سفارش طرح توجیهیصنعت خدماتصنعت گردشگری

طرح توجیهی احداث هاستل ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح احداث هاستل

با افزایش قیمت هتل ها و سوئیت های میزبان مسافران، استقبال و تمایل گردشگران به اجاره و اقامت در هاستل ها به حد چشمگیری افزایش پیدا کرده است. شما با در دست داشتن طرح توجیهی احداث هاستل به سادگی قادر خواهید بود در تاسیس این نوع اقامتگاه ها قدم گذارید و در جذب سرمایه گذار و دریافت تسهیلات بانکی با هیچ مشکلی روبرو نشوید. سایت طرح فنی با تجربه و دانش خود به شما در تدوین و تنظیم یک طرح توجیهی استاندارد و اصولی کمک خواهد کرد.

برای مسافرانی که از پس هزینه های سنگین اقامت در هتل های لوکس و سوئیت های اجاره ای بر نمی آیند، اجاره تخت های هاستل بهترین انتخاب خواهد بود. بله درست است در هاستل شما هزینه کمی را صرف اجاره تخت خواهید کرد. آشپزخانه، حمام و دستشویی در این اماکن عمومی، برای همه مسافران مشترک می باشد.

در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری را در مورد تاسیس هاستل در اختیار افراد علاقه‌مند به سرمایه گذاری در این مقوله قرار دهیم. با داشتن طرح توجیهی احداث هاستل پشت سر گذاشتن موانع و مشکلات پیش رو برای افراد متقاضی، به سادگی امکان پذیر خواهد شد.

ضرورت تدوین طرح توجیهی احداث هاستل

متقاضیانی که قصد تاسیس هاستل را دارند، می بایست مدارک و مجوز هایی را آماده کرده و مراحل کار را به ترتیب پشت سر گذارند. از جمله این موارد می توان به مدارک هویتی که تحت عنوان شخص حقیقی یا حقوقی به ثبت رسیده است، اسناد و مدارک مرتبط با محل تاسیس پروژه مربوطه و طرح توجیهی احداث هاستل اشاره کرد. متقاضیان احداث هاستل مدارک مذکور را به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهر و استان خود ارائه می دهند.

وجود طرح توجیهی احداث هاستل برای دریافت مجوز تاسیس از سازمان های مربوطه لازم و ضروری است.  علاوه بر آن، به منظور دریافت وام و تسهیلات بانکی مربوط به گردشگری و جذب سرمایه گذار، یک طرح توجیهی اصولی و استاندارد راهگشا خواهد بود. آماده سازی طرح توجیهی بایستی به گونه ای باشد که مورد تائید کلیه افراد و سازمان های مربوطه واقع شود. در غیر این صورت طرح با شکست مواجه شده یا انجام آن بسیار زمانبر خواهد شد.

اخذ مجوز برای احداث هاستل - طرح فنی

راه اندازی هاستل های مدرن و مجهز، نیاز امروز کشور

طرح توجیهی احداث هاستل برای صاحب پروژه نیز بسیار مفید خواهد بود چرا که به عنوان نقشه راه، صفر تا صد مراحل کار، هزینه های احتمالی، میزان سرمایه اولیه مورد نیاز، مشکلات پیش رو و … را به روشنی برای او و تیم اجرایی اش به نمایش در خواهد آورد.

برآورد سرمایه اولیه مورد نیاز برای احداث و راه اندازی هاستل

در طرح توجیهی احداث هاستل به هزینه احداث هاستل و سرمایه اولیه مورد نیاز، با جزئیات کامل پرداخته می شود. این هزینه ها شامل، هزینه خرید زمین یا ملک، هزینه ساخت و ساز یا بازسازی ساختمان هاستل، مصالح و مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت، هزینه دستمزد کارگران و مهندسان پروژه، هزینه تجهیزات و امکانات و هزینه انرژی مصرفی، آب و برق و گاز می باشند.

در زمان برآورد و محاسبه این هزینه ها دقت و توجه زیادی نیاز است. داشتن اطلاعات دقیق و به روز، نتیجه مطلوبی را به همراه داشته و به کارفرما در تدوین یک برنامه ریزی مطمئن کمک بسزایی خواهد کرد.

کلیک کنید
طرح توجیهی احداث هتل بیمارستان ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

بررسی و محاسبه هزینه های جاری هاستل

پس از راه اندازی و تاسیس هاستل، برخی از هزینه ها، هزینه های روتین و جاری قلمداد می شوند. در طرح توجیهی احداث هاستل، این هزینه ها نیز مورد بررسی دقیق و کارشناسانه قرار می گیرند.

از جمله این موارد می توان هزینه مالیات بر درآمد، هزینه اجاره ملک در صورت استیجاری بودن آن، حقوق و دستمزد کارمندان مشغول به کار و خدمه، هزینه مربوط به خدمات ارائه شده به مسافران از جمله نظافت اتاق ها، شستشو و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی، حمام، ملحفه ها، پتو و بالش ها، استهلاک تجهیزات و تاسیسات ، هزینه برق، آب، گاز و تلفن در صورت وجود، هزینه تعویض وسایل شخصی و … را نام برد.

احداث هاستل - طرح فنی

برآورد میزان سود و درآمد حاصل از تاسیس هاستل

میزان درآمد حاصل از احداث هاستل به عوامل مختلفی چون، موقعیت مکانی هاستل مربوطه، امکانات موجود در محل، کیفیت سرویس دهی، وسعت بنا، تعداد تخت های موجود، هزینه کرایه هر تخت و میزان رضایت مشتریان بستگی دارد.

با این تفاسیر، حداقل سود حاصل از تاسیس هاستل، در حالت نرمال و استاندارد، بین 35 الی 40 درصد سالیانه خواهد بود. بر همین اساس حداقل دوره سوددهی احداث هاستل با در نظر گرفتن کلیه موانع و هزینه های موجود، بین 2 الی 3 سال می باشد.

تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای احداث هاستل

در تنظیم طرح توجیهی احداث هاستل به تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی هاستل نیز به طور دقیق اشاره خواهد شد. این تجهیزات موارد زیر را شامل می شوند:

 • تجهیزات موجود در اتاق یا اتاق ها: شامل تخت، تشک، بالش، پتو، چراغ های روشنایی و … .
 • تجهیزات مورد نیاز در آشپزخانه مشترک هاستل: ظروف، اجاق گاز، آبگرمکن و … .
 • تجهیزات موجود در رستوران و کافه در صورت وجود، میز و صندلی، تجهیزات و تاسیسات پخت و پز، ظروف و … .
 • تجهیزات مربوط به سیستم ایمنی، اعلام و اطفاء حریق
 • تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای راه اندازی تلفن سانترال و اینترنت
 • تجهیزات لازم برای راه اندازی دوربین های مداربسته
 • تجهیزات بهداشتی و نظافت
 • تجهیزات مربوط به سیستم تهویه، گرمایشی و سرمایشی اتاق ها، سالن و سرویس های بهداشتی

هر یک از بخش های هاستل بسته به کیفیت ساخت و میزان مدرنیته بودن فضا، از بخش ها و تجهیزات جزئی تر و بیشتری تشکیل شده است. در طرح توجیهی احداث هاستل به کلیه این موارد با دقت و ظرافت پرداخته خواهد شد.

کلیک کنید
طرح توجیهی احداث هتل 5 ستاره ⭐️ (برآورد تخصصی هزینه ها)

ضرورت تاسیس هاستل در پیشبرد صنعت گردشگری

در قرن 21، توجه دولت ها به مقوله گردشگری به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده است. این موضوع در سطح جهانی بیشتر از کشور ما مورد توجه قرار گرفته به گونه ای که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، صنعت گردشگری از صنایع پر سود و درآمد زا محسوب می شود.

در گذشته خواسته اغلب گردشگران اقامت در هتل های لوکس و دریافت خدمات ویژه و لاکچری در این محیط ها بوده است. امروزه با وجود رکود اقتصادی در کلیه کشورهای دنیا، برای اغلب گردشگران ملاک، سفری ارزان می باشد. در واقع خواسته توریست های خارجی و مسافران داخلی این است که هزینه کمتری را بابت اقامت بدهند.

ترجیح آنها این است که پول خود را بیشتر صرف تفریحات، گردش و گشت و گذار کنند. همین امر ضرورت وجود هاستل ها را در یک کشور روشن می سازد. احداث هاستل های اصولی، با امکانات ویژه، محیط آرام، تمیز و زیبا به رشد و رونق صنعت گردشگری کشور کمک بسزایی خواهد کرد.

راه اندازی هاستل - طرح فنی

آیا تاسیس هاستل توجیه اقتصادی دارد؟

راه اندازی و احداث هاستل نیاز اساسی حال حاضر کشور ما است. با این وجود، متاسفانه چندان به شکل حرفه‌ای و اصولی به آن پرداخته نشده است. با وجود مزایایی که احداث این اقامتگاه های مدرن به همراه دارند، می توان به این نتیجه مهم دست پیدا کرد که تاسیس هاستل ها می تواند توجیه اقتصادی خوبی داشته باشد. علت تاکید ما بر این امر آن است که:

 • میزان سرمایه اولیه برای تاسیس هاستل بسیار کمتر از راه اندازی هتل، سوئیت و اقامتگاه های لوکس می باشد.
 • میزان درآمد حاصل از راه اندازی هاستل پایدار تر از هتل بوده و به همین میزان با سرعت بیشتری به درآمد زایی خواهد رسید.
 • طبق آمارهای به دست آمده، میزان تقاضای مسافران و گردشگران برای اقامت در هاستل ها روز به روز در حال افزایش می باشد.
 • مناطقی که دارای طبیعت بکر و زیبا هستند، استان هایی که قطب صنعتی بوده و مقصد سفرهای کاری می باشند، بنادر و اسکله هایی که میزبان رانندگان جاده ای هستند و شهرهای زیارتی و سیاحتی که از جاذبه های تاریخی، مذهبی و توریستی برخوردارند بهترین پتانسیل را برای احداث هاستل دارا هستند. نکته قابل توجه در مورد کشور ما این است که همه استان های کشور، هر یک به نوعی از این پتانسیل برخوردار بوده و به وجود هاستل نیاز مبرم دارند.
 • درآمد حاصل از هاستل به فصول خاصی وابسته نبوده و در همه مواقع مراجعه کننده وجود خواهد داشت.
 • هاستل با توجه به تقاضای بیشتر مسافران و هزینه های جاری پایین تر، با سرعت بیشتری به سوددهی خواهد رسید.

سفارش تنظیم طرح توجیهی احداث هاستل

به منظور احداث اقامتگاه های مدرن و جدید، طرح توجیهی احداث هاستل یکی از ارکان اصلی و ضروری محسوب می شود. طرح توجیهی بایستی قابل استناد بوده و از جانب سازمان های مرتبط توجیه پذیر باشد. به همین دلیل نگارش آن به تخصص و دانش نیاز دارد.

تنظیم دقیق طرح توجیهی احداث هاستل

طرح فنی با تکیه بر تجربه و سابقه درخشان 25 ساله خود در زمینه سرمایه گذاری های خرد و کلان و آگاهی از کلیه امور اداری و بانکی، طرح توجیهی احداث هاستل را با شرایط ویژه ای در اختیار شما قرار خواهد داد.

از جمله آن که، متقاضیان با ثبت درخواست تنظیم طرح توجیهی، از پنج ماه پشتیبانی رایگان و برگزاری جلسه رفع ابهام آنلاین رایگان بهره مند خواهند شد. در این جلسه پربار،کلیه ابهامات صاحب طرح، در زمینه اخذ مجوز، مراحل و شرایط دریافت وام و وثایق و طریقه دست یابی به ضمانت نامه های بانکی به طور کامل برطرف خواهند شد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب