سفارش طرح توجیهیصنایع لوازم آرایشی و بهداشتی

طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن ⭐️ برای اخذ مجوز

کارخانه تولید عطر و ادکلن

طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن، گزارشی از توجیه پذیری و امکان سنجی پروژه است که حاوی تمامی اطلاعات مورد نیاز می باشد. متخصصین سایت طرح فنی، طرح توجیهی فوق را با هدف ارائه اطلاعات به سرمایه گذاران و اخذ مجوز و وام تهیه می کنند. امروزه استفاده از عطر و ادکلن به یکی از عادت های روزانه اکثر مردم مبدل شده است. عطرها از مواد معطر و با رایحه های شیرین، خنک، تند، تلخ، گرم و ملایم تولید شده و توسط عموم مردم انتخاب می گردند.

انواع گل، میوه ها، برگ گیاهان، ادویه جات، صمغ، چوب درختان، مشک و غدد حیوانی از عناصر اصلی برای ایجاد بوی خوش در عطر و ادکلن هستند. افزون بر آن برخی مواد شیمیایی و مصنوعی چون اتانول، کالون، عنبر گریس و هدیون نیز در تولید ادکلن و عطر نقش اساسی دارند.

عطر و ادکلن از طریق استخراج روغن مواد طبیعی و افزودن الکل به عنوان ماده حلال به آنها تولید می شوند. جالب است بدانید، عطر، قوی ترین و ماندگارترین خوشبوکننده است، ادکلن نیز کمترین خلوص را بین خوشبو کننده ها داشته و ماندگاری کمتری دارد.

اخذ مجوز توسط طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن

برای تولید عطر و ادکلن، قبل از هر چیز، کسب مجوزهای مربوطه، لازم الاجرا می باشد. به طور کلی سازمان های صادر کننده مجوز برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو می باشند. برای اثبات منطقی بودن طرح به این سازمان ها، باید طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن توسط متخصصین واجد شرایط و مطابق با استانداردهای سازمانی تهیه شده و به نهادهای مربوطه ارائه گردد.

سرمایه گذاران پس از اخذ جواز تاسیس می توانند، تسهیلات کم بهره از بانک ها اخذ نمایند. ارائه طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن از شروط مهم برای دریافت وام از بانک های عامل است. بیزینس پلن تولید عطر و ادکلن با آخرین دستورالعمل های بانکی تهیه شده و اطلاعات واقعی و به روز پروژه را به بانک بازتاب می دهد.

خط تولید عطر و ادکلن در ایران - طرح فنی

مزایای طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن

طرح توجیهی، نه تنها در پروسه اخذ مجوز و وام یک ضرورت غیر قابل انکار است، بلکه مزایای بسیاری در سرمایه گذاری خواهد داشت. طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن، دانش فنی و مشخصات عملیاتی پروژه را ارائه می نماید.

افزون بر آن طرح توجیهی فوق، وضعیت عرضه و تقاضای عطر و ادکلن و مطالعات بازار محصول را نیز در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد. برآورد دقیق و بی نقص شاخص های مالی مانند سرمایه اولیه، هزینه ها و سوددهی طرح نیز از مزایای بیزینس پلن تولید عطر و ادکلن است.

چرا باید در تولید عطر و ادکلن سرمایه گذاری کنیم؟

استفاده از عطر و ادکلن در جامعه امروزی ما از اهمیت بسزایی برخوردار است. اما با بررسی آمار واردات و صادرات انواع عطر و ادکلن به این موضوع پی می بریم که بیش از 90 درصد از محصولات خوشبو کننده موجود در بازار، وارداتی و یا قاچاق هستند و سهم ایران در این صنعت بزرگ ناچیز است. یکی از دلایل عمده واردات انواع عطر و ادکلن به کشور، کمبود واحدهای فعال در زمینه تولید این محصولات در داخل کشور می باشد.

احداث واحدهای جدید تولید عطر و ادکلن، نه تنها از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند، بلکه حاشیه سود قابل توجهی را برای این واحدها به ارمغان خواهد آورد. به اعتقاد کارشناسان در طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن، پتانسیل خوبی برای تولید این محصولات با رایحه های پرطرفدار و عرضه آنها در کشور مشاهده می گردد.

سرمایه اولیه برای تولید عطر و ادکلن

برای تولید عطر و ادکلن باید بودجه ای به عنوان سرمایه ثابت و سرمایه در گردش در نظر گرفته شود. سرمایه ثابت برای خریداری تجهیزات خط تولید عطر و ادکلن مانند مخازن، میکسرها، دستگاه پر کن و … صرف می گردد. ضمن این که راه اندازی تاسیسات کارخانه، هزینه ساختمان و پیاده سازی سایر زیرساخت های پروژه هم با سرمایه ثابت انجام می شود.

سرمایه درگردش نیز پس از بهره برداری از کارخانه، به خرید مواد اولیه شامل روغن های اسانس، ترکیبات معطر شیمیایی و یا طبیعی، مواد تثبیت کننده و الکل اختصاص پیدا می کند. کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن برای محاسبه سرمایه اولیه، ظرفیت و مشخصات طرح و قیمت روز تجهیزات و مواد اولیه را در نظر می گیرند.

کارخانه تولید عطر و ادکلن - طرح فنی

برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی

برای تولید عطر و ادکلن علاوه بر سرمایه گذاری ثابت باید هزینه هایی نیز صورت پذیرد. طبق برآوردهای کارشناسان برای تولید 200 تن عطر و ادکلن در سال، به زمینی با ابعاد 5 هزار مترمربع و زیربنای حداقل 3 هزار متر مربع نیاز است. هزینه زمین با توجه به محل احداث کارخانه متفاوت خواهد بود. ضمن این که با تاسیس کارخانه در شهرک های صنعتی می توان، از تسهیلات دولتی نیز برای خرید زمین بهره مند شد.

برای ظرفیت تولید بالا، تعداد 40 نفر نیز نیروی انسانی نیاز است. هزینه حقوق و مزایای کارکنان باید با نرخ روز در محاسبات لحاظ گردد. افزون بر هزینه های فوق، هزینه های متعدد دیگری از جمله هزینه های مصرف انرژی، هزینه های نگهداری تجهیزات و … نیز وجود دارند که در طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن به دقت تعیین و مبلغ گذاری می گردند.

تخمین میزان سود پروژه

تولید عطر و ادکلن در کشور ما از جمله مشاغل بکر و بسیار سودآور است. به طوری که نرخ بازده داخلی در سال مبنا برای این پروژه توسط کارشناسان، 42 درصد تخمین زده شده است که رقم چشمگیری می باشد. میزان دقیق سود در این پروژه به ظرفیت تولید سالیانه، تنوع و کیفیت محصول تولیدی، روش های بازاریابی و استهلاک تجهیزات کارخانه وابسته است.

طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن با تخمین میزان سود خالص، سود ناخالص، نقطه سر به سر، نرخ بازده داخلی طرح و مدت زمان برگشت سرمایه، توجیه پذیری طرح را ارزیابی می کند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی لوازم آرایشی و بهداشتی ⭐️ سال 1401 (PDF+WORD)

فرایند تولید عطر و ادکلن

طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن با شرح فرایند تولید، سعی در ارائه دانش فنی و عملیاتی طرح به بهترین شکل ممکن به سرمایه گذاران دارد. اولین و مهم ترین گام در تولید عطر و ادکلن، استخراج روغن معطر از منابع گیاهی، حیوانی و شیمیایی است.

این مرحله با روش های مختلفی چون استخراج روغن با حلال، تقطیر بخار، عملیات مکش و یا ترکیب مواد انجام می گردد. نحوه ترکیب مواد شیمیایی و طبیعی و فرمولاسیون عطرها، حاصل آزمایش و تلاش محققان بوده و انتخاب یک رایحه مناسب ممکن است، زمان بر باشد.

پس از این که رایحه مورد تایید قرار گرفت، مواد معطر در یک حلال مناسب به طور مثال الکل حل می شوند تا رقیق سازی گردند. مرحله بعدی پس از ترکیب ماده معطر با الکل، فرآیند پیرسازی عطر است. بدین منظور عطر را مدتی در یک فضای تاریک و بی حرکت قرار می دهند تا روغن معطر و الکل به خوبی با هم ترکیب شوند. در نهایت عطر و ادکلن توسط دستگاه های پرکن در شیشه های مورد نظر ریخته شده و سپس بسته بندی می گردند.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید عطر و ادکلن

بخش فنی طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن، تجهیزات خط تولید را نیز معرفی می کند. برخی از تجهیزات خط تولید عطر و ادکلن عبارتند از:

 • ماشین mono block (پرکن و دربند اتوماتیک)
 • مخزن ذخیره 5 هزار لیتری
 • میکسر دوجداره 500 لیتری
 • پرکن دو نازله نیمه اتوماتیک با خلاء
 • دربند نیمه اتوماتیک
 • فیلتر پرس
 • ماشین میکسر، فریزر و فیلتراسیون عطر و ادکلن
 • میز گردان پخش یا جمع کننده
 • تجهیزات بسته بندی

تولید انواع عطرهای لاکچری و با کیفیت - طرح فنی

دسته بندی عطر و ادکلن

عطرها بر اساس غلظت و خلوص خود به انواع زیر دسته بندی می شوند:

 • عطر یا پرفیوم: خالص ترین نوع عطر با غلظت 20 تا 30 درصد، ماندگاری 24 تا 48 ساعته
 • ادوپرفیوم: غلظت بین 15 تا 20 درصد، ماندگاری 4 تا 5 ساعته
 • ادوتویلت: غلظت بین 5 تا 15 درصد، ماندگاری 2 تا 3 ساعته
 • ادکلن: غلظت بین 2 تا 4 درصد، ماندگاری کوتاه

آیا تولید عطر و ادکلن دارای توجیه اقتصادی است؟

به اعتقاد کارشناسان در طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن، سرمایه گذاری در این بخش کاملا توجیه پذیر است. تولید انواع عطر و ادکلن، پروسه نسبتا پیچیده ای بوده و نیازمند تجهیزات به روز است. خوشبختانه دانش فنی و فناوری تولید این محصولات هم اکنون وارد کشورمان شده است.

ضمن این که انواع اسانس گیاهان از مهم ترین مواد اولیه برای تولید عطر هستند که در کشور ما، تولید آنها وضعیت مناسبی دارد. به طور کلی می توان گفت، نرخ بازده داخلی عالی و مدت زمان برگشت سرمایه کوتاه از دلایل توجیه پذیری این طرح می باشند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید عطر و ادکلن

تولید عطر و ادکلن با مقیاس های سرمایه گذاری متفاوت انجام پذیر است. طرح توجیهی اختصاصی به صورت انحصاری با توجه به مقیاس و مشخصات پروژه توسط کارشناسان سایت طرح فنی تهیه می شود. طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن، حاصل تحقیقات وسیع میدانی و مطالعات کارشناسان مجرب ما با سابقه 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری و امور بانکی و اداری است.

دو امتیاز بی نظیری که با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در این سایت به شما تعلق خواهند گرفت، 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان می باشند. توضیح این که جلسه آنلاین با موضوعات اداری و بانکی از جمله مراحل اداری اخذ جواز، مراحل دریافت وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … تشکیل می گردد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.78 ( 3 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب