طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه، گزارشی از ارزیابی های فنی، برآوردهای مالی و بررسی های اقتصادی این کسب و کار است که توسط کارشناسان معتبر طرح فنی با 25 سال سابقه در زمینه سرمایه گذاری، اداری و بانکی نوشته میشود.

یکی از معضلاتی که امروزه مرد دنیا را تهدید می نماید کمبود بیشمار منابع طبیعی در سطح جهان می باشد. وجود این کمبود باعث شده است تا انسان از روش های همچون بازیافت منابع قدیمی که در زندگی روزانه مورد استفاده قرار داده است به منابع قابل دسترس تبدیل کند.

یکی از موادی که به کمک بازیافت می توان در هزینه های تولید و همچنین مصرف انرژی و منابع طبیعی حاصل از آن صرفه جویی نمود شیشه می باشد. به همین علت امروزه ما شاهد ورود تولیدکنندگان به صنعت بازیافت شیشه می باشیم.

هدف از نگارش طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه چیست؟

سرمایه گذارانی که قصد ورود به این صنعت بزرگ و اقتصادی را دارند نیاز است تا از یک پیش آگاهی در این زمینه برخوردار باشند. طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه یکی از الزاماتی می باشد که امروزه در مراکز اخذ مجوز و تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران توصیه می کنند تا بعد از سپری نمودن مراحل اولیه ثبت مجوز کسب و کار برای تهیه ی یک طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه دقیق اقدام نمایند.

طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه در واقع یک برنامه کلی از اهداف و نقشه هایی است که کارآفرین برای راه اندازی کارخانه بازیافت شیشه در نظر گرفته است.

بازیافت شیشه های مصرف شده - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید

یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش ضریب موفقیت هر کسب و کاری  میزان سرمایه ی به کار رفته در آن فعالیت اقتصادی می باشد. گاهی راه اندازی یک فعالیت اقتصادی در مراحل اولیه و پیش از راه اندازی به سرمایه بیشتری احتیاج دارد . گاهی نیز سرمایه گذاران برای ادامه ی مسیر فعالیت خود به سرمایه در گردش بیشتری نیاز دارند.

این امر کاملا به نوع فعالیت اقتصادی بستگی دارد. اما در حالت کلی برای ایجاد کارخانه بازیافت شیشه سرمایه گذاران به سرمایه قابل توجهی نیاز دارند. در مرحله اول آنها نیازمند استفاده از سرمایه اولیه برای ایجاد فضای کارخانه بازیافت شیشه می باشند.

در نهایت نیز در ادامه ی مسیر نیازمند استفاده از سرمایه ی در گردش نسبتا بالایی برای تهیه ی مواد اولیه و حتی هزینه تامین حامل های انرژی می باشند. طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه کارشناسان به طور کاملا دقیق و با بررسی بازار این محصول میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار را محاسبه می نمایند.

در صورتی که سرمایه گذار قادر به تامین این سرمایه از آورده های خود نباشد کارشناسان به آنها پیشنهاد می نمایند تا با جذب سرمایه گذار میزان سرمایه های خود را افزایش دهند.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

برای ایجاد کارخانه بازیافت شیشه نیاز است تا سرمایه گذاران هزینه هایی از پیش تعیین شده ای را انجام دهند. برخی از این هزینه ها در طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه برای سنجش میزان سرمایه های مورد نیاز برای راه اندازی خط بازیافت شیشه مورد بررسی قرار می گیرد. برخی از این هزینه ها شامل هزینه های پیش از راه اندازی کارخانه بازیافت شیشه می باشد.

این هزینه ها شامل هزینه های ساخت کارخانه بازیافت شیشه و در نهایت هزینه ی لازم برای تهیه ی تجهیزات برای بازیافت شیشه می باشد. سرمایه گذاران معمولا این هزینه ها را با استفاده از سرمایه اولیه ای که برای ایجاد خط بازیافت شیشه تامین نموده اند باید مصرف نمایند. هزینه های دیگری نیز وجود دارد که سرمایه گذاران باید در ادامه ی مسیر راه اندازی آنها را تامین نمایند.

این هزینه های نیز در طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد. این هزینه ها شامل هزینه های لازم برای تامین مواد اولیه، دستمزد کارگری و همچنین هزینه تامین حامل های انرژی و سرویس و نگهداری از تجهیزات و حمل و نقل محصولات می شود.

بخش عمده ای از این هزینه ها توسط سرمایه گذاران از محل سرمایه های در گردش تامین می شود. در نهایت شناخت این هزینه ها به سرمایه گذاران کمک می نماید تا به طور دقیق میزان سرمایه مورد نیاز خود را تخمین بزنند.

برآورد میزان سود کارخانه کارخانه بازیافت شیشه

با توجه به اینکه سالانه مقدار زیادی از شیشه های تولید شده برای مصارف گوناگون در اثر فشار و صدمات فیزیکی دچار آسیب دیدگی می شود. نیاز است تا به کمک روش های گوناگون مانند بازیافت شیشه این محصولات دوباره به چرخه تولید باز گردند.

البته در این شرایط ممکن است برای سرمایه گذاران این پرسش ایجاد گردد که آیا شیشه های بازیافت شده در بازار مصرف قابل ارائه می باشد. در پاسخ به این پرسش باید به این نکته اشاره نمود که شیشه های بازیافتی در بسیاری از صنایع قابل کاربرد می باشند. برای مثال از این محصول در تولید نوع خاصی از آسفالت که حاوی مقداری مشخصی از شیشه می باشد استفاده می شود.

از کاربردهای دیگر شیشه بازیافتی می توان به تولید محصولاتی مانند آجرهای رسی، پانل های دیوار و سنگ و بسیاری از محصولات دیگر اشاره نمود. در نتیجه با کاربرد فراوان این محصول در بازار و صنایع می توان به این نکته اشاره نمود که بازیافت شیشه دارای بازار مناسب و پر سودی می باشد.

فرایند بازیافت شیشه - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای کارخانه بازیافت شیشه

برای راه اندازی کارخانه بازیافت شیشه نیاز است تا سرمایه گذاران از وسایل تخصصی برای این امر استفاده نمایند. یکی از مواردی که در طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه به آن پرداخته می شود هزینه لازم برای تهیه ی تجهیزات این امر می باشد. در ادامه برخی از این تجهیزات را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

[tie_list type=”starlist”]

  • دستگاه های سنگ شکن شیشه ای
  • خردکن شیشه ای ضربه گیر شفت عمودی
  • ماشین های مخلوط کن
  • و در نهایت ماشین های پخت برخی از وسایل و تجهیزات مورد استفاده در کارخانه بازیافت شیشه می باشند.

[/tie_list]

بررسی بازار این محصول در کشورهای دیگر

یکی از امور مهم در زمان نگارش طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه بررسی توجیه پذیری اقتصادی این کسب و کار می باشد. یکی از مواردی که در بحث توجیه پذیری اقتصادی مورد توجه قرار می گیرد مطالعه بازار می باشد. در مطالعات بازار کارشناسان موارد متعددی را در نظر می گیرند و مورد بررسی قرار می دهند.

یکی از موارد مهم در مطالعه بازار بررسی بازار رقبا و عرضه محصول در بازار های داخلی و خارج از کشور می باشد. امروزه ما شاهد صادرات شیشه بازیافتی به انواع کشورهای اطراف حوزه مرزی کشور مانند کشور پاکستان می باشیم. امکان صادرات این محصول به این کشورها یکی از دلایل قابل توجه بودن این فعالیت اقتصادی می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث کارخانه بازیافت کاغذ و کارتن ⭐️ برآورد تخصصی

بررسی بازیافت شیشه در کشورهای دیگر

یکی از موارد مهمی که در بسیاری از کشورها از دوران کودکی به فرزندان آموزش داده میشود اهمیت بحث بازیافت مواد گوناگون می باشد. بخش عمده ای از این مواد بازیافتی در سراسر دنیا مربوط به محصولاتی مانند شیشه، بطری های یکبار مصرف، کاغذ و … می باشد.

با بررسی هایی که در سال های گذشته انجام شده است ما شاهد هستیم که در بیشتر کشورهای قاره سبز یعنی اروپا 94 درصد مردم ساکن در این مناطق به امر بازیافت اهمیت بسیار زیادی می دهند.

این امر نشان دهنده ی جا افتادن فرهنگ بازیافت شیشه و محصولات دیگر در این کشورها می باشد. در نهایت با مطالعه بازار ما مشاهده می نماییم که مهمترین عامل تعیین کننده افزایش بازیافت شیشه در این کشور ها در حیطه اول آموزش عمومی در طی سال های متوالی و به نسل های مختلف می باشد.

احداث کارخانه بازیافت شیشه های مصرف شده و شکسته شده - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی کارخانه بازیافت شیشه

با بررسی امر بازیافت شیشه در کشور مشاهده می نماییم که این محصول به طور عمده در بسیاری از صنایع قابل کاربرد می باشد. در نتیجه تولیدکنندگان در ارائه محصول خود از بازار وسیعی برخوردار می باشند. شناخت این بازار بزرگ به سرمایه گذاران امکان ارائه ی محصولات در این صنایع را می دهد.

برخی از بازارهای هدف این محصول شامل تولید فایبرگلاس، سنگدانه بتن، کودهای شیمیایی و عایق های پشم شیشه می باشد. سرمایه گذاران با مطالعه و شناخت دقیق از بازار این محصول می توانند به سود قابل توجهی در این بازار دست یابند.

سفارش طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه

با بررسی های صورت گرفته و بررسی سودآوری بازیافت شیشه ما به شما سرمایه گذاران گرامی توصیه می نماییم تا با به همراه داشتن یک طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه در این مسیر پر سود قدم گذارند. چنانچه گفته شد داشتن طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه می تواند به سرمایه گذاران در افزایش ضریب موفقیتشان کمک شایانی نماید.

سرمایه گذاران می توانند برای دریافت طرح توجیهی به سایت ها و شرکت های معتبری که در این زمینه فعال میباشد مراجعه نمایند. تیم کارشناسی طرح فنی دارای سابقه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری و امور اداری و بانکی می باشد.

کارشناسان ما، طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه را برای ارائه به سازمان ها و بانک ها تهیه می کنند. شما سرمایه گذار عزیز با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی از 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح نیز برخوردار خواهید بود.

برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان بین شما، سرمایه گذاران و کارشناسان سایت طرح فنی از دیگر امتیازات ارائه شده توسط ما می باشد. کارشناسان ما در این جلسه، اطلاعاتی را در مورد مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی ارائه می دهند. این امر به افزایش ضریب اطمینان سرمایه گذاران بسیار موثر می باشد.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب