سفارش طرح توجیهیصنعت خدمات

طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک مدرن ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح احداث آژانس مشاور املاک

طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک یک سند نگاری از امور مالی، فنی و بازار کسب و کار است که توسط سایت هایی همچون سایت طرح فنی تهیه می شود. سرمایه گذاران می توانند با تهیه ی طرح توجیهی با مدیریت درست منابع در این کسب و کار وارد شوند.

بنگاه های معاملات ملکی از مراکز عمده ای می باشند که در آنها فرایندهای مربوط به معاملات ملکی صورت می گیرد. این فرایندها شامل خرید، فروش، رهن و اجاره ی املاک و مستغلات مسکونی، تجاری و کشاورزی می باشد. البته این بنگاه ها می توانند با به کارگیری مشاوران حقوقی به ارائه مشاوره در زمینه معاملات و روش های اجرایی آنها نیز بپردازند.

محدودیت در سرمایه لازم برای کار سبب شده تا بسیاری از سرمایه گذاران تمایل به ورود به این کسب و کار پیدا نمایند. سرمایه گذاران می توانند با تهیه ی طرح توجیهی از سایت های معتبر در این فعالیت خدماتی و اقتصادی وارد شوند.

محتوا

علت تدوین طرح توجیهی مشاور املاک

سرمایه گذاران برای ورود به این کسب و کار نیازمند استفاده از مجوزهای معتبر برای راه اندازی کار می باشند. امروزه برای احداث آژانس مشاور املاک سرمایه گذاران باید با مراجعه به ارگان های صادر کننده ی مجوز نسبت به تهیه ی مجوز اقدام نمایند. البته دریافت مجوز در این ارگان ها کاملا به ارائه ی مدارک مستند توسط سرمایه گذار وابسته می باشد.

یکی از این مدارک مستندی که روند اعطای مجوز را تسهیل می نماید طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک می باشد. ساختار منظم طرح توجیهی سبب شده است تا کارشناسان از آن به عنوان یک سند معتبر برای بررسی صلاحیت سرمایه گذاران استفاده نمایند.

احداث آژانس مشاور املاکمدرن - طرح فنی

بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای اخذ مجوز

در  زمینه اهمیت طرح توجیهی برای دریافت مجوز تا حدودی در بخش قبل توضیح داده شد. در این بخش به این نکته اشاره می نماییم که سرمایه گذاران از طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک در موارد متعددی استفاده می نمایند. یکی از این شرایط همان زمان اعطای مجوز کار و یا تسهیلات بانکی می باشد.

کارشناسان فعال در بانک و ارگان های صادر کننده مجوز برای بررسی صلاحیت سرمایه گذار در دریافت تسهیلات از طرح بهره می برند. علت اصلی این امر نیز در ساختار مناسب و کاربردی طرح های توجیهی خلاصه می گردد.

همین ساختار منسجم سبب شده تا این کارشناسان به راحتی بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را از طرح استخراج نمایند. در نتیجه طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک برای آنها بسیار کاربردی می باشد. کارشناسان به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا ابتدا به ارگان های صادر کننده ی مجوز مراجعه و به ثبت درخواست خود بپردازند. در نهایت برای تهیه ی طرح توجیهی به یک موسسه ی معتبر مراجعه و طرح توجیهی خود را تهیه نمایند.

سرمایه اولیه برای احداث آژانس مشاور املاک

سرمایه از مهمترین عوامل موثر در موفقیت یک کسب و کار در نظر گرفته می شود. در نتیجه سرمایه گذاران بخش بزرگی از موفقیت خود در کسب و کار را وابسته به سرمایه می دانند. البته توجه به این نکته الزامی می باشد که در واقع احداث بنگاه معاملات ملکی به سرمایه زیادی نیاز ندارد.

همین امر سبب شده است تا در چند سال اخیر ما شاهد رشد فزاینده ای در تعداد این بنگاه ها در سراسر کشور باشیم. در صورتی که سرمایه گذار از سرمایه کافی برخوردار باشد می تواند به طور مستقیم در امر خرید و فروش املاک مسکونی و تجاری ورود نماید.

معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

سرمایه گذاران بخش بزرگی از هزینه های لازم برای احداث آژانس مشاور املاک را از طریق سرمایه های اولیه مدیریت می نمایند. در زمان راه اندازی بنگاه های معاملات ملکی سرمایه گذار باید موارد متعددی را در نظر بگیرد. یکی از موثرترین موارد در میزان موفقیت این کسب و کار تامین یک ملک مناسب برای راه اندازی دفتر بنگاه معاملات ملکی می باشد.

در واقع سرمایه گذار بخش زیادی از سرمایه های خود را در راه خرید و یا اجاره ملک مناسب برای احداث آژانس مشاور املاک مصرف می نماید.

البته در این مسیر سرمایه گذاران موظف به تامین هزینه های دیگری مانند تهیه ی تجهیزات مورد نیاز برای بنگاه معاملات ملکی نیز می باشند. توجه داشته باشید که در زمان انتخاب دفتر به موارد مهمی مانند نوع دکوراسیون داخلی و محل قرار گیری وسایل دقت نمایید.

زیرا این موارد تاثیر غیر مستقیمی بر ناخودآگاه مشتری ها باقی می گذارد. برخی از تجهیزات مورد نیاز برای بنگاه معاملات ملکی نیز شامل مبلمان اداری، کامپیوتر، میز، سررسید، مبلمان سالن انتظار و در نهایت سرویس تحریر می باشد. شناخت جزئیات در مسیر احداث آژانس مشاور املاک می توانند به مدیریت سرمایه های سرمایه گذاران کمک شایانی نماید.

اخذ مجوز برای آژانس مشاور املاک - طرح فنی

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

هزینه از مهمترین مواردی می باشد که در افزایش ضریب موفقیت اقتصادی به ایفای نقش می پردازد. همین اهمیت هزینه ها در افزایش موفقیت این کسب و کار سبب شده است تا در طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک به بررسی دقیق این مطلب بپردازند.

در واقع باید این نکته را در نظر داشت که افزایش هزینه ها در یک فعالیت اقتصادی می تواند تاثیر نامطلوبی بر سرنوشت آن فرایند داشته باشد. در نتیجه سرمایه گذاران موظف هستند تا همواره در جهت مدیریت هزینه های خود برنامه ای اصولی و دقیق داشته باشند. تالیف طرح توجیهی یک قدم کاربردی در مدیریت هزینه ها محسوب می گردد.

علت این امر نیز در این می باشد که سرمایه گذار در واقع در طرح توجیهی شاهد برآورد هزینه ها با مقیاس های بسیار دقیق می باشد. این سنجش دقیق هزینه ها به سرمایه گذاران در طرح برنامه کاری نیز بسیار کمک می نماید.

بررسی محل هزینه سرمایه ها

سرمایه گذاران از سرمایه های خود در جهت احداث بنگاه معاملات بانکی بیشترین بهره را می برند. شاید بتوان اینگونه بیان نمود که بخش اعظمی از سرمایه های سرمایه گذاران در این شغل در بخش تهیه ی ملک مورد نیاز برای احداث آژانس مشاور املاک هزینه می گردد.

البته هزینه ای دیگری نیز در این مسیر وجود دارند که سرمایه گذار از طریق سرمایه های اولیه ی خود آنها را تامین مالی می نماید. به طور مثال با بررسی و مطالعه بازار متوجه می شویم که سرمایه گذاران باید بتوانند فضایی مناسب در حدود 15 تا 60 متر مربع را برای احداث آژانس مشاور املاک تامین نمایند.

همچنین لازم است تا برای مدیریت اصولی بنگاه سرمایه گذار از حدود 4 نفر نیروی کار بهره ببرد. در نهایت سرمایه گذاران می توانند با سرمایه ای بالغ بر 300 تا 500 میلیون تومان به راحتی یک بنگاه معاملات بانکی را راه اندازی نمایند.

برآورد میزان سود احداث آژانس مشاور املاک

در برآورد سودآوری هر کسب و کاری سرمایه گذاران المان های متعددی را در نظر می گیرند. برخی از آنها با بررسی و مطالعه بازار فعالیت رقبای خود در این کسب و کار به سنجش میزان سودآوری آن می پردازند. شناخت هزینه های جاری در این نوع فعالیت اقتصادی در بررسی میزان سودآوری آن موثر می باشد.

اما در نهایت با بررسی تمامی این عوامل متوجه خواهیم شد که ورود به این کسب و کار برای سرمایه گذاران بسیار سودآور می باشد. کمبود هزینه ها از جمله دلایلی می باشد که در زمان بررسی سودآوری مورد بررسی قرار می گیرد.

با توجه به فعالیت های خدماتی که در بنگاه های معاملات ملکی مشاهده ی شود غالبا هزینه های جاری در این شغل نسبت به مشاغل دیگر بسیار کمتر می باشد. این عامل یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در میزان سودآوری در این فعالیت اقتصادی می باشد.

احداث مرکز خرید فروش ملک - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث آژانس مشاور املاک

در زمان بررسی توجیه پذیر بودن هر فعالیت اقتصادی کارشناسان موارد متعددی را در نظر میگیرند که شامل نرخ بازده داخلی، هزینه های جاری در کار، ارزش خالص فعلی و دوره بازگشت سرمایه می باشد.

در واقع باید به این نکته توجه نمود که ساختار طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک به گونه ای طراحی شده است تا کاربران و سرمایه گذاران به کمک کارشناسان بتوانند این موارد را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهند. همچنین سرمایه گذاران به کمک کارشناسان به بررسی توجیه پذیری اقتصادی طرح احداث بنگاه معاملات ملکی می پردازند.

البته با توجه به مواردی مانند نرخ بازدهی این شغل که توسط کارشناسان در حدود 70 درصد برآورد گردیده است این کسب و کار از نظر اقتصادی بسیار سودآور و ورود به آن برای سرمایه گذاران توجیه پذیر می باشد.

همچنین با تحلیل هزینه های جاری در این کار سرمایه گذاران متوجه خواهند شد که میزان هزینه ها در آن نسبت به مشاغل تولیدی بسیار پایین می باشد. در نتیجه در صورتی که سرمایه گذار از تجربه عملی کافی در این کسب و کار برخوردار باشد به راحتی می تواند در آن موفق عمل نماید.

سفارش نگارش طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک

سرمایه گذاران با طی مراحل اولیه ی کار، تامین سرمایه و در نهایت با تهیه ی طرح توجیهی احداث آژانس مشاور املاک می توانند به این فعالیت اقتصادی وارد شوند. البته بهتر است تا سرمایه گذاران برای تهیه ی طرح توجیهی به سایت های معتبر فعال در این زمینه مراجعه نمایند.

مجموعه طرح فنی با داشتن نیروی کار مجرب و با سابقه ای 25 ساله در زمینه امور سرمایه گذاری، اداری و بانکی یکی از سایت های فعال در زمینه تولید طرح توجیهی اختصاصی می باشد. مدیران سایت طرح فنی با اتکا به تخصص کارشناسان سایت برای سرمایه گذارانی که طرح توجیهی را به صورت اختصاصی از این سایت تهیه می نمایند امتیازاتی را قائل شده است.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب