طرح توجیهی تولید فیلتر روغن خودرو ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید فیلتر روغن خودرو - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید فیلتر روغن خودرو در واقع طرحی است شامل تمامی اطلاعات مالی، فنی، تکنولوژی و هر چیزی که شما برای ایجاد کارخانه تولید فیلتر روغن به آن نیاز دارید.

فیلتر روغن یکی از موارد مصرفی در ماشین خودرو است که هر چند وقت یکبار باید تعویض گردد تا عمر موتور خودرو افزایش پیدا کند. فیلتر روغن در مسیر ورود روغن قرار می گیرد تا روغنی که وارد موتور خودرو می شود تمیز شود تا به موتور آسیبی نرسد. همچنین فیلتر روغن باعث می شود تا موتور هنگامی که در سرعت های بالا مشغول حرکت است، کارایی و عملکرد بهتری داشته باشد.

کارایی فیلتر روغن موتور فقط در سرعت های بالا نیست و جاهای مهمتری نیز فیلتر روغن به کار می آید؛ استارت و روشن کردن در هوای سرد، فشارهای زیادی که بر اثر رفت و آمد زیاد روغن شکل می گیرد، جلوگیری از رد شدن ذرات کوچک و آسیب رساندن به یاتاقان ها و قسمت هایی که احتمال آسیب وجود دارد از مهمترین کاربردهای فیلتر روغن موتور است. از نظر فنی بهتر است بار هر بار تعویض روغن، فیلتر روغن نیز تعویض گردد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید فیلتر روغن خودرو چیست؟

برای شروع هر کسب و کاری باید از اقدامات اولیه ای شامل دریافت مجوز شروع کرد. دریافت مجوز جزو اقدامات اولیه ای است که باید انجام شود و در این مرحله طرح توجیهی توسط سازمان های مربوطه از شما درخواست می‌شود. علاوه بر اخذ مجوز شما برای دریافت وام های بانکی نیز نیاز به این طرح توجیهی دارید.

به همین علت طرح توجیهی بهتر است توسط متخصصین نوشته شود تا هیچ ایرادی در مراحل دریافت وام و اخذ مجوز برای شما پیش نیاید. این طرح شامل تمامی اطلاعات مربوط به قسمت های مالی، فنی، مطالعات بازار و… است و همانند یک راهنما می تواند برای شما طی تمامی کسب و کار عمل کند.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای ایجاد کارخانه تولید فیلتر روغن

شما برای راه اندازی این کارخانه نیاز به سرمایه اولیه دارید. سرمایه اولیه شامل تهیه زمین برای احداث کارخانه، خرید تجهیزات مورد نیاز، استخدام نیرو و … است. این ها سرمایه مورد نیاز اولیه است و برای ادامه کار شما نیاز به داشتن سرمایه در گردش برای تهیه مواد اولیه برای تولید فیلتر روغن خواهید داشت.

اینکه چه مقدار سرمایه اولیه مورد نیاز است برای تولید فیلتر روغن، کاملا بستگی به سطح و گستردگی فعالیت دارد. در طرح توجیهی سرمایه اولیه مورد نیاز با توجه به حجم کاری شما به صورت دقیق و جزء به جزء مورد بررسی قرار گرفته است.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

هزینه های راه اندازی پروژه شامل موارد مختلفی است. شما همین که بخواهید یک کارخانه متوسط احداث کنید، نیاز به زمینی با مساحت 900 متر و نیروی انسانی به تعداد 22 نفر خواهید داشت. در این کسب و کار شما نگران مواد اولیه خود نیستید چرا که ماده اولیه شما ورق استیل و پلی اورتان است که از صنایع فلزی و صنایع شیمیایی داخل خود کشور تولید می شود.

 بسیاری از هزینه ها در شروع کسب و کار آشکار هستند و می توانید آن را به صورت دقیق مشاهده نمایید و بسیاری از آن نیز پس از شروع کار نمایان خواهند شد که به آن ها هزینه های نهان گفته می شود.

بسیار مهم است که قبل از احداث کارخانه شما تمامی هزینه های آشکارا و نهان خود را بشناسید. طرح فنی در طرح توجیهی که برای شما نگارش می کند تمامی هزینه ها را با توجه به قیمت های روز محاسبه می کند تا شما با دید بهتری وارد کسب و کار شوید.

دستگاه های تولید فیلتر روغن خودرو - طرح فنی

برآورد سود تولید فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن نقشی اساسی در حفظ سلامت خودرو دارد و از انجایی که مواد اولیه تولید این محصولات در کشور وجود دارد و مصرف بسیار زیادی نیز از آن در تمامی خودروها وجود دارد، ایجاد کارخانه تولید آن سود بسیار بالایی خواهد داشت.

محاسبه دقیق میزان سودآوری یک کارخانه باید در یک سیستم بسیار دقیق و یکپارچه مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان یک برآیند دقیق از میران سوددهی داشت. در طرح توجیهی دقیقا به میزان سودآوری این کسب و کار اشاره شده است. برای اینکه یک دید حدودی داشته باشید، با طرفیت تولید حدودا 1.5 میلیون عدد فیلتر روغن و 22 نیروی انسانی سودی که به صورت سالیانه به دست خواهید آورد حدود 33 درصد خواهد بود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی روغن موتور ⭐️ براورد مالی فنی + گرید و مطالعات بازار

تجهیزات مورد نیاز برای تولید فیلتر روغن خودرو

در تولید فیلتر روغن خودرو به یک سری از تجهیزات و وسایل نیاز است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. در طرح توجیهی به صورت کامل به تکنولوژی های مورد نیاز پرداخته شده است تا هیچ جای ابهامی برای سرمایه گذار از نظر تجهیزات مورد نیاز نباشد.

[tie_list type=”starlist”]

 • دستگاه پانچ با یک دست قالب
 • دستگاه برش و پانچ ورق
 • کاموایر کمربندی
 • چین کن روتاری
 • کوره پخت تونلی فیلتر
 • دستگاه پانچ با یک دست قالب
 • دستگاه برش و پانچ ورق
 • کاموایر کمربندی
 • چین کن روتاری
 • کوره پخت تونلی فیلتر
 • دستگاه بخیه کن اتوماتیک
 • پرینتر اتوماتیک چاپ سیلک
 • دستگاه نوارکن اتوماتیک
 • دستگاه سوراخ کن ورق
 • و….

[/tie_list]

خط تولید فیلتر روغن خودرو - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید فیلتر روغن خودرو

همانطور که گفته شد، فیلتر روغن یکی از موارد مصرفی مهم در ماشین است که همزمان با تعویض روغن خودرو تعویض می گردد. نکته مثبتی که وجود دارد این است که مصرف فیلتر روغن های ایرانی در کشور بسیار متداول است و از تمامی فیلتر روغن هایی که در کشور تولید می شود از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار است و صاحبین ماشین ها هم از همین فیلترها استفاده می کنند.

بعضا فیلترهایی از کشورهای آلمان، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی از طریق واسطه وارد کشور می شوند اما از آنجایی که قیمت آن ها نسبت به نمونه های داخلی مناسب نیست، افراد از آن ها استفاده نمی کنند. همچنین صادرات این محصول نیز بسیار مناسب است و شما می توانید علاوه بر سودی که در داخل کشور به دست می آورید، ارزآوری نیز داشته باشید.

طرح توجیهی تولید فیلتر روغن خودرو چیست و چه مزایایی دارد؟

طرح توجیهی برای هر پروژه شامل اطلاعات کامل درباره امکان سنجی، اطلاعات مالی، فنی و … است که به صورت تخصصی، ریز و دقیق نوشته می شود. این طرح توسط متخصصین سایت طرح فنی که دارای سابقه 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری و امور بانکی دارند، نوشته می شود. به همین دلیل این طرح مطابق با آخرین تغییرات سیستم بانکی و سرمایه گذاری کشور آماده می شود.

شما با خرید طرح توجیهی علاوه بر خود طرح از 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و یک جلسه آنلاین رایگان برخوردار خواهید شد که در جلسه مشاوره به صورت دقیق به تمامی پرسش های شما در زمینه اخذ مجوز، دریافت وام، نوع ضمانت های مورد نیاز و… پاسخ داده خواهد شد.

5/5 - (17 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب