سفارش طرح توجیهیصنایع تجهیزات

طرح توجیهی تولید دیگ بخار ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

احداث کارخانه تولید دیگ بخار

طرح توجیهی تولید دیگ بخار؛ شامل اطلاعات جامع و کاملی از تجزیه و تحلیل های مالی، دانش فنی و مطالعات بازار این پروژه می باشد. بیزینس پلن تولید دیگ بخار نیز از جمله طرح هایی است که توسط بهترین کارشناسان وب سایت طرح فنی نگارش می شود. دیگ های بخار مخازن فولادی هستند که موجب تبدیل آب به بخار با فشار بالا می شوند.

تولید بخار آب با فشار بالا به منظور تولید انرژی نیروگاه ها و گرمایش انجام می گیرد. میتوان گفت دیگ بخار با قرارگیری در کنار پمپ، توربو ماشین ها و توربین؛ مهمترین نقش را در تولید انرژی ایفا میکند. بویلر یا دیگ بخار شامل یک مخزن فولادی و تعدادی لوله با قابلیت انتقال گرما می باشد.

تولید گرما در دیگ بخار با استفاده از سوخت های فسیلی، گاز، برق و یا انرژی هسته ای انجام می گیرد. لازم به ذکر است که محبوب ترین سوخت مورد استفاده در دیگ های بخار؛ گاز طبیعی می باشد.

تنظیم طرح توجیهی تولید دیگ بخار برای اخذ مجوز و وام

اخذ مجوز فعالیت از مهمترین مراحلی است که سرمایه گذاران برای تولید دیگ بخار باید طی کنند. یکی از مهمترین مراکزی که متولی صدور مجوز برای فعالیت های مختلف نیز وزارت صمت می باشد. لازم به ذکر است که علاوه بر دریافت مجوز؛ سرمایه گذاران باید از مراکز دولتی دیگری نیز استعلامات مختلفی دریافت کنند. دریافت مجوز و استعلامات مختلف؛ مشروط به ارائه اسناد و مدارک مهم به سازمان های دولتی می باشد.

یکی از مهمترین اسناد و مدارکی که باید به مراکز دولتی ارائه شود؛ طرح توجیهی تولید دیگ بخار می باشد. ضمن در نظر گرفتن نقش طرح توجیهی مشاغل مختلف در پروسه دریافت مجوز؛ تنظیم آن بر اساس قواعد و دستورالعمل های سازمان های دولتی نیز اهمیت بیشتری پیدا میکند.

یکی دیگر از دلایل تنظیم طرح توجیهی تولید دیگ بخار؛ دریافت تسهیلات و وام های بانکی می باشد. سرمایه گذاران می توانند با ارائه طرح توجیهی تولید بویلر صنعتی، تقاضای دریافت تسهیلات بانکی را در بانک های مختلف ثبت کنند.

احداث کارخانه تولید دیگ بخار - طرح فنی

نقش طرح توجیهی در شروع و تداوم پروژه تولید دیگ بخار

همانطور که پیشتر گفتیم؛ طرح توجیهی تولید بویلر صنعتی، اهمیت زیادی در روند دریافت مجوز و وام دارد اما مزایای طرح های توجیهی در این موارد خلاصه نمی شود. شروع هر پروژه ای نیازمند کسب اطلاعات مختلفی مانند بررسی فعالیت رقبا، هزینه های راه اندازی کارخانه، وضعیت صادرات و واردات و غیره می باشد.

نویسندگان طرح های توجیهی نیز برای هر پروژه ای به صورت اختصاصی این بررسی ها را انجام می دهند. نتایج این تحقیقات و بررسی ها به صورت طبقه بندی شده در طرح توجیهی ثبت می شود. سرمایه گذاران می توانند با استفاده از این اطلاعات، کسب و کار خود را شروع کنند.

نظر به این که هر کسب و کاری، چالش های مختلفی به همراه دارد؛ استفاده از این اطلاعات موجب می شود تا مدیران پروژه  بتوانند به آسانی از آنها عبور کنند. بهره گیری از اطلاعات طرح توجیهی، درصد ریسک پذیری تولید دیگ بخار را کاهش داده و موجب افزایش سوددهی کسب و کار می شود.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید بویلر صنعتی

محاسبه میزان سرمایه اولیه مورد نیاز از مهمترین عناوین بررسی شده در طرح توجیهی تولید دیگ بخار می باشد. محوطه سازی، ساخت و ساز ساختمان های مورد نیاز و تجهیز خط تولید؛ بخش مهمی از سرمایه اولیه را به خود اختصاص می دهند.

بخش دیگری از سرمایه اولیه نیز صرف خرید زمین، خرید انشعابات و غیره می شود. همانطور که میدانید؛ پروژه های مختلفی هستند که ممکن است تشابهات زیادی با هم داشته باشند اما نمی توان برای تمام آنها، مبلغ معینی به عنوان سرمایه اولیه در نظر گرفت. محاسبه سرمایه اولیه می بایست به صورت اختصاصی و با در نظر گرفتن متغیر های مختلفی مانند ظرفیت تولید و هزینه خرید مواد اولیه انجام گیرد.

محاسبه و بررسی هزینه های راه اندازی

اجرای پروژه و طرح توجیهی تولید دیگ بخار، نیازمند هزینه های دیگری نیز می باشد که به بخش های مختلفی تقسیم می شود. تامین مواد اولیه، هزینه های مصرف انرژی و سوخت، خرید و یا اجاره زمین و غیره از جمله هزینه های مهم برای راه اندازی این پروژه می باشند.

همانطور که میدانید؛ خرید زمین از مهمترین هزینه ها در هر پروژه ای می باشد. لازم به ذکر است که هزینه خرید زمین در هر منطقه ای و با توجه به شرایط، امکانات و دسترسی هایی که دارد؛ متفاوت می باشد. زمین خریداری شده برای این پروژه باید 4000 مترمربع مساحت و 1700 متر زیربنا داشته باشد.

خط تولید انواع بویلر - طرح فنی

بررسی سود دهی پروژه در طرح توجیهی تولید بویلر صنعتی

یکی دیگر از عناوین و موضوعات مهمی که باید پیش از شروع هر پروژه ای مورد بررسی قرار داد؛ محاسبه بازدهی و سوددهی پروژه می باشد. طرح توجیهی تولید دیگ بخار؛ سوددهی این پروژه را نیز به صورت اختصاصی مورد بررسی قرار می دهد.

عواملی که در تعیین میزان سوددهی پروژه تولید دیگ بخار تاثیرگذار هستند؛ شامل ظرفیت تولید سالانه، کیفیت محصولات، نوع مواد اولیه و تجهیزات به کار رفته در خط تولید و غیره می باشند. اغلب کارشناسان بر این عقیده هستند که نرخ بازدهی داخلی تولید بویلر صنعتی 38 درصد می باشد. لازم به ذکر است که استفاده از شیوه های نوین تبلیغات، تجهیزات مدرن و غیره، می تواند سوددهی این پروژه را افزایش دهد.

آشنایی با بخش های مختلف دیگ بخار

بدنه و لوله های آتشی؛ مهمترین بخش در دیگ های بخار به شمار می روند و اغلب از صفحات جوشکاری و نورد شده تولید می شوند. بدنه، قسمت دوار دیگ است و لوله های آتشی نیز وظیفه انتقال گاز های داغ را به عهده دارند. سایر بخش های دیگ بخار نیز شامل موارد زیر می باشند:

 • شبکه: صفحه هایی که وظیفه نگهداری از لوله های آتشی را به عهده دارند.
 • کوره: بخش ترکیب کننده هوا و سوخت.
 • مپ گرداننده: انتقال دهنده آب گرم تولید شده.
 • خط تغذیه: خطوط انتقال دهنده و توزیع کننده بخار آب.
 • شاسی: نگهدارنده کل تجهیزات.
پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید مخازن فایبرگلاس ⭐️ بررسی تخصصی هزینه ها

دیگ بخار چگونه ساخته می شود؟

جهت تولید دیگ بخار، ابتدا باید نقشه فنی محصول مطابق با استاندارد ملی ایران، طراحی و تنظیم شود. مواد اولیه مورد نیاز نیز بر اساس نقشه فنی، تهیه می شود. ورق های فولادی یا همان مواد اولیه بر اساس ابعاد مورد نظر، برش خورده و وارد مرحله سوراخکاری و مونتاژ اولیه می شوند. ورق ها پس از جوشکاری کامل وارد مرحله بازرسی فنی می شوند.

لوله ها و بخش های دیگر دیگ بخار نیز پس از بازرسی فنی بر روی محصول قرار داده می شوند. مراحل پایانی تولید دیگ بخار نیز شامل تست هیدرواستاتیک، عایق کاری، ایزولاسیون خارجی و داخلی، روکش کاری و نصب تجهیزات مورد نیاز می باشد.

عوامل مهم در انتخاب نوع دیگ بخار

صاحبین مشاغلی که به انواع دیگ های بخار نیاز دارند؛ می بایست پارامتر های مختلفی برای انتخاب آنها در نظر بگیرند. عوامل مهمی که در انتخاب نوع دیگ بخار تاثیرگذار هستند؛ شامل موارد زیر می باشد:

 • دما، فشار و ظرفیت بخار.
 • حجم هوای مورد نیاز برای بویلر.
 • میزان بازدهی محصول.
 • مسائل و نکات زیست محیطی.
 • نحوه تجزیه گاز های به وجود آمده از احتراق.
 • شیوه احتراق و مشخصات سوخت مورد نیاز برای دیگ بخار.

تجهیزات موردنیاز برای تولید دیگ بخار - طرح فنی

آیا تولید دیگ های بخار دارای توجیه پذیری اقتصادی می باشد؟

بخار در صنایع مختلف، نقش مهمی دارد به همین دلیل تولید انواع دیگ بخار با تامین بخشی از نیاز های کارخانجات، سود خوبی به همراه خواهد داشت. نظر به اینکه در ایران نیز کارخانجات و مراکز مختلفی هستند که برای تداوم فعالیت خود به بخار نیاز دارند؛ احداث کارخانه تولید دیگ بخار نیز اهمیت بیشتری پیدا میکند.

افزایش هزینه واردات و گران شدن نمونه های خارجی، موجب می شود تا سرمایه گذاران بتوانند با تولید نمونه با کیفیت داخلی این محصول، سود مناسبی کسب کنند. خریداران مهم انواع دیگ های بخار نیز شامل صنایع غذایی، نساجی، آرایشی و بهداشتی، مراکز بازیافت کاغذ و غیره می باشند.

مزایای سفارش طرح توجیهی تولید دیگ بخار برای سرمایه گذاران

نگارش طرح توجیهی تولید دیگ بخار به صورت اختصاصی، باعث می شود که سرمایه گذاران یک طرح کامل و جامع برای پروژه خود داشته باشند. نقش مهمی که طرح توجیهی تولید بویلر صنعتی در روند اخذ مجوز و وام دارد؛ موجب می شود که تهیه آن از مراکز معتبر نیز بیشتر اهمیت پیدا کند. یکی از مهمترین و معتبر ترین مراکز تهیه انواع طرح های توجیهی برای پروژه های مختلف نیز وب سایت طرح فنی می باشد.

دلیل جامع و کامل بودن طرح های توجیهی تنظیم شده در طرح فنی نیز 25 سابقه کارشناسان این مجموعه در زمینه امور سرمایه گذاری، بانکی و اداری است. لازم به ذکر است که سفارش طرح توجیهی در این وب سایت علاوه بر داشتن بهترین طرح توجیهی؛ مزایای دیگری نیز برای سرمایه گذاران عزیز دارد.

مزایای سفارش طرح توجیهی تولید دیگ بخار برای سرمایه گذاران؛ پنج ماه پشتیبانی رایگان از طرح و برگزاری جلسه آنلاین رایگان می باشد. جلسه آنلاین رایگان به منظور رفع ابهامات سرمایه گذاران در مورد مراحل اداری و بانکی و بنا به درخواست سرمایه گذاران برگزار می شود. کارشناسان ما طی این جلسه، اطلاعات کاملی در مورد روند دریافت وام، مجوز، ضمانتنامه ها و وثایق بانکی به سرمایه گذاران ارائه می دهند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.9 ( 3 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب