سفارش طرح توجیهیصنایع خودرو

طرح توجیهی تولید اگزوز خودرو ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

کارخانه تولید اگزوز خودرو

طرح توجیهی تولید اگزوز خودرو در واقع فایلی است شامل اطلاعات کاملی درباره قسمت های مالی، اقتصادی، تکنولوژی، وضعیت بازار و … که به صورت کامل به بررسی راه اندازی کارخانه تولید اگزوز خودرو می پردازد. اگزوز خودرو در واقع یکی از مهمترین قطعات تمامی خودروهای بنزینی، گازوئیلی و گازی است که وظیفه کاهش صدا و کاهش آلایندگی هوا با استفاده از فیلترهای موجود در اگزوز را بر عهده دارد.

گاز خروجی از اگزوزها از دو نوع ترکیبات نیتروژن که باعث ایجاد باران های اسیدی می شود و گاز کربن مونواکسید که گازی سمی، بی بو و خطرناک است. به همین دلیل از اگزوز خودرها استفاده می شود تا این گازهای خروجی و ذرات موجود در آن ها با خطر کمتری وارد فضای محیط زیست شود.

از آنجایی که امروزه مشکلات محیط زیستی و آلودگی هوا در ایران وجود دارد؛ می توان با استفاده از تکنولوژی به روز سودآوری و فروش زیادی را برای کارخانه تولید اگزوز خودرو به ارمغان آورد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید اگزوز خودرو چیست؟

برای راه اندازی کارخانه تولید اگزوز خودرو باید کارهای مقدماتی و اولیه را انجام دهید. یکی از مهمترین کارهای اولیه دریافت مجوز مربوط به راه اندازی کارخانه است. در فرایند اخذ مجوز طرح توجیهی از شما درخواست می شود و شما باید آن را تحویل دهید.

طرح توجیهی علاوه بر دریافت مجوز برای دریافت وام از بانک ها نیز کاربرد دارد و هرگونه وام و تسهیلات فقط از روی همین طرح توجیهی داده خواهد شد و از آنجایی که این نوع کارخانه به صورت کامل با سلامتی مردم در ارتباط است، باید طرح توجیهی به صورت دقیق و توسط کارشناسان نوشته شود.

طرح توجیهی به صورت دقیق از مرحله شروع تا پایان را درون خود دارد و پارمترهای مالی، فنی و مطالعات بازار به صورت دقیق در آن آورده شده است و به عنوان یک راهنمای دقیق در تمامی قسمت های کسب و کار می تواند راهنمای کارآفرین باشد.

سرمایه لازم برای راه اندازی کارخانه تولید اگزوز

برای راه اندازی این کسب و کار نیاز به سرمایه اولیه دارید. سرمایه اولیه شامل زمین برای ساخت سوله، ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز، ورق های فولادی، نیروی انسانی و … است.

سرمایه ثابت برای شروع کار شامل مواردی است که در بالا گفته شد و به صورت دقیق تر در طرح توجیهی آورده شده است ولی از آنجایی که در استارت کارخانه باید از ورق های فلزی استفاده کرد، می توان گفت از نظر تامین مواد اولیه مشکلی وجود نخواهد داشت چرا که صنایع فلزی در ایران بسیار قوی و زیاد هستند و می توانید به راحتی تامین جنس خود را انجام دهید.

سرمایه مورد نیاز با توجه به حجم کاری که می خواهید انجام دهید متفاوت است که به صورت کامل در طرح توجیهی مورد بررسی قرار می گیرد.

خط تولید اگزوز خودرو - طرح فنی

هزینه های راه اندازی پروژه تولید اگزوز

راه اندازی کارخانه تولید اگزوز نیاز به هزینه های زیادی دارد. برای مثال در ابتدا نیاز به ایجاد یک سوله است تا بتوانید تجهیزات و عوامل انسانی را در آنجا مستقر کنید. هزینه های مربوط به انرژی، نیروی انسانی، مستهلک شدن تجهیزات و … همگی عواملی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشید.

تعدادی از هزینه های به صورت آشکارا هستند و شما قبل از اینکه کار خود را شروع کنید به وضوح می توانید آن ها را مشاهده کنید؛ اما بسیاری از هزینه ها به صورت نهان هستند و وقتی وارد کار بشوید با آن ها روبرو خواهید شد.

به همین دلیل نیاز است فرآیند دقیق محاسبه هزینه توسط کارشناسان و با استفاده از قیمت های روز محاسبه شود که در طرح توجیهی این کار با دقت و باجزئیات تمام انجام شده است.

برآورد سود تولید اگزوز خودرو

سودآوری کارخانه تولید اگزور بالاست چرا که این محصول نیاز همیشگی در کشور است و با قراردادن تکنولوژیهای برتر برای جلوگیری از آلودگی هوا می توانید فروش بیشتر و در نتیجه سود بیشتری را برای خود کنید.

طبق نظر کارشناسان برای ساخت 60000 قطعه اگزوز در سال به احتساب سرمایه مورد نیاز، بازگشت سرمایه در حدود 4 سال خواهد بود و سودی که از این کار به دست می آید، حدودا 22 درصد است. البته که تمامی این ارقام حدودی هستند و هیچ کدام از آن ها دقیق نیست و در طرح توجیهی به صورت دقیق به میزان سودآوری با توجه به حجم کار اشاره شده است.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید فیلتر هوا خودرو ⭐️ (کامفار + مطالعات بازار + گرید)

تجهیزات مورد نیاز برای کارخانه تولید اگزوز

یک اگزوز از قسمت های مختلفی تهیه می شود که هر کدام نیز فرآیند تولیدی خاص مربوط به خودشان را دارند. در ادامه تعدادی از تجهیزات مورد نیاز برای تولید اگزوز را با یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم.

  • دستگاه گیوتین برش ورق فلزی هیدرولیکی
  • اره لنگ
  • خم کن
  • نورد غلطی هیدرولیکی رول کن
  • نورد برقی لبه گردان هیدرولیکی
  • پرس های ضربه ای و هیدرولیکی
  • جوش برقی 250 آمپر
  • جوش CO2

نکته ای که درباره تمامی این تجهیزات و تکنولوژی وجود دارد این است که هیچ کدام از این تجهیزات وارداتی نیستند و تماما داخل خود کشور تولید می شوند و نیاز به هزینه برای واردات هیچ محصول یا لوازم آن ندارید.

تولید انواع اگزوز خودرو و موتور - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی کارخانه تولید اگزوز خودرو

اگر کشور با تمام ظرفیت خود اقدام به تولید ماشین کند، می تواند 1 میلیون و 200 هزار دستگاه اتومبیل روانه بازار کند. این فقط ماشین هایی هستند که به صورت نو از کارخانه وارد بازار می شود. حال شما تمامی ماشین ها، موتورها، کامیون ها و …. را در نظر بگیرید که نیاز به چنین محصولی دارند و از آنجایی که بسیاری از ماشین ها در حال فرسودگی هستند نیاز کشور روز به روز بیشتر خواهد شد. همچنین آمار واردات این محصول به کشور بسیار زیاد است که نشان از تقاضای زیاد برای این محصول دارد.

این محصول در تمامی ماشین های فسیلی قطعه ای غیرقابل جایگزین است و به عنوان یک کالای واسطه برای این وسایل باید مورد استفاده واقع شود. همین دلایل باعث خواهد شد تا کسب و کار شما تحت عنوان تولید اگزوز خودرو کاملا توجیه پذیری اقتصادی داشته باشد. فقط به عنوان تولید کننده باید سعی کنید روی تکنولوژی آن بیشتر کار کنید تا بتوانید سهم بیشتری از بازار را برای خود کنید.

طرح توجیهی تولید اگزوز خودرو چیست؟

طرح توجیهی در واقع یک فایل و طرحی منحصر به فرد است که برای هر پروژه به صورت مجزا آماده و نگارش می شود. این طرح شامل تمامی جزئیات مربوط به پروژه است که توسط کارشناسان طرح فنی که سابقه 25 ساله در سرمایه گذاری و امور بانکی دارند، آماده می شود.

از آنجایی که متخصصین طرح فنی دارای سابقه در زمینه بانکی و سرمایه گذاری هستند، اطلاعات موجود در طرح فنی به صورت به روز و متناسب  با آخرین قوانین کشور است.

همچنین به همراه طرح توجیهی شما از 5 ماه پشتیبانی رایگان و یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان برخوردار خواهید بود. در این جلسه مشاوره رایگان شما پرسش تمامی سوال های خود درباره راه اندازی پروژه، اخذ مجوز، دریافت وام و… را دریافت خواهید کرد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب