طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم ⭐️ (خمیر کاغذ از سنگ آهک)

طرح توجیهی کاغذ از سنگ آهک - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم به منظور ارائه به مراجع ذیصلاح صادر کننده مجوز کارخانه و دریافت تسهیلات از بانک تدوین می گردد. این طرح توسط متخصصین سایت طرح فنی نگارش شده و اطلاعاتی همه جانبه و کامل از این کسب و کار را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

همانطور که می دانید، کاغذ از ملزومات اساسی جامعه امروزی است؛ اما تولید کاغذ از چوب درختان، مخرب محیط زیست می باشد. فرآیند تولید کاغذ سنگی متمایز از تولید کاغذ سلولزی بوده و ماشین آلات متفاوتی را می طلبد.

استفاده از سنگ آهک یا کربنات کلسیم برای تولید کاغذ از مزایای بیشماری چون عدم نیاز به آب فراوان در پروسه تولید، حذف مراحل رنگبری به دلیل سفید بودن سنگ آهک و عدم ایجاد پساب های صنعتی برخوردار است.

80 درصد از کاغذ سنگی را پودر سنگ آهک (کربنات کلسیم) و باقیمانده را پلی اتیلن یا پروپیلن تشکیل می دهد. تولید کاغذ از کربنات کلسیم از مشاغل نسبتا نوظهور و در عین حال آینده دار است.

هدف از تهیه طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم چیست؟

سرمایه گذاران برای دریافت جواز تاسیس کارخانه باید طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم را به مرجع مربوطه تحویل دهند. طرح توجیهی در بر گیرنده تجزیه و تحلیل های مالی و اقتصادی، دانش فنی و عملیاتی پروژه و تحقیقات بازار و رقبا می باشد. این طرح به منظور اثبات منطقی بودن پروژه به سازمان مربوطه نگارش می شود.

هدف بعدی از تنظیم طرح توجیهی، ارائه آن به بانک ها و موسسات مالی و اعتباری می باشد. کسب و کارهای تولیدی برای راه اندازی کسب و کار خود، واجد شرایط دریافت وام از بانک ها می باشند.

یکی از مدارک مستندی که برای دریافت وام باید به بانک تحویل داده شود، طرح توجیهی با فرمت اختصاصی هر بانک می باشد.

محاسبه سرمایه لازم برای تولید کاغذ از کربنات کلسیم

میزان سرمایه اولیه برای راه اندازی کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم به ظرفیت و مشخصات طرح وابسته است. میزان سرمایه گذاری کل در طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم به دو بخش سرمایه ثابت و سرمایه درگردش تقسیم بندی می گردد.

سرمایه ثابت برای خریداری ماشین آلات گرانول ساز، کاغذ ساز و تجهیزات روکش در نظر گرفته می شود. برای خرید مواد اولیه چون پودر سنگ آهک و  پلی اتیلن نیز مبلغی به عنوان سرمایه درگردش در طرح توجیهی لحاظ می گردد.

نحوه برآورد هزینه ها در طرح توجیهی

تنوع و تعدد هزینه ها در این کسب و کار، لزوم استفاده از طرح توجیهی را برای سرمایه گذاران آشکار می کند. هزینه های سربار تولید، هزینه های نیروی انسانی، هزینه های اداری و هزینه های قبل از بهره برداری با تمامی زیرشاخه های خود باید محاسبه گردند.

از قلم انداختن هزینه ها و عدم برآورد آنها با ارقام به روز باعث می شود، طرح توجیهی از واقعیت فاصله گرفته و قدرت اجرایی نداشته باشد.

متخصصین زبده در طرح توجیهی کاغذ از سنگ آهک تمامی هزینه ها را به صورت موشکافانه بررسی کرده و به صورت واقعی مبلغ گذاری می کنند.

تجهیزات تولید کاغذ از سنگ آهک - طرح فنی

تخمین سود احداث کارخانه

تولید کاغذ از کربنات کلسیم تحولی عظیم در صنعت کاغذ سازی کشور ایجاد نموده است. کاغذهای سنگی ضد آب، مقاوم در برابر پارگی، زیست تخریب پذیر و فاقد مواد سمی می باشند. از این رو کاغذهای سنگی کاربرد وسیعی در صنایع چاپ و بسته بندی پیدا کرده و سودآوری بالایی را برای تولیدکنندگان رقم زده اند.

دوره بازگشت سرمایه در این کسب و کار نسبتا کوتاه و در حدود 2 سال می باشد. نرخ بازده داخلی طرح نیز حدود 40 درصد برآورد شده است.

محاسبه سود در طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم به کمک نرم افزار داده محور کامفار و به صورت کاملا تخصصی انجام می گردد.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید کاغذ از کربنات کلسیم

یکی از بخش های مهم در طرح توجیهی کاغذ از سنگ آهک بخش فنی پروژه است. در این بخش، مواد اولیه، فرایند تولید و تجهیزات خط تولید با رعایت تمامی جزئیات شرح داده می شوند.

مراحل تولید کاغذ از کربنات کلسیم را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

[tie_list type=”plus”]

 • استخراج کربنات کلسیم از پودر سنگ آهک
 • ترکیب کربنات کلسیم با پلیمر
 • تولید گرانول
 • عملیات کشش و فشار
 • تولید ورق های کاغذ سنگی
 • برش ورق به ابعاد مورد نیاز

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی خمیر کاغذ ⭐️ از ضایعات کشاورزی (کامفار+گرید)

در این راستا تجهیزات خط تولید عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

 • دستگاه مخلوط کن
 • دستگاه تولید خمیر سنگ
 • اکسترودر
 • کلندر
 • تجهیزات و مکانیزم های کشش طولی و عرضی
 • غلطک های خنک کننده
 • پمپ ذوب
 • واحد تغذیه
 • دستگاه برش ورق کاغذ سنگی
 • تجهیزات اتوماتیک بسته بندی

[/tie_list]

کارخانه تبدیل سنگ آهک به کاغذ - طرح فنی

آیا تولید کاغذ از کربنات کلسیم دارای توجیه اقتصادی است؟

کاغذهای سنگی برای تولید کاغذهای برچسب ضد آب، ظروف یکبارمصرف کاغذی، کارتن ها و مقواهای بسته بندی، کتاب های نفیس و … به کار می روند. کاربرد گسترده این کاغذها و قیمت ارزان تر آنها نسبت به کاغذهای سلولزی به خودی خود نشان دهنده توجیه پذیری اقتصادی این کسب و کار است.

ضمن این که در حال حاضر هنوز هم بخش بزرگی از کاغذ مصرفی در ایران از کشورهای دیگر وارد می شود. تولید کاغذ از سنگ آهک در کشور می تواند، نیازهای داخلی به کاغذ را پوشش دهد.

سفارش طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم

طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم ، طرحی دقیق، کامل و به روز است که به صورت انحصاری برای هر پروژه در سایت طرح فنی تهیه می شود. نگارندگان این طرح، متخصصینی با تجربه 25 ساله در امور بانکی، اداری و سرمایه گذاری بوده و از دانش و اطلاعات روز برخوردار می باشند.

آیا می دانید، با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی، دو امتیاز بی نظیر به شما تعلق می گیرد؟

امتیاز اول، 5 ماه پشتیبانی رایگان از بیزینس پلن کربنات کلسیم است که توسط تیم متخصص طرح فنی ارائه می گردد.

امتیاز دوم نیز جلسه آنلاین رایگان به درخواست سرمایه گذار می باشد.

پاسخگویی به سوالات اداری و بانکی شما، ارائه توضیحاتی در خصوص مراحل اخذ مجوز، اطلاعاتی در مورد وثایق و ضمانت نامه های بانکی و شرح پروسه دریافت تسهیلات از موضوعات مطرح شده در جلسه آنلاین می باشند.

5/5 - (16 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب