طرح توجیهی تولید پتو ⭐️ برآورد مالی به صورت تخصصی

طرح توجیهی تولید پتو - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید پتو ارائه دهنده تمامی اطلاعات ضروری برای راه اندازی این کسب و کار می باشد. تولیدی پتو از آن دسته مشاغل پرطرفدار است که برای سرمایه گذاری، جاذبه های فراوانی دارد.

مادرانی که سن و سال بیشتری دارند یکی از معیارهای حفظ آبرو و اعتبار خود را در داشتن کالای خواب تمیز و زیبا می دانند. پتو یکی از بخش های مهم از وسایلی می باشد که تحت عنوان کالای خواب به بازار مصرف عرضه می شود. تنوع بالا در این محصول سبب شده است تا خانم ها به طور مکرر اقدام به خرید مدل های جدید از این محصول نمایند.

در نتیجه سرمایه گذاران می توانند با ارائه طرح توجیهی تولید پتو با کیفیت بخش عمده ای از بازار این محصول را از آن خود نمایند. سایت طرح فنی یکی از سایت های فعال در زمینه تولید طرح های توجیهی می باشد. همکاران ما در این سایت با سابقه ای طولانی و درخشان می توانند مسیر موفقیت در این صنعت را برای شما عزیزان هموارتر نمایند.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید پتو چیست؟

کسب مجوز برای راه اندازی کار یکی از الزاماتی است که هر فعال در صنعت، تجارت و یا کشاورزی زمانی با آن مواجه بوده است. این فرایند در سال های گذشته بسیار سخت و زمانبر بوده است. به گونه ای که گاهی سرمایه گذاران از فرایند اجرایی پشیمان می شدند و مسیر کسب مجوز کسب و کار را رها می کردند.

در سال های اخیر با تغییرات صورت گرفته این فرایند برای سرمایه گذاران اندکی راحت تر شده است. یکی از دلایل سرعت یافتن دریافت مجوز در صنعت تولید پتو به دلیل استفاده از طرح توجیهی تولید پتو می باشد. طرح توجیهی به کارکنان ارگان دولتی که مسئول اعطای تسهیلات بانکی و اخذ مجوز هستند شمای بهتری از کار شما را می دهد. به همین دلیل در سال های اخیر شما با مراجعه به این بخش ها با درخواست طرح توجیهی مواجه می شوید.

در نتیجه بهتر است برای راه اندازی خط تولید پتو ابتدا برای کسب مجوز اقدامات اولیه را انجام دهید. در نهایت به سایت معتبری مانند طرح فنی برای دریافت طرح توجیهی تولید پتو مراجعه نمایید و طرح توجیهی اختصاصی خود را تهیه کنید.

احداث کارخانه تولید پتو در ایران - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید

در صورتی که قصد ورود به بازار تولید پتو را دارید نکات مهمی را باید در نظر بگیرید. برای مثال آیا قصد تولید تنها یک محصول را در بازار دارید یا می خواهید با تولید محصولات متنوع بازار فروش خود را گسترش دهید. پتو در سال های اخیر از کالاهایی می باشد که با سرعت از نظر تنوع رشد یافته است. در نتیجه سرمایه گذاران باید قادر به حفظ بقای خود در این بازار پر تنوع باشند. یکی از موارد مهمی که در طرح توجیهی تولید پتو به آن پرداخته می شود توان رقابت شما در بازار این محصول می باشد.

برای تعیین این مورد کارشناسان اولین عاملی که در طرح توجیهی تولید پتو مورد بررسی قرار می دهند میزان سرمایه شما می باشد. این سرمایه در زبان متخصصان به دو شکل سرمایه اولیه و سرمایه در گردش تعبیر می شود. هر یک از این مدل های سرمایه ای در بخش های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند.

در طرح توجیهی تولید پتو به این امر اشاره می شود که سرمایه اولیه بیشترین کاربرد را پیش از بهره برداری خط تولید دارد. این در حالی است که از سرمایه در گردش بیشتر در ماندگاری و بقای کارخانه تولید پتو استفاده می شود.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم موفقیت در پروژه راه اندازی کار تولید پتو کاملا وابسته به میزان سرمایه می باشد. طرح توجیهی تولید پتو به شما این امکان را می دهد تا به صورت دقیق نحوه مصرف سرمایه خود را در حین کار رصد نمایید.

می توان اینگونه بیان نمود که کارآفرینان از سرمایه اولیه خود بیشتر در امر تهیه زمین، راه اندازی سازه برای احداث کارخانه استفاده می کنند. در نهایت این سرمایه در تجهیز خطوط کاربردی تولید پتو نیز استفاده می شود. این در حالی است که بیشترین کاربرد سرمایه در گردش در ادامه مسیر پیش روی سرمایه گذاران می باشد.

بیشتر این سرمایه در تولید پتو در بخش کارگری و اعطای دستمزدها، سرویس و نگهداری از تجهیزات موجود در خط تولید، تهیه مواد اولیه و در نهایت تهیه حامل انرژی برای راه اندازی خط تولید هزینه می گردد. شما می توانید با داشتن طرح توجیهی تولید پتو به شکل دقیق تری بر این هزینه ها نظارت نمایید. علت اصلی این امر نیز در پیش بینی هایی است که از قبل برای خط تولید انجام داده اید.

برآورد میزان سود کارخانه تولید پتو

یکی از موارد دیگری که غالبا در طرح توجیهی تولید پتو توسط سرمایه گذاران به آن پرداخته می شود سود آوری کسب و کار می باشد. تولید پتو به دلیل بازار دائمی که در تمام فصول سال دارد می تواند یکی از امن ترین بخش های سرمایه گذاری ایران محسوب گردد. البته این امر کاملا وابسته به جلب رضایت مشتری ها و تولید محصولات با کیفیت می باشد.

ما با مطالعه بازار در سال های اخیر با برندهای نام آشنایی در بحث تولید پتو مواجه می شویم که با کسب رضایت مشتری ها به بقا و پیشرفت خود در این صنعت کمک نموده اند. با تمام موارد یاد شده می توان به طور قطع اینگونه بیان نمود که تولید پتو در کشور ما دارای بازار مناسب و توان رشد بالایی می باشد.

خط تولید انواع پتو - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید پتو

تولید هر محصولی در بخش صنعت، کشاورزی و فناوری نیازمند استفاده از توان مکانیکی و خطوط تولید پیشرفته می باشد. طرح توجیهی تولید پتو به شما این امکان را می دهد تا به صورت دقیق و یا گاها به صورت نسبی میزان سرمایه لازم برای تهیه خطوط تولید را محاسبه نمایید.

البته باید به این نکته اشاره نمود که این امر بدون شناخت کافی این تجهیزات هرگز محقق نخواهد شد. در خط تولید انواع پتو شما به تجهیزاتی که در زیر یاد می شود نیاز خواهید داشت.

[tie_list type=”starlist”]

  • دستگاه ها و تجهیزات لازم برای ریسندگی
  • دستگاه های کاربردی بافندگی یا همان ژاکارد
  • دستگاه های پله پیچی نخ های تار در پتو
  • چرخ های خیاطی صنعتی زیگزال دوز برای دوردوزی پتوها
  •  بسته بندی و عدل بندی محصول نیز در نهایت قسمت پایانی این فرایند را شامل می شود.

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید روفرشی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

معرفی انواع مدل های پتو در بازار داخل

همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم تولید پتو از تنوع بی نظیری برخوردار می باشد. در نهایت شما به عنوان یک فعال اقتصادی بهتر است اندکی با انواع مدل های پتو در بازارهای داخلی آشنا شوید. در نهایت شما می توانید با انجام مطالعات بازار از میزان محبوبیت هر یک از این محصولات آگاه شوید.

شناخت میزان محبوبیت یک محصول به طور اختصاصی به بررسی میزان سودآوری آن نیز کمک می نماید. حال در ادامه برای آگاهی بیشتر شما سرمایه گذاران گرامی با انواع مدل های پتو در بازار های ایران برخی از این محصولات را به شما معرفی می نماییم.

پتو پشمی یکی از کاربردی ترین مدل های پتو در فصول سرد سال می باشد. این پتو ها نسبت به مدل های دیگر میتوانند شما را در فصول سرد بسیار گرم نگه دارند. پتو ابریشمی یکی از مدل های پتو می باشد که غالبا دارای قیمت بالایی می باشد همین امر باعث شده است تا کاربران بیشتر از این محصول به عنوان روتختی استفاده نمایند.

انواع نمونه های دیگر پتو نیز شامل پتوهای پنبه ای، دو لایه، ارگانیک و پشم شیشه ای می شود. خانواده ها معمولا بر اساس بودجه خود و همچنین توجه به کیفیت محصول از بین مدل های مختلف پتو نمونه ای را انتخاب و از آن در خانه ها استفاده می نمایند.

 بررسی بازارهای خارجی این محصول

یکی از موارد دیگر که سرمایه گذاران مایل هستند تا توسط طراح طرح توجیهی مورد بررسی قرار گیرد امکان صادرات محصول می باشد. البته باید بدانید که برای این منظور می توانید با استفاده از مطالعات بازار به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. اما به طور اختصاری می توان به این موضوع اشاره نمود که بیشترین حجم صادرات پتو از ایران به کشورهای دیگر مربوط به اواخر دهه 80 می باشد.

به تدریج میزان صادرات محصول از ایران به کشورهای دیگر کاهش یافت. اما با تلاش تولید کنندگان ما شاهد سیر صعودی در تولید و صادرات پتو در سال های اخیر می باشیم. در نهایت فعالان در عرصه تولید پتو می توانند در بخش صادرات محصول نیز ورود نمایند و از آن کسب درآمد کنند.

تولید انواع پتو با اندازه های مختلف - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید پتو

شاید برخی بر این باورند که در سال های اخیر اقبال عمومی به استفاده از پتوهایی با برندهای خارجی بیشتر از محصولات تولید داخل شده است. برای رد این مورد می توان به این امر اشاره نمود که در اغلب موارد پتوهای وارداتی به کشور دارای قیمت های بالاتری نسبت به محصولات تولید داخل می باشند.

این امر نشان می دهد که بخش عمده ای از مردم ایران با درآمدهایی در محدوده ی متوسط قادر به استفاده از این محصولات نمی باشند. در نتیجه سرمایه گذاران که به تولید پتو در داخل کشور می پردازند می توانند بخش بزرگی از این بازار را به خود اختصاص دهند. البته همانطور که اشاره نمودیم این امر کاملا وابسته به رعایت نکات استاندارد و کیفیت بالا در محصولات آنها می باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید پتو

در نهایت در سخن پایانی باید به این نکته اشاره نماییم که سرمایه گذارانی که از طرح توجیهی تولید پتو استفاده می نمایند به میزان 30 درصد می توانند به شانس موفقیت خود در این کسب و کار بیفزایند. سایت طرح فنی با سابقه ای 25 ساله در زمینه امور مربوط به سرمایه گذاری، بانکی و اداری می تواند به شما در تهیه یک طرح توجیهی با کیفیت و کاملا اختصاصی کمک نماید.

همکاران و کارشناسان ما در سایت طرح فنی برای آن دسته از عزیزانی که به ما اعتماد نموده اند مزایایی را اختصاص داده اند. آنها برای افزایش احتمال موفقیت شما در تولید پتو به مدت 5 ماه شما را در مسیر راه اندازی کسب و کار همراهی خواهند نمود.

همچنین ما می توانیم به درخواست سرمایه گذاران شما یک جلسه آنلاین رایگان را برای بررسی طرح توجیهی تولید پتو و همچنین مراحل دریافت مجوز، تسهیلات بانکی، ضامن و وثایق بانکی تدارک ببینیم و برای آنها به رفع ابهامات بپردازیم. این امر از دلایل اصلی در افزایش اعتماد سرمایه گذاران می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب