طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی - طرح فنی

فهرست مطالب

آیا در مورد اهمیت نگارش طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی می دانید؟ می دانید با نگارش صحیح طرح توجیهی می توان به چه مزایای دست یافت؟ اصلا چرا باید اقدام به نگارش چنین طرحی نمود؟ باید بگوییم طرح توجیهی گزارش کامل و جامعی از تمامی اطلاعاتی است که سرمایه گذاران در مورد پروژه احداث آژانس مسافرتی به آن نیاز دارند.

کارشناسان سایت طرح فنی این گزارش را با دقت بالا و مستندات لازم نگارش می نمایند تا سرمایه گذاران بتوانند از آن در زمینه های مختلفی استفاده کنند. از آنجایی که تمامی مردم دنیا به گردشگری و مسافرت کردن علاقه مند هستند، آنها نیاز دارند تا زیر نظر افراد با تجربه به کشورهای دیگر سفر کنند.

از این رو احداث آژانس مسافرتی در حال حاضر که مردم بسیار علاقه مند به سفر کردن هستند، یک اقدام هوشمندانه و سرمایه گذاری پر سود است. سرمایه گذاران تنها نیاز دارند تا اقدامات لازم را انجام داده و آژانس مسافرتی مورد نظر خود را احداث کنند.

هدف اصلی نگارش طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی چیست؟ 

برای راه اندازی هر کسب و کاری، لازم است سرمایه گذاران برخی مجوزهای قانونی را از سازمان های مربوطه دریافت کنند. احداث آژانس مسافرتی هم باید این مراحل را سپری کند. از این رو سرمایه گذاران با نگارش طرح توجیهی که در آن تمامی مدارک لازم به سازمان صادرکننده مجوز ارائه می شود، برای اخذ مجوز استفاده می کنند.

همچنین می توان با نگارش طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی به راحتی دسترسی به دریافت تسهیلات بانکی را نیز یافت. زیرا پروژه هایی که بزرگ هستند و نیاز به سرمایه بالایی دارند، تنها در صورتی قابل اجرا خواهند بود که به آنها تسهیلات لازم بانکی اعطا شود. احداث آژانس مسافرتی هم از جمله این پروژه ها به شمار می رود که با دریافت وام و تسهیلات بانکی می توان آن را اجرا نمود.

اهمیت نگارش طرح توجیهی برای سرمایه گذاران

سرمایه گذاران بسیاری تصور می کنند که تنها با داشتن برنامه احداث آژانس مسافرتی می توانند به راحتی اقدام به اخذ مجوز و دریافت وام نمایند. اما باید بگوییم چنین باوری درست نیست. آنها نیاز دارند تا طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی را نگارش نمایند که با استفاده از آن به نتایج شگفت انگیزی در راه اندازی چنین پروژه ای دست یابند.

در طرح توجیهی اطلاعات اقتصادی، فنی، مالی، بازار، عملیاتی و … جمع آوری شده و طبقه بندی می شوند. پس با نگارش چنین طرحی می توان استراتژی های بی نقصی را ارائه نمود. همچنین برای جلوگیری از ضررهای مالی اقدامات بسیاری انجام داد. به همین دلیل نگارش طرح توجیهی برای تمامی سرمایه گذاران حائز اهمیت بوده و باید با دقت انجام شود.

احداث آژانس مسافرتی - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث آژانس مسافرتی

در حالت کلی برای احداث آژانس مسافرتی باید سرمایه اولیه تخمین زده شود. مهمترین فاکتور برای بررسی و محاسبه سرمایه اولیه احداث آژانس، خرید فضای اولیه است که تقریبا باید بین 40 تا 70 متر مربع باشد. علاوه بر آن فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که در تعیین سرمایه اولیه تاسیس آژانس مسافرتی باید به آنها توجه کرد.

این فاکتورها که در طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی نیز باید ثبت شوند، عبارتند از هزینه فضای آژانس که برای مدت یک سال اجاره شده، طراحی وب سایت به روز و کارآمد، 6 ماه دستمزد کارکنان آژانس، بودجه برای تبلیغات و بازاریابی و موارد دیگر. به صورت تقریبی تمامی این هزینه ها، نیاز به سرمایه اولیه ای معادل 400 تا 500 میلیون در شهرهای بزرگ خواهد داشت.

هزینه های راه اندازی و تاسیس آژانس مسافرتی

یکی از فاکتورهای مهمی که باید بررسی، محاسبه و حتما در طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی قید شود، هزینه های تاسیس آژانس است. این که یک آژانس به چه تعداد نیروی کاری نیاز دارد؟ یا این که میزان هزینه ای که باید برای اجاره یک ملک 100 متری پرداخته شود و موارد دیگر، همگی شامل هزینه های راه اندازی آژانس می شوند.

از سوی دیگر لازم است هزینه های قبل از تاسیس آژانس و هزینه های بعد از راه اندازی آن را نیز مورد بررسی قرار داد. میزان هزینه ای که برای مصرف انرژی باید صرف شود، میزان هزینه ای که باید برای دستمزد کارکنان در نظر گرفته شود و موارد دیگر همگی از جمله این هزینه ها به شمار می روند.

لازم است این هزینه ها توسط کارشناسان متخصص با دقت بررسی شده و محاسبه شوند. سپس در طرح توجیهی برای کسب اطلاع سرمایه گذار قید شوند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی شرکت هواپیمایی یا ایرلاین ⭐ آژانس هواپیمایی️ AirLine

برآورد میزان سودآوری تاسیس آژانس مسافرتی

با وجود آنکه هزینه های ثبت شده در طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی برای احداث آژانس بالا هستند، اما این مسئله بدان معنا نیست که سرمایه گذاری در این حوزه کاری نامطلوب باشد. بلکه باید بگوییم برعکس سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و توریسم بسیار سودمند خواهد بود. آغاز این کسب و کار سود بسیار بالایی را برای سرمایه گذاران به همراه خواهد داشت.

از آنجایی که هر ساله بر تعداد علاقه مندان سفرهای گردشگری افزوده می شود، آژانس های مسافرتی می توانند به سود بالایی دست یابند. حتی می توانیم به صراحت بیان کنیم که این دسته از آژانس ها قادر خواهند بود ماهانه بین 100 تا 150 میلیون درآمد خالص داشته باشند. البته برای رسیدن به چنین سودی سرمایه گذاران باید طبق اصول پیش رفته و پروژه آنها توجیه اقتصادی داشته باشد.

راه اندازی شرکت آژانس مسافرتی جهت رشد صنعت گردشگری - طرح فنی

مدارک مورد نیاز برای احداث آژانس مسافرتی

سرمایه گذاران باید برای احداث آژانس مسافرتی نیاز دارند تا برخی مدارک لازم را تهیه نمایند. این مدارک عبارتند از:

[tie_list type=”checklist”]

  • ارائه مدارک احراز صلاحیت عمومی و احراز صلاحیت مدیر آژانس
  • ارائه نسخه الکترونیکی یا کاغذی طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی
  • بررسی مدارک و تمکن مالی سرمایه گذاران آژانس مسافرتی
  • صدور موافقت نامه اصولی برای احداث آژانس
  • اخذ تاییدیه صلاحیت بازرگانی، عملیاتی و فنی
  • مراجعه به سازمان گردشگری و توریسم

[/tie_list]

شرایط لازم برای تاسیس آژانس مسافرتی

سرمایه گذارانی که می توانند اقدام به احداث آژانس مسافرتی نمایند، باید دارای برخی شرایط لازم باشند. مثلا آنها نمی توانند در شغل دیگری مشغول به کار باشند. همچنین باید به دین اسلام دیگر ادیان که در قانون اساسی به عنوان ادیان رسمی شناخته شده اند، مقید باشند. سرمایه گذاران برای احداث آژانس مسافرتی نمی توانند کمتر از سن 25 سال داشته باشند.

علاوه بر آن سرمایه گذاران باید حتما دارای تابعیت جمهوری اسلامی باشند؛ و از هیچ گونه سوء پیشینه کیفری هم برخوردار نباشند. حداقل مدرک تحصیلی آنها باید کارشناسی باشد و لازم است آقایان کارت پایان خدمت یا معافیت خود را نیز ارائه نمایند.

در نهایت نیز سرمایه گذاران باید گواهی عدم اعتیاد به سازمان مربوطه ارائه کنند. اشخاصی که تمامی این شرایط را برای تاسیس آژانس دارا باشند، می توانند وارد این حوزه کسب و کار شوند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک مدرن ⭐️ برای اخذ مجوز

بررسی میزان توجیه پذیری اقتصادی احداث آژانس مسافرتی

بررسی میزان توجیه پذیری اقتصادی آژانس معمولا توسط کارشناسان در طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی ارائه می گردد. این گزارش حاکی از منطقی بودن این پروژه برای راه اندازی است.

البته در صورتی که تمامی اصول در آن رعایت شود، سرمایه گذاران می توانند با موفقیت در این کار مواجه شوند. به طول کلی در ایران صنعت حمل و نقل و گردشگری می تواند بسیار سودمند باشد.

علت سودمند بودن سرمایه گذاری در این حوزه، شرایط گردشگری عالی ایران است. می توان بهترین استفاده را از منابع طبیعی، تاریخی و گردشگری در ایران برد. البته لازم است برای رسیدن به بهترین نتیجه سرمایه گذاران مدیریت و برنامه ریزی عالی و صحیح مالی هم داشته باشند. در این صورت آنها می توانند شاهد رونق کسب و کار خود بوده و سود عالی از این پروژه به دست آورند.

احداث شرکت آژانس مسافرتی - طرح فنی

طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی و مزایای آن

با تمام توضیحاتی که بیان نمودیم، دریافتید که نگارش طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی تا چه میزان برای سرمایه گذاران حائز اهمیت است. در این طرح مستندات بسیار مهمی تهیه شده اند که می توان از آنها برای دریافت موافقت نامه اصولی، پروانه بهره برداری و … استفاده کرد. همچنین این طرح مناسب برای اخذ مجوزهای لازم از ارگان های صادرکننده مجوز نیز خواهد بود.

سرمایه گذاران تنها کافیست اقدام به ثبت سفارش طرح توجیهی اختصاصی خود نموده و از مزایای عالی آن بهره مند شوند. سایت طرح فنی خدمات ویژه ای را در اختیار درخواست کنندگان طرح توجیهی ارائه نموده است که سرمایه گذاران می توانند از این خدمات بهترین بهره را ببرند.

در واقع باید بگوییم تیم کارشناسان طرح فنی با تجربه 25 ساله در زمینه های سرمایه گذاری و بانکی و اداری، می توانند خدمات مورد نیاز را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند.

مزایای ویژه سفارش طرح توجیهی

در سایت طرح فنی 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان، ضمیمه سفارش طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی شده است. یعنی سرمایه گذاران می توانند بعد از ثبت سفارش نگارش طرح توجیهی از این خدمات استفاده کنند. جلسه آنلاین به درخواست سرمایه گذار برگزار شده و برای رفع ابهام در زمینه اداری و بانکی تشکیل می شود.

کارشناسان سایت طرح فنی در این جلسه، اطلاعاتی را در مورد مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی ارائه می دهند.

تمامی این اطلاعات می تواند کمک شایانی به سرمایه گذاران نماید تا بتوانند به اطلاعات بالایی پیش از احداث آژانس مسافرتی دست یابند. تنها کافیست سرمایه گذاران در این سایت اقدام به ثبت سفارش نموده و از تمامی این خدمات بهره مند شوند.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب