طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی - طرح فنی

فهرست مطالب

امروزه صنعت با رشد فزاینده ای از نظر تکنولوژی روبرو شده است. به شکلی که ما هر روز شاهد تولید محصولات جدیدی در بخش صنعت می باشیم. یکی از محصولات کاربردی در صنعت تولید کوره های با دمای بالا آجر سیلیسی می باشد. بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل استقبال گسترده ای که از این محصول در بازارهای جهانی شده است تمایل به ورود در این صنعت دارند. در نتیجه آنها می توانند برای افزایش ضریب موفقیت خود در این فعالیت اقتصادی از طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی استفاده نمایند.

برای تهیه ی طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی شما می توانید به سایت ها و شرکت های معتبر در این زمینه مراجعه نمایید. سایت طرح فنی یکی از این سایت ها می باشد که در زمینه سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی و همچنین تهیه ی طرح های توجیهی فعال می باشد.

کارشناسان متخصص این سایت با تجربه ای 25 ساله آماده تهیه ی طرح های توجیهی اختصاصی برای شما عزیزان می باشند. هدف ما در سایت طرح فنی ارائه خدمت در جهت رشد و پیشرفت سرمایه گذاران بخش های خصوصی می باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی چیست؟

تکنولوژی با سرعت فزاینده ای در حال رشد و پیشرفت می باشد. در نتیجه ما هر روز شاهد ایجاد وسایل و تجهیزات جدید و کاربردی در صنایع می باشیم. یکی از این موادی که امروزه در بسیاری از سازه هایی که نیاز به حرارت بالا دارند استفاده می شود آجرهای سیلیسی می باشند. آجر سیلیسی یا همان آجر نسوز نیز یکی از ادوات مناسب برای احداث کوره و سازه های نیازمند تحمل حرارت بالا می باشد.

به طور معمول آجرهای نسوز می توانند دمایی معادل 1700 درجه سلسیوس را تحمل نماید. همین امر سبب شده است تا مراکزی که با حرارت های بالا در تماس هستند برای افزایش مقاومت تمایل به استفاده از این محصول داشته باشند.

البته باید به این نکته اشاره نمود که سرمایه گذارانی که قصد ورود به صنعت تولید آجر سیلیسی را دارند باید برخی نکات را در نظر داشته باشند. در زمان ورود به این صنعت شما نیازمند ارائه ی تاییدیه از سوی ارگان های نظارتی می باشید. این تاییدیه که تحت عنوان مجوز نیز شناخته می شود در واقع مهمترین رکن در زمان احداث کارخانه تولید آجر سیلیسی می باشد.

برای دریافت مجوز سرمایه گذاران نیاز به مدارکی دارند که نشان دهنده ی وجود اراده، تفکر، برنامه و سرمایه کافی آنها می باشد. در نتیجه ارگان اعطا کننده ی مجوز از سرمایه گذار طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی را درخواست می نماید. طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی همان برنامه ای می باشد که روند اجرای پروژه احداث کارخانه تولید آجر سیلیسی را بیان می نماید.

خط تولید آجر سیلیسی در ایران - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید

احداث خط تولید آجر سیلیسی مانند هر فعالیت اقتصادی دیگری نیازمند وجود سرمایه و دانش کافی می باشد. عدم وجود سرمایه در مسیر راه اندازی کارخانه تولید آجر سیلیسی می تواند سبب شکست سرمایه گذاران گردد. در نتیجه به طور دقیق و نکته ای تمام نکات مربوط به سرمایه در طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی مورد بررسی قرار می گیرد.

سرمایه ای که برای راه اندازی خط تولید آجر سیلیسی مورد استفاده قرار می گیرد دارای دو شکل کلی می باشد. شکل اول این سرمایه ها که تحت عنوان سرمایه اولیه شناخته می شود می تواند همان زمین، سازه کارخانه و یا حتی سرمایه های نقدی باشد که بعدها به زمین و سازه تبدیل می شود. اما در نهایت سرمایه گذار برای ادامه ی مسیر تولید نیز به سرمایه های نقدی نیاز دارد که تحت عنوان سرمایه در گردش نامیده می شود.

این سرمایه ها در واقع ضامن بقا و استواری مسیر تولید در طول زمان می باشد. طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی به شکلی تهیه می شود تا سرمایه گذار به طور دقیق با میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید آشنا شود. شناخت و آگاهی از سرمایه مورد نیاز به سرمایه گذار کمک می نماید تا برای کمبود در میزان سرمایه های خود برنامه ریزی نماید.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

همانگونه که در متن نیز به آن پرداختیم راه اندازی خط تولید آجر سیلیسی نیازمند داشتن سرمایه ی کافی می باشد. در نهایت سرمایه گذار از این سرمایه ها استفاده می کند تا کارخانه تولید آجر سیلیسی را راه اندازی نمائید. سرمایه گذار با صرف این سرمایه ها در بخش های لازم به برقراری خط تولید کمک می نماید.

برخی از این سرمایه ها را در زمان تهیه سازه برای کارخانه هزینه می نمایند و برخی دیگر را در زمان تهیه ی تجهیزات مورد استفاده قرار می دهند. در نهایت سرمایه گذار از سرمایه های در گردش در زمان فعالیت کارخانه استفاده می نمایند.

این سرمایه برای مواردی مانند تهیه ی مواد اولیه، هزینه های کارگری، سرویس و نگهداری از تجهیزات کارخانه و در نهایت حمل و بسته بندی محصولات صرف می گردد. در طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی تمامی این هزینه ها به صورت کاملا دقیق مورد ارزیابی قرار می گیرد. بررسی این هزینه ها به سرمایه گذار یک نگاه جامع در مسیر پیش رویش را ارائه می نماید.

برآورد میزان سود کارخانه تولید آجر سیلیسی

از مهمترین نکاتی که در طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد در واقع توجیه پذیری اقتصادی کسب و کار می باشد. در نتیجه به یک سری موارد ماند میزان سود حاصل از تولید محصول در خط تولید توجه می شود.

با انجام مطالعات بازار کارشناسان به بررسی بازار محصول و همچنین موفقیت رقبا در بازار می پردازند و در نتیجه بر اساس چنین معیارهایی تعیین می نمایند که آیا این کسب و کار پر سود می باشد و یا در آن سود کافی وجود ندارد. در نتیجه در هنگام تهیه ی طرح توجیهی توصیه بر این است که از مطالعات بازار غافل نشوید زیرا مطالعه بازار محصول به موفقیت شما بسیار کمک خواهد نمود.

همچنین با توجه به کاربردی آجر سیلیسی در فرایندهایی مانند تولید کوره های مختص کک سازی، کوره های با ساختاری گازی، سقف در کوره های مربوط به ذوب شیشه به نظر می رسد که تولید این محصول کاملا پر بازده و پر سود باشد.

بزرگترین کارخانه تولید آجر سیلیسی در ایران - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید آجر سیلیسی

در تولید آجر سیلیسی نیز مانند خط تولید هر محصول دیگری وجود تجهیزات امری ضروری می باشد. یکی از معیارهایی که در طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی به آن پرداخته می شود همین تجهیزات قابل استفاده در خط تولید محصول می باشد. در ادامه برخی از این تجهیزات را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

[tie_list type=”starlist”]

  • آسیاب های فکی
  • آسیاب های مخروطی
  • پرس های هیدرولیک و یا همان پرس آجر 200 تنی
  • کوره های تونلی
  • قالب
  • میکسر
  • نوارهای مقاله برای انتقال محصولات و مواد اولیه
  • سیستم های هوای خشک از جمله ادواتی می باشد که در خط تولید آجر سیلیسی به کار می رود.

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید آجر نسوز دولومیتی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

واردات این محصول به کشور

یکی از نکاتی که در این محصول قابل توجه می باشد این است که تعداد تولید کننده های آجر سیلیسی در داخل کشور بسیار محدود می باشد. همین امر سبب می شود تا نیاز بازار داخل از واردات محصول به داخل کشور تامین شود.

در صورت ورود سرمایه گذاران در صنعت تولید آجر سیلیسی واردات و خروج ارز از کشور به میزان زیادی کاهش خواهد یافت. همین موضوع یکی دیگر از دلایلی است که در بحث سودآوری تولید آجر سیلیسی به آن پرداخته می شود.

بررسی دلیل استفاده از آجر های سیلیسی در صنایع

استفاده از آجر سیلیسی در صنایع بسیار مناسب می باشد دلیل عمده ی استفاده از این محصول در صنایع به خاطر قدرت بالای آن در تحمل حرارت می باشد. همچنین این محصول از نظر تولید نیز به دلیل قیمت پایین مواد اولیه کاملا اقتصادی می باشد.

از دیگر دلایل استفاده از آجر سیلیسی می توان به مقاومت بالای آن در برابر اکسیدهای آهن و سرباره های اسیدی اشاره نمود. همچنین آجر سیلیسی نسبت به محصولات مشابه دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی می باشد. تمامی این عوامل سبب افزایش رغبت تولید کنندگان در استفاده از آجر سیلیسی می شود.

تولید انواع آجر سیلیسی - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید آجر سیلیسی

همانطور که در متن نیز به آن اشاره نمودیم در طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی کارشناسان به بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید محصول می پردازند. البته به طور کلی به دلیل تعداد پایین تولید کنندگان محصول آجر سیلیسی در داخل کشور به طور قطع تولید آن می تواند برای سرمایه گذاران یک فعالیت اقتصادی سودآور محسوب گردد.

کاربرد این محصول به طور خاص در صنایع می باشد. در نتیجه با تغییرات در قیمت ارز و حتی گاهی تحریم های اعمال شده نمی توانند نیاز خود را تامین نمایند. همین امر نشان می دهد که در صورت وجود یک بازار پایدار تولید کنندگان تمایل دارند محصولات مورد نظر خود را از بازارهای داخلی تهیه نمایند. همین امر خود نشان دهنده ی این مطلب می باشد که تولید آجر سیلیسی در داخل کشور اقتصادی می باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی

در نهایت با توجه به اهمیت وجود طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی ما به سرمایه گذاران توصیه می نماییم تا برای رشد هر چه بیشتر فعالیت اقتصادی خود از طرح های توجیهی اختصاصی استفاده نمایند. یکی از سایت های معتبری که در زمینه تولد طرح توجیهی اختصاصی فعالیت می نماید سایت طرح فنی می باشد.

این سایت از مجموعه ای از کارشناسان با تجربه در زمینه فعالیت های سرمایه گذاری و امور بانکی و اداری تشکیل شده است. متخصصان فعال در این سایت دارای سابقه ای 25 ساله در این امور می باشند.

همچنین سایت طرح فنی برای سرمایه گذارانی که طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی را به طور اختصاصی از ما بخواهند امتیازاتی را در نظر گرفته است. کارشناسان ما در سایت طرح فنی تا مدت 5 ماه از طرح توجیهی ارائه شده به شما پشتیبانی خواهند نمود.

ارائه ی یک جلسه آنلاین به صورت رایگان نیز از امتیازات دیگر ارائه شده در سایت طرح فنی می باشد. در این جلسه کارشناسان به رفع ابهامات جاری در مورد مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی می پردازند. این امتیاز ها به منظور افزایش میزان بازدهی سرمایه گذاران از طرح توجیهی تولید آجر سیلیسی برنامه ریزی شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب