طرح توجیهی تولید پهپاد کشاورزی ⭐️ ساخت پهپاد سمپاشی

طرح توجیهی تولید پهپاد کشاورزی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید پهپاد کشاورزی گزارشی از ارزیابی های فنی، برآوردهای مالی و بررسی های اقتصادی این کسب و کار است. کارشناسان سایت طرح فنی، طرح توجیهی فوق را جهت اخذ مجوز و وام و با هدف ارائه روش های صحیح سرمایه گذاری نگارش می کنند.

با پیشرفت علم و تکنولوژی بشر به این نتیجه رسیده است که برای رسیدن به سلامتی باید از غذا، میوه و سبزیجات سالم در وعده های غذایی خود استفاده کند. در حین کشت محصولات مختلف در زمین کشاورزی یکی از مهمترین چیزهایی که می تواند به سلامت گیاهان آسیب برساند؛ آفت ها هستند. به همین علت باید برای برطرف کردن این آفت ها از درختان اقدام مناسبی نمود. به همین دلیل طرح توجیهی امکان سنجی این پروژه توسط سایت فنی برای اخذ مجوز و وام نگارش می شود.

در گذشته از وسایل ساده تر برای سم پاشی مزارع استفاده می شد که می توانست مشکلاتی همچون ایجاد جهش های ژنتیکی در انسان، حساسیت و خارش و …. را برای انسان ایجاد کند. به همین دلیل امروزه افراد به دنبال روش های بهتر از روش های سنتی هستند که بتوانند فرآیند سم پاشی خود را انجام دهند.

چرا نیاز به نگارش طرح توجیهی تولید پهبار کشاوری داریم؟

وقتی شما بخواهید یک کسب و کاری را راه اندازی کنید، در مرحله اول نیاز به اخذ مجوز از ارگان های مربوطه دارید. در فرآیند دریافت مجوز ارگان مربوطه طرح توجیهی طرح را از شما درخواست می کند و باید به آنها تحویل دهید.

طرح توجیهی از آنجایی مورد اهمیت است که تمامی اطلاعات مربوط به طرح شامل اطلاعات فنی، مالی و تحقیقات بازار در آن آورده شده است و شما برای دریافت تسهیلات بانکی باید از همین طرح استفاده کنید. پس این طرح برای شما بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر موارد گفته شده، این طرح توجیهی برای شخص سرمایه گذار و کارآفرین همانند یک نقشه راه عمل می کند و شخص می تواند با استفاده از آن از صفر تا 100 طرح را متوجه شود و سپس گام در مسیر بگذارد.

سرمایه اولیه برای تولید پهپاد کشاورزی

برای تولید پهپاد کشاورزی نیاز به سرمایه اولیه دارید؛ چرا که باید وسایل و قطعات اولیه را از کارخانه اصلی تهیه کنید و سپس برای متصل کردن قطعات مختلف به یکدیگر اقدام نمایید. مقدار زیادی از هزینه اولیه صرف تهیه لوازم الکترونیکی و بدنه اصلی پهپاد از کارخانه اصلی می شود. بقیه سرمایه مورد نیاز نیز صرف تکنولوژی و ساخت قسمت های مختلف نظیر سیستم ارتباط از راه دور، ایجاد فضای مناسب برای سم و …. است.

اینکه چه مقدار هزینه برای این پهپاد مورد نیاز است بستگی به کارایی، بزرگی، تکنولوژی بکار رفته و قابلیت‌ های موجود در پهپاد دارد. تمامی هزینه های مورد نیاز به صورت دقیق در طرح توجیهی با استعلام دقیق وسایل مورد نیاز انجام می گیرد.

کارخانه تولید پهپاد کشاورزی - طرح فنی

هزینه های راه اندازی ساخت پهپاد کشاورزی

برای ساخت پهپاد سمپاش در ابتدا نیاز به یک فضایی برای کارکردن نیروهای خود دارید که شامل هزینه برای تهیه زمین یا یک شرکت است. سپس باید نیروهایی را استخدام کنید که از دانش تکنولوژی بالایی برخوردار هستند و در واقع می توانند اقدام به ساخت پهپاد کنند.

به صورت کلی وقتی صحبت از تکنولوژی های روز می شود، هزینه بالا نیز امری اجتناب ناپذیر است. ساخت پهپاد کشاورزی هزینه اولیه بالایی از نظر تکنولوژی، امکانات، ویژگی ها و…. نیاز دارد. اما قطعا هر کسب و کاری فقط هزینه هایی که به چشم دیده می شود نیست و بسیاری هزینه نهان دارد که برای فهمیدن آن نیاز به بررسی بیشتری وجود دارد.

در طرح توجیهی تمامی این هزینه ها از شروع کار تا به نتیجه رساندن آن طبق محاسبه های روز آورده شده است تا شما به عنوان یک کارآفرین بتوانید تصمیم صحیح و مناسبی اتخاذ کنید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید کود اوره با پوشش گوگردی ⭐️ (SCU) بررسی هزینه ها

برآورد سود ساخت پهپاد سمپاش کشاورزی

از آنجایی که نمونه های خارجی این وسیله پس از مدتی به دلیل نبود قطعات برای تعویض و تعمیر دچار مشکل می شوند و نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند، پهپاد سمپاش داخلی بسیار پرطرفدار شده است. همچنین این پهپادها از قیمت های زیادی در بازار برخوردار هستند و می توان گفت حداقل قیمت یک پهپاد کشاورزی 200 میلیون تومان است.

موردی که وجود دارد این است که تمامی این 200 میلیون سود شما نیست و قطعا شما طی مراحل ساخت پهپاد هزینه های جانبی بسیار زیادی را داشته اید و برای بررسی دقیق تر سود خود نیاز است تمامی فاکتورها و عوامل تاثیرگذار مورد بررسی قرار گیرد.

در طرح توجیهی به صورت تخصصی سود و زیان شما محاسبه می شود که نرخ بازگشت سرمایه خود و سودآوری را به صورت دقیق بتوانید متوجه شوید.

آشنایی برا مراحل تولید پهپاد کشاورزی

برای اینکه بدانید دقیقا باید چه مراحلی را برای ساخت پهپاد طی کنید، در اینجا مهم ترین فرآیندهایی که در تولید پهپاد سمپاشی کشاورزی باید انجام گیرد را برایتان آورده ایم.

[tie_list type=”starlist”]

 • تهیه لوازم الکترونیکی و بدنه پهپاد
 • وصل کردن قطعات مختلف متناسب با نوع پهپاد (روتوردار یا بال ثابت)
 • نصب و اجرای سیستم ارتباط از راه دور
 • نصب قسمت بار (شامل سم یا آب)
 • نصب کنترلر پرواز (از آنجایی که پهپاد هواپیمای بدون سرنشین است، این مورد که همان خلبان خودکار است باید بر روی پهپاد نصب شود)
 • انجام تست های نهایی و آماده برای تحویل

[/tie_list]

تولید پهپاد سم پاشی کشاورزی - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید و ساخت پهپاد کشاورزی

کشاورزی در ایران همیشه بوده و در آینده نیز همیشه در ایران وجود خواهد داشت. بنابراین شما وارد فضای کاری خواهید شد که هیچ موقع فقدان یا از بین رفتنی در آن وجود ندارد. در گذشته سم پاشی روش های دیگری داشت که احتمالا با آن تا حدودی آشنایی دارید و شخص کشاورز شخصا باید به سم به میان درختان و مزرعه خود می‌رفت تا سمپاشی را انجام دهد.

اما این روش برای کشاورز و مزارع فواید زیادی دارد که در ادامه تعدادی از آن‌ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

[tie_list type=”thumbup”]

 • کاهش بیماری و آلودگی کشاورزان به دلیل ارتباط مستقیم با سم
 • کاهش مدت زمان سمپاشی
 • سمپاشی به صورت یکسان بر روی تمامی مزارع
 • بکارگیری پهپاد در مزارع دور از دسترس انسان
 • افزایش بازدهی یکساله
 • عدم نیاز ورود به مزرعه و لهیدگی و از بین بردن محصولات
 • صرفه جویی در مصرف سم
 • در صورت استفاده از پهپاد برای آبیاری، کاهش بسیار زیاد مصرف آب

[/tie_list]

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید پهپاد کشاورزی

طرح توجیهی که برای تولید پهپاد کشاورزی تهیه و نگارش می شود، یک طرح منحصر به فرد متناسب با همین کسب و کار و به صورت ویژه و تخصصی آماده می شود. این طرح توسط متخصصین سایت طرف فنی که دارای سابقه 25 ساله در زمینه سرمالیه گذاری و امور اداری و بانکی کشور هستند تهیه می شود.

همچنین طرحی که برای شما تهیه و آماده می شود متناسب با آخرین قوانین بانکی است که شما هنگام دریافت تسهیلات به کوچکترین مشکلی نخورید. همراه طرح دریافتی شما 5 ماه پشتیبانی رایگان و در کنار آن یک جلسه آنلاین رایگان را خواهید داشت که این به درخواست شما انجام خواهد شد و می توانید تمامی سوالات خود را بپرسید و کارشناسان ما تمامی مراحل اخذ مجوز، پرداخت وام، ضمانت های مورد نیاز بانکی را به صورت کامل به شما توضیح خواهند داد.

5/5 - (18 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

2 پاسخ

 1. سلام من طرح رو میخواستم برای استان فارس میخواستم بدونم که تیم شما توانایی انجامش رو داره یا خیر سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب