طرح توجیهی تولید یونولیت ⭐️ (سقفی و دیواری)

طرح توجیهی تولید یونولیت

فهرست مطالب

هرآنچه باید در مورد طرح توجیهی تولید یونولیت بدانید!

طرح توجیهی تولید یونولیت چیست؟ شاید شما هم به دنبال این طرح باشید و بخواهید بدانید چطور می‌توانید یک طرح مناسب تهیه نمایید. در اینجا ما به توضیح هر آنچه لازم است درباره طرح توجیهی تولید بدانید، خواهیم پرداخت و تمام نکات لازم و حائز اهمیت را به شما خواهیم گفت.

طرح توجیهی تولید یونولیت چیست؟

این طرح جهت دریافت مصوبه بانکی و مجوزهای لازم نوشته می‌شود و برای راه اندازی یک تولیدی یا کارگاه یونولیت نیاز می‌باشد. امروزه استفاده از یونولیت‎ ها برای تولیداتی مانند سقف کاذب تبدیل به امری رایج شده، زیرا استفاده از یونولیت می‎تواند موجب صرفه جویی انرژی و افزایش ایمنی و دوام ساختمان‎ها شود.

از طرفی به دلیل کمبود واردات این محصول و درصد بالای تولید داخلی، استفاده از یونولیت ها صرفه اقتصادی بالاتری را به همراه خواهد داشت. یونولیت یا همان پلاستوفوم، ماده‎ای سفید رنگ است که در خطوط صنایع ساختمانی تولید می‎شود. از این رو راه اندازی یک تولیدی نیازمند طرح توجیهی تولید یونولیت می‌باشد.

پیش از آنکه بخواهید شروع به نوشتن طرح توجیهی کنید باید تحقیقات جامع و کاملی در این زمینه به عمل آورید. در یک طرح توجیهی تولید یونولیت ابتدا باید مشخصات طرح آورده شود و بعد به فرآیند و موارد لازم دیگر پرداخت.

یکی از مسائلی که باید به آن پرداخته شود این مورد می باشد که طرح توجیهی باید واقعیت‌ها را بیان کرده و داده های دقیق و منابع مرجع را در اختیار قرار دهد.

چه آینده ای در انتظار تولید یونولیت می‌باشد؟

این روزها که استفاده از پلاستوفوم جایگزینی برای مصالح سنگین ساختمانی شده است، جامعه مهندسی هر روز بیشتر از قبل تلاش می‌کند تا مقاومت و مدت زمان ساخت را کاهش دهد. یونولیت نیز نقش به سزایی در این عامل دارد.

یونولیت می‌تواند همچنین عایق صدای مناسبی برای دیوارها به شمار رود و مانع از انتقال رطوبت و انرژی نیز می‌شود.

پیش بینی می‌شود با توجه به گستردگی این پلیمر فشرده آینده صنعت یونولیت سازی بسیار روشن است و این پلیمر مقرون به صرفه در آینده ای نزدیک به جز اصلی ساختمان سازی و بسته بندی تبدیل خواهد شد.

ماشین آلات و ابزار موردنیاز و بررسی اقتصادی تولید یونولیت

  • فضای مناسب تولید یونولیت در حدود پانصد متر زیر بنا می‌باشد و هر چه تولید افزایش یابد باید این فضا بزرگتر شود.
  • میزان مصرف چهارصد لیتر آب در هر ساعت در تولید یونولیت الزامی می‌باشد.
  • گاز یکصد متر مکعب بر ساعت جهت پخت مواد
  • تهیه مواد اولیه از بازار هر کیلوگرم در حدود چهارده الی بیست میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین ابزار و ماشین آلات زیر که باید تهیه گردند.

  • دستگاه برش همراه میز برش
  • دستگاه بلوکر
  • آسیاب مواد زائد
  • دستگاه خشک کن
  • دستگاه بخار
  • ماشین مواد پز

همینطور هزینه‌ های لازم برای در نظر گرفتن کارکنان می‌تواند از جمله هزینه های اقتصادی به شمار رفته در راه اندازی تولیدی باشد.

تولید یونولیت برای دیوار

چه لزومی به نوشتن طرح توجیهی تولید یونولیت می‌ باشد؟

طرح توجیهی یک ابزار مناسب برای بررسی کسب و کار می‌باشد. در این طرح باید تمام جوانب تولیدی که قرار است افتتاح شود، مورد بررسی گردد.

جوانبی از جمله بازار کار، بخش‎های فنی، گردش مالی و غیره.

که هرکدام از آن ها اهمیت های ویژه خود را دارند و اهمال در کدام از این موارد می تواند موجب ضرر و زیان شرکت و سرمایه گذارها شود.

حال پیش از هرچیزی باید به این موضوع بپردازیم که:

چرا طرح توجیهی تولید یونولیت برای ارائه به سرمایه گذاران لازم است؟

طرح فنی و توجیهی در واقع به شما قبل از هرگونه خرجی یک دید کلی از میزان سرمایه و پروژه میدهد. یعنی شما با توجه به آمار و نمودارهای ارائه شده فنی مهندسی میتوانید دیدی نسبی از میزان هزینه های لازم و همینطور سود ارائه شده و مدت زمان برگشت سرمایه را به سرمایه گذاران بدهید که می تواند به جذب سرمایه گذار به خصوص برای شرکت های نوپا مفیدتر واقع شود.

مقدمه و خلاصه طرح ارائه دهنده یک دورنمای کلی از آنچه پیش رو است را در اختیار مخاطب قرار می دهد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید دستکش کارگری + طرح مخصوص بانک ها و گرفتن مجوز کار

طرح توجیهی چه اطلاعاتی را شامل میشود:

در قسمت بعدی هزینه‎های ابتدایی محاسبه و ارائه می شود و جمع بندی از هزینه‎های کلی را نشان می دهد. سپس طرح توجیهی تولید یونولیت به معرفی طرح تولید می پردازد و هرآنچه لازم است درباره یونولیت گفته شود را بیان می‎کند، هزینه تجهیزات و مواد اولیه را با توجه به واردات و صادرات و قیمت روز محاسبه کرده و ظرفیت بازار را متناسب با حجم تولید و واردات مشخص می کند.

آشنایی با روند فنی، اطلاعات لازم در خصوص ابزارها و ماشین‎آلات و هزینه‎هایی که قرار است روی دست تولیدی گذاشته شود، می‎ تواند تاثیر به سزایی در کاهش هزینه ها داشته باشد و مقرون به صرفه ترین شیوه ها را در اختیار شرکت قرار دهد.

سهم‎ها در طرح توجیهی اهمیت بسیاری دارند. آنچه به عنوان سهم آورده متقاضی شناخته می شود و سهم تسهیلات لازم برای اجرایی کردن طرح از جمله مواردی هستند که در طرح توجیهی به طور مفصل به آن‎ها پرداخته می شود.

آیا بررسی هزینه ها برای شروع کار الزامی است؟

برای بسیاری از شرکت‎های سرمایه‎گذار زمان بازگشت سرمایه می‎تواند پراهمیت باشد، طرح توجیهی تولید یونولیت با محاسبه دقیق هزینه‎ها، با بررسی فضای مورد نیاز و سرمایه کلی که در اختیار تولیدی قرار گرفته، می‎تواند نموداری شامل زمان تقریبی بازگشت سرمایه را در اختیار سرمایه‎گذاران قراردهد و از این رو در سوددهی شرکت بسیار کارآمد و موثر خواهد بود.

طرح توجیهی تولید یونولیت

و اما طرح توجیهی تولید یونولیت چه تاثیری بر بازاریابی و مشتریان میگذارد؟

طرح توجیهی تولید می تواند با نشان دادن شرایط بازار، میزان تقاضاها، سلیقه‎ مشتریان و جدیدترین نیازهای روز، به تولیدی کمک کند تا شناخت بیشتری روی بازار پیدا کرده، مشتریان را شناسایی کنند و بهترین شیوه بازاریابی را برای جلب نظر مشتریان برگزینند و از این رو می تواند نکته عطفی در مقایسه با رقبا و سایر تولیدی ها باشد.

در بازار پر از رقابت امروزه، لزوم استفاده از طرح‎ های توجیهی برای جلوگیری از ضرر و زیان و رساندن سرمایه گذاران به سوددهی می تواند برگ برنده‎ ای برای شرکت ها و سرمایه گذاران باشد.

آیا تولید یونولیت توجیه اقتصادی دارد؟

از آنجایی که خط تولید یونولیت یکی از قدیمی ترین خطوط تولید بوده و شغل جدیدی به حساب نمی آید در طول سالیان گذشته افراد زیادی پا به عرصه گذاشته و سرمایه قابل توجهی را نیز به دست آورده اند. بنابراین طرح توجیهی تولید یونولیت می تواند کمکی برای ورود به این عرصه و آشنایی با بهترین روش های حفظ سرمایه و سود باشد.

برای سفارش طرح توجیهی جامع برای گرفتن مجوز و وام می‎توانید با کارشناسان تیم ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را به‎دست آورید.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب