سفارش طرح توجیهیصنایع خودرو

طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو ⭐️ برای مجوز و تسهیلات

طرح تولید ترموستات خودرو

موضوع این مقاله درباره طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو است و تلاش می‌کنیم تا جوانب مختلف این طرح را بررسی کرده و یک گزارش کامل درباره فرایند تولید ترموستات خودرو ارائه دهیم. تیم طرح فنی در تلاش است تا طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو را مورد بررسی قرار داده و شما را با شرایط تولید این قطعه بیشتر آشنا سازد.

ترموستات یکی از قطعات خودرو است که وظیفه کنترل محدوده‌ی دمایی موتور خودرو را بر عهده دارد. ترموستات بین موتور و رادیاتور خودرو قرار می‌گیرد، دمای موتور را کنترل کرده و در محدوده‌ی دمایی خاصی یعنی در حدود 85 درجه سانتی گراد نگه می‌دارد تا موتور عملکرد بهتری داشته باشد.

در نتیجه ترموستات یکی از قطعات کلیدی در خودروها به حساب می‌آید و بازار خرید و فروش این قطعه از رونق بالایی برخوردار است. در ادامه‌ی این مقاله اطلاعات کامل‌تری درباره طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو و فرایند آن ارائه خواهیم نمود.

نگارش طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو

به صورت کلی هدف از نگارش طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو، در قدم اول فراهم سازی شرایط برای دریافت مجوز شروع به کار کارخانه‌ی تولید ترموستات خودرو است. دومین هدف نگارش طرح توجیهی، دریافت وام اشتغال زایی است.

لذا کارشناسان تیم طرح فنی، با کمک گرفتن از تجربیات خود و با استفاده از جدیدترین متدها و اصول مورد نیاز برای نگارش طرح توجیهی، اقدام به تهیه طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو نموده‌اند تا شرایط را برای اخذ مجوز و وام اشتغال زایی آماده کنند. لازم به ذکر است که برای شروع یک پروژه صنعتی، قبل از هر چیزی باید درخواست صدور مجوز بدهید و در مرحله بعد طرح توجیهی را آماده کنید.

احداث کارخانه تولید ترموستات خودرو - طرح فنی

سرمایه اولیه برای کارخانه ترموستات خودرو

برای شروع هر پروژه صنعتی، سرمایه اولیه یکی از مهمترین پارامترها است. در خصوص احداث کارخانه تولید ترموستات خودرو نیز این موضوع صدق می‌کند. یکی از اصلی‌ترین عوامل در تعیین سرمایه اولیه لازم برای احداث کارخانه تولید ترموستات خودرو، تجهیزات هستند.

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تولید ترموستات خودرو، دستگاه‌های پرس هیدرولیک، دستگاه لیزر، دستگاه کوره پیوسته دما، قالب پروگرسیو، خطوط پیشرفته مونتاژ، دستگاه تست عملکرد و دوام ترموستات و … می‌باشند.

همچنین بخش قابل توجهی از سرمایه‌ی اولیه برای قسمت عمرانی کارخانه و ساخت سوله، قسمت اداری، محوطه سازی و … هزینه می‌شود. در کنار این موارد، خرید مواد اولیه هم بخشی از سرمایه مورد نیاز برای تولید ترموستات خودرو را به خود اختصاص می‌دهد.

هزینه‌های راه اندازی برای شروع پروژه

با توجه به پارامترهایی که در قسمت قبل ذکر شد، شروع کسب و کار تولید ترموستات خودرو به سرمایه اولیه نیاز دارد. با این وجود، این نکته را به یاد داشته باشید که حجم پروژه و میزان تولیدات ترموستات خودرو نیز بر روی هزینه‌ی شروع این پروژه تاثیر گذار است.

برای راه اندازی کارخانه‌ای با ظرفیت تولید سالانه چهارصد هزار ترموستات، به زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع نیاز است که 1500 متر آن به سالن تولید، قسمت اداری و انبار کارگاه اختصاص پیدا می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که برای شروع پروژه تولید ترموستات خودرو به چیزی در حدود 40 تا 45 نفر نیروی کار نیاز داریم.

در نتیجه با در نظر گرفتن این عوامل و همچنین با در نظر گرفتن هزینه‌ی خرید لوازم و تجهیزات، برای شروع پروژه تولید ترموستات خودرو به سرمایه‌ی اولیه‌ای در حدود 13 تا 15 میلیارد تومان نیاز است. البته نوساناتی که این روزها در بازار داخلی و علی الخصوص قیمت دلار وجود دارد، سبب شده که هزینه‌ی مورد نیاز برای شروع پروژه تولید ترموستات خودرو، مدام در حال تغییر و تحول باشد.

برآورد درصد سود کارخانه تولید ترموستات خودرو

ترموستات خودرو یکی از قطعات کلیدی در خودروها به شمار می‌آید و در نتیجه همین موضوع سبب می‌شود تا بازار خرید و فروش این تجهیزات از رونق بالایی برخوردار باشد. با این وجود تورمی که در بازار کشور جریان دارد، سبب می‌شود تا محاسبات مالی از جمله برآورد سود کارخانه تولید ترموستات خودرو از دقت بالایی برخوردار نباشد.

به صورت کلی، برآوردهایی که در حوزه تولید ترموستات خودرو صورت گرفته به خوبی نشان می‌دهد که تولید این قطعه با سود قابل توجهی همراه است. مطالعات بازار نشان می‌دهد که درصد سود کارخانه تولید ترموستات خودرو چیزی در حدود 35 الی 40 درصد است که سود قابل توجهی می‌باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید ترموستات خودرو

به منظور تولید ترموستات خودرو هم مثل هر وسیله‌ی دیگری به یکسری تجهیزات اولیه نیاز است. از جمله‌ی مهمترین تجهیزاتی که برای تولید ترموستات نیاز دارید، می‌توان به انواع مختلف دستگاه‌های پرس هیدرولیک، دستگاه لیزر، دستگاه پرس پنوماتیک، کوره‌های پیوسته دما و خطوط پیشرفته مونتاژ اشاره نمود.

علاوه بر این، انواع دستگاه‌های تست عملکرد و دوام ترموستات، دستگاه پیشرفته و مدرن تنظیم دمای ترموستات و قالب‌های پروگرسیو نیز از جمله‌ی دیگر تجهیزات لازم برای تولید ترموستات خودرو اشاره نمود.

قسمت های مختلف ترموستات خودرو - طرح فنی

اطلاعاتی مختصر درباره فرایند تولید ترموستات خودرو

اما درباره فرایند تولید ترموستات خودرو لازم به ذکر است که در اولین مرحله، باید قطعات و مواد اولیه را تهیه کنید. پس از آن، برخی از قطعات الکترونیکی را به صورت اتوماتیک فرم بدهید. در مرحله‌ی بعد که مرحله‌ی مونتاژ اولیه ترموستات است، قطعات به صورت دستی بر روی برد ترموستات سوار می‌شوند و به صورت چشمی مورد تست قرار می‌گیرند.

پس از این مرحله، با استفاده از دستگاه لحیم، فرایند قلع کاری برد ترموستات انجام شده و پس از آن برد به صورت چشمی توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از آن نوبت به مونتاژ نهایی ترموستات می‌رسد. در این مرحله ترموستات خودرو در یک جعبه‌ی سیم کشی قرار می‌گیرد. سپس با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، ترموستات مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا مشکلی نداشته باشد. پس از تایید، ترموستات آماده عرضه به بازار است.

آشنایی با نحوه‌ی عملکرد ترموستات در خودرو

در خصوص کاربرد ترموستات لازم به ذکر است که این تجهیزات وظیفه‌ی تنظیم دمای موتور خودرو را بر عهده دارند. در صورتی که دمای موتور اتومبیل پایین‌تر از حد مجاز باشد، ترموستات دمای موتور را افزایش می‌دهد تا موتور گرم شده و عملکرد بهتری داشته باشد.

همچنین در صورتی که دمای موتور بیش از حد بالا باشد، ترموستات سیستم خنک کننده خودرو را روشن کرده و دمای موتور خودرو را به حد استاندارد نزدیک می‌کند. این نکته را نیز باید یادآور شویم که ترموستات وظیفه خنک کنندگی موتور را بر عهده ندارد، بلکه تنها وظیفه‌ی کنترل دمای موتور خودرو بر عهده‌ی ترموستات است.

لازم به ذکر است که ترموستات انواع مختلفی دارد که بر روی خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین نصب می‌شود. تفاوت این ترموستات‌ها، در واقع تفاوت دمایی آن‌ها است. هر چقدر آستانه‌ی دمایی ترموستات خودرو پایین باشد، درجه حرارت موتور خودرو نیز پایین‌تر خواهد بود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید فیوز خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز

آشنایی با بازار هدف ترموستات خودرو

همانطور که در قسمت قبلی هم ذکر شد، ترموستات یکی از اصلی‌ترین قطعات خودرو به شمار می‌آید و امکان حذف آن از خودرو وجود ندارد. حذف ترموستات از خودرو باعث فرسایش موتور خودرو می‌شود. در نتیجه همین موضوع سبب می‌شود که ترموستات کاربرد فراوانی داشته و از بازار خرید و فروش پررونقی برخوردار باشد.

قبل از اینکه بخواهیم به صورت دقیق‌تر درباره بازار هدف ترموستات خودرو صحبت کنیم، لازم به ذکر است که ترموستات دارای انواع مختلفی است. از نظر نوع خودرو، ترموستات‌ها به سه دسته‌ی ترموستات مناسب برای خودروهای سواری، ترموستات‌های مناسب برای خودروهای سنگین و ترموستات خودروهای نیمه سنگین تقسیم بندی می‌شوند. از طرفی، از نظر عملکرد ترموستات‌ها به دو دسته‌ی ترموستات الکترونیکی و ترموستات الکترومکانیکی تقسیم بندی می‌شوند.

با توجه به آنچه در دو پاراگراف قبل ذکر شد، بازار هدف ترموستات، در واقع تمام خودروها هستند. همچنین با این وجود، بسته به اینکه ترموستات‌های تولیدی شما از چه نوعی باشد، این بازار می‌تواند کمی گسترده‌تر یا کمی محدودتر باشد. با تمام این موارد می‌توان ادعا کرد که بازار هدف ترموستات خودرو، بازاری وسیع است.

خط تولید ترموستات خودرو - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید ترموستات خودرو

بدون توجیه پذیری اقتصادی، شروع یک پروژه بی‌فایده خواهد بود. در خصوص توجیه پذیری اقتصادی پروژه تولید ترموستات خودرو اولا لازم به ذکر است که بازار هدف ترموستات‌ها در داخل کشور بسیار گسترده است و میزان تقاضا برای این قطعات بسیار بیشتر از حجم تولیدات داخلی این قطعه است. لذا تولید این قطعه می‌تواند توجیه پذیری اقتصادی خوبی داشته باشد.

از طرفی سودآوری بالا و فراهم بودن شرایط تولید یکی دیگر از نکاتی است که باعث می‌شود تولید ترموستات خودرو از سود قابل توجهی برخوردار باشد. لذا با در نظر گرفتن تمامی این نکات می‌توان به این نتیجه رسید که این طرح قابلیت اجرایی شدن همراه با سود بالا را دارا است.

سفارش طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو

داشتن طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو جهت گرفتن مجوز کسب و کار و همچنین دریافت وام اشتغال زایی اهمیت بالایی دارد. در نتیجه تیم طرح فنی که یکی از تیم‌های باسابقه در حوزه سرمایه گذاری، بازرگانی و بانکی است، با سابقه‌ای 25 ساله در این زمینه می‌تواند شما را در نگارش طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو همراهی کند.

طرح توجیهی تولید ترموستات خودرو تیم طرح فنی از مزایای قابل توجهی مانند ارائه جلسه آنلاین رایگان برای بررسی نکات و ابهامات موجود در حوزه اداری و بانکی، پشتیبانی 5 ماهه رایگان از طرح توجیهی و اختصاصی بودن طرح برخوردار می‌باشد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب