طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا ⭐️ سال 1401 (pdf+word)

طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا سال 99 - طرح فنی

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم تا بگوییم طرح توجیهی چیست و چه کمکی میتواند به ما بکند، تا به امروز افراد زیادی متوجه شده‌اند که تولید اسپیرولینا سود زیادی برای شخص پرورش‌دهنده دارد اما نداشتن اطلاعات دقیق در رابطه با نحوه نگهداری این نوع جلبک و برآورد هزینه‌های مالی باعث شده تا تقریباً 90 درصد این افراد از ادامه کار منصرف شوند درحالی‌که می‌توانند با مطالعه طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا سال 1401 تمامی این اطلاعات را دریافت کند و کسب‌ و کار خود را آغاز کنند.

میزان هزینه و سود در طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا

میزان سود نهایی شما به نسبت زیادی به نوع بذر اولیه بستگی دارد. در کنار آن عوامل دیگری موثر هستند که در طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا به تفصیل به آن‌ها اشاره شده است. معمولا هر حوضچه به طور متوسط ​​در روز حدود 2 کیلوگرم کشت مرطوب تولید می‌کند، اما باید به این نکته توجه کنید که یک کشت مرطوب یک کیلوگرمی فقط 100 گرم پودر خشک به شما می‌دهد.

بنابراین اگر حدود 20 استخر داشته باشید، می‌توانید روزانه 4-5 کیلوگرم و ماهانه 100 تا 130 کیلوگرم پودر خشک تهیه کنید.

درآمد زایی از طریق پرورش جلبک

اگر بخواهیم نگاه دقیق‌تری به این موضوع کنیم متوجه می‌شویم که پرورش‌دهنده‌هایی هستند که در حال حاضر از طریق درآمدزایی می‌کنند پس باید گفت که بله سودآور است و عده‌ای هم هستند که بدون اینکه کار را شروع کنند میگویند که کار خوبی نیست!!

اگر شخصی از این کسب‌وکار نتیجه گرفته مسلماً اشخاص دیگری هم می‌توانند سودآوری داشته باشند پس بهتر است به‌جای اینکه صحبت از وضعیت بد اقتصادی کنید و یا از شرایط بازار بگویید، اطلاعات خود را بالا ببرید این موضوع باعث افزایش میزان موفقیت شما در پرورش جلبک می‌شود.

درآمد پرورش جلبک اسپیرولینا

میزان درآمد شما رابطه مستقیمی با بذر استفاده‌شده دارد یعنی اینکه این شما هستید با انتخاب بذر مناسب می‌توانید بر میزان سود و درآمد خود تأثیر بگذارید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با میزان سود و درآمد و برآورد هزینه‌های جاری و… می‌توانید طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا سال 1401 را تهیه و مطالعه کنید.

آیا پرورش جلبک نیاز به اطلاعات تخصصی و جامع دارد؟

مسلماً هر کسب‌وکاری نیاز به اطلاعات پایه‌ای و اصولی برای شروع دارد اما به این منظور نیست که تنها افراد خاصی می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند بلکه اشخاصی که اطلاعات کمی هم دارند نیز می‌توانند با مطالعه و تحقیق و با مراجعه به کتاب‌های جامع در زمینه پرورش جلبک اسپیرولینا این اطلاعات را به دست آورند و البته ممکن است در ابتدا کمی سخت باشد اما با گذشت زمان در این کار، حرفه‌ای می‌شوید و می‌توانید سرمایه‌گذاران بزرگ را برای سرمایه‌گذاری در این زمینه جذب کنید.

کشت جلبک را با کمک طرح توجیهی پرورش جلبک شروع کنید - طرح فنی
کشت اسپیرولینا

طلای سبزی به نام جلبک اسپیرولینا

اسپیرولینا نوعی جلبک سبز آبی است که پروتئین، آنتی‎اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی بی‌شماری دارد. طبق محاسبات صورت گرفته، این جلبک مفید حاوی 40 تا 80 درصد پروتئین است و سرعت رشد آن بسیار زیاد است.

به همین دلیل امروزه به صورت تجاری در سیستم‌های کشت بزرگ در هر آب‌وهوایی حتی گرمسیری برای مصارف انسانی و حیوانی کشت داده می‌شود. در کشورهای در حال توسعه، از آن به عنوان منبع بالقوه غذا، دارو و سوخت استفاده می‌شود.

با توجه به تقاضای بالای بازار مصرف و نیاز به حداقل هزینه برای کشت آن، می‌توان به پرورشآن به عنوان شغلی پردرآمد نگاه کرد. اما متاسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق و کامل، درصد زیادی از افراد بین راه از ادامه کار منصرف و متحمل ضررهای مالیمی‌شوند.

به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم پیش از هرگونه اقدام عملی و مالی، طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا را مطالعه بفرمایید تا بتوانید مرحله به مرحله سنجیده عمل کنید.

کشت جلبک به چه صورت انجام می‌شود

به‌طورکلی کشت اسپیرولینا به دو روش اصلی کشت پیوسته در حوضچه و کشت در فتوبیوراکتور انجام می‌شود، که معمولاً از روش کشت در حوضچه استفاده می‌کنند چون نیازی به هزینه اقتصادی کم دارد.

حوضچه‌ها در ابعاد مختلف ولی با عمق بسیار کم کشت می‌شوند (به دلیل دسترسی جلبک‌ها به CO2 و نور مناسب) و معمولاً از جنس بتون یا فایبرگلاس ساخته می‌شوند، حوضچه‌ها باید با کف‌پوش مناسب و مقاوم به نور UV و غیررسمی عایق‌بندی شوند، در انتهای حوضچه‌ها بایستی پدال مناسب و موتوری برای راه‌اندازی پدال فراهم شود.

به دلیل کوچک بودن جلبک‌ها باید از سیستم مناسب برای برداشت و فیلتراسیون برای تهویه استفاده شود.

البته روش دیگری نیز وجود دارد که در گلخانه انجام میشود.

چطور بازار هدف پرورش جلبک را پیدا کنیم؟

بی‌شک مسئله‌ای که تمامی دغدغه‌های افراد به خود درگیر می‌کند این است بازار هدف کدام است و مشتریان شما چه کسانی هستند و یا قصد دارید این محصولات را به چه کسانی بفروشید (به‌عنوان مثال هدف شما فروش دارو گیاهی به افراد مسن است) پس قبل از هر کاری باید به این سؤالات پاسخ داده شود، در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

در حال حاضر شرکت‌های داروسازی، مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی تقاضای بالایی برای خرید این جلبک مفید دارند. چرا که بسیاری از افراد تمایل دارند روزانه به عنوان یک داروی گیاهی یا بخشی از رژیم غذایی خود آن را مصرف کنند. امروزه ماسک‌ها و لوسیون‌های حاوی جلبک اسپیرولینا طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.

مشتریان محصولات شما چه کسانی هستند؟

بخش بزرگی از مشتریان شما بخش خوراکی و انسانی است، با توجه به اینکه جلبک حدود 60 تا 70 درصد پروتئین، 15 تا 25 درصد کربوهیدرات، 7 تا 13 درصد مواد معدنی، 6 تا 8 درصد چربی و حدود 3 تا 7 درصد رطوبت را در خود دارد پس یکی از کامل‌ترین غذاهای گیاهی برای انسان است.

گفته می‌شود میزان تولید پروتئین آن در سطح واحد حدود 20 برابر سویا، 40 برابر ذرت و 200 برابر گوشت است، همچنین میزان مصرف آب در تولید آن 25 درصد سویا، 17 درصد ذرت و 2درصد گوشت است که این آمار بسیار بالا است البته تولید آن از نظر زیست‌محیطی کاملاً بی‌ضرر است و هیچ‌گونه اثر منفی بر روی محیط‌زیست ندارد.

[box type=”download” align=”center” class=”” width=””]برای دانلود طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا به انتهای مقاله مراجعه کنید.[/box]

بزرگ‌ترین منبع برای فروش محصولات جلبک اسپیرولینا

همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفته شد این نوع جلبک دارای بخش زیادی از مواد معدنی، پروتئین‌ها و ویتامین است که استفاده از این جلبک در تولید داروهای گیاهی می‌تواند بسیار سودآور باشد با توجه به اینکه مردم امروزی داروهای طبیعی و گیاهی را بیشتر خریداری می‌کنند پس تولید دارو و مکمل‌های اسپیرولینا می‌تواند یک انتخاب بزرگ و درست برای سودآوری شما باشد.

استراتژی تبلیغات در فروش محصولات اسپیرولینا

[tie_list type=”plus”]

 • روش‌های مختلفی برای مشتریان وجود دارد که شما برای بالا رفتن جایگاه خود در بازار این موارد را باید اعمال کنید.
 • مذاکره با مشتریان به‌صورت مستقیم
 • برگزاری همایش‌ها و کلاس‌ها جهت آشنایی بیشتر با محصولات تولیدی شرکت
 • ارسال نمونه رایگان برای مشتریان
 • برنامه‌های بازاریابی و تبلیغات مناسب برای معرفی محصول به شرکت‌های تأمین‌کننده
 • معرفی مشخصات و مزایای محصولات در کاربردهای گوناگون

[/tie_list]

چطور نسبت به رقیب‌های خود پیشی بگیریم؟

مسئله تولیدکننده‌های مختلف و شرکت‌های رقیب همیشه کارآفرین‌ها را دچار مشکل کرده است اما نکاتی است که اگر شما به آن‌ها توجه کنید و همیشه این موضوعات را مورد بررسی قرار دهید متوجه خواهید شد که کار چندانی سختی هم نیست، حالا به بررسی این نکات ارزشمند می‌پردازیم.

1- بزرگ‌ترین نگرانی مشتریان، قیمت محصول است آن‌ها تقریباً همیشه دنبال ارزان‌ترین گزینه‌ها هستند.

2- کیفیت بالای محصول، خریداران محصولات شما، هزینه‌ای پرداخت کرده‌اند پس خواهان محصولی با کیفیت و ارزشمند هستند، هیچ‌وقت اجازه ندهید مشتریان نسبت به محصولاتی که خریداری کرده‌اند پشیمان شوند.

3- نام تجاری، انتخاب یک نام مرتبط و مناسب نقش زیادی در افزایش فروش محصولات شما دارد.

4- ارائه پشتیبانی و خدمات پس از فروش می‌تواند مشتری را برای خرید محصولات دیگر تشویق کند.

5- مشتریان دوست دارند بخشی از گروه ویژه باشند پس ارائه کوپن تخفیف می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

6- طراحی بسته‌های زیبا می‌تواند در ذهن مشتری ماندگاری زیادی داشته باشد.

7- عملیات خرید و یا ارائه خدمات بسیار باید آسان و سریع باشد تا مشتری در کمترین زمان ممکن کارش را به پایان برساند.

8- گارانتی محصول نیز از مهم‌ترین بخش‌های فروش محصولات است در صورت امکان، این بخش را به محصولات خود اضافه کنید.

ارزش غذایی جلبک و نیاز بازار به تولید بیشتر

همان‌طور که گفته شد مواد معدنی غنی موجود در اسپیرولینا از نقاط قوت این نوع جلبک است به‌عنوان مثال بتاکاروتن موجود در اسپیرولینا برابر با 10 برابر بتاکاروتن موجود در هویج است و یکی از بهترین منابع برای ویتامین A است، در واقع بتاکاروتن از مهم‌ترین رنگ‌دانه های مهم در صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی است.

چرا گفته می‌شود که تولید جلبک به اقتصاد کشور کمک بزرگی می‌کند؟

کشور ما سالانه حدود 2.5 میلیون تن اوره با هزینه‌های ناشی از مصرف کودهای نیتروژن دار مصرف می‌کند که در مقایسه با سویا در هر هکتار 20 برابر پروتئین بیشتری تولید می‌کند و در مقایسه با تولید 6 تن سویا در سطح یک هکتار و در طی یک سال میزان تولید اسپیرولینا در همان سطح و زمان حدود 20 تن است، این یعنی ما می‌توانیم از زمین‌هایی که برای کشاورزی مناسب نیست هم استفاده کنیم.

نحوه کشت و برداشت جلبک اسپیرولینا به چه صورت است؟

اصولا کشت این نوع جلبک به دو شکل کشت پیوسته در حوضچه‌ها و کشت در فتوبیوراکتور انجام می‌شود، از آنجایی‌که کشت در حوضچه‌ها هزینه کمتر و در عین حال سطح کشت بالاتری دارد؛ معمولا انتخاب بیشتر کارآفرینان است.

جلبک‌های اسپیرولینا اصولا در آب‌های شیرین طبیعی رشد می‌کنند؛ اما در زیستگاه‌های طبیعی مانند باتلاق‌های خاکی، آب دریا و آب‌های شور که آب قلیایی وجود دارد نیز یافت می‌شوند، آن‌ها همچنین می‌توانند دمای پایین 15 درجه سانتیگراد در شب‌ها و 40 درجه سانتیگراد را برای چند ساعت در روز تحمل کنند.

بنابراین باید در حوضچه‌هایی از جنس بتون و با عمق کم (برای دسترسی به CO2 و نور مناسب) چنین شرایطی را برای آن‌ها فراهم کنید. معمولا بعد از 5 روز، غلظت جلبک‌ها در حوضچه به حدی می‌رسد که آماده برداشت هستند. اصولا از روش‌های مختلفی بر اساس میزان بودجه، برای برداشت و فیلتراسیون آن‎ها استفاده می‌شود.

پرورش جلبک اسپیرولینا در خانه با کمترین امکانات

برای شروع فعالیت در خانه ابتدا باید مقدار کمی اسپیرولینای زنده را تهیه کنید ابتدا باید این جلبک را کمی پرورش و تولید کنید تا مقداری رشد کند و به حدود 2 لیتر برسد، بعد تمام آن را به یک آکواریوم شیشه‌ای انتقال دهید.

در ابتدا چون تعداد و غلظت جلبک کم است، رنگ آن سبز کم‌رنگ است اما به‌مرور زمان با رشد و تکثیر شدن اسپیرولینا به رنگ سبز تیره تغییر پیدا می‌کند که در صورت توجه زیاد می‌توان رنگ آبی فیروزه‌ای را در آن مشاهده کنید.

زمانی که رنگ جلبک سبز تیره شده یعنی ه مرحله  برداشت رسیده که باید با استفاده از صافی خیلی ریز مانند پارچه ابریشمی تمیز اسپیرولینا را صافی عبور دهیم تا آب دوباره به آکواریوم برگردد، اسپیرولینای سبز رنگ و خمیر مانند به‌صورت تازه قابل‌خوردن است و هم می‌توانید با گذاشتن آن در یخ، فریز شود  سپس با آب‌میوه ها مخلوط‌کنید و بخورید.

کشت جلبک اسپیرولینا در خانه - طرح فنی

مواد موردنیاز برای پرورش جلبک اسپیرولینا در خانه

1- تهیه یک ظرف بزرگ مانند آکواریوم، سطل یا پلاستیک شفاف

2- آب، که می‌توانید از شیر آب معمولی استفاده کنید(آب بدون کلر)

3- مواد غذایی یا همان کود که اسپیرولینا برای رشد به آن نیاز دارد.

4- مقدار کمی اسپیرولینای زنده برای شروع کار

5- یا پارچه ابریشمی برای صافی کردن

6- اطلاعات ضروری و جامع اولیه در زمینه پرورش جلبک اسپیرولینا

7- چند ورقه کاغذ لیتموس برای اندازه‌گیری PH آب

8- یک دماسنج ساده با محدوده 0 تا 50 درجه

اسپیرولینا در چه دمایی رشد می‌کند؟

بهترین رشد و تکثیر جلبک اسپیرولینا در دمای 34 درجه انجام می‌گیرد و هرچقدر که دما به بالا برود برای جلبک خطرناک است، اگر دما به 40 درجه برسد اسپیرولینا از بین می‌رود، در برخی از مواقع نیز در دماهای پایین‌تر هم زنده می‌ماند اما فقط سرعت رشد آن کم می‌شود، از حدود 18 درجه به بالا سرعت رشد اسپیرولینا خوب است اما وقتی در بین 33 تا 35 درجه قرار می‌گیرد در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد.

[box type=”note” align=”center” class=”” width=””]برای اطلاع از هزینه ها و سود، طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا سال 1401 را مطالعه کنید.[/box]

آیا میکروسکوپ پیشرفته نیازمند است؟

هرچقدر که در این کار پیشرفت می‌کنید و به سمت حرفه‌ای شدن می‌روید نیاز به میکروسکوپ بیشتر می‌شود، میکروسکوپ مورداستفاده باید بتواند بزرگنمایی 100 برابر را پوشش دهد اما اگر بتوانید نوع دیگری که 400 برابر را بزرگنمایی پشتیبانی کند تهیه کنید مسلماً استفاده بیشتری دارد.

البته می‌توانید در شروع کار از وسایل ساده استفاده کنید و به‌مرور زمان وسایل موردنیاز را تعویض کنید.

تجهیزات پیشرفته برای پرورش جلبک اسپیرولینا

 • نورسنج دیجیتال
 • PH  متر دیجیتال
 • تایمر برای اتوماتیک کردن کارها
 • بخاری مناسب آکواریوم
 • پمپ ساده آکواریوم
 • میکروسکوپ

 

تجهیزات موردنیاز برای شروع کسب و کار - طرح فنی

اسپیرولینا تا چه مدت زنده می‌ماند؟ و چگونه می‌توانیم آن را حفظ کنیم؟

اسپیرولینا تازه زمانی که از محیط نگهدارنده خود خارج می‌شوند، قابلیت نفوذپذیری پیدا می‌کنند و کم‌کم مقاومت خود را از دست می‌دهند به همین دلیل بهتر است طی 1 ساعت مصرف شود و در یخچال نگهداری شود، گفته می‌شود اسپیرولینا تا 3 روز در یخچال دوام پیدا می‌کند و اگر در فریزر قرار گیرد مدت آن خیلی بیشتر می‌شود، همچنین با خشک‌کردن آن می‌توان تا 1 سال آن را نگهداری کرد.

درمان دیابت و سرطان با استفاده از اسپیرولینا

اسپیرولینا به دلیل داشتن  مواد مغذی و معدنی در درمان بیماری‌های مختلفی  نقش دارد، سال‌هاست که سازمان فضایی آمریکا (ناسا) از اسپیرولینا به‌عنوان مکمل غذایی برای فضانوردان استفاده می‌کند.

اسپیرولینا منبع غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، مواد مغذی است که بهترین مواد برای حفظ سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می‌شود.

همچنین می‌تواند در درمان دیابت تیپ 2، پیشگیری از انواع سرطان‌ها مؤثر باشد.

اسپیرولینا برای درمان چه بیماری‌هایی مؤثر است؟

گلبول قرمز به کمک کلروفیل و ویتامین B1، B2، B12 برای استفاده سالمندان نیز مؤثر است و می‌تواند در درمان بیماری‌های آلرژیک، آرتروز، رفع خستگی مزمن، کاهش استرس، اثرات ضدالتهابی، بهبود عملکرد گوارشی و پیشگیری از عفونت‌های ویروسی مانند آنفلوانزا، ایدز، سرخجه نیز نقش زیادی داشته باشد.

تاثیر جلبک بر روی رشد پوست و مو

جلبک اسپیرولینا به دلیل داشتن حجم زیاد پروتئین، ویتامین ها و اسیدهای چرب مفید و همچنین مواد معدنی بالا باعث شده تا از  اسپیرولینا به عنوان یک گزینه فوق العاده قوی در سلامت پوست و مو نام برده شود، جذب مواد مغذی جلبک اسپیرولینا بسیار بالاست چون در ساختار این گونه، دیواره سلولزی وجود ندارد.

استفاده از جلبک اسپیرولینا برای ریزش مو

کمبود روی در بدن معمولا باعث ریزش مو میشود و اکثرا از قرص های شیمیایی زینک پلاس برای جبران این کمبود استفاده میکنند اگر شما هم از مواد شیمیایی خسته شده اید و میخواهید به صورت ارگانیک مصرف کنید، مصرف قرص ارگانیک جلبک اسپیرولینا میتواند برای شما بسیار سودمند باشد.

اسپیرولینا جبرانی برای فقر آهن مو

هموگلوبین وظیفه اصلی رساندن سوخت و انرژی را به سلول های بدن دارد و نبود آن یعنی دارای فقر آهن در بدن هستید و این خود باعث ریزش مو میشود، چقدر جالب است که تمامی این نیازهای بدن را میتوانید از طریق مکمل و یا قرص های اسپیرولینا تامین کنید.

طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا سال 1401

برای شروع کار، شخص سرمایه‌گذار نیازمند اطلاعات دقیقی از میزان سرمایه‌گذاری، سود و ضرر و هزینه‌های جاری و… دارد تا بتواند تصمیم بگیرد که آیا می‌تواند در این کار موفق شود یا خیر؟ در همین راستا طرح توجیهی پرورش جلبک این امکان را برای شخص سرمایه‌گذار فراهم می‌کند که این اطلاعات ارزشمند را بررسی کند.

طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا چه نوع اطلاعاتی را بررسی می‌کند؟

[tie_list type=”starlist”]

 • میزان سرمایه اولیه برای شروع
 • میزان درآمد و فروش
 • نقطه سر به سر
 • میزان سود پیش بینی شده
 • هزینه خرید کود
 • هزینه خرید ریزجلبک
 • میزان سالن موردنیاز
 • دوره برگشت سرمایه
 • تجهیزات موردنیاز
 • نیروی کار موردنیاز
 • میزان سود سالیانه
 • هزینه زمین
 • میزان سود
 • هزینه سوخت مصرفی
 • هزینه های ثابت

[/tie_list]

هرگونه سوال در رابطه با طرح توجیهی جلبک اسپیرولینا دارید میتوانید در بخش نظرات (پایین صفحه) بنویسید و در کمترین زمان ممکن جواب را دریافت کنید.

 

خرید طرح توجیهی

پکیج آموزشی

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

30 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر
   بله در اونجا هم میشه پرورش داد، هرمزگان و بوشهر استان هایی هستند که بیشترین حجم تولید جلبک در کشور رو دارن.

 1. سلام خدمت مدیریت سایت من میخوام جلبک پرورش بدم چطور میتونم اطلاعات بیشتری دریافت کنم

  1. سلام برای اطلاعات بیشتر میتونید پکیج آموزشی پرورش جلبک اسپیورلینا رو مطالعه کنید، از قسمت محصولات میتونید دانلود کنید.

 2. درود جناب من یک سوال داشتم اینکه بازار فروش جلبک کجاست و برای فروش باید به کجا مراجعه کرد

  1. سلام میتونید به شرکت های داروسازی، مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی مراجعه کنید همچنین خودتون نیز میتونید با بسته بندی ماسک صورت و کرم اسپیرولینا و… و فروش اون ها در اینستاگرام درآمد قابل توجهی به دست بیارید.

 3. سلام من داخل خونه خودم ماهی های زیادی دارم میتونم از جلبک به عنوان غذا برای ماهی ها استفاده کنم؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله میتونید در خانه پرورش بدید و به عنوان غذای ماهی ها هم استفاده کنید.

 4. سلام وقت بخیر خسته نباشید.میخوام بدونم برای چهل متر گلخونه چندتا وان میشه گذاشت و برآورد هزینه اولیه برای این مقدار تقریبی چقدر میشه ‌‌..شما میتونید مشاوره بدین … ممنون از شما.

  1. سلام وقتتون بخیر
   از قسمت تماس با ما میتونید با مشاورین مون در ارتباط باشید تا اطلاعات هزینه ها رو دریافت کنید.

 5. با سلام من مقاله رو خواندم ممنون بابت مقاله ای که نوشتید اینقدر خوب بود که 10 دقیقه وقت گذاشتم و همشو خوندم

  1. سلام بله این طرح از سودآورترین سرمایه گذاری هست که در آینده نیز بخش مهمی از بازار رو در زمینه های مختلف به دست میاره.

  1. سلام بخش زیادی از تولیدات جلبک در مکان های سربسته پرورش داده میشه به همین دلیل میتونید با کم و زیاد کردن دمای هوا در هر منطقه ای پرورش بدید.

 6. جامع ترین مقاله ای بود که در این زمینه خوندم. من فقط یه سوال داشتم من که اطلاعات زیادی در مورد پرورش جلبک ندارم شما آموزشی در این باره دارید؟ یا خودتون مشاوره میدهید؟

  1. سلام ممنون از شما دوست عزیز
   بله طرح توجیهی موجود هست که با این طرح میتونید تمامی هزینه ها رو بررسی کنید، همچنین پکیج آموزشی جلبک اسپیرولینا هم موجود هست میتونید از بخش محصولات تهیه کنید.

 7. با سلام
  من پکیج آموزشی رو گرفتم
  فقط پرورش خانگی داره
  ولی طرح توجیهی نداشت از کجا میشه تهیه کرد؟

 8. سلام وقت بنده پکیجو تهیه کردم ولی طرح توجیهی موجود نیست فقط پکیج آموزشیه
  من بخاطر ترح توجیهی که ذکردید پکیجو خریداری کردم لطف کنید پاسخ گو باشید

  1. سلام وقت بخیر
   بله موجود هست، در صورتی که دسترسی ندارید به فایل ها به پشتیبانی اعلام کنید لینک ها رو دوباره براتون ارسال کنن.

 9. سلام خسته نباشید خیلی طرح جالبی خوزستان هم میشه این کار رو در فضای بسته انجام داد؟ فضای باز بهتر بازدهی داره یا فضای بسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب