سفارش طرح توجیهیصنایع الکترونیک

طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی ⭐️ برای اخذ مجوز و وام

احداث کارخانه تولید موتور سیکلت برقی

در این مقاله درباره طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی صحبت خواهیم کرد. در اینجا سعی داریم یک گزارش کامل درباره فرایند تولید موتور سیکلت برقی و مزایا و معایب آن ارائه نماییم. تیم طرح فنی در تلاش است تا جوانب مختلف این طرح را بررسی کرده و اطلاعات مفیدی در زمینه‌ی این وسایل نقلیه در اختیار شما قرار دهد.

با توجه به گرانی و کمبود انرژی‌های فسیلی، استفاده از وسایل نقلیه‌ای که با انرژی‌های تجدیدپذیر کار می‌کنند رونق زیادی پیدا کرده است. موتور سیکلت‌های برقی یکی از پرطرفدارترین انواع موتور سیکلت‌ها به حساب می‌آیند که هزینه‌های کمتری نسبت به موتورهای بنزینی دارند و به همین دلیل از محبوبیت زیادی برخوردارند. در ادامه در خصوص طرح توجیهی این وسایل نقلیه بحث خواهیم کرد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی چیست؟

شروع هر کسب و کاری باید با دریافت مجوزهای لازم همراه باشد تا در صورتی که در طی اجرای آن به مشکل برخوردید، بتوانید از این مجوزها استفاده کنید. یکی از مواردی که برای دریافت مجوز تولید موتور سیکلت برقی لازم است، داشتن طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی به صورت منحصر به فرد است. به غیر از این، در صورتی که به دنبال وام اشتغال زایی هستید نیز داشتن طرح توجیهی منحصر به فرد یکی از مهمترین موارد لازم به حساب می‌آید.

لذا با توجه به آنچه گفته شد کارشناسان تیم طرح فنی با بهره گرفتن از تجربیات چندین و چند ساله خود و با کمک گرفتن از کلیدی‌ترین اصول مورد نیاز برای نگارش طرح توجیهی، اقدام به تهیه طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی کردند تا فرایند اخذ مجوز را برای شما ساده‌تر کنند.

نکته قابل توجه این است که برای شروع پروژه تولید موتور سیکلت برقی به صورت عمده و صنعتی، شما باید در مرحله اول درخواست صدور مجوز بدهید و در مرحله بعد به دنبال نگارش طرح توجیهی باشید.

خط تولید موتور سیکلت برقی در ایران - طرح فنی

سرمایه اولیه برای کارخانه موتور سیکلت برقی

قطعا سرمایه اولیه یکی از مهمترین مواردی است که برای شروع هر کسب و کاری به آن نیاز دارید. در خصوص تولید موتور سیکلت برقی نیز این موضوع کاملا صدق می‌کند. بخش مهمی از سرمایه اولیه تولید موتور سیکلت برقی صرف خرید لوازم اولیه و برخی تجهیزات موتور سیکلت می‌شود. به علاوه خرید دستگاه‌ها و ماشین آلات مورد نیاز برای تولید موتور سیکلت برقی نیز هزینه‌ی قابل توجهی را به خود اختصاص می‌دهند.

به غیر از این موارد، بخش‌های عمرانی کارخانه موتور سیکلت برقی نیز هزینه‌ی قابل توجهی را به خود اختصاص می‌دهند. محوطه سازی، دیوار چینی، ساخت سوله و دیگر موارد عمرانی از جمله پارامترهایی هستند که بخش مهمی از سرمایه اولیه مورد نیاز برای این پروژه به خود اختصاص می‌دهند.

هزینه‌های راه اندازی برای شروع پروژه

همانطور که در قسمت قبلی هم ذکر شد، تولید موتور سیکلت برقی نیازمند سرمایه اولیه است. با این وجود، حجم پروژه، نوع موتور سیکلت تولیدی و پارامترهایی از این قبیل در تعیین سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی پروژه تولید موتور سیکلت برقی نقشی کلیدی بازی می‌کنند.

با توجه به برآوردهای انجام شده، برای راه اندازی کارخانه تولید موتور سیکلت برقی با ظرفیت تولید 40 هزار موتور برقی در سال به زمینی به مساحت 10 الی 12 هزار متر مربع نیاز است که 6 الی 8 هزار متر آن به کارگاه تولید، سوله نگهداری قطعات اولیه، دفاتر اداری و انبار اختصاص می‌یابد. از طرفی برای مونتاژ و تولید موتور سیکلت برقی به چیزی در حدود 150 نفر نیروی انسانی نیاز است.

لذا با توجه به آنچه ذکر شد و با در نظر گرفتن هزینه‌ی اولیه مورد نیاز برای خرید تجهیزات و علی الخصوص لوازم اولیه مورد نیاز برای تولید این موتور سیکلت‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که شروع پروژه تولید موتور سیکلت برقی به سرمایه‌ی اولیه‌ی بین 22 الی 25 میلیارد تومان نیاز دارد.

البته ذکر این نکته هم لازم است که نوسانات موجود در بازار داخلی باعث شده تا قیمت ارائه شده کاملا دقیق نباشد و لذا بهتر است در هنگام تعیین هزینه‌ی مورد نیاز برای پروژه تولید موتور سیکلت برقی از اشخاص متخصص کمک بگیرید.

برآورد درصد سود کارخانه تولید موتور سیکلت برقی

مزایای قابل توجه موتور سیکلت‌های برقی از جمله قیمت مناسب‌تر، عدم نیاز به سوخت‌های فسیلی، امنیت بالا و سرعت عالی سبب شده تا بازار خرید و فروش این دسته از وسایل نقلیه پررونق‌تر بوده و اشخاص زیادی به دنبال خرید این موتور سیکلت‌ها باشند.

از طرفی بازار تولید این دسته از وسایل نقلیه در کشور بسیار بکر است و برندهای اندکی در این حوزه فعالیت می‌کنند که همین موضوع سبب می‌شود که طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی طرحی بسیار سودآور قلمداد شود. برآوردهای انجام شده در زمینه تولید موتور سیکلت‌های برقی نشان می‌دهد که درصد سود کارخانه تولید این وسایل نقلیه چیزی در حدود 30 الی 35 درصد است که سود قابل توجهی به حساب می‌آید.

تولید موتور سیکلت های برقی - طرح فنی

تجهیزات مورد نیاز برای تولید موتور سیکلت برقی

به صورت کلی بخش عمده‌ای از فرایند تولید موتور سیکلت برقی به مونتاژ تجهیزات اختصاص می‌یابد. لذا فرایند تولید موتور سیکلت‌های برقی فرایندی شامل تولید برخی قطعات و مونتاژ است. ماشین آلات مخصوص مونتاژ، تجهیزات اندازه گیری توان، دما و انتشار از جمله مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تولید موتور سیکلت برقی به شمار می‌آیند.

علاوه بر این، ماشین تست گیربکس، دستگاه آنالیز دود، کیت اندازه گیری پارامترهای موتور سیکلت، فیکسچر مونتاژ و ابزارآلات عمومی مانند آچار بکس و … از جمله مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تولید این دسته از وسایل نقلیه برقی به حساب می‌آیند.

همچنین برای تولید موتور سیکلت برقی به تجهیزاتی مانند هوای فشرده، سوخت، برق، تاسیسات گرمایشی و سرمایشی و … نیاز است که بخش مهمی از هزینه‌های مورد نیاز برای این پروژه را به خود اختصاص می‌دهند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید جاروبرقی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

اطلاعاتی مختصر درباره فرایند تولید موتور سیکلت برقی

اما درباره فرایند تولید موتور سیکلت برقی لازم به ذکر است که قبل از هر چیزی باید قطعات مورد نیاز برای تولید این دسته از وسایل نقلیه را تهیه کنید. مهمترین تجهیزات موتور سیکلت‌های برقی موتور و گیربکس و تجهیزات داخلی آن‌ها هستند. پس از تهیه قطعات اولیه نوبت به مونتاژ گیربکس می‌رسد.

در این مرحله قطعات مختلف گیربکس کنار هم قرار می‌گیرد و پس از آن تست می‌شود تا درستی عملکرد آن تایید شود. بعد از گیربکس، نوبت به مونتاژ موتور این دسته از وسایل نقلیه می‌رسد. همچنین در این مرحله نیز تجهیزات موتور در کنار یکدیگر قرار گرفته و آماده شده و پس از آن تست می‌شود.

در نهایت تمامی قطعات موتور از جمله بدنه، قسمت نشیمن و صندلی موتور، سیستم روشنایی موتور و … در کنار یکدیگر مونتاژ شده و موتور سیکلت برقی آماده انجام تست‌های قدرت، سرعت و عملکرد می‌شود. پس از انجام این تست‌ها موتور سیکلت برقی آماده ارائه به بازار است.

مزایا و فرصت‌های اجرای طرح تولید موتور سیکلت برقی

همانطور که در قسمت‌های قبلی هم ذکر شد، گرانی سوخت و هزینه‌ی بالا سبب شده تا تولید موتور سیکلت برقی از رونق بالایی برخوردار باشد. از جمله مهمترین مزایای و فرصت‌های اجرای طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بکر بودن بازار تولید موتور سیکلت برقی در داخل کشور
  • سود آوری قابل توجه این طرح
  • وجود قطعات مورد نیاز برای تولید این موتورها در بازار داخلی
  • کم هزینه بودن برق نسبت به سوخت‌های فسیلی
  • سرعت قابل قبول و طول عمر بالای موتور سیکلت‌های برقی
  • کمتر بودن هزینه‌های جانبی موتورهای برقی

موتور سیکلت برقی - طرح فنی

بازار هدف موتور سیکلت برقی

موتور سیکلت برقی یکی از وسایل نقلیه است که تقریبا در بین همه‌ی افراد بالای 18 سال طرفداران زیادی دارد. در اولین قدم این موتورها هزینه‌ی نسبتا مناسبی دارند و تقریبا هر شخصی می‌تواند آن‌ها را تهیه کند. علاوه بر این، هزینه‌های جانبی این موتورها و هزینه‌ی سوخت آن‌ها بسیار پایین است.

به صورت کلی موتورهای برقی با یکبار شارژ می‌توانند مسافتی در حدود 200 کیلومتر را طی کنند که میزان قابل توجهی به حساب می‌آید. لذا با توجه به آنچه ذکر شد می‌توان گفت که بازار هدف موتور سیکلت برقی تقریبا تمامی اقشار جامعه و افراد بالای 18 سال می‌باشند.

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید موتور سیکلت برقی

درباره توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی باید این نکته را ذکر کنیم که اولا بازار هدف این طرح بسیار گسترده است. در ثانی شرکت‌های کمی در کشور ما در زمینه تولید وسایل نقلیه برقی فعالیت می‌کنند و لذا شرکت‌هایی که در زمان حاضر به دنبال این طرح بروند قطعا سود قابل توجهی را به دست خواهند آورد.

از طرفی وجود تمام تجهیزات مورد نیاز برای تولید این وسایل نقلیه در داخل کشور سبب شده تا طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی یک طرح اقتصادی و پر بازده باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی

داشتن طرح توجیهی منحصر به فرد یکی از مهمترین پارامترها برای گرفتن مجوز کسب و کار و اخذ وام به حساب می‌آید. تیم طرح فنی یکی از تیم‌های باسابقه در حوزه کسب و کار و تجارت است که سابقه‌ای در حدود 25 سال در این زمینه دارد و می‌تواند شما را در نوشتن این طرح توجیهی همراهی کند.

طرح توجیهی تولید موتور سیکلت برقی تیم طرح فنی دارای مزایای قابل توجهی است که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پشتیبانی رایگان از طرح توجیهی به مدت 5 ماه
  • جلسه آنلاین برای بررسی مشکلات و ابهامات طرح توجیهی
  • مشاوره دقیق درباره پروسه اخذ دریافت مجوز و وام اشتغال زایی
  • منحصر به فرد بودن طرح توجیهی ارائه شده برای هر شخص.

 

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.8 ( 3 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب