سفارش طرح توجیهیصنایع غذایی

طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

احداث واحد تولید کره بادام زمینی

در این مقاله درباره طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی صحبت کرده و یک گزارش کامل درباره فرایند تولید کره بادام زمینی ارائه نماییم. تیم طرح فنی در تلاش است تا جوانب مختلف این طرح را بررسی کرده و اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

کره بادام زمینی یکی از خوراکی‌های لذیذ است که هم به عنوان صبحانه و هم به عنوان عصرانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. خواص غذایی و درمانی این ماده خوراکی سبب شده تا طرفداران زیادی در سراسر دنیا داشته باشد. در نتیجه بازار خرید و فروش این ماده خوراکی از رونق بالایی برخوردار است. در ادامه اطلاعات کامل‌تری درباره طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی ارائه خواهیم کرد، پس این مقاله را تا انتها دنبال نمایید.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی چیست؟

بدون شک برای شروع هر کسب و کاری، ابتدا باید مجوزهای لازم را از نهادهای ذی‌ربط از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کرد. یکی از مواردی که برای دریافت مجوز تولید کره بادام زمینی نیاز دارید، داشتن طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی است. علاوه بر این، در صورتی که به دنبال دریافت وام اشتغال زایی هستید؛ داشتن طرح توجیهی منحصر به فرد و دقیق یکی از مهمترین مواردی است که لازم دارید.

لذا کارشناسان تیم طرح فنی با بهره گرفتن از تجربیات چندین و چند ساله خود و با استفاده از جدیدترین و کلیدی‌ترین اصول مورد نیاز برای نگارش طرح توجیهی، اقدام به تهیه طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی کردند تا شرایط را برای اخذ مجوز کسب و کار ساده‌تر نمایند.

نکته قابل توجه این است که برای شروع پروژه تولید کره بادام زمینی به صورت صنعتی، شما باید در مرحله اول درخواست صدور مجوز بدهید و در مرحله بعد به دنبال نگارش طرح توجیهی باشید.

سورت بندی بادام زمینی - طرح فنی

سرمایه اولیه برای کارخانه کره بادام زمینی

سرمایه اولیه یکی از مهمترین موارد برای شروع هر کسب و کاری از جمله تولید کره بادام زمینی است. احداث کارخانه کره بادام زمینی نیازمند یکسری تجهیزات مانند مانر، سپراتور، الک دو طبقه، دستگاه لینترگیری، آسیاب مغز شکن، صافی، پمپ انتقال روغن و … است. تجهیزات نام برده شده و سایر تجهیزات مورد نیاز، بخش قابل توجهی از سرمایه‌ی اولیه لازم برای شروع پروژه تولید کره بادام زمینی را به خود اختصاص می‌دهند.

علاوه بر این، احداث کارخانه نیز هزینه‌بر است. محوطه سازی، دیوار چینی، ساخت سوله و سایر موارد عمرانی قسمت مهمی از سرمایه اولیه مورد نیاز برای این پروژه را در بر می‌گیرند. در کنار این موارد، خرید مواد اولیه هم یکی دیگر از پارامترهای مهم در تعیین سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید کره بادام زمینی است.

هزینه‌های راه اندازی برای شروع پروژه

در قسمت قبلی به مهمترین پارامترها در تعیین سرمایه اولیه مورد نیاز برای شروع پروژه تولید کره بادام زمینی پرداخته شد. با این وجود، با توجه به حجم پروژه و میزان کره بادام زمینی که یک کارخانه قرار است تولید کند، سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی آن متفاوت است.

به صورت کلی، برای راه اندازی کارخانه‌ای با ظرفیت تولید 12 تن کره بادام زمینی در سال به زمینی در حدود 1500 تا 2000 متر مربع نیاز دارید که تقریبا 750 تا 1000 متر آن به سوله و سالن تولید اختصاص خواهد داشت. همچنین برای تولید 12 تن کره بادام زمینی در سال به حدود 10 الی 15 نیروی انسانی نیاز است.

لذا با توجه به آنچه گفته شد و با در نظر گرفتن هزینه‌ی لازم برای خرید تجهیزات و ماشین آلات برای شروع پروژه تولید کره بادام زمینی به سرمایه‌ی اولیه‌ای در حدود 3.5 تا 5 میلیارد تومان نیاز دارید. با این وجود نوساناتی که این روزها در بازار داخلی وجود دارد سبب شده تا محاسبات با خطا همراه باشد، لذا بهتر است در هنگام برآورد هزینه‌های تولید کره بادام زمینی از اشخاص متخصص کمک بگیرید تا در حین فرایند اجرای پروژه دچار مشکل نشوید.

برآورد درصد سود کارخانه تولید کره بادام زمینی

طعم فوق العاده و خواص عالی کره زمینی سبب شده تا بازار فروش این ماده خوراکی رونق بالایی داشته باشد. از طرفی فرایند تولید کره بادام زمینی، فرایندی نسبتا ساده است و نیاز به سرمایه‌ی اولیه چندان بالایی ندارد که این موضوع هم یکی از دلایلی است که سودآوری این طرح را توجیه می‌کند.

برآوردهای صورت گرفته در حوزه تولید کره بادام زمینی به خوبی نشان می‌دهد که درصد سود کارخانه کره بادام زمینی میزان بسیار قابل توجه 35 تا 40 درصد است که برای یک ماده خوراکی درصد سود بالایی به حساب می‌آید.

احداث خط تولید کره بادام زمینی - طرح فنی

تجهیزات مورد نیاز برای تولید کره بادام زمینی

تجهیزات مورد نیاز برای تولید کره بادام زمینی به صورت صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از جمله مهمترین وسایل و تجهیزاتی که برای تولید کره بادام زمینی نیاز است می‌توان به الک دو طبقه، دستگاه لینترگیری و مانر، دستگاه سپراتور، لینت کلینر و بیتر اشاره کرد.

علاوه بر این، آسیاب مغز شکن، دستگاه فیلتر، دستگاه پرس، صافی، الواتور کاسه‌ای، کانوایر 9 اینچ، پمپ انتقال روغن، سایکلین کوچک و بزرگ و باسکول توزین خط تولید از جمله دیگر تجهیزات مورد نیاز برای تولید کره بادام زمینی به حساب می‌آیند.

اطلاعاتی مختصر درباره فرایند تولید

فرایند تولید کره بادام زمینی یک فرایند اتوماتیک است. در اولین مرحله این فرایند، پوسته سخت بادام زمینی که از آن با نام غلاف هم یاد می‌شود، از بادام زمینی جدا می‌گردد. در مرحله بعدی گرد و غبار بادام زمینی به وسیله‌ی دستگاه‌های مخصوص زدوده شده و بعد نوبت به جداسازی پوسته نازک مغز بادام زمینی می‌رسد.

دستگاه‌های اتوماتیک در این مرحله بدون آسیب رساندن به مغز بادام زمینی پوسته نازک قرمز رنگ آن را جدا کرده و سپس آن را برای شست و شو وارد مخزن مخصوص می‌کنند.

پس از شست و شو نوبت به بو دادن یا برشته کردن بادام زمینی می‌رسد. در این مرحله بادام زمینی به اندازه‌ای حرارت داده می‌شود که آب آن کاملا تبخیر شده و رنگ آن به صورت قهوه‌ای در می‌آید. بعد از این مرحله، بادام زمینی را با استفاده از آسیاب‌های مخصوص خرد می‌کنند.

بعد از خرد شدن بادام زمینی و تولید خمیر اولیه، به میزان لازم اسیدهای خوراکی و مواد نگهدارنده به بادام زمینی اضافه شده و به صورت یکنواخت در می‌آید. در مرحله آخر، بادام زمینی را دوباره داخل میکسر قرار داده و آن را آسیاب می‌کنند تا به صورت کره‌ای مانند در بیاید. پس از آن کره بادام زمینی بسته بندی شده و آماده‌ی ارسال به دست مشتری است.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید شیره خرما ⭐️ برآورد هزینه ها توسط کارشناس

مزایا و فرصت‌های اجرای طرح تولید کره بادام زمینی

تولید کره بادام زمینی یک فرصت مهم در بازار داخلی به شمار می‌آید. اولا بیش از 80 درصد مواد اولیه مورد نیاز برای تولید کره بادام زمینی در بازار داخلی یافت می‌شود. در ثانی شرکت‌های زیادی در این زمینه فعالیت نمی‌کنند و در نتیجه بازار تولید این ماده خوراکی هنوز اشباع نشده است.

علاوه بر این، تمام فرایند تولید این ماده کاملا اتوماتیک است و نیازی به تخصص خاصی ندارد، لذا به سادگی می‌توان کره بادام زمینی را تولید کرد. از طرفی تولید این ماده نیازمند نیروی کار زیاد و متخصص نیست و اشخاصی با کمترین مهارت هم ظرف چند هفته می‌توانند با تجهیزات تولید کره بادام زمینی کار کنند.

بسته بندی کره بادام زمینی - طرح فنی

بازار هدف کره بادام زمینی

کره بادام زمینی محصولی است که تقریبا در بین تمامی اقشار جامعه مشتریان و طرفداران خاص خود را دارد. لذا تولید کره بادام زمینی می‌تواند کاری پرسود به حساب بیاید. کره بادام زمینی برای افرادی از سنین 7 سال تا 70 سال مناسب است.

البته اشخاصی که دچار بیماری کلسترول هستند و یا اشخاصی که به بادام زمینی حساسیت دارند، نمی‌توانند از این ماده خوراکی استفاده کنند. با این وجود، با توجه به قیمت نسبتا گران‌تر کره بادام زمینی نسبت به محصولات خوراکی مانند کره، پنیر و …، این ماده خوراکی در سبد غذایی اشخاصی که درآمد متوسط و متوسط رو به بالا دارند، قرار می‌گیرد.

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید کره بادام زمینی

درباره توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی لازم به ذکر است که اولا این ماده دارای بازار هدف گسترده‌ای است و تقریبا تمام اشخاص جامعه جزو بازار هدف این ماده خوراکی قرار می‌گیرند.

از طرفی عمده مواد اولیه مورد نیاز برای تولید کره بادام زمینی در داخل کشور یافت می‌شود و فرایند تولید کره بادام زمینی، فرایندی بسیار ساده و راحت است. لذا این موارد یکی از مهمترین دلایل توجیه پذیری اقتصادی طرح تولید کره بادام زمینی به حساب می‌آیند.

سفارش طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی

با توجه به آنچه تاکنون گفته شد، قطعا دریافتید که داشتن طرح توجیهی اختصاصی برای گرفتن مجوز کسب و کار و اخذ وام از اهمیت بالایی برخوردار است. تیم طرح فنی یکی از تیم‌های باسابقه در حوزه سرمایه گذاری است که سابقه‌ای 25 ساله در این زمینه داشته و می‌تواند یک همراه خوب برای نگارش طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی باشد.

از جمله مهمترین مزایای طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی ارائه شده توسط تیم طرح فنی می‌توان به پشتیبانی رایگان 5 ماهه از طرح و ارائه جلسه آنلاین رایگان برای بررسی نکات و ابهامات موجود در حوزه اداری و بانکی اشاره کرد.

در جلسه آنلاین، مشاورین ما اطلاعات دقیقی در خصوص پروسه اخذ مجوز و دریافت وام و همچنین ضمانت‌ نامه‌های بانکی مورد نیاز برای گرفتن وام برای طرح توجیهی تولید کره بادام زمینی در اختیار شما قرار می‌دهند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.85 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب