سفارش طرح توجیهیصنایع خودرو

طرح توجیهی تولید بخاری خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح تولید بخاری خودرو

موضوع مقاله‌‌ی پیش رو طرح توجیهی تولید بخاری خودرو می‌باشد. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا با بررسی تمام جوانب کار، اطلاعات دقیقی را برای نگارش این طرح در اختیار شما قرار دهیم. تیم طرح فنی، یکی از تیم‌های مجرب در حوزه بازرگانی، امور مالی و کسب و کار می‌باشد و سابقه‌ای طولانی در این زمینه‌ها دارد. ما در تیم طرح فنی تلاش می‌کنیم تا با بررسی طرح توجیهی تولید بخاری خودرو، شرایط را برای اجرایی کردن این طرح فراهم نماییم.

مطالعات بازار نشان می‌دهد که بخاری خودرو یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی اتومبیل است که استفاده از آن در فصل زمستان رواج زیادی دارد. در نتیجه اهمیت بالای آن سبب شده تا بازار فروش پررونقی داشته باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید بخاری خودرو

اما در خصوص هدف نگارش طرح توجیهی تولید بخاری خودرو، لازم به یادآوری است که در قدم اول برای دریافت مجوز کسب و کار شما به طرح توجیهی نیاز دارید. در ثانی اگر به دنبال دریافت وام اشتغال زایی هستید، داشتن یک طرح توجیهی منحصر به فرد، دقیق و کامل اهمیت بالایی دارد.

در نتیجه کارشناسان ما در تیم طرح فنی با در نظر گرفتن قواعد و اصول نگارشی لازم اقدام به تهیه طرح توجیهی تولید بخاری خودرو نموده و شرایط را برای گرفتن مجوز تولید این قطعه خودرو مهیا می‌سازند. لازم به ذکر است که قبل از اقدام برای نگارش و تهیه طرح توجیهی بخاری خودرو، باید ابتدا درخواست مجوز بدهید. سپس در مرحله‌ی بعد به دنبال نگارش طرح توجیهی باشید.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید بخاری خودرو

یکی از مهمترین پارامترها برای شروع یک پروژه، سرمایه اولیه هست. برای تولید بخاری خودرو به صورت صنعتی و در حجم زیاد نیز این موضوع صادق است. بخش مهمی از سرمایه‌ی مورد نیاز برای شروع پروژه تولید بخاری خودرو، به تهیه مواد اولیه مانند شیر تخلیه رادیاتور، خار کشویی بخاری، فولی واتر پمپ، خار دیاق فن دو دور، لاستیک پایین رادیاتور آب، شیلنگ کورکن بخاری و … اختصاص پیدا می‌کند.

همچنین تجهیزاتی مانند دستگاه کمپرسور، پرس هیدرولیک، گیوتین، دستگاه پرس ضربه‌ای، دستگاه درز جوش، دستگاه نقطه جوش کوره رنگ و … که در تولید بخاری خودرو نیاز هستند، نیز بخش عمده‌ای از هزینه‌ی اولیه‌ی مورد نیاز برای شروع پروژه تولید بخاری اتومبیل را به خود اختصاص می‌دهند.

به علاوه، برای تولید بخاری خودرو به زمینی در حدود سه هزار متر و سوله تولید، قسمت اداری و انبار نیاز است که این موارد عمرانی هم در تعیین هزینه‌ی مورد نیاز برای تولید بخاری اتومبیل نقش کلیدی را بازی می‌کنند.

بخش های مختلف در بخاری خودرو - طرح فنی

هزینه‌های راه اندازی پروژه تولید بخاری خودرو

بسته به حجم پروژه تولید بخاری خودرو، هزینه‌ی راه اندازی این کسب و کار متفاوت خواهد بود. با این وجود برای تولید حدود 230 هزار بخاری خودرو در سال به کارگاهی به مساحت 3 هزار متر مربع نیاز است. مساحت زیربنا و واحد تولید، انبار و قسمت اداری این کارگاه در حدود هزار متر خواهد بود.

از طرفی برای تولید 230 هزار بخار خودرو به حدود 35 تا 40 نفر نیروی کار نیاز داریم. در نتیجه با مد نظر قرار دادن تمامی این موارد و همچنین در نظر گرفتن هزینه‌ی مورد نیاز برای خرید تجهیزات و مواد اولیه، می‌توان گفت که تولید بخاری خودرو به صورت صنعتی، به سرمایه‌ی اولیه‌ای در حدود 8 تا 10 میلیارد تومان نیاز دارد.

با این وجود تورم موجود در بازار داخلی در تعیین هزینه‌ی راه اندازی این پروژه تاثیر به سزایی دارد. لذا بدون در نظر گرفتن آن نمی‌توان اطلاعات دقیقی درباره پروسه و شرایط تولید بخاری خودرو ارائه نمود.

محاسبه درصد سود تولید بخاری خودرو

با در نظر گرفتن اهمیت بالای بخاری خودرو و با مد نظر قرار دادن اینکه اکثر بخاری‌هایی که در بازار کشور وجود دارند از نوع وارداتی هستند، می‌توان به این نتیجه رسید که تولید بخاری خودرو یک فرایند سودآور است. مطالعات بازار به خوبی نشان می‌دهد که تولید بخاری خودرو چیزی در حدود 30 درصد سود خالص خواهد داشت که میزان قابل توجهی است. با این وجود، نوسانات موجود در بازار داخلی در تعیین سود حاصل از تولید بخاری خودرو نیز تاثیر به سزایی دارند.

وسایل و تجهیزات لازم برای تولید بخاری خودرو

قبل از اینکه بخواهیم در خصوص تجهیزات و وسایل لازم برای تولید بخاری خودرو صحبت کنیم، لازم است به این نکته اشاره کنیم که بخش عمده‌ای از فرایند تولید این تجهیزات خودرو، به مونتاژ قطعات اختصاص می‌یابد. با این وجود برای تولید بخاری خودرو به تجهیزاتی مانند دستگاه کمپرسور، پرس هیدرولیک، گیوتین، دستگاه پرس ضربه‌ای، دستگاه درز جوش، دستگاه نقطه جوش کوره رنگ و … احتیاج است.

علاوه بر این، لوازم اولیه مورد نیاز برای تولید بخاری خودرو عبارتند از: پیچ داشبورد، خار کشویی بخاری، شیر تخلیه رادیاتور، خار دیاق فن دو دور، بست شیلنگ بخاری مفتولی، دیاق بالای رادیاتور پلاستیکی، شیلنگ بخاری سی ان جی کج، شیلنگ بخاری سی ان جی صاف، فولی واتر پمپ، شیلنگ بخاری کاربراتور صاف و شیلنگ کورکن بخاری.

کارگران کارخانه تولید بخاری خودرو - طرح فنی

اطلاعاتی درباره انواع بخاری خودرو

به صورت کلی، بخاری خودروها را می‌توان از چند نظر دسته بندی کرد. اول اینکه خودروها به دو دسته‌ی خودروهای بنزینی و دیزلی تقسیم بندی می‌شوند. در نتیجه همین موضوع سبب می‌شود که بخاری این خودروها نیز در دو دسته‌ی متفاوت جای بگیرند.

از طرفی، بخاری خودرو در اتومبیل‌های جدید با اتومبیل‌های قدیمی یک تفاوت کلیدی دارند. در خودروهای قدیمی‌تر، سیستم سرمایشی و سیستم گرمایشی یا بخاری خودرو از هم جدا بودند. با این وجود در خودروهای جدید این دو سیستم با هم تلفیق شده و یکی هستند. در نتیجه از کاربرد و کیفیت بالاتری برخوردار می‌باشند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید اگزوز خودرو ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

آشنایی با ساختار بخاری خودرو

یکی از کلیدی‌ترین اجزا در خودروهای امروزی، سیستم تهویه ماشین که شامل سیستم گرمایشی و سرمایشی است، می‌باشد. اما در خصوص ساختار بخاری خودرو، لازم به ذکر است که این اجزا شامل 5 جزء اساسی هستند که این پنج جزء پوستر بخاری، رادیاتور، دریچه تقسیم کننده هوا، اهرم دریچه‌های تقسیم هوا و شیر قطع و وصل آب رادیاتور هستند.

در بین پنج قسمت ذکر شده، رادیاتور مهمترین قسمت بخاری است و وظیفه‌ی تامین گرمای خودرو با استفاده از آب موتور را بر عهده دارد. سایر قسمت‌ها از اهمیت کمتری نسبت به رادیاتور برخوردار هستند. خود رادیاتور شامل اجزای مختلفی است که در قسمت قبل به اکثر آن‌ها اشاره شد. با این وجود، عملکرد صحیح بخاری خودرو به شدت به عملکرد رادیاتور وابسته است.

بازار هدف بخاری خودرو

همانطور که گفته شد، بخاری خودرو یکی از تجهیزاتی است که در خودروها جایگاه خاصی دارد. به صورت کلی، می‌توان گفت که بازار هدف بخاری خودرو تقریبا تمامی اتومبیل‌های موجود در بازار کشور است. البته در این زمینه باید به صورت دقیق‌تر به موضوع نگاه کرد.

همانطور که در قسمت‌های قبلی هم اشاره شد، بخاری خودرو انواع مختلفی دارد. در خودروهای قدیمی و خودروهای دیزلی بخاری خودرو از کولر اتومبیل جدا بوده و در نتیجه همین موضوع سبب می‌شود که ساختاری متفاوت نسبت به بخاری‌های جدید داشته باشند.

در خودروهای جدید اما سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو یکی است. حال با توجه به آنچه ذکر شد، می‌توان گفت که بازار هدف بخاری خودرو به نوع بخاری‌های تولیدی و همچنین نوع خودروهای موجود در بازار داخلی وابسته است.

به صورت کلی، در عمده‌ی خودروهای موجود در بازار داخلی، بخاری و کولر یکی هستند و در نتیجه تولید کنندگان این تجهیزات، این نکته را در فرایند طراحی و تولید بخاری خودرو مد نظر قرار می‌دهند. با این وجود بخش کوچک اما مهمی از بازار بخاری خودرو به بخاری خودروهای قدیمی خصوصا خودروهای قدیمی سنگین و باری اختصاص می‌یابد که کمتر مورد توجه تولید کنندگان این محصولات قرار گرفته است.

نحوه کارکرد بخاری خودرو - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید بخاری خودرو

بدون شک توجیه پذیری اقتصادی یک شغل، یکی از مهمترین نکات در هنگام استارت زدن آن است. بدون توجیه پذیری اقتصادی، شروع یک کار بی‌معنی و غیرمنطقی است. در خصوص توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی تولید بخاری خودرو اولا لازم به یادآوری است که بخاری یکی از وسایل جانبی خودرو است که اهمیت بالایی دارد.

در نتیجه کمتر اتومبیلی را مشاهده خواهید کرد که در آن بخاری دیده نشود. همین موضوع یکی از مهمترین دلایل رونق بازار خرید و فروش بخاری خودرو در کشور است. همچنین تمامی تجهیزات لازم برای شروع به کار پروژه‌ی تولید بخاری خودرو به راحتی در داخل کشور در دسترس هستند و لذا همین موضوع سبب شده فرایند تولید بخاری اتومبیل فرایندی ساده و امکان پذیر باشد.

از طرفی، تنها دو واحد تولیدی در استان البرز و استان قزوین در زمینه‌ی تولید بخاری خودرو در کشور فعالیت می‌کنند و عمده‌ی بخاری‌هایی که در کشور یافت می‌شوند، وارداتی هستند. با توجه به تفاوت قابل توجهی که بین قیمت دلار و ریال وجود دارد و با توجه به اینکه شرایط برای تولید این تجهیزات در داخل فراهم است، تولید بخاری خودرو می‌تواند پروژه‌ای سودآور و نتیجه بخش باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید بخاری خودرو

در خصوص اهمیت طرح توجیهی تولید بخاری خودرو باید بگوییم همانطور که قبلا هم اشاره شد، برای گرفتن مجوز شروع تولید بخاری خودرو و همچنین دریافت وام اشتغال زایی، داشتن طرح توجیهی اختصاصی و دقیق اهمیت بالایی دارد.

تیم طرح فنی یکی از بهترین و باسابقه‌ترین تیم‌های فعال در حوزه کسب و کار است که سابقه‌ای 25 ساله در این زمینه دارد. این تیم باتجربه می‌تواند در نگارش طرح توجیهی تولید بخاری خودرو به شما کمک کند تا طرحی دقیق و استاندارد آماده کنید.

از جمله مهمترین مزایای طرح توجیهی تیم طرح فنی می‌توان به پشتیبانی رایگان 5 ماهه از طرح توجیهی، ارائه جلسه آنلاین برای حل ابهامات طرح توجیهی تولید بخاری خودرو و منحصر به فرد و دقیق بودن طرح ارائه شده اشاره کرد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.78 ( 3 نتایج)

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب