طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو - طرح فنی

فهرست مطالب

موضوع این مقاله درباره طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو است. در این مقاله در تلاشیم تا جوانب گوناگون این طرح را بررسی کرده و یک گزارش کامل درباره فرایند تولید آفتابگیر خودرو ارائه نماییم. تیم طرح فنی در تلاش است تا طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو را مورد بررسی قرار داده و شما را با فرایند و شرایط تولید این قطعه جانبی خودرو بیشتر آشنا سازد.

آفتابگیر قطعه‌ای است که از تابش بیش از حد نور خورشید به داخل خودرو جلوگیری کرده و شرایط بهتری را برای رانندگی فراهم می‌کند. همچنین این قطعه از آسیب دیدن قسمت‌های مختلف خودرو جلوگیری خواهد کرد. لذا بازار فروش آفتابگیر خودرو از رونق بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. در ادامه‌ی این مقاله اطلاعات کامل‌تری درباره طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو و فرایند اجرای این طرح ارائه خواهیم نمود.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو چیست؟

به صورت کلی هدف از نگارش طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو، در اولین قدم فراهم سازی شرایط برای دریافت مجوز کسب و کار تولید آفتابگیر خودرو می‌باشد. دومین هدف نگارش طرح توجیهی، دریافت وام اشتغال زایی است.

لذا کارشناسان تیم طرح فنی، با بهره بردن از تجربیات خود و با استفاده از مهمترین متدها و اصول مورد نیاز برای نگارش طرح توجیهی، اقدام به تهیه طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو نموده‌اند تا شرایط را برای دریافت مجوز و وام اشتغال زایی آماده کنند. لازم به ذکر است که برای شروع پروژه تولید آفتابگیر، قبل از هر چیزی باید ابتدا درخواست صدور مجوز بدهید و در مرحله بعد طرح توجیهی را آماده کنید.

سرمایه اولیه برای کارخانه آفتابگیر خودرو

برای شروع هر پروژه صنعتی، سرمایه اولیه یکی از عوامل کلیدی است. در خصوص احداث کارخانه تولید آفتابگیر خودرو نیز این موضوع صادق می‌باشد. یکی از اصلی‌ترین عوامل در تعیین سرمایه اولیه لازم برای احداث کارخانه تولید آفتابگیر خودرو، تجهیزات و ماشین آلات خط تولید هستند.

اصلی‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای تولید این قطعه، دستگاه گیوتین، دستگاه پرس، دستگاه دوخت آفتابگیر، تراش، دستگاه کمپرسور، اره، اتو، مفتول بر و دریل می‌باشند.

همچنین بخش قابل توجهی از سرمایه‌ی مورد نیاز برای این پروژه جهت خرید مواد اولیه مانند پی وی سی، مفتول مسی، میلگرد و ورق فولادی، فوم پلی اتیلن، آینه، فیبر، چسب و … هزینه می‌شود. علاوه بر این، برای قسمت عمرانی کارخانه و ساخت سوله، قسمت اداری، محوطه سازی و … نیز بخش مهمی از سرمایه اولیه، صرف می‌شود.

خط تولید انواع آفتابگیر خودرو - طرح فنی

هزینه‌های راه اندازی برای شروع پروژه

با توجه به پارامترهایی که در بخش قبلی به آن‌ها اشاره شد، شروع کسب و کار تولید آفتابگیر خودرو به سرمایه اولیه نیاز دارد. با این وجود، این نکته را به یاد داشته باشید که پارامترهایی مانند حجم پروژه تولید آفتابگیر و نوع آفتابگیر تولیدی و کیفیت آن نیز بر روی هزینه‌ی شروع این پروژه صنعتی تاثیر به سزایی دارند.

برای راه اندازی کارخانه‌ای با ظرفیت تولید سالانه هشتاد هزار آفتابگیر اتومبیل، به زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع نیاز است. حدود 2000 متر از این زمین به سالن تولید، قسمت اداری کارگاه و انبار کارگاه تولید آفتابگیر اختصاص پیدا خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که برای شروع پروژه تولید آفتابگیر خودرو به چیزی در حدود 20 تا 25 نفر نیروی کار نیاز داریم.

در نتیجه با کنار هم قرار دادن این پارامترها و همچنین با احتساب هزینه‌ی مورد نیاز جهت خریدن لوازم و تجهیزات اولیه، برای شروع پروژه تولید آفتابگیر خودرو به سرمایه‌ی اولیه‌ای در حدود 10 الی 12 میلیارد تومان نیاز می‌باشد.

با این وجود، این نکته را به خوبی به یاد داشته باشید که نوسانات سرسام آوری که این روزها در بازار داخلی وجود دارد سبب شده تا قیمت‌ها مدام در حال تغییر و تحول باشد و لذا احتساب سرمایه‌ی اولیه مورد نیاز برای شروع این پروژه به صورت قطعی امکان پذیر نیست.

برآورد درصد سود کارخانه تولید آفتابگیر خودرو

آفتابگیر خودرو یکی از قطعات کاربردی در خودروها به حساب می‌آید و لذا بازار خرید و فروش این قطعه کاربردی از رونق بالایی برخوردار است. با این وجود تورمی که در بازار کشور وجود دارد، باعث شده تا محاسبات مالی از جمله میزان سود کارخانه تولید آفتابگیر خودرو از دقت بالایی برخوردار نباشد.

به صورت کلی، برآوردهایی که در حوزه تولید آفتابگیر خودرو صورت گرفته به خوبی نشان می‌دهد که تولید این قطعه با سود خوبی همراه خواهد بود. مطالعات بازار به خوبی نشان می‌دهد که درصد سود کارخانه تولید آفتابگیر خودرو چیزی در حدود 30 الی 35 درصد می‌باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید آفتابگیر خودرو

به منظور تولید آفتابگیر خودرو هم مثل هر وسیله‌ی دیگری به یکسری تجهیزات و ماشین آلات نیاز است. از جمله‌ی مهمترین ماشین آلات و دستگاه‌هایی که برای تولید آفتابگیر نیاز داریم، می‌توان به انواع دستگاه‌های پرس، دستگاه گیوتین، دستگاه دوخت آفتابگیر، اره عمود بر، اتو بخار، دستگاه مفتول بر، دریل، کمپرسور، دستگاه نقطه جوش، دستگاه تراش و دریل اشاره نمود.

احداث کارخانه تولید آفتابگیر خودرو - طرح فنی

اطلاعاتی مختصر درباره فرایند تولید آفتابگیر خودرو

اما درباره فرایند تولید آفتابگیر خودرو لازم به ذکر است که در اولین مرحله، باید مواد اولیه که شامل مفتول، فوم، روکش آفتابگیر و … هستند را تهیه کنید. پس از آن باید با استفاده از دستگاه‌های برش، مفتول‌ها، فوم و روکش آفتابگیر را به اندازه دلخواه برش دهید. سپس باید قطعات فلزی آفتابگیر مثل قاب آفتابگیر و فنر را خم کنید تا قاب اولیه آفتابگیر خودرو آماده شوند.

پس از این مرحله، لایه‌های مختلف فوم و پارچه را به قاب فلزی آفتابگیر اضافه کرده و آن‌ها را با چسب به دیگر متصل می‌کنند. سپس آینه و سایر قطعات آفتابگیر را نیز بر روی آن مونتاژ می‌نمایند. در مرحله‌ی آخر روکش آفتابگیر رو بر روی مجموعه‌ی قطعات مونتاژ شده قرار داده و آن را می‌دوزند. پس از این مرحله آفتابگیر را بسته بندی کرده و در بازار عرضه می‌کنند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید شیشه بالابر خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

آشنایی با کاربرد آفتابگیر در خودرو

در خصوص کاربرد آفتابگیر در خودرو لازم به ذکر است که این قطعات به صورت کلی یکی از قطعات تزئینی خودرو به حساب می‌آیند. با این وجود آفتابگیر با جلوگیری از رسیدن تشعشعات خورشید به چشم و صورت راننده، شرایط ساده‌تری را برای او فراهم می‌سازد تا شخص بتواند در شرایط ایمن‌تری رانندگی کند. همچنین در برخی از آفتابگیرهای خودرو آینه و ال سی دی دیده می‌شود که برای ایجاد سرگرمی و زیبایی در آفتابگیر تعبیه شده‌اند.

آشنایی با بازار هدف آفتابگیر خودرو

همانطور که در قسمت قبلی هم ذکر شد، آفتابگیر خودرو یکی از قطعاتی است که در هر خودرویی از قدیمی تا جدید گرفته و خودروهای تولید داخل و خارج به چشم می‌خورد. همچنین این قطعات در تمامی ماشین‌های سبک، نیمه سنگین و سنگین کاربرد دارند. لذا بازار هدف این محصولات بسیار گسترده بوده و شامل تمامی خودروها می‌شود.

البته ذکر این نکته هم از اهمیت بالایی برخوردار است که بسته به نوع خودرو و سایز و اندازه شیشه‌ی جلویی آن، نوع آفتابگیر خودروهای مختلف متفاوت است. در نتیجه در هنگام تولید آفتابگیر خودرو اگر این قطعات را در سایز بندی متنوع تولید کنید، بازار هدف بزرگتری خواهید داشت و بازار هدف محصولات شما تمام خودروهای موجود در بازار کشور خواهند بود.

لذا با توجه به اینکه فرایند تولید آفتابگیرهای مختلف ساده است و تفاوت چندانی در فرایند تولید این محصولات وجود ندارد و آفتابگیرهای مختلف فقط از نظر سایز با یکدیگر متفاوت هستند، می‌توان با تهیه طرح اولیه آفتابگیر خودروهای مختلف، انواع گوناگونی آفتابگیرهای خودرو را تولید کرد.

تولید انواع آفتابگیر اتومبیل - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید آفتابگیر خودرو

بدون توجیه پذیری اقتصادی، شروع یک پروژه صنعتی امری بی‌ثمر و بی‌نتیجه خواهد بود. در خصوص توجیه پذیری اقتصادی پروژه تولید آفتابگیر خودرو اولا لازم به ذکر است که بازار هدف آفتابگیرها در داخل کشور بسیار گسترده است و تقریبا تمامی خودروهای موجود در بازار داخلی، به این قطعه یدکی نیاز دارند. علاوه بر این، میزان تقاضا برای آفتابگیر خودرو بسیار بیشتر از حجم تولیدات داخلی آفتابگیر است. لذا تولید این قطعه می‌تواند توجیه پذیری اقتصادی بالایی را به همراه داشته باشد.

در کنار این موارد، سودآوری بالا و فراهم بودن شرایط تولید و همچنین سادگی پروسه تولید این قطعات یکی از مهمترین نکاتی است که باعث می‌شود تولید آفتابگیر خودرو از سود قابل توجهی برخوردار باشد.

لذا با در نظر گرفتن تمامی این پارامترها می‌توان به این نتیجه رسید که این طرح قابلیت اجرایی شدن همراه با سود بالا را دارا است. لذا با تولید آفتابگیر خودرو می‌توانید هم برای اشخاص مختلف شغل فراهم کنید و هم از خروج ارز از کشور جلوگیری نمایید.

سفارش طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو

داشتن طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو جهت گرفتن مجوز تولید این قطعه یدکی و همچنین دریافت وام اشتغال زایی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. در نتیجه تیم طرح فنی که یکی از تیم‌های فعال در حوزه‌ی کسب و کار، امور مالی و اداری است، با استفاده از سابقه‌ی بیست و پنج ساله‌ی خود می‌تواند شما را در نگارش طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو همراهی کند تا پروسه اخذ مجوز کسب و کار و دریافت وام اشتغال زایی را به سادگی طی نمایید.

طرح توجیهی تولید آفتابگیر خودرو تیم طرح فنی از مزایای مفیدی مثل ارائه جلسه آنلاین رایگان برای بررسی نکات و ابهامات موجود در حوزه اداری و بانکی، پشتیبانی 5 ماهه رایگان از طرح توجیهی آفتابگیر خودرو و همچنین اختصاصی بودن طرح ارائه شده برخوردار می‌باشد.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب