آشنایی با شاخص نرخ تورم در طرح توجیهی ⭐️ نحوه محاسبه

شاخص نرخ تورم در طرح توجیهی - طرح فنی

فهرست مطالب

موضوع این مقاله شاخص نرخ تورم در طرح توجیهی است. به صورت کلی، مشکلات و نوسانات اقتصادی که در بازار کشور وجود دارد، سبب شده که قیمت‌ها مدام در حال تغییر و تحول باشد. در نتیجه یکی از نکات مهمی که در طرح توجیهی باید در نظر گرفته شود، شاخص نرخ تورم در طرح توجیهی است. نرخ تورم عبارت است از میزان افزایش قیمت‌ها در یک بازه زمانی مشخص. تورم مهمترین عامل افزایش قیمت کالاها است و هر چقدر میزان تورم در یک جامعه بالاتر باشد، اقتصاد آن جامعه دچار مشکلات بیشتری خواهد بود.

شاخص نرخ تورم در طرح توجیهی، شاخصی است که ارزش پول و قدرت خرید را در یک بازه زمانی نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که بالا بودن تورم، شرایط تولید را سخت می‌کند، زیرا زمانی که شما به دنبال سرمایه گذاری در یک حوزه هستید، قطعا یکی از پارامترهای مهم، سود حاصله‌ی شما و زمان بازگشت سرمایه‌تان است. هر چقدر تورم بالا برود، میزان فروش محصولات کمتر خواهد بود و هزینه‌های تولید نیز تغییر خواهد کرد. در نتیجه شرایط برای به ثمر نشستن پروژه هم سخت‌تر خواهد شد.

نکات مهم در تعیین شاخص نرخ تورم در طرح توجیهی

برای تعیین شاخص نرخ تورم در طرح توجیهی، یکسری نکات وجود دارد که باید مد نظر قرار داد. از جمله‌ی مهمترین نکاتی که در محاسبه نرخ تورم باید در نظر گرفت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در صورتی که به دنبال گرفتن وام اشتغال زایی هستید، بهتر است محاسبات طرح توجیهی را بدون در نظر گرفتن تورم سالیانه انجام دهید. به صورت کلی، یک قانون نانوشته در بانک‌ها در خصوص تورم وجود دارد که می‌گوید: از آنجایی که دلیل و منبع قابل اعتمادی برای تعیین نرخ تورم سالیانه تا زمان پایان عمر طرح توجیهی وجود ندارد، بهتر است تورم را در محاسبات طرح توجیهی در نظر نگیرید.
  • در صورتی که دخل و خرج سالیانه یک پروژه، مثبت باشد، استفاده از شاخص نرخ تورم یکسان در طرح‌ها باعث بیشتر شدن سود پروژه می‌شود. لذا برای اینکه بتوان نتایج را با احتیاط بیشتری محاسبه کرد، بهتر است نرخ تورم حذف شود.
  • در صورتی که طرح شما دارای شرایطی است که درآمد سالیانه‌تان به تعرفه‌هایی که توسط دولت می‌شود، وابسته است و ممکن است محصولات شما افزایش قیمت سالیانه نداشته باشد، بهتر است از نرخ تورم در محسباتتان استفاده کنید. در این طرح‌ها، هزینه‌ها قطعا بر اساس تورم بالاتر خواهند رفت. لذا باید حتما این موارد را نیز در نظر بگیرید.
  • اگر می‌خواهید شاخص نرخ تورم در طرح توجیهی را حساب کنید، نرخ تورم را برای هزینه‌ها و درآمد‌های طرح به صورت جداگانه لحاظ نمایید. همچنین باید نرخ تورم را سال به سال محاسبه کرده و در طرح لحاظ کنید.

سفارش طرح توجیهی بر اساس جدیدترین استانداردهای روز کشور

تیم طرح فنی یکی از تیم‌های مطرح و خوشنام در حوزه کسب و کار و امور مالی است که فعالیت گسترده‌ای در زمینه ارائه طرح توجیهی انجام می‌دهد. لذا در صورتی که به دنبال سفارش طرح توجیهی استاندارد و دقیقی هستید، می‌توانید از طریق این سایت اقدام نمایید.

طرح های توجیهی در سایت طرح فنی دارای مشاوره و پشتیبانی رایگان 5 ماهه و جلسات آنلاین بررسی شرایط اخذ مجوز و وام بوده و شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب نهایی همراهی می‌کند.

5/5 - (18 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب