سفارش طرح توجیهیصنایع غذایی

طرح توجیهی تولید کمپوت میوه ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

کارخانه تولید کمپوت میوه

با توجه به صنعتی شدن جوامع انسانی، کنسرو کردن مواد غذایی از جمله میوه رواج زیادی پیدا کرده است. کمپوت کردن میوه یکی از روش‌های عالی برای نگهداری طولانی مدت میوه است. کمپوت میوه بازار پررونقی دارد، در نتیجه همین موضوع سبب شده که تولید کمپوت میوه بسیار سودآور باشد. برای شروع به کار در زمینه تولید کمپوت و گرفتن مجوز در این زمینه، یکی از ضروریات مهم، داشتن طرح توجیهی تولید کمپوت میوه است.

طرح فنی یک سایت معتبر است که از یک تیم فعال و باتجربه در حوزه کسب و کار تشکیل شده و می‌تواند در این زمینه شما را همراهی کند.

طرح توجیهی تولید کمپوت میوه طرحی بسیار مفید است که برای اشخاصی که به دنبال فعالیت در حوزه تولید کمپوت هستند، بسیار راهگشا است، این طرح از زوایای مختلف فرایند تولید کمپوت را بررسی می‌کند تا تمام مراحل این فرایند برای شما روشن و شفاف باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید کمپوت میوه چیست؟

همانطور که ذکر شد، یکی از ملزومات مهم برای کسب مجوز در زمینه تولید کمپوت، داشتن طرح توجیهی تولید کمپوت میوه است. با داشتن این طرح شما می‌توانید سریع‌تر و ساده‌تر مجوزهای لازم برای احداث کارخانه تولید کمپوت را دریافت کنید.

علاوه بر این، طرح توجیهی کار را برای دریافت وام اشتغال زایی ساده‌تر می‌کند، زیرا این طرح زیر و زبر فرایند تولید کمپوت را بررسی کرده و به بانک اطمینان می‌دهد که تولید کننده کمپوت علاوه بر اشتغال زایی، می‌تواند وام دریافتی را به بانک برگرداند.

در نتیجه کارشناسان تیم طرح فنی با اشراف به تمام نکات مهم در خصوص طرح توجیهی، اقدام به نگارش طرح توجیهی تولید کمپوت میوه کردند تا کار اخذ مجوز را برای تولید کننده ساده‌تر کرده و شخص بتواند مراحل اداری را صحیح و بدون هیچ اتلاف وقتی بگذارند.

سرمایه اولیه برای کارخانه تولید کمپوت میوه

هیچ کاری بدون سرمایه کلید نمی‌خورد. در خصوص تولید کمپوت میوه نیز این موضوع به خوبی صدق می‌کند. به صورت کلی، برای تولید کمپوت، به زمینی با چند سوله نیاز است که بتوان کارخانه را در آنجا تاسیس کرد. علاوه بر این، یکسری دستگاه اختصاصی تولید کمپوت نیز نیاز است.

همچنین بر اساس نوع کمپوتی که می‌خواهید تولید کنید، باید مقدار قابل توجهی میوه را تهیه کرده و آن را در جای مناسب نگهداری نمایید. لذا با توجه به آنچه ذکر شد، سرمایه اولیه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه تولید کمپوت میوه به پارامترهای مختلفی وابسته است.

کارخانه تولید کمپوت میوه - طرح فنی

هزینه راه اندازی برای شروع پروژه

یکی از نکات مهم برای راه اندازی یک پروژه، هزینه‌ای است که باید در قدم اول خرج شود. برای پروژه تولید کمپوت میوه این هزینه شامل استخدام نیروی انسانی، خرید تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز برای تولید کمپوت، هزینه خرید میوه و همچنین قوطی کمپوت و مواردی از این دست می‌شود.

نوساناتی که در بازار داخلی وجود دارد، سبب می‌شود که نتوانیم اطلاعات دقیقی درباره هزینه‌ی مورد نیاز برای شروع این پروژه ارائه دهیم. اما بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که برای تولید میزان قابل توجهی کمپوت به زمینی در حدود 5 تا 10 هزار متر مربع و 20 نفر نیروی انسانی نیاز است.

علاوه بر این، تجهیزاتی مانند دستگاه میوه پوست کن، دستگاه خرد کن میوه، دستگاه بلانچینگ و … نیز قیمت به نسبت بالایی دارند و عمده‌ی هزینه‌های تولید را به خود اختصاص می‌دهند. در نتیجه با توجه به آنچه گفته شد، برای احداث یک کارخانه تولید کمپوت میوه با ظرفیت 500 تن کمپوت در سال به چیزی نزدیک به 5 میلیارد تومان بودجه نیاز است.

برآورد میزان سود کارخانه کمپوت میوه

همانطور که در ابتدای مقاله هم ذکر شد، کمپوت کردن، بهترین راه برای نگهداری طولانی مدت میوه است. از آنجایی که کشور ما، کشوری چهار فصل است، میوه‌های مختلف در سرتاسر کشور یافت می‌شوند و لذا کار برای تولید کمپوت میوه بسیار ساده است.

از طرفی دستگاه‌های لازم برای تولید کمپوت میوه در بازار داخلی وجود دارند. لذا می‌توان برای تولید این محصولات خوراکی اقدام نمود. یک نکته مهم دیگر در خصوص کمپوت، صادرات پررونق این محصول و سود بالای حاصل از آن است که تولید کمپوت را به کسب و کاری سود بخش تبدیل کرده است. با توجه به مطالعات میدانی و در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف، سود کارخانه تولید کمپوت میوه چیزی در حدود 30 درصد است.

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید کمپوت میوه

قبل از آنکه بخواهیم درباره تجهیزات تولید کمپوت میوه صحبت کنیم، لازم به ذکر است که میوه و کیفیت آن نقش مهمی در کیفیت کمپوت میوه بازی می‌کنند. به صورت کلی اکثر میوه‌ها را می‌توان کمپوت کرد. البته در خصوص بعضی میوه‌ها مثل موز امکان کمپوت کردن وجود ندارد. با این وجود، کیفیت میوه و تازگی آن در کیفیت کمپوت تولید شده نقش مهمی را بازی می‌کند.

در خصوص تجهیزات تولید کمپوت میوه هم لازم به ذکر است که دستگاه سورت میوه اولین تجهیزاتی است که برای تولید کمپوت میوه نیاز است. بعد از آن دستگاه پوست کن، دم گیر و دانه جدا کن وظیفه آماده کردن میوه را بر عهده دارد.

دستگاه دیگری که در طی این فرایند نیاز است دستگاه پر کن قوطی است که میوه و شربت را به داخل قوطی منتقل می‌کند. همچنین دستگاه بلانچینگ و اگزاستینگ وظیفه پختن میوه را بر عهده دارند. در نهایت دستگاه سرد کننده و دستگاه درب پلمپ کن از دیگر تجهیزاتی هستند که در مرحله آخر به آن‌ها نیاز داریم.

قوطی مخصوص کمپوت میوه - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید کمپوت میوه

مطالعات بازار در حوزه تولید کمپوت میوه نشان می‌دهد که کمپوت کردن میوه، می‌تواند امر سود بخشی باشد. اولین دلیل برای این موضوع، طول عمر بالای کمپوت میوه است. عموما کمپوت میوه چیزی نزدیک 1 الی 2 سال تاریخ انقضا دارند و در نتیجه همین موضوع کار فروش محصول در بازار داخلی را ساده‌تر می‌کند.

علاوه بر این، شرایط کشورهای همسایه‌ مانند قطر، امارات، کویت، عمان، بحرین و … به شکلی است که نمی‌توانند میوه تولید کنند و در نتیجه مجبور به وارد کردن آن هستند. لذا صادرات کمپوت میوه به کشورهای همسایه نیز رونق خوبی دارد. در نتیجه در صورتی که بتوانید پروسه تولید کمپوت میوه را با دقت و بر اساس برنامه پیش ببرید، می‌توانید یک کسب و کار پولساز راه اندازی کنید که درآمد خوبی برای شما به همراه خواهد داشت.

سفارش طرح توجیهی تولید کمپوت میوه

قطعا تا الان متوجه شده‌اید که طرح توجیهی تولید کمپوت میوه به چه منظوری جمع آوری می‌شود. برای اخذ مجوز و دریافت وام اشتغال زایی، طرح توجیهی یکی از الزاماتی است که باید شما آن را داشته باشید. با این وجود، طرح توجیهی شما باید کاملا اختصاصی و با توجه به چشم اندازی دقیق آماده شده باشد.

تیم طرح فنی، یک تیم مشاوره متشکل از اشخاص خبره است که نزدیک به 25 سال است در حوزه کسب و کار فعالیت می‌کنند. مشاورین ما می‌توانید طرح توجیهی دقیقی را برای شما طراحی کنند تا کار دریافت مجوز و وام اشتغال زایی برای شما ساده‌تر باشد.

از جمله مهمترین مزایای طرح توجیهی تولید کمپوت میوه طرح فنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشاوره رایگان در حوزه تولید کمپوت
  • پشتیبانی رایگان 5 ماهه از طرح ارائه شده
  • جلسه آنلاین برای بررسی شرایط اخذ مجوز و وام بانکی
  • دقیق بودن طرح به دلیل استفاده از مطالعات بازار و تجربیات فعالان در این حوزه.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب