طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای گزارشی است جامع و قابل استناد از بررسی مالی و دانش عملیاتی جاری در پروژه که توسط متخصصین سایت طرح فنی تهیه می گردد. فروشگاه های زنجیره ای مراکزی پیوسته ای برای عرضه تنوع بالایی از محصولات مورد نیاز انسان ها می باشند. تنوع در ارائه ی محصولات سبب گردیده است تا بیشتر خانواده ها تمایل به حضور در این مراکز برای تهیه مایحتاج خود داشته باشند. امروزه نیز ما شاهد رشد فزاینده ای در تعداد این مراکز برای عرضه محصولات می باشیم. در نتیجه بسیاری از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در احداث فروشگاه های زنجیره ای از خود تمایل نشان می دهند.

سرمایه گذاران می توانند با مراجعه به سایت های ارائه دهنده طرح توجیهی نسبت به تهیه طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای اقدام نمایند. وجود طرح توجیهی به سرمایه گذاران کمک می نماید تا در این مسیر با شناخت و آگاهی بیشتری وارد شوند. آگاهی نسبت به اموری همچون سرمایه، هزینه، نرخ بازدهی و حتی توجیه پذیر بودن کسب و کار برای سرمایه گذاران الزامی می باشد.

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث فروشگاه زنجیره ای

سرمایه از مهمترین مواردی می باشد که در اولویت بندی برای سرمایه گذاران دارای اهمیت فراوانی می باشد. در واقع سرمایه گذار نیاز دارد تا به روش های گوناگون سرمایه مورد نیاز برای احداث فروشگاه زنجیره ای را تامین نماید.

با توجه به نقش کلیدی سرمایه در زمان راه اندازی فروشگاه معمولا در طرح توجیهی نیز به بررسی میزان دقیق آن توسط کارشناسان پرداخته می شود. سرمایه ای که سرمایه گذار برای احداث فروشگاه از آن استفاده می نماید در دو شکل سرمایه اولیه و سرمایه در گردش تعریف می شود.

البته نمی توان منکر نقش مهم و حیاتی سرمایه های اولیه در احداث فروشگاه زنجیره ای شد. کمبود سرمایه نیز برای راه اندازی فروشگاه می تواند خسارات فراوانی را به همراه داشته باشد و غالبا سرمایه گذاران را بسیار گرفتار نماید. در نتیجه برای تامین سرمایه روش های گوناگونی مانند تامین بودجه از منابع آزاد و یا حتی دریافت تسهیلات بانکی وجود دارد که نیاز است توسط سرمایه گذاران اجرایی گردد.

اخذ مجوز برای فروشگاه زنجیره ای - طرح فنی

⭐️ هزینه زمین و تجهیزات موردنیاز

همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم سرمایه اولیه در روند احداث فروشگاه زنجیره ای نقش مهمی را بر عهده دارد. در واقع سرمایه گذار بخش بزرگی از هزینه های جاری در روند احداث فروشگاه را از محل سرمایه های اولیه تامین بودجه می نماید.

برای مثال در اولین گام نیاز است تا سرمایه گذار اقدام به تهیه ی زمین و در نهایت احداث سازه ی مورد نیاز برای فروشگاه زنجیره ای نماید. بودجه ای که غالبا توسط سرمایه گذار برای این مورد در نظر گرفته می شود از محل سرمایه های اولیه تامین مالی می گردد.

دومین مورد با اهمیتی که توسط سرمایه اولیه بدان پرداخته می شود بحث تهیه ی تجهیزات مورد نیاز برای احداث فروشگاه زنجیره ای می باشد. معمولا در زمان احداث فروشگاه نیاز است تا سرمایه گذاران برخی تجهیزات مانند سردخانه، یخچال صنعتی، قفسه، کامپیوتر، ماشین حساب، دستگاه تهویه ی هوا و در نهایت سیستم های سرمایشی و گرمایشی را تهیه نماید. توجه داشته باشید که عدم وجود این امکانات در فروشگاه زنجیره ای می تواند به ساختار کلی فروشگاه آسیب بزند.

⭐️ هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

در کنار سرمایه عناصر دیگری نیز وجود دارد که می تواند در مسیر احداث فروشگاه زنجیره ای موثر واقع گردند. یکی از این عناصر مهم هزینه هایی می باشد که سرمایه گذار موظف به تامین مالی آنها می باشد. شناخت هزینه ها و بررسی دقیق آن برای سرمایه گذاران بسیار مهم و حیاتی می باشد.

در واقع سرمایه گذار با شناخت هزینه ها می تواند نقشه راهی درست و اصولی برای راه اندازی کسب و کار خود ترسیم نماید. استفاده از نظر متخصصان در این زمینه نیز می تواند برای ایجاد کار بسیار موثر و کلیدی باشد. همین امر شاید یکی از دلایل عمده ی تهیه ی طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای توسط سرمایه گذاران باشد.

⭐️ بررسی محل هزینه سرمایه ها

در قسمت سرمایه و نقش آن در احداث فروشگاه زنجیره ای به اهمیت هزینه ها اشاره شد. همانگونه که به آن اشاره نمودیم سرمایه گذاران از سرمایه های خود در تامین مالی هزینه های مورد نیاز برای کار استفاده می نمایند.

در قدم اول سرمایه گذار بخش عظیمی از سرمایه های خود را صرف تهیه ی زمین، احداث سازه، محوطه سازی و در نهایت فعالیت های عمرانی جاری در پروژه می نماید. به طور معمول سرمایه گذار برای احداث یک فروشگاه زنجیره ای به چیزی حدود 2000 متر مربع فضا نیاز دارد که تقریبا نیمی از آن را باید به احداث محوطه و پارکینگ فروشگاه اختصاص داد.

در نهایت سرمایه گذار برای احداث فروشگاه زنجیره ای به چیزی حدود 5 تا 6 میلیارد سرمایه اولیه نیاز دارد. برای مدیریت دقیق فروشگاه نیاز است تا سرمایه گذاران از 35 نفر نیروی کار نیز در این امر استفاده نمایند. شناخت دقیق از میزان سرمایه و هزینه ها برای بررسی سودآوری و در نهایت موفقیت کار بسیار الزامی می باشد.

توجه داشته باشید که در بحث احداث فروشگاه زنجیره ای سرمایه و هزینه ها با همدیگر رابطه ای عکس دارند. در نهایت کمبود سرمایه و افزایش هزینه ها می تواند سرمایه گذاران را دچار نگرانی نماید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی ⭐️ جهت اخذ مجوز و تسهیلات

⭐️ برآورد میزان سود احداث فروشگاه زنجیره ای

برای بررسی مبحث مهم سودآوری نیاز است تا سرمایه گذاران از نظر متخصصان و فعالان در این زمینه کاری بهره مند گردند. یکی از روش هایی که سرمایه گذاران به کمک آن می توانند از موفقیت این کسب و کار و میزان سودآوری آن مطلع گردند مطالعه بازار رقبا می باشد.

همچنین آنها می توانند با نیازسنجی دقیق از موقعیت مکانی فروشگاه به افزایش احتمال موفقیت خود و در نهایت سودآوری این کسب و کار کمک نمایند. البته برای بررسی میزان سودآوری روش های دیگری نیز وجود دارد برای مثال پژوهش ها نشان می دهد که عموما یک فروشگاه زنجیره ای در بازه ی زمانی مشخصی معادل 3 تا 4 سال می تواند سرمایه اولیه ی سرمایه گذاران را بازگرداند.

این امر خود نشان دهنده ی سودآوری قابل توجه در این کسب و کار می باشد. در نتیجه سرمایه گذاران با تهیه ی طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای می توانند در این کسب و کار ورود نمایند و به موفقیت برسند.

برآورد میزان سود فروشگاه زنجیره ای - طرح فنی

⭐️ اهمیت نگارش طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای

اولین موردی که نیاز می باشد تا سرمایه گذاران بدان توجه داشته باشند اهمیت نگارش طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای می باشد. سرمایه گذاران باید در نظر داشته باشند که برای احداث فروشگاه به برخی مدارک اعتبار سنجی مانند مجوز کار نیاز دارند.

برای تهیه مجوز نیاز است تا سرمایه گذار ابتدا با مراجعه به ارگان صادرکننده ی مجوز نسبت به ثبت درخواست خود برای مجوز اقدام نماید. در قدم بعدی این ارگان ها برای بررسی صلاحیت سرمایه گذار به مدارک ارائه شده توسط آنها مراجعه می نمایند. یکی از مدارک مهمی که توسط کارشناسان برای بررسی صلاحیت آنها مورد بررسی قرار می گیرد طرح توجیهی می باشد.

⭐️ بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز کار

عموما طرح توجیهی شیوه ای علمی برای گردآوری اطلاعات موثر در بررسی میزان موفقیت یک کسب و کار می باشد. در نتیجه از طرح توجیهی برای بررسی میزان تسلط سرمایه گذار بر کار و حتی توجیه پذیر بودن آن کار استفاده می نمایند. همین امر سبب شده است تا کارشناسان ارگان های صادر کننده ی مجوز از طرح توجیهی برای بررسی اهلیت سرمایه گذاران بهره ببرند.

البته استفاده از طرح توجیهی در موارد دیگر مانند زمان دریافت تسهیلات بانکی نیز مشاهده می شود. در نتیجه موسسات مالی نیز از اطلاعات مالی و حسابرسی موجود در طرح توجیهی برای اهداف خود در بررسی صلاحیت سرمایه گذاران استفاده می نمایند.

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث فروشگاه زنجیره ای

برای بررسی توجیه پذیری اقتصادی کار توجه به موارد گوناگونی مورد نیاز می باشد. نرخ بازده کار، بررسی و تحلیل دقیق هزینه ها و همچنین سرمایه مورد نیاز برای احداث فروشگاه زنجیره ای تنها بخشی از موارد با اهمیت در بحث توجیه پذیری این کار می باشد.

برای مثال به این نکته توجه داشته باشید که بررسی ها نشان می دهد که عموما نرخ بازدهی در فروشگاه های زنجیره ای معادل 21 درصد می باشد این در حالی است که بررسی نقطه سر به سر در زمان احداث فروشگاه چیزی حدود 45 درصد محاسبه گردیده است.

یک فروشگاه زنجیره ای با ظرفیت یاد شده در متن می تواند سالانه پاسخگوی نیاز چیزی حدود 390000 متقاضی در سال باشد. بررسی تمامی این موارد نشان می دهد که سرمایه گذاری در این نوع کسب و کار برای سرمایه گذاران دارای توجیه پذیری اقتصادی مناسبی می باشد.

فروشگاه های زنجیره ای - طرح فنی

⭐️ طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای

سرمایه گذاران بعد از تهیه ی طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای می توانند در مسیر راه اندازی فروشگاه وارد شوند. بهتر است تا سرمایه گذاران برای تهیه ی طرح توجیهی به سایت های معتبری که در این زمینه فعال می باشند مراجعه نمایند.

سایت طرح فنی یکی از سایت های معتبر و فعال در زمینه تولید طرح توجیهی میباشد. کارشناسان این سایت با سابقه ای 25 ساله آماده ی ارائه ی خدمت به سرمایه گذاران می باشند. این سایت در زمینه اموری همچون سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی نیز فعال می باشد.

مدیران سایت طرح فنی به پشتوانه ی کارشناسان مجرب فعال در سایت برای سرمایه گذاران امتیازاتی را در نظر گرفته اند. در نتیجه سرمایه گذارانی که طرح توجیهی را به طور اختصاصی از سایت طرح فنی دریافت می نمایند می توانند از این مزایا بهره مند گردند.

⭐️ بررسی اجمالی امتیازهای موجود در سایت طرح فنی

کارشناسان ما در سایت طرح فنی به مدت 5 ماه به صورت رایگان از طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای پشتیبانی می نمایند. همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین بین سرمایه گذار اصلی و دیگر سرمایه گذاران این مجموعه از امتیازهای دیگر سایت طرح فنی محسوب می گردد.

در این جلسه کارشناسان سایت به بررسی مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی با حضور سرمایه گذاران اصلی و همچنین سایر سرمایه گذاران در طرح می پردازند.

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب