طرح توجیهی تولید پوشک بچه ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید پوشک بچه - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید پوشک بچه

طرح توجیهی تولید پوشک بچه یک سند بسیار مهم و لازم برای راه اندازی کارخانه تولید این محصول پرکاربرد می باشد. ارائه این طرح به سازمان صنعت، معدن و تجارت، به اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه منجر خواهد شد. بنابراین کیفیت گردآوری و تنظیم آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. سایت طرح فنی در زمینه تنظیم انواع طرح توجیهی فعالیت داشته و تاکنون طرح های زیادی را برای انواع کسب و کارها به ثبت رسانده است. تیم حرفه ای این مجموعه در آماده سازی این گزارش تخصصی، از اطلاعات واقعی، به روز و دقیق استفاده می کند. به همین دلیل در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

این مطلب، مختص اطلاعاتی است که در طرح توجیهی تولید پوشک بچه به ثبت می رسند. پس در صورت علاقه مندی به این موضوع با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

پوشک بچه، ایجاد شرایط مساعد و راحت برای کودک

در گذشته از پارچه هایی که به همراه مشما بسته می شدند برای نوزادان و کودکان استفاده می شد. این کهنه پیچی ها به دلیل قدرت جذب پایین و رطوبتی که به پای کودک منتقل می کردند، سلامت پای کودک را به خطر می انداختند. علاوه بر آن، خیس شدن این پارچه ها به خصوص در طول شب، لباس کودک را آلوده و خیس می کرد. این امر خواب آسوده و راحت را از کودک و مادر می گرفت.

با گذشت زمان، پیشرفت علم و تولید مواد سلولزی با قدرت جذب بالا، تولید پوشک بچه به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کرد. این نوع پوشش، قدرت جذب بالاتری داشته، سطح خشکی را ایجاد کرده و پای کودک را مرطوب نمی کند. از طرفی، قدرت جذب بالاتر آنها، امکان خواب راحت را برای بچه به ارمغان می آورند. پوشک های جدید، انعطاف پذیری خوبی داشته و امکان حرکت در همه جهات را برای کودک به همراه خواهند داشت.

نیروی کار برای تولید پوشک بچه - طرح فنی

مشخصه های پوشک بچه خوب و استاندارد

تولید پوشک بچه در انواع مختلف و برندهای متنوع انجام می شوند. آنچه یک پوشک را از دیگری متمایز می سازد، ویژگی ها و مشخصه هایی است که به همراه دارد. یک پوشک خوب و مناسب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

[tie_list type=”checklist”]

 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • رویه کتان و غیر پلاستیک تا امکان تبادل هوا در داخل پوشک وجود داشته باشد.
 • دارای پشت بلند باشد تا در هنگام خواب، به لباس بچه پس ندهد.
 • کش های پوشک روی پای کودک جا نیندازد.
 • فاصله زیادی را بین دو پای کودک ایجاد نکند.
 • امکان حرکت راحت و آزادانه را برای کودک فراهم سازد.
 • دچار بوی نامطبوع نشود.
 • جذب خوبی داشته باشد و پای کودک را خشک نگه داشته و سبب آسیب و آزار کودک و پای او نشود.
 • حاوی کرم و پوشش های محافظت کننده پوست باشد.

[/tie_list]

لزوم تنظیم طرح توجیهی تولید پوشک بچه

پیش از راه اندازی کارخانه تولید پوشک بچه، در دست داشتن طرح توجیهی تولید پوشک بچه لازم و ضروری است. در واقع تنها در صورت وجود این سند اخذ مجوز تاسیس کارخانه امکان پذیر خواهد شد. وجود این طرح، دریافت وام و مساعدت های دولتی را با سهولت و سرعت بیشتری امکان پذیر خواهد ساخت. جذب سرمایه گذار برای اغلب پروژه ها و به منظور تامین سرمایه راه اندازی پروژه، لازم و ضروری می باشد. این اقدام به وجود یک گزارش مالی و اجرایی دقیق نیاز دارد. در واقع اسپانسر برای اطمینان از اینکه سرمایه اش در چه راهی صرف خواهد شد، به سند معتبری که حاوی داده های دقیق و سنجیده باشد نیاز دارد و طرح توجیهی همان گزینه ایده‌آل برای نیل به این هدف خواهد بود.

طرح توجیهی تولید پوشک بچه یک نقشه روشن، دقیق و یک برنامه ریزی مالی و اجرایی بسیار دقیق بوده و به یاری صاحب طرح خواهد آمد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید شلوار جین ⭐️ برآورد مالی به صورت تخصصی

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید پوشک بچه

در طرح توجیهی تولید پوشک بچه، بخش های مختلفی به چشم خورده و مورد بررسی قرار می گیرند. در یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های این طرح، به برآورد سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه پرداخته شده است. این سرمایه در واقع برای هزینه هایی صرف خواهد شد که قبل از آغاز به کار کارخانه وجود دارند.

هزینه خرید ملک یا اجاره مکان اجرایی پروژه، هزینه خرید دستگاه ها، لوازم و تجهیزات مورد نیاز، هزینه احداث ساختمان کارخانه و بخش‌ های داخلی آن، هزینه محوطه سازی و جاده کشی بیرونی ساختمان کارخانه، هزینه راه اندازی تاسیسات گرمایشی، سرمایشی، تهویه ای و استریل سازی فضای داخل بخش تولید، هزینه ایمن سازی محیط، هزینه مربوط به خرید تجهیزات امنیتی همچون دوربین های مدار بسته، مانیتورها و دزدگیرها جزء هزینه های اولیه پروژه هستند.

برای تولید سالانه پانصد هزار بسته پوشک بچه، به 2500 متر مربع زیر بنا و 32 نفر نیروی انسانی نیاز است. این کارخانه از نرخ بازده داخلی 38 درصد برخوردار می باشد.

تجهیزات موردنیاز برای تولید پوشک بچه - طرح فنی

هزینه راه اندازی و شروع پروژه

بخشی از طرح توجیهی تولید پوشک بچه، به بررسی هزینه راه اندازی و شروع پروژه اختصاص داده می شود. از جمله مواردی که در این گروه هزینه ها جای خواهند گرفت، می توان به حقوق، دستمزد و بیمه مدیران اجرایی، کارگران و کارمندان، هزینه مربوط به پرداخت قبوض آب، برق و گاز، هزینه تعمیر، نگهداری یا سرویس دستگاه ها، تجهیزات و دیگر متعلقات این دستگاه ها، هزینه خرید مواد ‌‌اولیه ای چون خمیر پالپ، پودر جاذب، چسب هات ملت، تیمشو، بک شیت، مانوون، هزینه بسته بندی و انبارداری و … اشاره کرد.

در طرح توجیهی تولید پوشک بچه چیزی در حدود پنج درصد از سرمایه اولیه پروژه، صرف هزینه های پیش بینی نشده، هزینه هایی که ناخواسته و به طور ناگهانی به وجود می آیند، خواهد شد.

تجهیزات اولیه برای تولید پوشک بچه

در کارخانه تولید پوشک بچه، تجهیزات و لوازم زیر مورد نیاز بوده و مورد استفاده قرار می گیرند:

[tie_list type=”checklist”]

 • دستگاه روتر حلاجی؛ خمیر پالپ که جزء مواد اولیه تولید پوشک بچه می باشد، در این دستگاه حلاجی شده و برای تولید پوشک آماده می شود.
 • گاید های هدایت کننده برای جابجایی و انتقال مواد اولیه حلاجی شده به بخش های دیگر تولید
 • دستگاه پرس حرارتی که وظیفه چسباندن بخش های مختلف پوشک به یکدیگر را بر عهده دارند.
 • تیغه های مخصوص برای برش پوشک بچه به سایزها و اندازه های مختلف
 • لوازم کارگاهی و آزمایشگاهی
 • دستگاه های بسته بندی

[/tie_list]

فرآیند تولید پوشک بچه

در ادامه بررسی اطلاعات موجود در طرح توجیهی تولید پوشک بچه، بد نیست در مورد فرآیند تولید پوشک بچه نیز اطلاعات بیشتری را در اختیار کارآفرینان علاقه مند به تولید این محصول قرار دهیم. خمیر پالپ ماده اولیه تولید این محصول بهداشتی است. این خمیر به کمک دستگاه روتر حلاجی می شود. برای انتقال این خمیر به گایدهای هدایت کننده از توری های مخصوص استفاده می گردد. به این خمیر برای آنکه قدرت جذب بیشتری داشته باشد، پودر جاذب اضافه می شود.

در ادامه فرآیند تولید پوشک بچه، خمیر آماده شده روی لایه تیشو و لایه بک شیت قرار خواهد گرفت. لایه ناوون این دو لایه را پوشانده و توسط دستگاه پرس حرارتی این لایه ها به هم می‌چسبند. در این مرحله، تیغه های مخصوصی پوشک ها را طبق سایز و الگوی استاندارد برش داده و طرح های دلخواه را روی آنها به چاپ می رسانند. در نهایت توسط دستگاه، چسب هات ملت روی لایه بک شیت ریخته شده و لایه های کاغذی سیلیکونی برای محافظت روی آنها زده می شوند. پوشک ها برای بسته بندی آماده شده و روانه انبار می شوند.

واحد تولید پوشک بچه - طرح فنی

آیا تولید پوشک بچه توجیه اقتصادی دارد؟

تولید پوشک بچه در کشور توسط شرکت های مطرحی انجام می گیرد. برند های تحت لیسانس مای بی بی، مولفیکس و … بیشترین حجم تبلیغات، تولید پوشک بچه و فروش آن را در کشور به خود اختصاص داده اند. علت موفقیت این برند ها، ارائه محصولات با کیفیت، سلامت محور است. قدرت جذب بالای پوشک های تولید شده در این شرکت ها، استفاده از آنها را برای مصرف کننده مقرون به صرفه ساخته است. کشور ما در زمینه تولید این محصولات بهداشتی به خودکفایی دست پیدا نکرده است.

با توجه به نیاز بازار و تقاضای بالای خرید، وجود کارخانجاتی که محصول با کیفیت و مقرون به صرفه عرضه دارند لازم و ضروری می باشد. در این صورت مصرف کنندگان با خرید محصولات ایرانی هم به رشد اقتصاد داخلی کشور کمک بزرگی کرده اند، هم هزینه کمتری را صرف خرید این محصول مصرفی نموده و هم از واردات این محصول و خروج ارز از کشور تا حد زیادی کاسته اند.

سفارش تنظیم طرح توجیهی تولید پوشک بچه

نگارش طرح توجیهی تولید پوشک بچه تنها از دست افراد با تجربه بر می‌آید. سایت طرح فنی در زمینه تنظیم طرح توجیهی از کارشناسان با‌تجریه و حرفه‌ای کمک می‌گیرد. پس با سپردن این کار به دست طرح فنی، اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه با اطمینان بیشتری عملی خواهد شد. طرح فنی دو امتیاز ویژه و استثنایی بهره‌مندی از پنج ماه پشتیبانی رایگان و شرکت در یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان را برای کاربران خود در نظر گرفته است.

جلسه مشاوره آنلاین به درخواست کارفرما برگزار خواهد شد در این جلسه، پیرامون نحوه اخذ مجوز تاسیس کارخانه، روش دریافت وام و دیگر مساعدت‌های مالی دولتی و چگونگی اخذ وثایق و ضمانت‌نامه‌های بانکی گفتگو می شود. چنانچه شما نیز قصد نگارش طرح توجیهی تولید پوشک بچه یا دیگر طرح های توجیهی را برای کسب و کار خود دارید، به سایت طرح فنی مراجعه فرموده و با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب