طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا ⭐️ برآورد تخصصی پروژه

طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا؛ دارای اطلاعات کامل و جامعی از مطالعات بازار، دانش فنی و تجزیه، تحلیل های مالی این پروژه می باشد. طرح توجیهی خمیر یوفکا نیز از جمله طرح هایی است که توسط بهترین و با تجربه ترین کارشناسان سایت طرح فنی، تنظیم می شود. خمیر یوفکا جهت تهیه دسر ها و غذا های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

خمیر یوفکا اغلب به صورت یک محصول نیمه آماده به فروش می رسد که از آرد گندم نیز تهیه می شود. شکل ظاهری این خمیر ترد و نازک بوده و می توان آن را به صورت تازه مصرف نمود. لازم به ذکر است که برخی افراد خمیر یوفکا را خشک و تا چند ماه نگهداری کرده تا در ماه های سرد محصولات شور و شیرین مختلفی از آن تهیه کنند. خمیر های یوفکا با توجه به کاربرد خود؛ نوع آرد متفاوت و ضخامت های متنوعی نیز دارند.

نگارش طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا جهت اخذ مجوز و وام

یکی از مهمترین و اولین مراحل تولید خمیر یوفکا؛ اخذ مجوز فعالیت از مراکز دولتی مربوطه می باشد. وزارت بهداشت و وزارت صمت نیز از جمله مراکز مهم صدور مجوز برای شروع این کسب و کار هستند. دریافت استعلامات مختلف از سایر سازمان ها و مراکز دولتی مربوطه نیز از جمله اقدامات مهم پیش از شروع این پروژه می باشد. لازم به ذکر است که دریافت مجوز و استعلامات مختلف از مراکز دولتی، نیازمند ارائه اسناد و مدارک مهمی می باشد.

طرح توجیهی خمیر یوفکا از جمله اسناد و مدارک مهمی است که باید به مراکز دولتی ارائه شود. نظر به اینکه طرح توجیهی در روند دریافت مجوز، نقش مهمی دارد؛ باید مطابق با دستورالعمل ها و قواعد سازمان های دولتی تنظیم شود.

ممکن است برخی سرمایه‌ گذاران جهت شروع فعالیت خود، نیاز به منابع مالی بیشتری داشته باشند. دریافت تسهیلات بانکی نیز یکی از اهداف نگارش طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا می باشد. سرمایه‌گذاران می ‌توانند با ارائه بیزینس پلن اختصاصی کسب و کار خود، نسبت به ثبت تقاضای دریافت تسهیلات بانکی اقدام کنند.

احداث کارخانه تولید خمیر یوفکا - طرح فنی

اهمیت تهیه طرح توجیهی برای احداث خط تولید خمیر یوفکا

همانطور که میدانید؛ طرح توجیهی خمیر یوفکا نقش مهمی در روند دریافت وام و مجوز فعالیت دارد. لازم به ذکر است که مزایای بیزینس پلن هر کسب و کاری صرفاً به دریافت وام و مجوز فعالیت، خلاصه نمی شود. مدیران پروژه های مختلف پیش از شروع فعالیت باید در مورد هزینه های راه اندازی، وضعیت صادرات و واردات محصول و فعالیت رقبا اطلاعات کاملی کسب کنند.

کسب این اطلاعات، نیازمند بررسی های مختلف، تجربه و تخصص کافی می باشد. نویسندگان طرح های توجیهی با تکیه بر تجربه و تخصص خود، تمامی این بررسی ها را انجام داده و به صورت اطلاعات طبقه بندی شده در طرح توجیهی ثبت می کنند. سرمایه‌گذاران نیز می توانند ضمن استفاده از این اطلاعات، میزان ریسک پذیری پروژه را کاهش دهند. سرمایه گذاران می توانند علاوه بر کاهش ریسک پروژه، ضمن رعایت نکات مهم، سود بیشتری نیز از این کسب و کار به دست بیاورند.

میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید خمیر یوفکا

یکی از سرفصل های مهم در طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا، بررسی میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای این پروژه می باشد. بخش مهمی از سرمایه اولیه این کسب و کار، صرف هزینه های پیش از بهره برداری پروژه، مانند محوطه سازی، تجهیز خط تولید و غیره می شود.

سایر هزینه هایی که می بایست با استفاده از سرمایه اولیه پرداخت شوند نیز شامل خرید زمین، خرید انشعابات و غیره می باشند. لازم است بدانید که ممکن است پروژه های مختلفی از نظر نوع محصول و فرآیند تولید، تشابهات مختلفی با همدیگر داشته باشند اما نمی‌توان برای آنها سرمایه اولیه ثابت و یکسانی در نظر گرفت. میزان سرمایه اولیه هر پروژه باید به صورت اختصاصی و با در نظر گرفتن شرایط خط تولید، منطقه احداث کارخانه و ظرفیت تولید محاسبه شود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید خامه قنادی ⭐️برای اخذ مجوز

بررسی هزینه های راه اندازی در طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا

اجرای طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا علاوه بر سرمایه اولیه، نیازمند تخصیص هزینه های دیگری نیز می باشد که این هزینه ها به بخش های مختلفی تقسیم می شوند. خرید زمین، حقوق پرسنل، شارژ مواد اولیه و غیره از جمله هزینه هایی هستند که به صورت مداوم در این پروژه مورد نیاز می باشند.

خرید زمین از جمله مهمترین هزینه های مطرح در راه اندازی این پروژه می باشد و میزان آن نیز مطابق با شرایطی که دارد؛ متفاوت خواهد بود. پروژه تولید خمیر یوفکا، نیازمند خریداری زمینی به مساحت ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر مربع و زیربنای ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مربع است. پرسنل و یا نیروی کار مورد نیاز برای این پروژه نیز حدود ۲۲ الی ۳۰ نفر می باشد.

خط تولید خمیر یوفکا - طرح فنی

محاسبه سود دهی این کسب و کار در طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا

محاسبه درصد بازدهی داخلی و سود دهی پروژه از جمله اقدامات مهمی است که باید پیش از شروع هر پروژه ای، انجام داد. جالب است بدانید که یکی از مزیت های طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا؛ اطلاع از میزان سود دهی و بازدهی پروژه می باشد.

ضمن در نظر گرفتن این نکته که تعیین میزان سود دهی معین، مانند تعیین میزان سرمایه اولیه برای پروژه های مشابه امکان پذیر نیست؛ محاسبه سود دهی نیز باید به صورت اختصاصی انجام گیرد. لازم به ذکر است که اغلب کارشناسان، نرخ بازدهی داخلی تولید انواع خمیر یوفکا را حدود ۳۶ درصد محاسبه کرده‌ اند.

خمیر یوفکا چگونه تولید می شود؟

جهت تولید خمیر یوفکا؛ ابتدا آرد مورد نیاز آماده سازی شده و با سایر مواد اولیه در میکسر های مارپیچی، ترکیب می شود. ترکیب به دست آمده در مدت مشخص، استراحت داده شده و سپس توسط دستگاه های ورز دهنده، ورز داده می شود. مرحله بعدی ورز دادن مجدد و یا انجام فرآیند های مختلفی جهت کشش بیشتر خمیر می باشد.

خمیرها در مرحله بعدی با استفاده از تجهیزات مورد نیاز خشک و خنک می شوند. مرحله پایانی نیز آزمایش محصولات تولید شده، بسته بندی نهایی و انتقال آنها به انبار و مراکز پخش می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید پنیر پیتزا ⭐️ (موزارلا) بررسی تخصصی هزینه ها

تفاوت های خمیر فیلو و خمیر یوفکا

همانطور که میدانید؛ ممکن است افراد مختلف، خمیر یوفکا و خمیر فیلو را دو محصول کاملا مشابه بدانند اما آنها، تفاوت های مختلفی نیز دارند. وجه تشابه خمیر فیلو و خمیر یوفکا؛ عدم استفاده از خمیر مایه و بکینگ پودر در فرآیند تولید آنها می باشد. تفاوت های خمیر فیلو و خمیر یوفکا نیز شامل موارد زیر می باشد:

 • نگهداری آسان تر از خمیر یوفکا به دلیل حالت نیمه پخته و نیمه آماده بودن آن.
 • بالا بودن میزان تردی خمیر یوفکا، نسبت به خمیر فیلو.
 • نرم بودن خمیر فیلو نسبت به انواع خمیر یوفکا.
 • میزان استفاده بیشتر از خمیر فیلو در تولید انواع شیرینی جات و دسر.

تولید خمیر یوفکا - طرح فنی

آشنایی با تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز

تجهیزات و امکانات مورد نیاز، جهت تولید خمیر یوفکا به صورت صنعتی؛ شامل موارد زیر می باشد:

 • میکسر های سیاره ای و مارپیچی دارای کاسه ثابت و متحرک.
 • ماشین شیب کاسه ای اتوماتیک.
 • ماشین ورز دهنده خمیر.
 • دستگاه خشک کننده و تجهیزات خنک کردن خمیر.
 • دستگاه تقسیم خمیر هیدرولیک.
 • تجهیزات مورد نیاز برای آزمایشگاه کنترل کیفیت.
 • ملزومات بخش انبارداری و بخش اداری.
 • ماشین آلات حمل و نقل مواد اولیه و محصولات تولید شده.
 • تجهیزات بسته بندی محصولات.
 • تجهیزات و مواد لازم جهت ضدعفونی کردن محیط.
 • سیستم های امنیتی، سرمایشی، گرمایشی و تهویه سالن تولید.

توجیه پذیری اقتصادی تولید خمیر یوفکا

همانطور که پیشتر نیز گفته شد؛ تولید خمیر یوفکا دارای نرخ بازده داخلی ۳۶ درصد می باشد. مناسب بودن نرخ بازدهی داخلی این کسب و کار، دلیلی برای توجیه پذیری اقتصادی آن می باشد.

لازم به ذکر است که تولیدکنندگان جدید می‌توانند با استفاده از افزایش کیفیت محصولات تولید شده، تولید انواع مختلف خمیر یوفکا و استفاده از فرمول و مواد اولیه خاص، سود خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. بالا بودن میزان تقاضا در بازار برای خمیر یوفکا به دلیل مصارف متعددی که دارد نیز موجب رونق فروش این محصول می شود.

مزایای طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا

تنظیم طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا، موجب می شود که سرمایه گذاران و مدیران بتوانند یک طرح کاربردی و جامع برای پروژه خود داشته باشد. اهمیت بیزینس پلن تولید خمیر یوفکا در پروسه دریافت مجوز و وام، موجب لزوم تهیه آن از مراکز و کارشناسان معتبر می شود. وب سایت طرح فنی از جمله معتبر ترین مراکز تهیه انواع طرح های توجیهی می باشد که بهترین کارشناسان این حوزه را گرد هم آورده است.

نظر به اینکه کارشناسان این مجموعه، دارای بیش از ۲۵ سال سابقه در زمینه امور اداری، بانکی و سرمایه گذاری هستند؛ بهترین طرح های توجیهی را نیز طراحی می کنند. سرمایه گذاران عزیز با سفارش طرح توجیهی در این وبسایت؛ علاوه بر داشتن کاملترین طرح های توجیهی، مزایای دیگری نیز دریافت خواهند کرد.

مزایای سفارش طرح توجیهی تولید خمیر یوفکا برای سرمایه گذاران؛ برگزاری جلسه آنلاین رایگان و دریافت پنج ماه پشتیبانی رایگان از طرح می باشد. هدف از برگزاری جلسه آنلاین رایگان، رفع ابهامات سرمایه گذار در مورد مراحل بانکی و اداری بوده و بنا به درخواست سرمایه گذاران برگزار می شود‌. مشاورین خبره ما طی این جلسه در مورد روند دریافت مجوز، وام، ضمانت نامه و انواع وثایق بانکی، اطلاعات کاملی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب