طرح توجیهی نوشمک (یخمک) ⭐️ سال 1401 فایل (PDF+WORD)

طرح توجیهی نوشمک - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی نوشمک توسط متخصصین سایت فنی نگارش شده و مخاطبین آن سرمایه گذاران و کارآفرینانی هستند که قصد راه اندازی این کسب و کار را دارند. نوشمک یا یخمک فرآورده ای یخی بر پایه انجماد آب میوه و یا پوره میوه است.

این فرآورده در حقیقت از ترکیب آب، شیرین کننده ها، کنسنانتره انواع میوه و افزودنی های مجاز تولید شده و میان وعده ای پرطرفدار بخصوص از سمت کودکان است. نوشمک ها در رنگ ها و طعم های گوناگون از تنقلات خنک کننده در تابستان و روزهای گرم هستند.

 طرح توجیهی نوشمک با هدف ارائه اطلاعات مفید و ضروری این کسب و کار و توسط مهندسین با تجربه گردآوری و نگارش می شود. تولیدکنندگان فرآورده های یخی خوراکی با یاری گرفتن از این طرح پیروزی را نصیب خود می کنند.

سرمایه لازم برای راه اندازی کارخانه نوشمک و یخمک

اگر تصمیم به راه اندازی کارخانه نوشمک دارید، اولین کاری که باید انجام دهید، محاسبه سرمایه اولیه است. قسمت اعظم سرمایه اولیه برای تهیه تجهیزات تولید و پرکردن نوشمک صرف می شود. ضمن این که برای خریداری مواد اولیه نیز به سرمایه در گردش نیاز است.

طبق محاسباتی که کارشناسان انجام داده اند، برای ظرفیت تولید سالانه 300 تن نوشمک، سرمایه اولیه ای در حدود 5 میلیارد تومان کافی است.

از آن جا که سرمایه گذاران از بودجه ها و امکانات مختلف برخوردار هستند، سرمایه اولیه مورد نیاز برای آنها متغیر است. کارشناسان در طرح توجیهی نوشمک سرمایه اولیه را با توجه به مختصات و مشخصات سرمایه گذاری شما محاسبه می نمایند.

چه هزینه هایی در راه اندازی کارخانه نوشمک وجود دارند؟

هزینه های اصلی در این طرح شامل هزینه اجاره بها یا خرید زمین، هزینه نیروی انسانی، هزینه سوخت و انرژی و هزینه تعمیر و نگهداری ماشین آلات هستند. تولید و پرکردن نوشمک و یخمک به صورت خانگی در فضاهای کوچک نیز قابل انجام است.

برای تولید نوشمک در مقیاس بزرگ و به صورت صنعتی نیز به زمینی با زیربنای حدود 500 متر مربع نیاز دارید. ضمن این که در صورت تاسیس کارخانه در شهرک های صنعتی، وام هایی برای خرید زمین از طریق وزارتخانه های مربوطه به شما تعلق می گیرد.

به طور کلی برای مدیریت صحیح مالی در این کسب و کار باید تمامی هزینه های ثابت و متغیر محاسبه شوند.

عدم اطلاع از قیمت ها و مبالغ روز، محاسبه هزینه ها را برای سرمایه گذاران دشوار کرده است. بهتر است بدانید، متخصصان با تجربه با تحقیقات وسیع از قیمت های روز مطلع بوده و در طرح توجیهی نوشمک جداول هزینه ها را با مبالغ به روز تهیه می کنند.

سود تولید نوشمک چقدر است؟

مواد اولیه در دسترس و ارزان قیمت، تقاضای بالا و همچنین فرایند تولید ساده، کسب و کار تولید نوشمک را در گروه مشاغل پربازده قرار داده است. در فصول تابستان و در مناطق گرم کشور، فروش فراورده های یخی و نوشمک به شدت بالا رفته و سود خوبی را نصیب تولیدکنندگان می کند.

بازده داخلی در این طرح طبق تحقیقات کارشناسان برابر با 34 درصد است.

بسیاری از سرمایه گذاران قبل از راه اندازی کارخانه نوشمک در زمینه تخمین سود ابهاماتی دارند. طرح توجیهی نوشمک این ابهامات را برطرف کرده و سود کارآفرینان را به صورت تیزبینانه پیش بینی می کند.

تجهیزات موردنیاز برای نوشمک - طرح فنی

تجهیزات لازم در طرح توجیهی نوشمک

طرح توجیهی نوشمک تجهیزات مورد نیاز در خط تولید نوشمک را نیز تعیین می کند. تجهیزات مورد نیاز در خط تولید نوشمک به دو دسته تقسیم بندی می شوند. گروه اول مخصوص کارگاه های کوچک بوده و حتی در فضای 30 الی 40 متری نیز قابل راه اندازی هستند.

گروه دوم نیز مخصوص کارخانه های بزرگ تولید نوشمک و یخمک بوده و فضای بیشتری اشغال می کنند. برخی از دستگاه های تولید نوشمک عبارتند از:

  • دیگ پخت شعله مستقیم
  • دستگاه پرکن 2 متری نوشمک تک فاز
  • دستگاه پکیج پرکن تیوپی نوشمک
  • تانک پخت پروسس
  • دیگ بخار یا استیم پاور
  • مخازن cip

آیا تولید نوشمک دارای توجیه اقتصادی است؟

کسب و کار تولید نوشمک با سرمایه های کم تا متوسط قابل راه اندازی است. ماده اولیه نوشمک و یخمک کنسانتره میوه است که ارزان بوده و در دسترس می باشد. به طور کلی تولید فرآورده های یخی خوراکی پروسه پیچیده و دشواری ندارد.

ضمن این که تقاضا برای نوشمک و یخمک بخصوص در فصول گرم سال همواره وجود دارد. بنابراین با کمی بررسی و مطالعه درمی یابیم که این کسب و کار کاملا از نظر اقتصادی توجیه پذیر است.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید روغن خوراکی 🌻 سال 1401 فایل (pdf+word)

چه مشکلاتی در این کسب و کار وجود دارند؟

در این که کسب و کار تولید نوشمک کم ریسک و سودآور است، شکی نیست؛ اما نباید گمان کنید که مسیر برای تولیدکنندگان نوشمک همواره صاف و بدون مانع است. نبود سرمایه در گردش، بالا رفتن قیمت تجهیزات پرکن نوشمک و بازاریابی ناموفق از معضلاتی هستند که تولید کنندگان نوشمک را به زمین زده اند!!

استراتژی های ناموفق بازاریابی از جمله عرضه فرآورده های یخی در زمان و مکان نامناسب نیز تهدیداتی بزرگ برای از بین رفتن سرمایه کارآفرینان هستند.

موانع و مشکلات همیشه وجود دارند و تنها کارآفرینانی در این مسیر، موفقیت را در مشت خود گرفته اند که به راهکارهای طرح توجیهی نوشمک توجه ویژه داشته اند.

تولید یخمک و نوشمک - طرح فنی

سرمایه گذاری پر رونق با طرح توجیهی نوشمک

طرح توجیهی نوشمک اطلاعات مهم و کلیدی این کسب و کار را به سرمایه گذاران ارائه می کند. این طرح به کارآفرینان می گوید، چگونه ایده خود را پیاده سازی کنند، چه تجهیزاتی در خط تولید نیاز دارند و همچنین وضعیت عرضه و تقاضا و شرایط بازار چگونه است.

ضمن اینکه طرح توجیهی شاخص های مالی طرح را به صورت دقیق و بدون خطا برآورد می کند. مولفین طرح توجیهی و بیزنس پلن نوشمک در سایت طرح فنی مهندسین و متخصصین زبده و با تجربه هستند که جامع ترین و دقیق ترین طرح های توجیهی نگارش می کنند.

طرح توجیهی اختصاصی نوشمک

طرح توجیهی اختصاصی نوشمک با عنایت به مشخصات، مختصات و ظرفیت طرح، به صورت انحصاری برای شما تدوین می گردد. خبر خوب تیم طرح فنی، 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح توجیهی نوشمک است.

برای سفارش طرح کافی است، اطلاعات خود را در سایت وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

4.8/5 - (34 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب