارندگان مدرک فوق دیپلم تربیت بدنی از این قاعده مستثنی می باشند و می توانند با مدرک پایین تر نیز به عنوان مدیر داخلی در باشگاه بیلیارد فعالیت کنند. ارائه گواهی عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه نیز جهت مدیریت و موسس باشگاه ضروری است.

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی باشگاه بیلیارد

به اعتقاد کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد، سرمایه گذاری در این حوزه کاملا رضایت بخش و توجیه پذیر است. نرخ بازده داخلی مطلوب و مدت زمان برگشت سرمایه کوتاه نیز از مزایای این حرفه می باشند.

از این رو، فقط کافی است که میزهای بیلیارد باکیفیت را خریداری کرده و با یک طراح و نورپرداز برای اجرای صحیح سالن مشورت کنید تا سود تضمین شده ای را کسب نمایید.

⭐️ سفارش طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد

اگر از علاقه مندان به سرمایه گذاری در تاسیس باشگاه بیلیارد هستید، ما در سایت طرح فنی به کمک شما خواهیم آمد. طرح توجیهی اختصاصی، گزارشی انحصاری است که توسط کارشناسان زبده ما تهیه می گردد. نگارندگان طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد، از 25 سال سابقه در امور اداری، بانکی و سرمایه گذاری برخوردار هستند.

5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و تشکیل جلسه آنلاین با سرمایه گذار از خدمات اضافه سایت طرح فنی هستند که با سفارش طرح توجیهی اختصاصی به شما ارائه می گردد. کارشناسان ما در جلسه آنلاین به توضیح موضوعات اداری و بانکی طرح به طور مثال مراحل اخذ جواز تاسیس، مراحل اخذ تسهیلات بانکی، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … می پردازند.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب