طرح توجیهی احداث باغ عناب ⭐️ سال 1401 (PDF+WORD)

طرح توجیهی احداث باغ عناب - طرح فنی

فهرست مطالب

خواص میوه عناب از کسی پوشیده نیست و کاشت آن به عنوان یک کار پرسود مورد‌توجه بسیاری قرار دارد. طرح توجیهی احداث باغ عناب اطلاعات مفیدی در مورد کاشت این میوه در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد. عناب از معدود میوه‌هایی است که تمام اجزای آن مانند: بذر، پوست، برگ و ریشه‌ی آن در صنعت دارویی مورد‌ استفاده قرار می‌گیرد.

این روزها بهره‌گیری از گیاهان دارویی به دلیل عوارض پایین افزایش یافته است. همین موضوع باعث استفاده هرچه بیشتر مردم از عناب شده است. سایت طرح فنی، یکی از بزرگترین دغدغه های کارآفرینان را که همانا آگاهی از هزینه کسب و کار است را حل کرده است. برای آگاهی از مزایای استفاده از طرح توجیهی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با کاشت درخت عناب

برای کاشت درخت عناب نیز مانند سایر درخت‌ها به اطلاعات و دانش بسیاری نیاز است. آگاهی از زمان مناسب کاشت و آبیاری ، خرید بذر و نهال از جای معتبر، آگاهی از زمان مناسب کوددهی و بسیاری دیگر در این کار بسیار پر اهمیت است. از دیگر مواردی که در احداث باغ عناب باید رعایت کرد، فاصله مناسب بین درخت‌ها است.

در صورت عدم رعایت این موضوع، عمل کوددهی و آبیاری این درخت‌ها بسیار سخت خواهد شد. طرح توجیهی احداث باغ عناب اطلاعات دقیق و کلی را در مورد کاشت و نگهداری این درخت، در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد. استفاده از این اطلاعات باعث کسب سود بیشتر و در نهایت موجب موفقیت شما خواهد شد.

سرمایه مورد نیاز برای احداث باغ عناب

اولین اقدام برای احداث باغ عناب، خرید یا اجاره زمین و آماده سازی آن برای کشت است. پس از آن باید برای خرید تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز اقدام کرد. طرح توجیهی درخت عناب به طور کاملا تخصصی سرمایه لازم این کار را محاسبه و به شما اعلام خواهد کرد. همچنین این طرح تمام اطلاعات را به صورت کاملا به روز شده در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد.

این اطلاعات شامل سرمایه کل، سرمایه در گردش و هزینه های جاری نیز خواهد شد. همچنین باید گفت کارشناسان ما در سایت طرح فنی، با ارائه طرح توجیهی اختصاصی تمام این خدمات را با توجه به شرایط و امکانات شما انجام خواهند داد.

برآورد تمام هزینه‌های احداث باغ عناب

آگاهی از تمام هزینه های موجود در یک کار به صورت کاملا جزئی، بسیار پر اهمیت است و باعث شروع هوشمندانه آن خواهد شد. همچنین با برآورد دقیق هزینه‌ها امکان مدیریت مالی به راحتی میسر خواهد بود.

طرح توجیهی احداث باغ عناب، تمام هزینه های این کسب‌وکار را از صفر تا صد بررسی کرده و امکان صرف سرمایه در جای صحیح را نیز فراهم می‌کند. خرید تجهیزات و ماشین آلات، هزینه آبیاری و کوددهی درخت، هزینه حمل و نقل، هزینه استفاده از نیروی انسانی و بسیاری دیگر از جمله مخارج موجود در این کار است.

کاشت درخت عناب - طرح فنی

برآورد سود نهایی حاصل از احداث باغ عناب

برای آگاهی از میزان سود حاصل از احداث باغ عناب، لازم است میزان نیاز بازار را مورد بررسی قرار دهیم.  فروش میوه، بذر و ریشه درخت عناب به دلیل خواص دارویی بالا، بسیار زیاد است. همچنین امکان فروش عناب به صورت‌های مختلف مانند دمنوش نیز میسر است.

قابل ذکر است، پرورش درخت عناب از جمله کسب و کارهایی است که هنوز اشباع نشده و نیاز بازار به آن نیز در حال افزایش است. طرح توجیهی احداث باغ عناب سود نهایی این کار را به صورت تخصصی بررسی و اعلام خواهد کرد. گفتنی است، این اقدام توسط افراد کاربلد انجام می‌شود و مبلغ اعلام شده در این طرح کاملا قابل اطمینان است.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث باغ پسته ⭐️ سال 1401 (PDF+WORD)

تجهیزات و ماشین‌آلات لازم برای احداث باغ عناب

استفاده از روش‌های نوین در کشاورزی، باعث برداشت محصولاتی بیشتر و با کیفیت‌تر خواهد شد. این روش‌ها نیازمند تجهیزات و دستگاه‌های مخصوصی است که در این قسمت به آنها می‌پردازیم. استفاده از تراکتور، ماشین برداشت محصول، کامیون یا وانت بار، دستگاه شخم زن و سم‌پاش برای کاشت و پرورش درخت عناب مرسوم است.

البته توجه به این نکته ضروری است که استفاده از این تجهیزات کاملا بستگی به میزان هکتار زیر کشت شما دارد. برای احداث باغ عناب با هکتار های پایین، برخی از این دستگاه‌ها نیاز نخواهد شد. طرح توجیهی احداث باغ عناب تمام دستگاه‎‌ها و ماشین‌آلات لازم در این کار را معرفی و راهنمای خرید آنها را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

آگاهی از توجیه اقتصادی کاشت درخت عناب

یکی از مهمترین اقداماتی که قبل از احداث باغ عناب باید انجام شود، مطالعات بازار است. تحقیقات بازار به طور کامل میزان توجیه پذیری این کار را مورد بررسی قرار می‌دهد. طرح توجیهی احداث باغ عناب نیاز بازار به این میوه، تحلیل رفتار رقیب و نحوه بازاریابی را به طور کاملا تخصصی بررسی کرده و میزان توجیه پذیری این کار را نیز مشخص خواهد کرد.

از دیگر اطلاعاتی که طرح توجیهی در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد، بررسی میزان عرضه و تقاضا است. همچنین این طرح تمام چالش های موجود در مسیر را شناسایی و راه‌ مقابله با آنها را نیز در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد.

کشت درخت عناب - طرح فنی

اخذ وام و تسهیلات از طریق طرح توجیهی

بسیاری از کارآفرینان در ابتدای کار نیاز بسیاری به استفاده از وام و تسهیلات بانکی دارند.  همچنین باید گفت یکی از مدارک الزامی جهت اخذ مجوز و وام بانکی، طرح توجیهی است. برای دریافت سریع این موارد، لازم است ابتدا به جهاد کشاورزی و بانک مراجعه کرده و بعد از آن برای دریافت طرح توجیهی اقدام نمایید.

تاکید به این نکته به این دلیل است که سایت طرح فنی، طرح توجیهی اختصاصی را بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته در این مراکز، نگارش خواهد کرد. با استفاده از طرح توجیهی احداث باغ عناب، امکان دستیابی سریع به تسهیلات و وام بانکی میسر خواهد بود.

سفارش طرح توجیهی درخت عناب

قابل ذکر است تمامی کارشناسانی که در سایت طرح فنی به تهیه طرح توجیهی مشغول هستند، 25 سال تجربه کار در اداره‌ها و موسسه‌های مالی و اعتباری دارند. همچنین باید گفت با سفارش طرح توجیهی اختصاصی از 5 ماه پشتیبانی رایگان و همچنین یک جلسه آنلاین رایگان بهره‌مند خواهید شد.

در این جلسه اطلاعات ارزشمندی در‌مورد روند اخذ مجوز و تسهیلات بانکی و همچنین وثایق و ضمانت‌نامه های لازم جهت اخذ وام، ارائه خواهد شد.

برای سفارش طرح توجیهی از طریق واتساپ و شماره‌ تلفن‌های درج شده در سایت، با ما تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب