طرح توجیهی تولید تراکتور ⭐️ برآورد تخصصی پروژه

طرح توجیهی تولید تراکتور - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید تراکتور برای راه اندازی این کارخانه واجب و ضروری است. مجوز تاسیس کارخانه تراکتورسازی تنها در صورتی از طرف سازمان صنعت، معدن و تعاون کشور صادر خواهد شد که کارآفرین، طرح توجیهی خود را به سازمان های مربوطه ارائه کرده باشد.

پس می توان به این نتیجه رسید که تدوین این طرح امری تخصصی بوده و تنظیم آن نیاز به دانش و تجربه کافی دارد. طرح فنی یکی از مجموعه های حرفه ای و با سابقه در زمینه تنظیم انواع طرح توجیهی می باشد. مجموعه ما به دلیل استفاده از اطلاعات دقیق و سنجیده در نگارش طرح های توجیهی، موفق به کسب رضایت کلیه کارفرمایان شده است.

در این مقاله سعی بر آن داریم به بررسی اطلاعاتی بپردازیم که در طرح توجیهی تولید تراکتور به آنها پرداخته می شود. پس در صورتی که به این موضوع علاقه مند هستید، ما را تا انتها همراهی نمایید.

لزوم تنظیم طرح توجیهی تولید تراکتور

راه اندازی کارخانه تولید تراکتور از جمله پروژه های بسیار وسیع و در عین حال سودآور محسوب می شود. راه اندازی چنین کارخانه ای نیاز به اخذ مجوز تاسیس از سازمان صنعت و معدن و جهاد کشاورزی دارد. این مجوز در صورتی از سوی سازمان های ذیربط صادر خواهد شد که موسس، طرح توجیهی تولید تراکتور را در دست داشته باشد.

علاوه بر آن، دریافت وام های اشتغال و دیگر کمک های مالی از سوی بانک ها و موسسات اعتباری با وجود چنین طرحی با سهولت بیشتری همراه خواهد بود. برای افرادی که در آغاز راه بوده و تجربه کافی برای راه اندازی کارخانه تولیدی خود ندارند، وجود یک طرح توجیهی، همچون نقشه راه می باشد.

سرمایه گذار، به کمک طرح توجیهی تولید تراکتور و اطلاعات دقیقی که در آن وجود دارد، قادر به انجام برنامه ریزی مالی و کاری دقیق خواهد شد.

خط تولید انواع تراکتور - طرح فنی

سرمایه اولیه مورد نیاز در تولید و ساخت تراکتور

در طرح توجیهی تولید تراکتور، پیرامون سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه، اطلاعات جامع و دقیقی به ثبت می رسد. سرمایه مربوط به خرید یا اجاره ملک، هزینه خرید تجهیزات، ربات و دستگاه های مونتاژ، هزینه ساخت بنا، ساختمان اداری، سالن مونتاژ، انبار، محوطه سازی، ساخت تاسیسات تهویه، گرمایش و سرمایشی و … .

یک کارخانه تولید تراکتور با ظرفیت تولید سالانه 3000 دستگاه، به 35000 متر مربع زیر بنا و 230 نفر نیروی انسانی نیاز دارد. چنین کارخانه ای، از نرخ بازدهی 32 درصد برخوردار می باشد. در تنظیم طرح توجیهی، مبلغی در حدود 5 درصد سرمایه به کار گرفته شده، به هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تعلق خواهد گرفت. چنین برآورد مالی، به کارفرما در داشتن یک برنامه ریزی مالی دقیق کمک خواهد کرد.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

در طرح توجیهی تولید تراکتور، به هزینه هایی که در حین فعالیت کارخانه تولیدی صرف می شوند نیز پرداخته خواهد شد. این هزینه های جاری شامل، هزینه مصرف انرژی، آب و برق و گاز، دستمزد کارگران، کارمندان، مدیران اجرایی و مدیر ارشد طرح، هزینه خرید مواد اولیه و قطعات وارداتی از پیش ساخته شده، هزینه تعمیرات و نگهداری تجهیزات، ماشین آلات و ربات های مونتاژگر و … می باشند.

در برآورد هزینه های جاری نیز، برای هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده سرمایه ای کنار گذاشته می شود. بدین ترتیب با یک برنامه ریزی مالی دقیق، پروژه در حین فعالیت با کسری بودجه مواجه نشده و احتمال رسیدن آن به موفقیت به حد چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث مرکز خدمات مکانیزاسیون کشاورزی ⭐️

معرفی انواع تراکتور

استفاده از ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی در افزایش کمی و کیفی محصول بسیار تاثیرگذار است. در این میان، تراکتور یکی از متداول ترین و قدیمی ترین دستگاه هایی است که جای پای خود را در صنعت کشاورزی باز کرده است. این وسیله پرکاربرد حدود 150 سال است که در سراسر دنیا و در زمین های زراعی مشغول به کار می باشد.

تراکتورها انواع مختلفی دارند. دسته بندی تراکتورها بر اساس کاربرد آنها، چگونگی تأمین خاصیت کششی ماشین، نوع شاسی یا قاب، مقدار قدرت و… انجام می گیرد

. تراکتور ها بر اساس ویژگی هایی که دارند کاربردهای متفاوتی پیدا می کنند. تراکتور های معمولی یا همه کاره، تراکتور چرخ زنجیری، شاسی بلند، باغبانی، چمن زنی، حمل تنه درخت، تراکتور بارکن یا بیل مکانیکی، دستی، تیلر و چهار چرخ محرک از جمله گزینه های پرکاربرد این ماشین محسوب می شوند.

احداث کارخانه تولید تراکتور - طرح فنی

موارد استفاده از تراکتور

تراکتورها به‌دلیل تنوع مدل، در موارد مختلفی کاربرد دارند. از‌جمله کاربردهای این وسیله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یدک کشی: تراکتورها به‌دلیل داشتن گشتاور زیاد، قابلیت حمل و یدک‌کشی ابزارها و ماشین‌آلات بزرگ و سنگین کشاورزی را دارا هستند. توجه به میزان گشتاور تراکتور برای افرادی که قصد یدک کشی با آن را دارند، اهمیت زیادی دارد.
  • ایجاد حرکت دورانی در زمین: اغلب تجهیزات کشاورزی در زمین قابلیت چرخش دورانی ندارند. از جمله گاوآهن و دیسک های کشاورزی سنگین وزن. در تراکتور برای تامین حرکت دورانی این تجهیزات از شفت کمک گرفته می‌شود.

تجهیزات اولیه برای تولید تراکتور

در طرح توجیهی تولید تراکتور به تجهیزات اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه نیز اشاره خواهد شد. تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای این کارخانه به شرح زیر می باشند:

– دستگاه جوش برقی و آرگون، برای اتصال قطعات مونتاژ شده به یکدیگر

– ماشین تراش برای صاف کردن زائده ها و از بین بردن ناهمواری ها پس از مونتاژ

– جرثقیل سقفی: برای جابجایی و حمل و نقل بخش هایی از تراکتور که قرار است مونتاژ شوند.

– ماشین دریل: برای ایجاد سوراخکاری های لازم

– سایر لوازم و تجهیزات کارگاهی شامل انواع آچارها، پیچ و لوازم الکترونیکی و مکانیکی

– ربات ها یا بازوهای رباتی که وظیفه مونتاژ قطعات به یکدیگر را بر عهده دارند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین ⭐️ برای اخذ مجوز

فرایند تولید انواع تراکتور

تولید تراکتور در ایران اغلب با مونتاژ قطعات از پیش ساخته شده وارداتی انجام می گیرد. بدین صورت که شاسی در ابتدای امر وارد خط مونتاژ شده و پس از آن سایر قطعات اصلی و فرعی به آن اضافه می شوند. امروزه در خط مونتاژ کارخانه تراکتورسازی از نیروی انسانی کمتر استفاده می شود.

ربات های مونتاژ گر با سرعت و دقت بیشتری این کار را به انجام خواهند رساند. پس از سوار شدن کلیه قطعات بر روی شاسی، ماشین تولید شده، به بخش کنترل کیفی منتقل شده و مورد ارزیابی قرار می گیرد. اگر هرگونه مشکل یا عیبی در تراکتور وجود داشت، توسط تیم فنی بررسی و برطرف شده و تراکتور به انبار منتقل می گردد. در این مرحله، تراکتورهای تولید و انبار شده برای عرضه به بازار آماده هستند.

تولید تراکتور - طرح فنی

آیا تولید تراکتور توجیه اقتصادی دارد؟

بر اساس داده های آماری، واردات تراکتور به کشور از سال 1387 تا کنون کاهش چشمگیری داشته است. این امر را مدیون کارخانجات تولید داخلی هستیم. با این وجود صادرات تراکتور رشد چندانی نداشته است.

به دلیل تقاضای بالای کشاورزان به استفاده از این دستگاه پرکاربرد، هنوز هم به خودکفایی کامل در تولید آن دست پیدا نکرده و به صورت جزیی مجبور به واردات آن هستیم. با حمایت بیشتر از تولیدکنندگان داخلی، در تولید تراکتور به چنان رشدی دست پیدا خواهیم کرد که از آن به عنوان یک درآمد ارزی برای کشور عزیزمان استفاده کنیم.

با توجه به نیاز بازار و پتانسیل بالایی که کشور ما در تولید تراکتور دارد، راه اندازی کارخانجات بیشتر از توجیه اقتصادی برخوردار می باشد. صنعت تراکتور سازی جزء صنایع زود بازده به حساب می آید.

سفارش تنظیم طرح توجیهی تولید تراکتور

چنانچه شما جزء افراد متقاضی تاسیس کارخانه تراکتورسازی بوده و هنوز برای تنظیم طرح توجیهی تولید تراکتور اقدام نکرده اند، به سایت طرح فنی اعتماد کنید. این مجموعه از صفر تا صد نگارش طرح توجیهی شما را بر عهده گرفته و سندی توجیه پذیر ارائه خواهد داد.

با وجود این طرح توجیهی تخصصی، اخذ مجوز تاسیس کارخانه به سادگی برای شما امکان پذیر خواهد شد. مجموعه ما با تکیه بر دانش و تجربه خود و آگاهی از قوانین سرمایه گذاری، طرح های توجیهی زیادی را به رشته تحریر درآورده و در رساندن آنها به موفقیت تاثیرگذار بوده است.

مزایای سفارش طرح توجیهی از طرح فنی

جلسه مشاور آنلاین به معرفی روش اخذ مجوز تاسیس کارخانه تراکتورسازی، روال دریافت وام های خود اشتغالی و تسهیلات مالی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و شیوه دریافت وثایق و ضمانت نامه های بانکی اختصاص داده شده و طبق صلاحدید صاحب طرح برگزار خواهد شد.

در پایان این نشست آنلاین، هیچ گونه سوال یا ابهامی برای کارفرما در ارتباط با اجرای پروژه تولید تراکتور باقی نخواهد ماند. پس در صورتی که شما نیز قصد بهره مندی از این شرایط ویژه را دارید، با مجموعه ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب