طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری در واقع گزارش یکپارچه ای در خصوص ارزیابی اقتصادی، مالی و فنی آغاز کار در این زمینه است. این طرح باید توسط متخصصان نگارش شود تا از کیفیت بالایی برخوردار باشد. متخصصان سایت طرح فنی با انجام محاسبات و بررسی های دقیق در این زمینه اطلاعات لازم را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند.

هر روز بیشتر شاهد این مسئله هستیم که از میان جوانان، تعداد زیادی به سمت زیبایی و مد گرایش می یابند. زیرا اشتغال در این نوع کسب و کارها امروزه بسیار پرسود است. آموزشگاه آرایشگری یکی از این نمونه مشاغل به شمار می رود که افراد زیادی می توانند در زمینه های مختلف آن تجربه و مهارت کسب کنند. سپس وارد بازار کار شده و سود خوبی هم به دست آورند. از این رو آنها نیاز دارند تا مجوزهای لازم را برای تاسیس چنین آموزشگاهی فراهم نمایند.

هدف اصلی نگارش طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری

همانطور که پیش از این نیز بیان نمودیم، در حال حاضر افراد زیادی وجود دارند که علاقه مند به راه اندازی کسب و کار در زمینه زیبایی و مد هستند. علت این علاقه مندی، رونق بیش از پیش و توجه مردم جامعه به زیباتر شدن با روش های مختلف آرایشی است. به همین دلیل لازم است افرادی که تمایل دارند اقدام به راه اندازی آموزشگاه های آرایشگری نمایند، مجوزهای لازم را از ارگان های صادر کننده مجوز دریافت کنند.

سرمایه گذاران با نگارش طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری و ارائه مدارک معتبر برای احراز صلاحیت و اهلیت خود، مجوز لازم را اخذ می کنند. طرح توجیهی یکی از مدارک مهمی است که می توان برای اخذ مجوز از آن استفاده کرد.

تنها باید به خاطر داشت که نگارش این طرح باید با دقت و زیر نظر افراد متخصص انجام شود؛ تا بتوان با اطمینان از آن استفاده کرد. افرادی که نیاز به طرح توجیهی دارند می توانند پس از ثبت درخواست خود، این طرح نگارش شده زیر نظر کارشناسان متخصص را دریافت نمایند.

اهمیت نگارش طرح توجیهی برای دریافت مجوز 

ممکن است برای بسیاری از سرمایه گذاران این سوال مطرح شود که نگارش طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری چه اهمیتی دارد؟ باید بگوییم در این طرح میزان سرمایه اولیه، هزینه ها، نقاط سوددهی و … بررسی می شوند. از سوی دیگر کارشناسان با دقت بر روی تمامی جوانب راه اندازی چنین کسب و کاری اشراف یافته و آن را بررسی می نمایند.

از این رو ارگان های صادرکننده مجوز تاسیس آموزشگاه آرایشگری، با دریافت طرح توجیهی به اطلاعات کاملی دست یافته و سپس بسته به این اطلاعات مجوز لازم را صادر خواهند نمود.

همچنین سرمایه گذاران برای دریافت وام جهت راه اندازی آموزشگاه آرایشگری هم می توانند از طرح توجیهی به عنوان یکی از مدارک لازم استفاده کنند. پس نگارش طرح توجیهی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید حتما زیر نظر کارشناسان متخصص انجام شود.

آموزشگاه آرایشگری زنانه همراه با مدرک - طرح فنی

سرمایه اولیه برای راه اندازی آموزشگاه آرایشگری 

سرمایه اولیه ای که معمولا سرمایه گذاران برای تاسیس آموزشگاه آرایشگری نیاز دارند، شامل تامین یک سازه مناسب به مساحت تقریبا بیش از 200 متر مربع خواهد شد.

همچنین این مراکز آموزشی باید هزینه ای را برای امور آموزشی و استخدام نیروی خدماتی و اداری در نظر گیرند. معمولا در آموزشگاه های آرایشگری نیاز به 8 الی 10 مربی وجود دارد که هر یک در زمینه های خاصی مهارت داشته باشند.

پس سرمایه اولیه ای که سرمایه گذاران باید در طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری قید کنند، به صورت تقریبی برای راه اندازی آموزشگاه، بین 500 تا 600 میلیون تومان خواهد بود. با بررسی دقیق هزینه های لازم جهت راه اندازی آموزشگاه، سرمایه گذاران می توانند منابع مالی خود را دقیق تر مدیریت نمایند.

هزینه های لازم برای راه اندازی آموزشگاه آرایشگری 

مسئله بعدی که باید در طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری مورد بررسی قرار گیرد، هزینه های لازم برای راه اندازی پروژه است. آنها نیاز دارند تا هزینه های قبل از بهره برداری از پروژه، میزان هزینه های مصرف انرژی، هزینه ای که باید به عنوان دستمزد برای کارکنان و مربیان آموزشی بپردازند و هزینه هایی که شامل خرید، تعمیر و نگهداری ابزار آرایشگری می شود را، مورد بررسی قرار دهند.

علاوه بر آن هزینه هایی نیز وجود دارند که برای تهیه ملک، تجهیزات آرایشگری، نهاده های اولیه و … نیز باید پرداخت شوند. تمامی این موارد لازم است پیش از آغاز کار مورد بررسی قرار گرفته و توسط کارشناسان محاسبه شوند.

در نهایت نیز میزان هزینه های تقریبی آن در طرح توجیهی ثبت شود تا در صورت دریافت وام و یا اخذ مجوز از ارگان های صادرکننده مجوز، بتوان از این اطلاعات استفاده کرد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی آرایشگاه زنانه ⭐️ سال 1403 (سالن آرایش و زیبایی)

برآورد میزان سوددهی آموزشگاه آرایشگری

در حالت کلی راه اندازی آموزشگاه آرایشگری کسب و کار رو به رشدی است. به این صورت که می توان تا چندین سال آینده امیدوار بود که در این کسب و کارها بتوان درآمد فوق العاده بالایی کسب کرد. البته افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت می شوند، باید حتما طبق اصول پیش روند و توجیه اقتصادی داشته باشند. در این صورت می توانند به سود بالایی دست یابند.

کارشناسانی که طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری را نگارش می نمایند، نیاز دارند تا بازار رقبای دیگر را بررسی کرده و اطلاعات جامعی در این زمینه به دست آورند. با این کار آنها در می یابند که هر ساله تا چه میزان آموزشگاه ها دانشجو می پذیرند و فعالیت های اقتصادی در این حوزه به چه میزان است.

آنها می دانند که سرمایه اولیه در زمینه آموزشگاه آرایشگری حداقل طی مدت 1 الی 2 سال باز خواهد گشت و بازدهی این سرمایه گذاری تقریبا معادل 37 درصد خواهد بود.

آموزش دادن آرایشگری برای زنان و مردان - طرح فنی

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی آموزشگاه آرایشگری 

برای تاسیس آموزشگاه آرایشگری لازم است برخی تجهیزات اولیه حتما تهیه شوند. این تجهیزات را می توانیم شامل موارد زیر بدانیم:

[tie_list type=”starlist”]

 • وسایل مورد نیاز برای رنگ کردن موها
 • صندلی مخصوص اصلاح
 • وسایل آرایشی موها و صورت
 • انواع آینه ها
 • وسایل لازم برای اتاق استراحت
 • انواع سشوار
 • تجهیزات بهداشتی و آرایشی
 • میز ناخن
 • مبل انتظار
 • کمد لباس برای مراجعه کنندگان
 • تخت اپیلاسیون
 • آب سردکن
 • طراحی دکور آموزشگاه
 • صندلی میکاپ
 • سرشور

[/tie_list]

معرفی تجهیزات و هزینه های خرید آنها 

اصولا هزینه تجهیزاتی که در طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری قید می شوند، از سرمایه اولیه برداشته می شوند. یعنی سرمایه گذاران برای این که بتوانند یک آموزشگاه آرایشگری راه اندازی کنند، نیاز دارند که در ابتدا با هزینه و سرمایه اولیه خود تجهیزات را خریداری کنند. از این رو سرمایه اولیه راه اندازی این آموزشگاه به دو دسته هزینه خرید تجهیزات و هزینه احداث آموزشگاه دسته بندی می شود.

بخشی از این سرمایه لازم است برای انتخاب فضای مناسب تاسیس آموزشگاه استفاده شود. سپس بخش دیگر آن نیز برای خرید تجهیزاتی همچون آینه، وسایل آرایشی موها و صورت، صندلی های اصلاح و … استفاده خواهد شد. در نهایت نیز شخص تمامی ملزومات و مواد اولیه مورد نیاز را تهیه کرده و آموزشگاه خود را تاسیس خواهد کرد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه مراقبت و زیبایی ⭐️ جهت اخذ مجوز و تسهیلات

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تاسیس آموزشگاه آرایشگری 

در زمینه توجیه پذیری اقتصادی سرمایه گذاری در زمینه آموزشگاه آرایشگری، موارد مختلفی باید در نظر گرفته شوند. سرمایه گذاران لازم است میزان سودآوری کسب و کار خود را بررسی نموده و میان سرمایه و هزینه ای که برای راه اندازی آن در نظر می گیرند، تقابل ایجاد کنند. کارشناسانی که طرح توجیهی نگارش می کنند، معمولا این موارد را بررسی نموده و میزان توجیه پذیری اقتصادی را هم محاسبه می کنند.

در نهایت باید بگوییم با وجود آنکه هزینه های اولیه سرمایه گذاری در این زمینه ممکن است بالا باشد، اما به طور قطع سرمایه گذاری پرسودی خواهد بود. از این رو سرمایه گذارانی که وارد این کار می شوند، می توانند آورده مالی خوبی داشته باشند.

راه اندازی آموزشگاه آرایشگری زنانه - طرح فنی

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری

دریافتیم که نگارش طرح توجیهی چیست و تا چه میزان اهمیت دارد. پس افرادی که تمایل دارند اقدام به تاسیس و راه اندازی آموزشگاه آرایشگری نمایند، باید زیر نظر کارشناسان متخصص اقدام به نگارش طرح توجیهی نمایند. البته ممکن است این سوال برای شما پیش آید که مزایای نگارش طرح توجیهی و استفاده از آن برای کسب و کارها چیست؟

باید بگوییم نگارش طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری شامل دو مزیت می شود که اولین مزیت تسهیل فرایند اخذ مجوز برای راه اندازی آموزشگاه آرایشگری است.

دومین مزیت آن را نیز باید تسهیل در فرایند دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی بیان کنیم. در واقع اگر طرح توجیهی به درستی و با دقت نگارش شود، کمک می کند تا سرمایه گذار بتواند آسان تر اقدام به اخذ مجوز از ارگان های صادرکننده مجوز نماید.

مزایای سفارش طرح توجیهی

تیم کارشناسی سایت طرح فنی با تجربه 25 ساله در زمینه های سرمایه گذاری و بانکی و اداری، 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان را ضمیمه سفارش طرح توجیهی اختصاصی خود می کند. جلسه آنلاین به درخواست سرمایه گذار برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری این جلسه، رفع ابهام در زمینه اداری و بانکی است.

کارشناسان سایت طرح فنی در این جلسه، اطلاعاتی را در مورد مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی ارائه می دهند؛ که برای سرمایه گذاران مهم خواهد بود. پس آنها با دریافت چنین اطلاعاتی، می توانند برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود بهتر تصمیم گیری نمایند.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب