طرح توجیهی تولید حوله ⭐️ بررسی تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید حوله - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید حوله گزارشی از ارزیابی های فنی، مالی و بازار این کسب و کار بوده و توسط متخصصین پرسابقه تیم طرح فنی تهیه می شود.

با بررسی تاریخ احداث اولین کارخانه تولید حوله در ایران در سال 1308 متوجه می شویم تولید حوله در ایران عمر کوتاهی دارد. با این حال این محصول جایگاه بسیار مهمی در زندگی ما پیدا نموده است. این امر حاکی از ضرورت وجود این کالا در زندگی روزانه انسان ها می باشد.

تیم کارشناسی طرح فنی با اعتباری 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری، اداری و بانکی می تواند همراه مناسبی برای شما در این مسیر باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید حوله چیست؟

سرمایه گذار بعد از اقدامات اولیه برای اخذ مجوز با درخواست ارائه طرح توجیهی تولید حوله از طرف ارگان صادر کننده مجوز مواجه می شود. در این شرایط نیاز است تا سرمایه گذار برای ادامه مسیر اقدام به تهیه یک طرح توجیهی دقیق نماید.

برای معرفی هدف طرح توجیهی ابتدا باید به برخی موارد اشاره نمود. برای مثال طرح توجیهی یک برنامه برای بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید و تجزیه و تحلیل مالی آن از نظر سودآوری می باشد. در نتیجه مراکز ارائه دهنده تسهیلات بانکی و مجوز طرح توجیهی را به عنوان یک برنامه از پیش تعیین شده برای کار شما می دانند.

استفاده از طرح توجیهی تولید حوله به این افراد کمک می نماید تا توجیه پذیری اقتصادی کسب و کار شما را رصد نمایند. در نهایت بر اساس آن به شما اجازه فعالیت دهند. این امر حتی به کاهش خسارات ناشی از شکست های اقتصادی کسب و کارها نیز کمک شایانی می نماید.

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید

هر کسب و کار اقتصادی که شروع می شود به واسطه ی پشتوانه ی مالی می باشد که به راه اندازی آن کمک نموده است. در نتیجه کارشناسان زمانی که برای احداث خط تولید حوله طرح توجیهی تهیه می کنند به سرمایه اولیه سرمایه گذاران خود نیز توجه می نمایند.

زمانی که سرمایه گذار قصد راه اندازی خط تولید حوله را دارد باید برای ورود به این فعالیت اقتصادی کاملا آمادگی مالی داشته باشد. حال این آمادگی می تواند نتیجه استفاده کارآفرین از سرمایه های مالی خود او باشد. گاهی نیز کارآفرین سرمایه مورد نیاز خود را به کمک سرمایه گذاران دیگر تامین می نماید. در نتیجه وجود سرمایه اولیه برای آغاز فعالیت بسیار ضروری می باشد.

حال بر حسب نوع فعالیت اقتصادی که قصد راه اندازی آن را داریم میزان این سرمایه نیز بسیار متغیر می باشد. به گونه ای که هر فعالیت اقتصادی به میزان سرمایه متفاوتی برای راه اندازی  نیاز دارد. در ادامه مسیر فعالیت خط تولید شما هنوز به سرمایه کافی نیاز پیدا خواهید نمود. این سرمایه که به عنوان سرمایه در گردش نیز شناخته می شود در موفقیت شما در کسب و کارتان نقش مهمی را ایفا خواهد نمود.

مراحل تولید حوله - طرح فنی

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

برای شروع فعالیت های اقتصادی مانند تولید حوله باید به موارد متعددی توجه نمود. در طرح توجیهی تولید حوله این موارد به صورت کاملا دقیق توسط کارشناسان مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. یکی از موارد مهم که توسط سرمایه گذار و کارشناسان با وسواس کامل مورد محاسبه قرار می گیرد میزان هزینه هایی است که باید برای آن کسب و کار صرف نمود.

سرمایه گذاران برای انجام این هزینه ها از سرمایه های اولیه و در گردش بهره می برند. برای مثال تامین موارد با اهمیتی مانند زمین و ملک برای احداث کارخانه به کمک سرمایه اولیه انجام می شود. همچنین تجهیزات ضروری برای راه اندازی خط تولید حوله از طریق سرمایه اولیه سرمایه گذار تامین می شود.

این در حالی است که در مراحل بعدی تولید حوله و ادامه ی راه هزینه هایی مانند تامین سوخت، نیروی کارگری، سرویس و نگهداری از ادوات، هزینه های حمل و نقل محصولات و حتی مواد اولیه از طریق سرمایه های در گردش سرمایه گذار تامین می شود. اهمیت این موضوع باعث می شود تا میزان سرمایه تولید کنندگان در کنار مهارت و تخصص آنها به یکی از شاخصه های موفقیت در کسب و کار تبدیل گردد.

برآورد میزان سود کارخانه تولید حوله

با بررسی و مطالعه در بازار محصولات بهداشتی و بالاخص حوله متوجه تنوع بالا در این محصولات می شویم. محصول حوله در بازارهای فروش دارای تنوع بسیار بالایی می باشد. برخی از این ادوات بر اساس جنس تشکیل دهنده دسته بندی می شوند.

برخی دیگر نیز بر اساس کارایی‎شان طبقه بندی می گردند. اما در اغلب موارد حوله ها از جنس پارچه حوله ای و میکرو و به صورت حوله های حمام، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، نوزاد و در نهایت برای استفاده در استخر طبقه بندی می شوند. این تنوع بالا در محصول نشان دهنده کاربرد زیاد آن در زندگی روزانه ما انسان ها می باشد.

در نتیجه این امر خود یکی از مهمترین دلایل نشان دهنده ی سودآوری تولید حوله در داخل کشور می باشد. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که با توجه به تغییر مداوم در قیمت های محصولات وارداتی مردم رغبت بیشتری به استفاده از محصولات تولید داخل دارند.

علت اصلی این امر نیز در ثبات بیشتر قیمت در این محصولات و قابلیت رقابت آنها با محصولات خارجی می باشد. در نهایت با بیان این مطلب می توان به این نکته اشاره نمود که تولید حوله در ایران یک فرایند اقتصادی سودآور می باشد.

دستگاه ها و تجهیزات تولید حوله - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید حوله

در طرح توجیهی تولید حوله یکی از مواردی که توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد بررسی تجهیزات مورد استفاده در آن فعالیت اقتصادی می باشد. در خط تولید حوله نیز سرمایه گذار به وسایل و تجهیزات کاملا تخصصی نیاز دارد. در ادامه ی این مطلب برخی از این تجهیزات را برای شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

[tie_list type=”starlist”]

  • اولین وسایل کاربردی در خط تولید حوله ماشین های بافندگی ژاکارد می باشند
  • ماشین های چله کشی
  • ماشین ماسوره پیچی
  • دستگاه های برش پارچه
  • و در نهایت چرخ های خیاطی صنعتی تنها بخشی از تجهیزات مورد استفاده در کارخانه تولید حوله می باشد.

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید شلوار جین ⭐️ برآورد مالی به صورت تخصصی

بررسی صادرات این محصول از کشور

با بررسی و مطالعه دقیق بازار ما مشاهده می نماییم که در سال های اخیر ایران موفق به صادرات انواع حوله به کشورهای دیگر شده است. البته نمی توان از نقش بازدارنده ای که همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد کل دنیا ایفا نمود چشم پوشی کرد. اما به طور کلی ایران در این سال ها توانسته بازار کشورهای بزرگی مانند روسیه را با محصولات خود پر نماید.

تولید حوله در ایران به شکلی است که به راحتی  می تواند توجه بازار های هدف در کشورهای ارمنستان، آذربایجان و عراق را جلب نماید. کیفیت بالای محصولات تولید شده در کشور و قیمت های مناسب آنها از عمده دلایل ورود محصولات این کشور به بازارهای جهانی می باشد. این امر نشان دهنده ی شناخت بازارهای جهانی از کیفیت بالای محصولات تولید شده در کشور ما ایران می باشد. که این امر خود گواه دیگری بر سودآوری بالای این کسب و کار است.

بررسی شهرهای مهم تولید کننده این محصول در ایران

با توجه به سودآوری بالایی که تولید حوله در داخل کشور دارد ما همواره شاهد تولدی این محصولات در شهرهای بزرگ و صنعتی کشور می باشیم. با انجام مطالعات بازار و بررسی رقبا و تولید کنندگان دیگر در داخل کشور متوجه می شویم که بخش عمده ای از نیاز داخل کشور به حوله از شهرهای مانند اصفهان، تهران، تبریز، آذربایجان غربی و حتی شهر گلستان تامین می شود. وجود تعداد بالای تولید کنندگان این محصول نشان دهنده ی بازار فروش مناسب آن در داخل کشور و حتی بازارهای هدف در سراسر دنیا می باشد.

تولید انواع حوله - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید حوله

 همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم تولید برخی از محصولات در داخل کشور می تواند برای سرمایه گذاران بسیار سودآور باشد. یکی از موارد مهم که در طرح توجیهی تولید حوله مورد بررسی قرار می گیرد توجیه پذیری اقتصادی این فعالیت می باشد.

در بیان توجیه پذیری اقتصادی می توان اینگونه بیان نمود که آیا از نظر اقتصادی سرمایه ای که سرمایه گذار برای راه اندازی کسب و کار صرف می نماید بازده اقتصادی مناسبی در گذر زمان دارد یا سبب از بین رفتن سرمایه های او می شود.

البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که به طور معمول ایجاد خط تولید حوله یکی از فرایندهای اقتصادی می باشد که چندان به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد. در نتیجه راه اندازی آن می تواند نسبت به سایر فعالیت های اقتصادی امری راحت تر باشد. سودآوری خوب و قابل قبول این فرایند اقتصادی نیز از دلایل دیگر تمایل تولیدکنندگان برای فعالیت در این صنعت می باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید حوله

همانطور که در متن نیز ذکر شده طرح توجیهی تولید حوله یک برنامه کلی می باشد که در آن سرمایه گذار به بررسی تمامی عوامل تاثیر گذار در موفقیت و شکست خود می پردازد. بررسی بازده اقتصادی طرح توجیهی و همچنین بررسی توجیه پذیری اقتصادی آن سبب می شود تا احتمال شکست تا حد بالایی کاهش یابد. در برخی منابع حتی به افزایش 33 درصدی احتمال موفقیت تولیدکنندگانی که از طرح توجیهی تولید حوله استفاده می نمایند نیز اشاره شده است.

سرمایه گذاران عزیز می توانند برای اطمینان از موفقیت خود با مراجعه به سایت های معتبر مانند سایت طرح فنی از طرح توجیهی تولید حوله که به صورت اختصاصی برای آنها تهیه میشود بهره ببرند. همچنین کارشناسان ما در این سایت به مدت 5 ماه از شما در مسیر راه اندازی خط تولید حوله حمایت خواهند نمود.

ارائه یک جلسه آنلاین رایگان برای توجیه سرمایه گذاران نسبت به اموری مانند مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی از دیگر امتیازات ارائه شده توسط سایت طرح فنی می باشد. هدف ما در سایت طرح فنی افزایش موفقیت شما در مسیر تولید می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب