طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق، گزارشی تخصصی و نرم افزار محور است که برای ارائه اطلاعات فنی، مالی و بازار طرح به کار می رود. طرح توجیهی فوق توسط متخصصین سایت طرح فنی تهیه شده و می تواند، در پروسه اخذ جواز تاسیس، اخذ تسهیلات بانکی، جذب سرمایه گذار و … استفاده شود. طرح توجیهی با ارائه اطلاعات ضروری و مورد نیاز طرح به سرمایه گذاران، امنیت سرمایه گذاری را تامین می نماید.

لوله های خرطومی برق از ملزومات برق کشی هستند و به صورت گسترده ای در صنعت ساختمان و صنعت برق به کار می روند. وظیفه لوله های خرطومی عبور سیم ها و کابل های برق در داخل دیوارها، سقف کاذب، تابلوهای برق و سیستم های سرمایشی و گرمایشی است. لوله های خرطومی بسیار منعطف هستند و بدون شکستگی در مسیرهای پرپیچ و خم قابل استفاده می باشند. طبق مطالعات کارشناسان در طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق، سرمایه گذاری در این زمینه از فرصت های سودآور خواهد بود.

ضرورت نگارش طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق چیست؟

سرمایه گذارانی که قصد راه اندازی واحد تولید لوله خرطومی برق را دارند، باید در ابتدا نسبت به اخذ جواز تاسیس از وزارت صنایع و معادن اقدام نمایند. در این راستا، طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق از مستنداتی است که توجیه پذیر بودن طرح را به سازمان صدور مجوز انتقال داده و مسیر اخذ مجوز را هموار می کند.

افزون بر آن اگر تمایل به دریافت تسهیلات بانکی برای پوشش برخی از هزینه های تولید لوله خرطومی برق را دارید، نیز طرح توجیهی به کمک شما خواهد آمد. جهت دریافت تسهیلات بانکی، طرح توجیهی باید در فرمت استاندارد بانک نوشته شود. توضیح این که هر کدام از بانک ها، فرمت اختصاصی و ویژه ای را برای طرح توجیهی پذیرش می کنند که تنها نگارندگان طرح توجیهی از آنها مطلع هستند.

مزایای طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق چیست؟

جدا از بحث ضرورت و الزام تهیه طرح توجیهی برای اخذ مجوز و وام، طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق دارای مزایای دیگری نیز می باشد. طرح توجیهی، اطلاعات فنی طرح چون ماشین آلات مورد نیاز در خط تولید و فرآیند تولید محصول را ارائه می دهد؛ میزان سرمایه اولیه، هزینه ها و سود طرح را برآورد می کند؛ شرایط بازار و عرضه و تقاضای لوله خرطومی، وضعیت رقبا و ظرفیت های موجود را بررسی می کند و در نهایت توجیه پذیر بودن یا نبودن طرح را مشخص می کند.

در حقیقت بیزینس پلن تولید لوله خرطومی برق مانند یک راهنما است که در هر مرحله از طرح، سرمایه گذاران را در مسیر درست و اصولی هدایت می نماید. افزون بر آن شما می توانید، با ارائه طرح توجیهی، جزئیات طرح خود را به اطلاع سایر افراد رسانده و در جذب مشارکت سرمایه گذاران دیگر نیز حرکت کنید.

تولید لوله خرطومی برق - طرح فنی

سرمایه مورد نیاز برای تولید لوله خرطومی برق

طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق، سرمایه اولیه مورد نیاز در این طرح را به دو دسته سرمایه ثابت و سرمایه در گردش تقسیم بندی می کند. سرمایه ثابت مختص خریداری دستگاه های خط تولید، ساخت سوله و راه اندازی تاسیسات است. تولید لوله خرطومی برق توسط دستگاه های مکانیزه و مجهز به سیستم کنترل PLC انجام می گردد و بسته به کیفیت دستگاه و امکانات آن، سرمایه مورد نیاز برای خریداری دستگاه متغیر خواهد بود.

سرمایه درگردش نیز برای خریداری مواد اولیه که HDPE، PVC و رزین می باشند، در نظر گرفته می شود. با توجه به این که قیمت روز دستگاه های خط تولید و نرخ روز مواد اولیه مرتبا در حال نوسان است، محاسبه میزان سرمایه اولیه باید با استعلام قیمت های روز در طرح توجیهی انجام گردد.

برآورد هزینه های پروژه

افزون بر سرمایه ثابت و درگردش، تولید لوله های خرطومی برق مستلزم صرف هزینه است. سرمایه گذاران برای راه اندازی کارخانه باید زمینی را اجاره کرده و یا خریداری نمایند که هزینه آن بسته به شهر، منطقه و مساحت زمین محاسبه می شود.

از آن جا که تولید لوله خرطومی برق توسط دستگاه های اتوماتیک و مکانیزه انجام می گردد، از این رو هزینه نیروی انسانی برای این طرح، مبلغ بزرگی نیست. برخی از هزینه های اصلی طرح شامل هزینه برق سه فاز مصرفی، هزینه سرویس و نگهداری تجهیزات و هزینه حمل و نقل می باشند. طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق، تمامی هزینه های ریز و درشت طرح را با داده های روز مبلغ گذاری می کند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید لوله و پروفیل فولادی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

پیش بینی میزان سود طرح

به دلیل کاربرد بسیار گسترده لوله خرطومی در صنعت ساختمان و نبود جایگزین مناسب برای این محصول به خصوص در مسیرهای منحنی و پیچ و خم دار، این طرح از جمله فرصت های پربازده می باشد. به طوری که کارشناسان در طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق، نرخ بازده داخلی طرح را حدود 30 درصد برآورد نموده اند.

استفاده از دستگاه های باکیفیت در خط تولید، علاوه بر افزایش سرعت و کیفیت تولید، به دلیل استهلاک پایین تر، سود طرح را افزایش می دهد. بیزینس پلن تولید لوله خرطومی برق، میزان سود خالص، سود ناخالص، نقطه سر به سر، بازگشت سرمایه به سال و نرخ بازده داخلی طرح را با توجه به ظرفیت سالانه تولید لوله خرطومی پیش بینی می کند.

واحد تولید لوله خرطومی برق - طرح فنی

فرآیند تولید لوله خرطومی برق

همان طور که در بالا توضیح داده شد، بخش فنی طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق، اطلاعات مربوط به نحوه تولید محصول را نیز ارائه می دهد. مواد اولیه مورد نیاز برای تولید لوله های خرطومی برق شامل مواد رزینی، گرانول PVC یا HDPE هستند که در قیف یا هاپر دستگاه اکسترودر ریخته می شوند. در مرحله بعد، مواد در اثر حرارت دستگاه اکسترودر، ذوب شده و از قسمت مارپیچ سیلندر بیرون می آیند.

در این مرحله، نوبت فرم دهی لوله است. مواد ذوب شده در مرحله قبل، وارد دستگاه فرمینگ و خرطومی ساز می شوند. سپس لوله های خرطومی فرم گرفته را برای خنک سازی به صورت خلاء وارد مخزن آب می کنند. در نهایت لوله های خرطومی برق توسط دستگاه برش به قطعات مورد نظر برش داده می شوند.

تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای احداث کارخانه

خریداری ماشین آلات و دستگاه های مورد نیاز در خط تولید از چالش های پیش روی کارآفرینانی است که قصد راه اندازی کارخانه لوله خرطومی را دارند. طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق با معرفی نوع و تعداد تجهیزات مورد نیاز در خط تولید به اجرایی شدن پروژه کمک می کند. تجهیزات خط تولید لوله خرطومی برق عبارتند از:

[tie_list type=”checklist”]

 • ماشین مکانیزه تشکیل لوله خرطومی با منبسط کردن
 • دستگاه اتوماتیک تغذیه و پرکن در خلاء
 • دستگاه اکسترودر تک پیچ
 • خشک کن هود
 • توده کن
 • سرپیچ
 • دستگاه برش
 • مخزن خنک کننده
 • قالب های آلومینیومی

[/tie_list]

ویژگی ها و مزایای لوله خرطومی برق

برخی از مزایای منحصر به فرد لوله های خرطومی برق عبارتند از:

[tie_list type=”checklist”]

 • لوله های خرطومی برق به علت انعطاف پذیری بالا در مسیرهای زاویه دار که امکان استفاده از سایر لوله های برق وجود ندارد، به کار برده می شوند.
 • لوله های خرطومی، عایق هستند و جریان الکتریسیته عبوری از سیم ها و کابل ها را به بیرون انتقال نمی دهند.
 • این لوله ها بسیار مقرون به صرفه تر از سایر لوله های برق هستند.
 • سطح داخلی لوله های خرطومی کاملا صاف است و باعث خراش و آسیب دیدگی سیم ها و کابل های برق نمی شود.
 • قطر لوله های خرطومی برق متفاوت بوده و با تغییر قالب در دستگاه می توان، انواع لوله خرطومی با قطرهای مختلف را تولید کرد. ضمن این که امکان سفارشی سازی لوله، بسته به نیاز مشتری وجود دارد.
 • لوله های خرطومی برق PVC در برابر رطوبت مقاوم هستند.
 • سیم کشی برق ساختمان از طریق لوله خرطومی آسان است و امکان تعویض سیم ها و کابل های داخل لوله همواره میسر است.

[/tie_list]

تجهیزات موردنیاز برای تولید لوله خرطومی برق - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید لوله خرطومی برق

لوله خرطومی برق به علت مزایایی که در بالا گفته شد، از بازار وسیعی در کشور برخوردار است. از این رو به اعتقاد کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق، این طرح از لحاظ اقتصادی موجه خواهد بود. عدم نیاز به تعداد زیاد نیروی انسانی از مزیت های بزرگ این طرح اقتصادی می باشد.

دستگاه های اتوماتیک تولید لوله خرطومی می توانند، بدون دخالت دست در هر یک ساعت، 100 متر لوله خرطومی تولید نمایند. ضمن این که مواد اولیه مورد نیاز برای تولید لوله های خرطومی از پتروشیمی های داخل کشور با قیمت به صرفه قابل خریداری هستند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید لوله خرطومی برق

طرح توجیهی اختصاصی، گزارشی مفصل تر از طرح توجیهی آماده است که توسط کارشناسان زبده و توانمند سایت طرح فنی به صورت انحصاری برای طرح شما نوشته می شود. کارشناسان ما علاوه بر دانش به روز دارای 25 سال سابقه در نگارش انواع طرح توجیهی هستند. آنها در تنظیم طرح توجیهی تولید لوله خرطومی برق، داده های روز و دقیق را در نظر می گیرند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی دو امتیاز ویژه را برای شما به ارمغان خواهد آورد. این امتیازات، 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان هستند. ما در جلسه آنلاین پاسخگوی سوالات شما در خصوص مراحل اداری اخذ مجوز، مراحل دریافت تسهیلات، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … خواهیم بود.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب