سفارش طرح توجیهیصنایع خودروصنایع فلزی

طرح توجیهی تولید والف تیوب ⭐️ بررسی تخصصی هزینه ها

کارخانه تولید والف تیوب

طرح توجیهی تولید والف تیوب توسط مهندسین سایت طرح فنی برای ارائه به سازمان ها و بانک ها و همچنین ارائه اطلاعات مفید به سرمایه گذاران نوشته می شود. والف یا والو تیوب، نوعی وسیله فلزی است که مانند یک شیر یکطرفه عمل کرده و موجبات باد کردن لاستیک یا تیوب را فراهم می آورد. والف، قطعه ای واسط است که برای باد کردن هر دو نوع تایرهای تیوبلس و با تیوب استفاده می گردد. به کمک این وسیله کاربردی می توان، تایرهای انواع دوچرخه، اتومبیل، موتور، فرغون و … را باد کرد.

جالب است بدانید، دو نوع والف تیوب وجود دارد. والف تیوبلس، قطعه ای جداگانه است که در هنگام باد کردن تایر در سوراخ رینگ تایر قرار می گیرد. اما والف تیوب تایپ در هنگام تولید تیوب بر روی آن نصب شده و به صورت یکپارچه با تیوب عرضه می گردد.

به این نوع از والف تیوب، والف سرخود نیز گفته می شود. والف تیوب از قطعات  و بخش های مختلف تشکیل شده است که در کارخانه سرهم بندی می گردند. والف تیوب، یک ابزار کاربردی است، از این رو تولید این محصول، بازدهی خوبی خواهد داشت.

ضرورت تنظیم طرح توجیهی تولید والف تیوب

راه اندازی کارخانه تولید والف تیوب نیز مانند تمام کارخانه های قطعه سازی، مستلزم اخذ جواز تاسیس و متعاقب آن پروانه بهره برداری است. اخذ جواز تاسیس از وزارت صنایع و معادن در گرو ارائه طرح توجیهی تولید والف تیوب به سازمان های ذیربط است.

طرح توجیهی فوق باید با آخرین دستورالعمل های سازمانی به روز رسانی شده و حاوی سرفصل های مهم این طرح باشد. افزون بر آن، طرح توجیهی، تنها در صورتی مستند و قابل دفاع است که توسط کارشناسان واجد شرایط نگارش شود.

علاوه بر اخذ مجوز، ارائه طرح توجیهی تولید والف تیوب برای دریافت تسهیلات از بانک نیز ضرورت دارد. بیزینس پلن تولید والف تیوب باید طبق استانداردها و قوانین بانکی نوشته شده و توجیه پذیری طرح را نزد بانک اثبات نماید. شایان ذکر است، اطلاعات طرح توجیهی بانکی باید کاملا به روز و مطابق با واقعیت باشند تا طرح توجیهی از طرف بانک مورد پذیرش واقع شود.

طرح توجیهی تولید والف تیوب چه کمکی می کند؟

طرح توجیهی تولید والف تیوب علاوه بر این که در پروسه اخذ مجوز و وام، ارائه آن یک ضرورت است، دارای نتایج بسیار مثبتی در سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران با مطالعه طرح توجیهی فوق، با نحوه پیاده سازی طرح و دانش فنی پروژه آشنا می شوند.

برآورد شاخص های مالی نیز در طرح توجیهی، مدیریت صحیح منابع مالی را توسط سرمایه گذار در پی خواهد داشت. ضمن این که طرح توجیهی فوق با بررسی وضعیت عرضه و تقاضای والف تیوب در بازار، توجیه پذیری و شرایط اقتصادی طرح را نیز برای سرمایه گذار شفاف سازی می کند.

چشم انداز سرمایه گذاری در تولید والف تیوب

بررسی هایی که کارشناسان در طرح توجیهی تولید والف تیوب انجام داده اند، نشان دهنده رضایت بخش بودن این طرح اقتصادی است. والف تیوب از جمله قطعات و لوازم یدکی کاربردی خودرو است. با افزایش شمار خودروها در کشور، همچنان بخش بزرگی از انواع لوازم یدکی از جمله والف تیوب از خارج از کشور وارد می شوند. چرا که تعداد واحدهای فعال تولید کننده والف تیوب در کشور به اندازه کافی نیست و ظرفیت تولید داخلی کم است.

در حال حاضر تولید والف تیوب نیازمند دستگاه ها و تجهیزات خارجی نیست و دستگاه های خط تولید از جمله دستگاه تراش و پرس در داخل ایران تولید می شوند. بنابراین با افزایش جمعیت و افزایش روز افزون انواع خودرو و وسیله نقلیه، چشم انداز مثبتی برای سرمایه گذاری در تولید والف تیوب دیده می شود.

سرمایه لازم برای تولید والف تیوب

برای احداث کارخانه تولید والف تیوب در ابتدا باید میزان سرمایه اولیه مشخص شود. بدین منظور لازم است، قیمت روز ماشین آلات خط تولید از جمله دستگاه های پرس والف تیوب، دستگاه تراش و سایر تجهیزات استعلام گردد.

ضمن این که برای خرید مواد اولیه شامل فولاد، مس، تفلون، پلاستیک و … نیز باید بودجه ای را در نظر گرفت که با نام سرمایه درگردش در طرح مشخص می شود. کارشناسان برای محاسبه سرمایه اولیه در طرح توجیهی تولید والف تیوب، میزان آورده متقاضی، میزان تسهیلات دریافتی و ظرفیت طرح را در نظر می گیرند.

دستگاه تولید والف تیوب - طرح فنی

برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی تولید والف تیوب

برآورد هزینه ها در ابتدای پروژه باعث می شود، سرمایه گذاران برای پرداخت هزینه ها، آینده نگری کرده و منابع مالی را برای پرداخت آنها به کار گیرند. هزینه زمین، هزینه های قبل از بهره برداری، هزینه حامل های انرژی، هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات و هزینه نیروی انسانی از هزینه های مهم این طرح هستند.

طبق بررسی های کارشناسان در زمینی با زیربنای 3500 متر مربع و تعداد نیروی انسانی 14 نفر می توان، سالانه 40 میلیون عدد والف تیوب تولید کرد. موضوعی که در برآورد هزینه ها، حائز اهمیت است، پیش بینی بخشی به عنوان هزینه های پیش بینی نشده در طرح است تا بررسی هزینه ها در طرح توجیهی تولید والف تیوب، نزدیکترین فاصله را به واقعیت داشته باشد.

تخمین میزان سوددهی طرح

به دلیل تقاضای بالایی که برای انواع والف تیوب در بازار وجود دارد، تولید این محصول از فرصت های خوب برای سرمایه گذاری بوده و سودده خواهد بود. طبیعتا نمی توان، مبلغ سود معینی را به تمام واحدهای تولیدکننده والف تیوب نسبت داد زیرا محاسبه سود به عوامل گوناگونی وابستگی دارد.

اما نرخ بازده داخلی توسط کارشناسان در این طرح، حدود 36 درصد پیش بینی شده است که نشان از بازدهی عالی طرح است. برای محاسبه سود به صورت دقیق باید از متخصصین یاری گرفت زیرا محاسبات، تخصصی و پیچیده هستند. محاسبه سود به صورت تخصصی و با نرم افزارهای پیشرفته از دستاوردهای طرح توجیهی تولید والف تیوب است.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید لنت ترمز ⭐️ سال 1401 (براورد فنی و تخصصی)

آشنایی با انواع والف تیوب

والف تیوب ها از لحاظ مکانیزم به انواع زیر تقسیم بندی می گردند:

  • والف شرایدر (والف آمریکایی): والف شرایدر متشکل از یک سوپاپ و فنر در هسته خود بوده و دارای ابعاد نسبتا بزرگی است. والف های شرایدر، متداول ترین نوع والف ها هستند و برای باد کردن لاستیک انواع خودرو و یا دوچرخه استفاده می شوند.
  • والف پرستا (والف فرانسوی): والف پرستا، باریک تر از والف شرایدر بوده و عموما برای باد کردن انواع دوچرخه کوهستان و دوچرخه مسابقه به کار برده می شود. چرا که دارای ابعاد کوچکتری است و امکان برخورد با طوقه در حین رکاب زدن را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد.
  • والف دانلوپ (والف انگلیسی): والف دانلوپ در دوچرخه های قدیمی مشاهده می گردد. از لحاظ مکانیزم، مشابه با والف پرستا بوده، اما ضخیم تر از آن است.

فرایند تولید والف تیوب در کارخانه

طرح توجیهی تولید والف تیوب جهت آشنایی سرمایه گذاران با بخش فنی و عملیاتی پروژه، فرایند تولید محصول را نیز شرح می دهد. در ابتدا ترکیبی از فولاد یا فلزات دیگر در داخل دستگاه تراش قرار داده می شوند. سپس با عملیات چرخش، قسمت های اضافی فلز جداسازی می گردند.

در این مرحله، یک فلز مخصوص آبکاری که می تواند، مس باشد را به بدنه محصول اضافه می کنند. سپس سوپاپ والف با تفلون پوشش داده شده و از طریق عملیات پخت با بدنه یکپارچه می گردد. در نهایت والف تیوب پس از عملیات تست فشار و کنترل کیفیت، آماده بسته بندی است.

تولید انواع والف تیوب - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز پروژه

برای تولید والف تیوب باید تجهیزات و ماشین آلات مناسب را تهیه کرده و در کارخانه جایگذاری نمود. طرح توجیهی تولید والف تیوب برای کمک به راه اندازی کارخانه به معرفی تعداد و نوع تجهیزات خط تولید می پردازد. برخی از تجهیزات مهم برای تولید والف تیوب عبارتند از:

  • دستگاه تراش والف تیوب
  • دستگاه پرس
  • تجهیزات پخت
  • دستگاه پرداخت بدنه والف تیوب
  • تجهیزات آبکاری بدنه
  • تجهیزات تست فشار هوا
  • تجهیزات بسته بندی

آیا تولید والف تیوب دارای توجیه پذیری اقتصادی است؟

به اعتقاد کارشناسان در طرح توجیهی تولید والف تیوب، این طرح از لحاظ اقتصادی رضایت بخش و توجیه پذیر است. استفاده از والف تیوب، نتایجی چون عدم ورود گرد و غبار به داخل تایر و ایزوله کردن باد وارد شده به تایر را در پی دارد. بنابراین این قطعه از لوازم کاربردی خودروها و دوچرخه ها است.

بازار مصرف گسترده این محصول، به خودی خود، بازدهی خوبی را برای کارخانه های تولید والف تیوب به ارمغان می آورد. تولیدکنندگان داخلی می توانند، با تولید والف تیوب های باکیفیت و قابل رقابت با نمونه های خارجی بازار را به دست گیرند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید والف تیوب

طرح توجیهی اختصاصی، نتایج مطالعات امکان سنجی هر طرح اقتصادی به صورت انحصاری است که توسط مهندسین سایت طرح فنی تهیه می گردد. کارشناسان توانمند ما با تجربه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری و امور بانکی و اداری، طرح توجیهی تولید والف تیوب را نگارش می کنند.

هدیه ما به شما با سفارش طرح توجیهی اختصاصی، پنج ماه پشتیبانی رایگان از طرح است. باید اضافه کنیم با سفارش طرح توجیهی اختصاصی، جلسه آنلاین رایگان نیز به شما تعلق خواهد گرفت. جلسه آنلاین با هدف ارائه اطلاعات در مورد مسائل اداری و بانکی و به درخواست سرمایه گذار تشکیل می گردد.

شما می توانید، در این جلسه، مشاوره هایی را در خصوص مراحل اداری اخذ مجوز، مراحل بانکی دریافت تسهیلات، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و مواردی از این دست، از مشاوران مجرب طرح فنی دریافت نمایید.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 3.85 ( 4 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب