طرح توجیهی تولید گلس موبایل ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید گلس موبایل - طرح فنی

فهرست مطالب

نگارش طرح توجیهی تولید گلس موبایل یکی از مراحل مهم و الزامی برای راه‌اندازی کارخانه تولید این محصول به حساب می‌آید. چراکه، اخذ مجوز تاسیس این کارخانه در گرو وجود این سند می‌باشد. در واقع کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، پس از رویت این طرح نظر قطعی خود، مبنی بر فعال شدن یا نشدن کارخانه تولید گلس موبایل را اعلام خواهند کرد.

سایت طرح فنی برای آماده‌سازی این گزارش تخصصی در کنار شما خواهد بود. طرح توجیهی تولید گلس موبایل حاوی اطلاعات دقیق مالی، آماری و اجرایی بوده و نگارش آن از عهده هر کس ساخته نیست. با اعتماد به کارشناسان با‌تجربه ما، از بابت کیفیت اجرای کار، خیالی آسوده داشته باشید.

این مطلب با هدف آگاه‌سازی افرادی که قصد راه‌اندازی کارخانه تولید گلس موبایل را دارند، به نمایش در آمده است. پس در‌صورت تمایل، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مزایای استفاده از گلس موبایل

تولید گلس موبایل به دلیل اهمیت وجود این محصول، مزایای استفاده از آن و کاربرد زیادی که در میان مردم دارد، در حجم گسترده و توسط تولید کنندگان زیادی انجام می پذیرد. استفاده از گلس برای موبایل، با چند هدف انجام شده و مزیت های زیادی به همراه دارد.

اولین و اصلی ترین کاربرد این نوع لوازم جانبی، محافظت از صفحه نمایش در برابر ضربه، فشار، خش و آسیب می باشد. اما گلس های با کیفیت، از مزایای دیگری نیز برخوردار هستند. از جمله آن که، از آسیب های چشمی جلوگیری کرده و جلوی ورود اشعه مضر گوشی به چشم را می گیرند، این امکان را فراهم می آوردند که صفحه نمایش به سادگی تمیز شود یا از صفحه نمایش در برابر حرارت محافظت می کنند. از طرف دیگر، گلس به خوانایی و دید بهتر صفحه نمایش در فضای باز و در برابر تابش نور خورشید کمک خواهد کرد.

احداث کارخانه تولید گلس موبایل - طرح فنی

معرفی انواع گلس موبایل

تولید گلس موبایل در انواع مختلفی انجام می‌پذیرد. هر یک از این گلس‌ها ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. از‌جمله انواع گلس‌ها می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 • گلس معمولی: این نوع گلس از جنس سیلیکون بوده که در برابر خش مقاوم می باشد اما در خاصیت لمسی گوشی اختلال به وجود می‌آورد.
 • گلس شیشه ای: این نوع گلس ضخامت مناسبی داشته، از مقاومت و ضربه‌پذیری خوبی برخوردار بوده و وضوح تصویر را حفظ می‌کند.
 • نانو گلس: این نوع گلس از ظرافت و انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به نوع شیشه‌ای برخوردار بوده و بر روی صفحه گوشی مخصوصا صفحات لبه خمیده کامل می‌چسبد.
 • گلس پرایوسی: این نوع گلس علاوه‌بر محافظت از صفحه گوشی، امکان مشاهده صفحه آن را تنها از یک جهت فراهم می‌سازد و برای حفظ حریم شخصی مناسب است.

گلس ضد اثر انگشت و گلس ضد تابش نور انواع دیگری از محافظ صفحه‌های گوشی هستند.

لزوم تنظیم طرح توجیهی تولید گلس موبایل

برای آنکه یک کارخانه تولید گلس موبایل اجازه فعالیت داشته باشد، به اخذ مجوز تاسیس کارخانه نیاز دارد. دریافت این مجوز تنها در‌صورت ارائه طرح توجیهی ایده مورد‌نظر، به سازمان‌های ذیربط امکان‌پذیر خواهد شد. وجود این گزارش تخصصی، اقتصادی به صاحب طرح در دریافت ساده و سریع تر وام و دیگر مساعدت‌های مالی نیز یاری خواهد رساند.

از طرف دیگر، صاحب طرح، با تنظیم طرح توجیهی تولید گلس موبایل و در دست داشتن آن، در جذب سرمایه‌گذار، با اطمینان بیشتری قدم خواهد برداشت. برای کسب رضایت یک اسپانسر مالی و متقاعد ساختن او برای همکاری در یک پروژه، به اطلاعات مالی و اجرایی دقیقی نیاز است.

طرح توجیهی کلیه این اطلاعات را دارا می باشد. اطلاعات گردآوری شده در طرح توجیهی، به بیان کلیه چالش ها و ابهاماتی که در حین اجرایی شدن پروژه برای صاحب طرح به وجود خواهد آمد، با جزئیات بیشتری خواهد پرداخت.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید گلس موبایل

در طرح توجیهی تولید گلس موبایل به بررسی و محاسبه موشکافانه سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی کارخانه پرداخته خواهد شد. این سرمایه برای مواردی چون خرید یا اجاره ملک کارخانه، تهیه و خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای تولید گلس موبایل، احداث ساختمان کارخانه و بخش‌‌های مختلف آن، جاده کشی و محوطه سازی، راه‌اندازی تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه محیط، خرید تجهیزات امنیتی و حفاظتی شامل دوربین های مدار بسته، دزدگیرها، سیستم‌های کنترل از راه دور، واحد مانیتورینگ و …  صرف خواهد شد.

با یک برآورد صحیح و دقیق، برنامه ریزی پروژه با دقت بیشتری همراه بوده و با چالش‌ها و مسائل مالی در دراز مدت مواجه نخواهد شد. در یک نمونه پروژه اجرایی، در زمینی به وسعت 1000 متر مربع و 24 نفر نیروی انسانی، امکان تولید گلس موبایل به تعداد 5 میلیون عدد محصول در سال وجود خواهد داشت.

خط تولید گلس موبایل - طرح فنی

هزینه راه اندازی و شروع پروژه

هزینه های راه اندازی یک کارخانه تنها به هزینه های اولیه محدود نمی گردد. در طرح توجیهی تولید گلس موبایل به هزینه هایی که در حین فعالیت یک کارخانه به وجود می آیند نیز پرداخته خواهد شد. این هزینه ها معمولا بایستی به صورت ماهیانه پرداخت شوند.

سرمایه مورد نیاز برای پرداخت حقوق، دستمزد و بیمه کارگران، کارمندان و مدیران اجرایی، هزینه آب، برق و گاز، هزینه تعمیرات، تعویض و نگهداری دستگاه ها، ابزارها و تجهیزات مورد نیاز، هزینه خرید مواد ‌‌اولیه، هزینه بسته بندی، انبارداری و … جزء هزینه های جاری و روتین پروژه محسوب می شوند.

در طرح توجیهی تولید گلس موبایل سرمایه ای نیز برای هزینه های پیش بینی نشده کنار گذاشته می شود. هزینه هایی که به طور ناگهانی، ناخواسته و در حین کار به وجود آمده و روال کار کارخانه را با مشکل مواجه می سازند.

تجهیزات اولیه برای تولید گلس موبایل

در تولید گلس موبایل از تجهیزات و لوازم زیر استفاده می شود:

 • دستگاه برش شیشه ای برای برش مواد خام شیشه ای به قطعات کوچکتر
 • دستگاه فرز سی ان سی برای ایجاد سوراخکاری و برش های دقیق و ظریف و ماشینکاری های مورد نظر
 • دستگاه ND-YTTB برای برچسب دار کردن و پاشیدن روغن اثر انگشت بر روی گلس آماده شده
 • دستگاه پولیش برای صیقل دادن و براق کردن سطح شیشه
 • ماشین تمیز کننده برای پاک کردن سطح شیشه پس از پولیش
 • دستگاه کوره معتدل برای خنک کردن شیشه گلس
 • دستگاه لمینت
 • دستگاه برش فیلم
 • دستگاه های لازم برای چاپ خطوط بر روی گلس
 • دستگاه های مربوط به بسته بندی محصول تولید شده
پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان ⭐️ (POS) پایانه فروش

وضعیت واردات و صادرات گلس موبایل

با استناد بر داده های آماری، اغلب قریب به اتفاق لوازم جانبی ارائه شده در فروشگاه های موبایل، از طریق واردات تامین می گردد. چین در زمینه تولید گلس موبایل، فعالیت چشمگیری داشته و محصولات تولید شده خود را به اقصی نقاط دنیا صادر می کند.

در زمینه تامین نیاز مصرف کننده به گلس موبایل در کشور ما نیز چین بزرگ‌ترین وارد کننده به حساب می آید. در زمینه صادرات و تولید گلس موبایل تاکنون آماری ارائه نشده است و متاسفانه اغلب تقاضا و نیاز بازار داخلی در زمینه لوازم جانبی با واردات این محصولات پوشش داده می شود. لوازم جانبی وارداتی موبایل، درجات کیفی مختلفی دارند. به همین دلیل، گلس موبایل وارد شده به کشور نیز از تنوع بالایی در قیمت و کیفیت برخوردار می باشد.

تولید انواع گلس موبایل - طرح فنی

آیا تولید گلس موبایل توجیه اقتصادی دارد؟

امروزه، دستگاه تلفن همراه جزء وسایل بسیار پرکاربرد محسوب می‌شود به گونه‌ای که کمتر کسی را می‌توان یافت که یک گوشی هوشمند در دست نداشته باشد. بنابراین لوازمی که به افزایش طول عمر و وارد آمدن آسیب کمتر به این وسیله کمک کند، یک نیاز اساسی و مسلم می‌باشد. در این میان، وجود گلس و گارد بیش از سایر لوازم جانبی لازم و ضروری است.

با همه این تفاسیر، کشور ما به دلایل بسیاری، در زمینه تولید گلس موبایل، تاکنون، هیچ واحد فعالی نداشته است. تولید این محصول به دستگاه‌های حرفه‌ای زیادی نیاز دارد، هزینه بالای تولید گلس موبایل، تولید به صرفه‌ای را برای کارآفرینان به همراه ندارد.

با این وجود، با حمایت مالی دولت از افراد علاقه‌مند به تولید این محصول پرکاربرد، در این راستا قدم‌های موثر و موفقی برداشته و از خروج ارز از کشور پیشگیری خواهیم کرد. این امر رشد و رونق اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت.

سفارش تنظیم طرح توجیهی تولید گلس موبایل

چنانچه شما نیز برای راه اندازی کارخانه مورد نظر خود، درصدد نگارش طرح توجیهی تولید گلس موبایل، هستید، طرح فنی یک گزینه ایده‌آل برای شما محسوب می شود. این مجموعه با داشتن سابقه طولانی در زمینه نگارش انواع طرح توجیهی و با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان خبره خود، بهترین و با کیفیت ترین اسناد را در اختیار صاحب طرح قرار خواهد داد.

همراهی با طرح فنی مزایای زیادی را برای کارآفرین به همراه خواهد داشت. مزیت هایی چون بهره مندی از تجربه یک تیم توانمند و قوی و بهره مندی از دو امتیاز ویژه ای که این مجموعه برای کارفرمایان خود قائل شده است.

مزایای تنظیم طرح توجیهی تولید گلس موبایل در طرح فنی

دو امتیاز ویژه و منحصر‌به‌فردی که مجموعه طرح فنی برای کاربران خود، افرادی که تنظیم طرح توجیهی تولید گلس موبایل یا هر طرح توجیهی دیگر را به این مجموعه حرفه ای می سپارند، در نظر گرفته است، بهره بردن از پنج ماه پشتیبانی رایگان و امکان شرکت در یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان می‌باشد.

در این جلسه مشاوره که در‌صورت صلاحدید صاحب‌طرح و به درخواست وی برگزار خواهد شد، به موضوعات مهم و پرکاربردی پرداخته می شود. از جمله، روش اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید گلس موبایل، روال دریافت وام و دیگر مساعدت‌های مالی و تسهیلات حمایتی دولت برای کسب‌و ‌ارهای نوپا و شیوه اخذ وثایق و ضمانت‌نامه‌های بانکی.

در این جلسه پیرامون چالش‌ها و مسائلی که صاحب طرح در راه‌اندازی کارخانه تولید گلس موبایل با آنها مواجه می شود، گفتگو خواهد شد. شما نیز می‌توانید برای تدوین طرح توجیهی تولید گلس موبایل ، به سایت طرح فنی مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب