طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای گزارشی کامل از جداول مالی، تحقیقات بازار و دانش عملیاتی پروژه است که توسط متخصصین سایت طرح فنی تهیه می گردد. این طرح کاملا دقیق بوده و در سازمان ها و نهادهای ذیربط قابل استناد است.

لزوم استفاده از منابع محدود سبب شد تا انسان ها از روش های جدیدی برای تولید محصولات کشاورزی استفاده نمایند. شهرک های گلخانه ای یکی از روش های کاربردی تولید محصولات کشاورزی به شکلی هدفمند شده می باشند. سرمایه گذاران می توانند با احداث شهرک گلخانه ای در این فرایند بزرگ که دارای سود دهی قابل توجهی نیز می باشد ورود نمایند.

برای این منظور سرمایه گذاران می توانند با مراجعه به سایت های معتبری همچون سایت طرح فنی نسبت به دریافت طرح توجیهی اقدام نمایند. سایت طرح فنی با کارشناسان با سابقه در زمینه های مالی، اداری و سرمایه گذاری در خدمت سرمایه گذاران می باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای چیست؟

طرح توجیهی یک طرح کامل می باشد که توسط سرمایه گذار و به کمک متخصصان امور مربوط به سرمایه گذاری تهیه می شود. در طرح توجیهی کارشناسان به بررسی موارد متعددی می پردازند. میزان هزینه ، سرمایه ، نقاط سود دهی کار و در نهایت نقاط سر به سر برخی از این موارد مورد بررسی می باشند.

بررسی تک تک این موارد به سرمایه گذاران در مسیر احداث شهرک گلخانه ای کمک می نماید و کاربردی می باشد. همین امر خود به تنهایی نشان دهنده ی اهمیت تولید طرح توجیهی می باشد.

بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز

در نهایت بعد از تهیه طرح از آن در برخی از موارد مانند دریافت مجوز و یا تسهیلات بانکی استفاده می نمایند. تمامی موارد یاد شده در طرح توجیهی آن را به یکی از معتبرترین مدارک تبدیل نموده است. به همین دلیل توسط سرمایه گذار به ارگان های صادرکننده ی مجوز کار ارائه می شود.

شیوه ی خاص و علمی بیان سرمایه، هزینه و سودآوری در طرح آن را به منبعی موثق برای بررسی موارد مهم تبدیل نموده است. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که بانک ها و موسسات مالی در زمان اعطای تسهیلات به سرمایه گذار از آنها طرح توجیهی مطالبه نموده است. متولیان این موسسات از طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای برای بررسی صلاحیت سرمایه گذار در دریافت تسهیلات استفاده می نمایند.

احداث انواع گلخانه های مدرن - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید

زمانی که بحث احداث شهرک گلخانه ای مطرح می شود باید بدانیم که این فرایند نیازمند بهره برداری از میزان بالایی از سرمایه می باشد. در نتیجه کمبود سرمایه های اولیه ی کاربران می تواند به میزان زیادی در امر راه اندازی شهرک گلخانه ای تعلل ایجاد نماید. در نتیجه بهتر است تا سرمایه گذاران قبل از ورود به این فعالیت در جهت تامین سرمایه ی مورد نیاز برای این امر اقدام نمایند.

تامین سرمایه برای سرمایه گذاران از مسیرهای متعددی ممکن می باشد. برای مثال یکی از این روش ها جذب سرمایه های راکد دوستان و آشنایان نزدیک می باشد. همچنین استفاده از تسهیلات بانکی نیز روش دیگر در تامین سرمایه در نظر گرفته شده است.

معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

سرمایه در موفقیت کار تاثیر بسزایی دارد. در نتیجه سرمایه گذاران به بررسی میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کار در طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای می پردازند. به طور معمول سرمایه گذار از سرمایه های اولیه ی خود به صورت بسیار دقیق و برنامه ریزی شده ای برای تامین هزینه های اولیه ی مورد نیاز برای راه اندازی کار استفاده می نمایند.

برای مثال آنها از سرمایه اولیه برای تهیه ی زمین برای احداث شهرک گلخانه ای استفاده می نمایند. در نهایت آنها با ایجا فضا بندی زمین به بخش های مختلف اقدام به ایجاد سازه ی نهایی برای گلخانه می نمایند.

البته هزینه های سرمایه گذار در فرایند احداث شهرک گلخانه ای به همین جا محدود نمی شود و سرمایه گذار موظف به تامین تجهیزات مورد نیاز برای کار، تامین حامل های انرژی و حتی ایجاد جاده مناسب برای دسترسی به شهرک می باشد. برخی از تجهیزات مورد نیاز برای احداث گلخانه ها شامل دستگاه های تهویه ی هوا فن و کولر، سیستم آبیاری تحت فشار، تجهیزات انتقال دهنده ی کود و سم، دماسنج ماکزیمم و مینیمم و سیستم های تبخیری و سایه دان می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث گلخانه ⭐️ انواع سازه گلخانه اسپانیایی+تونلی+فائو

بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث شهرک گلخانه ای

یکی از روش هایی که سرمایه گذاران به کمک آن می توانند به اطلاعات کاملی در زمینه توجیه پذیری یک کسب و کار دست پیدا نمایند مطالعه بازار فعالیت رقبا در آن حیطه کاری می باشد. سرمایه گذاران می توانند از اطلاعات جمع آوری شده در جهت افزایش احتمال موفقیت خود استفاده نمایند. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که به طور متوسط میزان نرخ بازده داخلی شهرک گلخانه ای در سال معادل 31 درصد می باشد.

این امر خود نشان دهنده ی میزان سودآوری قابل قبول در این کسب و کار می باشد. در نتیجه سرمایه گذاران با ورود به این نوع فعالیت می توانند به میزان قابل توجهی از سرمایه دست یابند. در نهایت ورود به این کار با دانش و تجربه کافی می تواند ضامن موفقیت سرمایه گذاران در این کسب و کار باشد.

زمین موردنیاز برای شهرک گلخانه ای - طرح فنی

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

یکی دیگر از مواردی که در طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای به صورت کاملا دقیق توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد هزینه های لازم برای احداث شهرک گلخانه ای می باشد. هزینه در کنار سرمایه که منابع مالی تامین کننده هزینه ها به حساب می آید دو رکن مهم در نگارش طرح توجیهی قلمداد می گردد.

اهمیت این دو موضوع بر ریسک پذیری فرایند راه اندازی شهرک گلخانه ای نیز بسیار زیاد می باشد. همین امر نیز سبب توجه ویژه سرمایه گذاران به مبحث مهم و کلیدی هزینه ها شده است.

سرمایه گذار در واقع از سرمایه های نقدی و غیر نقدی خود برای هزینه هایی مانند سازه و زمین گلخانه ها، تجهیز فضا و در نهایت تهیه ی مواد اولیه و حامل های انرژی استفاده می نماید. سرمایه گذار با شناخت دقیق نسبت به محل هزینه ها و میزان آنها می تواند سرمایه های خود را بهتر مدیریت و در جهت رفع کمبودها قدم بردارد.

بررسی محل هزینه سرمایه ها

احداث شهرک گلخانه به میزان قابل توجهی سرمایه نیاز دارد که سرمایه گذار موظف به تامین آن می باشد. در درجه اول برای بررسی هزینه های لازم برای احداث شهرک گلخانه ای باید در نظر داشته باشیم که به طور معمول یک سرمایه گذار برای راه اندازی یک شهرک گلخانه ای به چیزی حدود 50 هکتار زمین نیاز دارد.

بخشی از این زمین را برای جاده کشی و ایجاد محوطه سازی برای شهرک در نظر گرفته می شود و مابقی زمین که چیزی حدود 30 هکتار می باشد برای احداث سازه های گلخانه و سطح زیر کشت اختصاص داده می شود.

به طور معمول با احداث یک شهرک گلخانه ای چیزی حدود 272 نفر نیروی کار متخصص نیاز می باشد تا در مجموعه مشغول به کار شوند. در حالت کلی سرمایه گذار باید چیزی در حدود 430 میلیارد تومان سرمایه در یک شهرک گلخانه ای هزینه نماید تا بتواند به سوددهی قابل توجهی دست یابد.

برآورد میزان سود احداث شهرک گلخانه ای

یکی از مهمترین اصول آغاز هر گونه فعالیت اقتصادی، تجاری و خدماتی برای سرمایه گذاران مبحث مهم سودآوری آن کسب و کار می باشد. اما به طور معمول باید به این نکته اشاره نمود که فعالیت های بخش کشاورزی از عمده فعالیت هایی محسوب می شوند که برای سرمایه گذاران بسیار سودآور می باشند. البته این امر نیز به میزان زیادی وابسته به ورود دانش و تجربه در این بخش می باشد.

حال آن که زمانی که سرمایه گذار بر روی احداث شهرک گلخانه ای سرمایه گذاری می نماید به طور معمول میزان تولید خود را در سال چیزی حدود 12 میلیون کیلوگرم می رساند. به طور قطع این میزان تولید در فرایند کشت سنتی و مزرعه ای قابل دستیابی نمی باشد.

خود این مطلب نشان می دهد که ورود به بحث احداث گلخانه برای سرمایه گذاران بسیار سودآور خواهد بود. البته باید به این نکته نیز توجه نمود که نباید از اهمیت وجود طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای در این مسیر غافل شد.

تاسیس شهرک گلخانه در ایران - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث شهرک گلخانه ای

برخی از تجهیزات مورد نیاز برای احداث شهرک گلخانه شامل موارد زیر می باشد.

[tie_list type=”starlist”]

  • دستگاه های تهویه ی هوا فن و کولر
  • سیستم آبیاری تحت فشار
  • تجهیزات انتقال دهنده ی کود و سم
  • دماسنج ماکزیمم و مینیمم
  • سیستم های تبخیری
  • سایه بان

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی گلخانه صیفی جات ⭐️ سال 1401 (PDF+WORD)

سفارش نگارش طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای

کاربرد طرح توجیهی می تواند سبب افزایش موفقیت سرمایه گذار در زمان احداث شهرک گلخانه ای شود. در نتیجه کارشناسان به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا قبل از احداث شهرک گلخانه ای حتما اقدام به تهیه ی طرح توجیهی نمایند.

کارشناسان سایت طرح فنی با کمک سابقه ی 25 ساله ی خود در امور سرمایه گذاری می توانند برای سرمایه گذاران طرح های توجیهی دقیق و کاربردی را تهیه نمایند. دریافت طرح توجیهی از سایت طرح فنی برای سرمایه گذاران مزیت های فراوانی خواهد داشت که در ادامه به بررسی برخی از این مزیت ها خواهیم پرداخت.

بررسی اجمالی امتیازهای موجود در سایت طرح فنی

یکی از این مزیت ها پشتیبانی 5 ماهه از طرح توجیهی به صورت کاملا رایگان می باشد. در صورتی که در طی این 5 ماه سرمایه گذار قصد ایجاد تغییری در طرح توجیهی احداث شهرک گلخانه ای را داشته باشد کارشناسان سایت طرح فنی از او پشتیبانی خواهند نمود.

همچنین کارشناسان مجرب این سایت یک جلسه رایگان را به صورت آنلاین بین سرمایه گذار اصلی و دیگر سرمایه گذاران طراحی نموده اند. در این جلسه کارشناس به رفع ابهام در موضوعاتی همچون مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی خواهد پرداخت.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب