طرح توجیهی تولید فرومنگنز ⭐️ فروسیلیکو منگنز (سال 1401)

طرح توجیهی تولید فرومنگنز - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید فرومنگنز گزارشی مفصل و جامع است که شانس موفقیت این کسب و کار را تجزیه و تحلیل می کند. این طرح توسط کارشناسان مجرب سایت طرح فنی به منظور اخذ مجوز کارخانه و دریافت وام تهیه می شود.

فرومنگنز، آلیاژی پر کاربرد بوده و متشکل از آهن و منگنز است. میزان منگنز این آلیاژ بین 65 تا 95 درصد متغیر می باشد. فرومنگنز در کوره های قوس الکتریکی و با تلفیق سنگ اکسید منگنز، سیلیس، آهک، کوارتز، دولومیت و کک تولید می گردد.

عمده ترین کاربرد فرومنگنز و فروسیلیکو منگنز در فرآیند تولید فولاد و چدن است. با افزودن این ماده به کوره های مذاب، ناخالصی های فولاد که عموما گوگرد و اکسیژن می باشند، با فرومنگنز ترکیب شده و از فولاد جدا می شوند. افزون بر فولاد سازی، فرومنگنز در صنایع شیمی، متالوژی، الکترونیک و … به کار می رود.

فرومنگنز از الزامات صنعت فولادسازی و بسیاری از صنایع دیگر است. از این رو احداث کارخانه تولید فرومنگنز فرصت سرمایه گذاری ایده آلی می باشد.

ضرورت تنظیم طرح توجیهی تولید فرومنگنز

طرح توجیهی تولید فرومنگنز فرآیندی کنترل شده است که به منظور شناسایی فرصت ها و تهدیدهای این کسب و کار تهیه می گردد. طرح مذکور، شرح کاملی از ملزومات اجرای طرح، برآورد سود و پیش بینی آینده پروژه می باشد.

بیزینس پلن تولید فرومنگنز را می توان، نقطه عطفی در تصمیم گیری های سرمایه گذاران دانست. با استفاده از این مطالعات، احتمال شکست در سرمایه گذاری به صورت قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

طرح توجیهی تولید فرومنگنز علاوه بر نمایش دورنمایی از این کسب و کار به سرمایه گذاران، مدرکی قابل استناد نزد نهادهای مختلف است. سرمایه گذاران برای اخذ مجوز تاسیس کارخانه از وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح توجیهی ارائه کنند.

یکی دیگر از اهداف تنظیم طرح توجیهی، دریافت تسهیلات از بانک می باشد. بانک های عامل برای تخصیص وام، سرمایه گذار را موظف به ارائه طرح توجیهی تهیه شده با نرم افزار کامفار می کنند.

سرمایه مورد نیاز برای تولید فرومنگنز

 یکی از فواید طرح توجیهی تولید فرومنگنز محاسبه سرمایه اولیه برای راه اندازی کارخانه می باشد. سرمایه اولیه برای خریداری کوره های ذوب، کوره های قوس الکتریکی و دیگر تجهیزات خط تولید اختصاص پیدا می کند.

میزان سرمایه گذاری با توجه به ظرفیت تولید کارخانه، محل کارخانه، تعداد و نوع دستگاه ها می تواند، متغیر باشد. نوع محصول نهایی نیز در میزان سرمایه تاثیرگذار است. فرومنگنز در انواع پرکربن، کربن متوسط و کم کربن تولید شده و کاربردهای جداگانه ای دارد.

برآورد هزینه های کارخانه تولید فرومنگنز

محاسبه هزینه های این کسب و کار، یکی از مهم ترین بخش های برآورد شاخص های مالی در طرح توجیهی است. هزینه زمین، هزینه ساختمان، هزینه محوطه سازی، هزینه نیروی انسانی، هزینه حمل و نقل، هزینه تعمیر و نگهداری ماشین آلات از مهم ترین هزینه ها در کارخانه تولید فرومنگنز می باشند.

در محاسبه هزینه ها باید دو نکته را مدنظر قرار داد. اولین مورد این که تمامی هزینه ها حتی هزینه های ریز یا پیش بینی نشده نیز باید برآورد شوند. دومین نکته نیز برآورد هزینه ها با داده ها و مبالغ به روز است.

کارشناسان با رعایت این دو نکته، محاسبه هزینه ها را به دقیق ترین شکل ممکن در طرح توجیهی تولید فرومنگنز انجام می دهند.

کارخانه تولید فرومنگنز - طرح فنی

بررسی سود کارخانه تولید فرومنگنز

از آن جا که فرومنگنز و فروسیلیکو منگنز از اقلام و مواد ضروری در صنعت فولاد سازی است، میزان سود کارخانه های تولید کننده این ماده رضایت بخش است. عوامل بسیاری در میزان سود این کسب و کار دخیل هستند. کارشناسان تمامی ابعاد اثرگذار بر سود را مورد بررسی و کالبدشکافی قرار داده و سود سرمایه گذاری را محاسبه می نمایند.

سود خالص و ناخالص، مدت زمان برگشت سرمایه، نرخ بازده داخلی طرح و بسیاری از شاخص های دیگر در طرح توجیهی تولید فرومنگنز معین می گردند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید فروسیلیس ⭐️ سال 1401 (کامفار+گرید+مطالعات)

تجهیزات مورد نیاز در طرح توجیهی تولید فرومنگنز

بیزینس پلن تولید فرومنگنز با معرفی فرایند تولید فرومنگنز و تجهیزات مورد نیاز در خط تولید، مرجع خوبی برای راه اندازی این کسب و کار است. فرومنگنز از لحاظ ظاهری شبیه به زغال سنگ بوده و دارای سطحی نقره ای رنگ است. این ماده از تلفیق اکسید منگنز، اکسید آهن و کربن در کوره تولید می گردد.

فرومنگنز پر کربن عموما برای اکسیژن زدایی از فولاد استفاده می گردد. فرومنگنز کربن متوسط نیز در تولید انواع ابزارآلات فولادی مقاوم در برابر تنش، حرارت و سایش به کار می رود.

تجهیزات خط تولید فرومنگنز عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

  • کوره ذوب استوانه ای
  • کوره قوس الکتریکی
  • کوره بلند
  • تجهیزات خنک کننده
  • تجهیزات ریخته گری
  • دستگاه خرد کن
  • تجهیزات بسته بندی

[/tie_list]

تولید فرومنگنز - طرح فنی

آیا تولید فرومنگنز از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

فرومنگنز، اکسیژن زدای قوی بوده و باعث افزایش استحکام فولاد، سختی پذیری، انعطاف پذیری و کاهش ناخالصی گوگرد در فولاد سازی می شود. از این رو فرومنگنز نقش حیاتی در صنایع فولاد دارد. افزون بر آن فرومنگنز در ساخت چدن و آلومینیوم سازی نیز کاربرد گسترده ای دارد.

با پیشرفت صنایع فلزی، صنایع زیردستی آن که شامل تولید انواع فروآلیاژها می باشند، نیز رشد و ترقی پیدا می کنند. انتظار می رود، روند افزایش تقاضا برای فرومنگنز همچنان تا سالیان آینده ادامه دار باشد. با بررسی وضعیت بازار می توان نتیجه گرفت، این طرح کاملا توجیه پذیری اقتصادی خواهد داشت.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید فرومنگنز

طرح توجیهی اختصاصی تولید فرومنگنز ، طرحی منحصر به فرد برای هر پروژه سرمایه گذاری و مشتمل بر فصل ها و بخش های متعدد است. طرح توجیهی تولید فرومنگنز توسط متخصصین سایت طرح فنی، با تجربه 25 ساله در امور سرمایه گذاری، بانکی و اداری تهیه می شود. همچنین طرح فوق قابل ارائه به سازمان های متولی صدور مجوز و همچنین بانک ها و موسسات مالی و اعتباری می باشد.

ما برای حمایت از سرمایه گذاران در بخش تولید فرومنگنز، امتیازاتی را در نظر گرفته ایم. 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان، امتیازاتی هستند که با سفارش طرح توجیهی اختصاصی دریافت خواهید کرد.

جلسه آنلاین رایگان با محوریت امور اداری و بانکی تشکیل می گردد. ما در این جلسه به ارائه توضیحاتی در خصوص وثایق و ضمانت نامه های بانکی، پروسه دریافت مجوز، مراحل دریافت وام و … خواهیم پرداخت.

 

5/5 - (15 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

2 پاسخ

    1. سلام بله جناب دکتر صادقی با شماره تماس موجود در قسمت بالای سایت ارتباط بگیرید درخدمتتون هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب