طرح توجیهی تولید فیوز خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح توجیهی تولید فیوز خودرو - طرح فنی

فهرست مطالب

موضوع این مقاله درباره طرح توجیهی تولید فیوز خودرو است و سعی داریم تا گزارشی کامل و جامع درباره فرایند تولید فیوز خودرو، مزایا و پارامترهای مهم در اجرایی کردن این طرح ارائه کنیم. تیم طرح فنی در تلاش است تا جوانب مختلف این طرح را بررسی نموده و شرایط را برای اجرایی کردن این پروژه ارزیابی نماید.

فیوز خودرو قطعه‌ای ساده اما کاربردی است که در مواقع حیاتی، برق خودرو را قطع می‌کند تا تجهیزات الکتریکی اتومبیل دچار آسیب و خسارت نشوند. هر چند فیوزها یکی از کوچکترین قطعات به کار گرفته شده در اتومبیل هستند اما به دلیل کاربرد فراوانی که دارند، از بازار خرید و فروش پررونقی برخوردار هستند. در ادامه اطلاعات کامل‌تری درباره طرح توجیهی تولید فیوز خودرو ارائه خواهیم کرد و این طرح را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید فیوز خودرو چیست؟

اما در پاسخ به این سوال که هدف از نگارش طرح توجیهی تولید فیوز خودرو چیست؟ باید بگوییم که عموما طرح توجیهی به دو دلیل کلیدی نوشته می‌شود. اولین دلیل، مهیا نمودن شرایط برای کسب مجوز شروع فعالیت از نهادهای مربوطه است. دومین دلیل نگارش طرح توجیهی، دریافت وام اشتغال زایی می‌باشد.

در نتیجه کارشناسان ما در تیم طرح فنی، با استفاده از تجربیات چندین و چند ساله خود و با بهره بردن از بهترین و جدیدترین اصول نگارش طرح توجیهی، اقدام به تهیه طرح توجیهی تولید فیوز خودرو نموده‌اند تا شرایط را برای دریافت مجوز کسب و کار و همچنین وام اشتغال زایی فراهم نمایند. لازم به یادآوری است که قبل از شروع یک پروژه، شما در ابتدا باید درخواست صدور مجوز بدهید و پس از آن برای نگارش طرح توجیهی اقدام نمایید.

خط تولید فیوز خودرو - طرح فنی

سرمایه اولیه برای کارخانه فیوز خودرو

بدون شک شروع یک پروژه صنعتی، بدون سرمایه اولیه تقریبا غیرممکن می‌باشد. در خصوص احداث کارخانه تولید فیوز خودرو نیز این موضوع صادق است. یکی از مهمترین پارامترها در تعیین سرمایه اولیه برای شروع به کار پروژه تولید فیوز خودرو، تجهیزات و لوازم اولیه هستند. از جمله‌ی مهمترین تجهیزات لازم برای تولید فیوز اتومبیل می‌توان به دستگاه مونتاژ، دستگاه آبکاری، دستگاه برش و … اشاره نمود.

علاوه بر این، بخش مهمی از سرمایه اولیه تولید فیوز خودرو به بخش تاسیسات و ساخت و ساز کارخانه اختصاص می‌یابد. در کنار این موارد، تهیه مواد اولیه‌ی لازم برای تولید فیوز خودرو مانند پلاستیک بدنه، ورق مسی، سوزن فیوز و … نیز در تعیین سرمایه‌ی اولیه مورد نیاز برای تولید فیوز اتومبیل نقشی کلیدی را بازی می‌کنند.

هزینه‌های راه اندازی پروژه تولید فیوز اتومبیل

با در نظر گرفتن نکاتی که در قسمت قبل ذکر شد، می‌توان به این نتیجه رسید که شروع پروژه تولید فیوز خودرو، نیازمند میزان قابل توجهی سرمایه اولیه است. با این وجود سرمایه‌ی اولیه‌ی مورد نیاز برای شروع این کسب و کار به پارامترهای مختلفی وابسته است که مهمترین آن‌ها حجم تولیدات فیوز خودرو می‌باشد.

برای شروع پروژه تولید فیوز خودرو با ظرفیت تولید سالانه‌ی 5 میلیون فیوز در سال به زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع نیاز است که تقریبا نصف آن به سالن تولید، انبار، قسمت‌های اداری کارخانه و … اختصاص پیدا می‌کند. از نظر نیروی انسانی نیز، این طرح نیازمند 40 تا 45 نفر می‌باشد.

لذا با در نظر گرفتن این پارامترها و با احتساب سرمایه مورد نیاز برای خرید تجهیزات و مواد اولیه، برای شروع پروژه تولید فیوز خودرو به سرمایه‌ی اولیه‌ای در حدود 17 تا 20 میلیارد تومان نیاز است. با این وجود، این نکته را در نظر داشته باشید که نوسانات موجود در بازار داخلی، علی الخصوص نوسانات قیمت دلار تاثیر به سزایی در تعیین سرمایه‌ی اولیه لازم برای راه اندازی پروژه تولید فیوز خودرو دارد.

برآورد درصد سود کارخانه تولید فیوز خودرو

فیوز خودرو یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی خودرو است که بازار پررونقی دارد. با این وجود، برآورد دقیق درصد سود تولید فیوز خودرو به دلیل تورمی که در بازار داخلی وجود دارد، امکان پذیر نیست. با این حال مطالعات بازار به خوبی نشان می‌دهد که تولید فیوز خودرو، چیزی در حدود 35 تا 40 درصد سود دارد که میزان قابل توجهی است.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید فیوز خودرو

به منظور تولید فیوز خودرو هم مثل تولید هر محصول دیگری به تجهیزات مختلفی نیاز است. از جمله‌ی مهمترین تجهیزات و مواد اولیه‌ی مورد نیاز برای تولید فیوز خودرو می‌توان به دستگاه مونتاژ، دستگاه آبکاری، دستگاه برش و … اشاره نمود. از طرفی ورق مسی و سیم مسی و لاکی و بدنه‌ی پلاستیکی هم از جمله‌ی مهمترین مواد اولیه‌ای هستند که برای تولید فیوز خودرو به کار گرفته می‌شوند.

کارخانه تولید انواع فیوز خودرو - طرح فنی

اطلاعاتی درباره فیوز خودرو و کاربرد آن

فیوزها یکی از اتصالات کوچک و ساده خودرو هستند که در ساختار برق اتومبیل به کار گرفته می‌شوند. این دسته از اتصالات خودرو، برق دریافتی وسایل و قسمت‌های برقی اتومبیل را کنترل نموده و از آسیب رسیدن به آن‌ها جلوگیری می‌نمایند. فیوزهای خودرو در مواقع لزوم باعث قطع جریان برق می‌شوند تا خساراتی متوجه سایر قسمت‌های خودرو نشود. در نتیجه همین موضوع سبب شده که این دسته از قطعات اتومبیل از اهمیت بالایی برخوردار باشند.

به صورت کلی، سیستم برق رسانی خودروها، همیشه دارای نوسانات زیادی است. در نتیجه اگر این نوسانات کنترل نشود، قطعات برقی خودرو مانند باتری، بوق، چراغ و … به صورت جدی آسیب می‌بینند و هزینه‌ی زیادی را به شما تحمیل می‌کنند. در نتیجه برای جلوگیری از این آسیب‌ها، از فیوزها به عنوان تنظیم کننده جریان استفاده می‌شود.

آشنایی با انواع فیوز خودرو

با توجه به اینکه سیستم برق رسانی اتومبیل‌های مختلف با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند، فیوزهای خودرو نیز انواع مختلفی دارند که از لحاظ ساختار و عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. از جمله‌ی مهمترین انواع فیوز خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

[tie_list type=”checklist”]

  • فیوز تیغه‌ای: یکی از مهمترین انواع فیوزهای خودرو، فیوزهای تیغه‌ای هستند. این فیوزها برای خودروهایی که از سال 1986 به بعد تولید شده‌اند، به کار گرفته می‌شوند. بدنه‌ی این فیوزها از جنس پلاستیک است و دو شاخه فلزی دارند. این فیوزها برای خودروهای بنزینی مناسب هستند. دامنه‌ی این فیوزها از 1 تا 120 آمپر می‌باشد.
  • فیوز محدود کننده جریان: این فیوزها یکی از مهمترین فیوزهای به کار گرفته شده در اتومبیل هستند. فیوز محدود کننده جریان یک اتصال داخلی دارد که در صورت عبور جریان زیاد ذوب می‌شود. این عمل باعث کنترل شدت جریان عبوری شده و از آسیب دیدن قطعات جلوگیری می‌کند. دامنه‌ی این فیوزها بین 10 تا 800 آمپر است.
  • فیوز نوع بوش: یکی دیگر از انواع فیوزهای خودرو که از آن با نام فیوز اروپایی هم یاد می‌شود، فیوز بوش است. این فیوزها برای خودروهای قدیمی مناسب هستند. دامنه‌ی تغییر فیوز بوش بین 5 تا 40 آمپر می‌باشد.
  • فیوزهای لوله شیشه‌ای: فیوزهای شیشه‌ای یکی از قدیمی‌ترین انواع فیوزهای خودرو هستند که تقریبا استفاده از آن‌ها رواج زیادی ندارد. این دسته از فیوزها برای دامنه آمپر 10 تا 30 مناسب هستند و برای کنترل نوسانات برق نیز کاربرد دارند.

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی باتری خودرو ⭐️ کارخانه تولید و مونتاژ باتری خشک

بازار هدف فیوز خودرو

بدون شک هر چقدر یک وسیله دارای کاربرد بیشتری باشد، بازار هدف بزرگتری دارد و در نتیجه تولید آن نیز سودآور خواهد بود. فیوز خودرو یکی از قطعات بسیار پرکاربرد در انواع مختلف خودروها است. در نتیجه می‌توان گفت که بازار هدف فیوز خودرو را تقریبا تمامی اشخاصی که صاحب خودرو هستند، تشکیل می‌دهند. در نتیجه همین موضوع سبب می‌شود که تولید فیوز خودرو دارای بازار هدف بزرگ و سودآوری قابل قبولی باشد.

فیوزهای نصب شده روی پنل خودرو - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید فیوز خودرو

قطعا یکی از پارامترهای مهم برای شروع طرح تولید فیوز خودرو، توجیه پذیری اقتصادی آن است. اما در خصوص توجیه پذیری اقتصادی تولید فیوز خودرو، لازم به ذکر است که به چند دلیل می‌توان طرح توجیهی تولید فیوز خودرو را طرحی سودآور دانست. اول اینکه میزان تقاضا برای فیوز خودرو بسیار زیاد است. لذا تولید این محصولات می‌تواند امری سودآور باشد.

از طرفی تنها دو واحد تولیدی در داخل کشور در استان خراسان رضوی و زنجان در زمینه تولید فیوز خودرو فعالیت می‌کنند. از آنجایی که میزان تقاضای این تجهیزات نسبت به میزان تولید آن‌ها بسیار کمتر است، می‌توان به این نتیجه رسید که تولید فیوز خودرو امری سودآور خواهد بود و با تولید این محصولات می‌توان قدم مهمی در زمینه‌ی کارآفرینی برداشت.

لازم به ذکر است که تقریبا تمامی مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز برای تولید فیوز خودرو در داخل کشور یافت می‌شوند و در نتیجه پروسه‌ی تولید این محصولات، پروسه‌ای ساده و امکان پذیر باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید فیوز خودرو

بدون شک یکی از مهمترین مدارک برای دریافت مجوز تولید فیوز خودرو از وزارت صمت، داشتن طرح توجیهی است. همچنین برای دریافت وام اشتغال زایی، ارائه یک طرح توجیهی دقیق و حساب شده از اهمیت بالایی برخوردار است. تیم طرح فنی یکی از بهترین و باسابقه‌ترین تیم‌های فعال در حوزه سرمایه گذاری، اداری و بانکی است که سابقه‌ای 25 ساله در این حوزه‌ها داشته و می‌تواند در نگارش طرح توجیهی تولید فیوز خودرو به شما کمک کند.

طرح توجیهی تولید فیوز خودرو تیم طرح فنی شامل مزایای مثل پشتیبانی 5 ماهه از طرح به صورت رایگان، برگزاری جلسه آنلاین برای بررسی میزان پیشرفت طرح و رفع ابهامات و مشکلات موجود در حوزه بانکی و اداری و اختصاصی بودن طرح است. این طرح می‌تواند فرایند دریافت مجوز و وام را برای شما بسیار ساده‌تر کند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب