طرح توجیهی تاسیس داروخانه ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تاسیس داروخانه - طرح فنی

فهرست مطالب

سرمایه گذاران بیشتر تمایل در سرمایه گذاری در مشاغلی با دامنه ی ریسکی پایین دارند. یکی از اینگونه مشاغل که می تواند برای سرمایه گذار بیشترین درآمد را حاصل نماید تاسیس داروخانه می باشد. سرمایه گذار می تواند با تهیه ی طرح توجیهی تاسیس داروخانه در این فرایند اقتصادی و سودآور ورود نماید.

در واقع داروخانه ها مراکزی برای عرضه ی انواع داروهای گیاهی و شیمیایی و همچنین بسیاری از فرآورده های آرایشی و بهداشتی ی باشد. همین گستردگی در عرضه محصولات سبب می شود تا انواع نیازمندی ها به راحتی برای افراد تامین گردد.

در نهایت سرمایه گذاران می توانند با تهیه ی طرح توجیهی و افزایش سهولت در دریافت مجوز کسب و کار در این شغل ورود نمایند. آنها می توانند با مراجعه به سایت ها و شرکت های معتبر برای دریافت طرح توجیهی اقدام نمایند. کارشناسان طرح فنی با سابقه ای 25 ساله در زمینه امور اداری، سرمایه گذاری و بانکی آماده خدمت به سرمایه گذاران گرامی می باشند.

⭐️ هدف از نگارش طرح توجیهی تاسیس داروخانه چیست؟

در نگارش طرح توجیهی تاسیس داروخانه اهداف گوناگونی در نظر گرفته می شود. همگی این اهداف می تواند در روند تاسیس داروخانه نقش مهمی را ایفا نمایند. یکی از مهمترین دلایلی که برای دریافت طرح توجیهی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته می شود اهمیت وجود طرح توجیهی در صدور مجوز کار می باشد.

امروزه بسیاری از ارگان های صادرکننده ی مجوز از مدارکی مانند طرح توجیهی به صورت مستمر برای تایید صلاحیت سرمایه گذاران استفاده می نمایند. کارشناسان برای اعطای مجوز کار ابتدا از متقاضیان مدارکی خاصی را مطالبه می نمایند. در نهایت آنها با بررسی این مدارک به سرمایه گذاران امتیاز می دهند.

در نهایت با بررسی امتیازهای اعطا شده به سرمایه گذاران و سایر متقاضیان دریافت مجوز تاسیس داروخانه اقدام به صدور مجوز کسب و کار می نمایند. یکی از این مدارکی که در افزایش امتیاز سرمایه گذاران نقش مهمی را ایفا می نماید طرح توجیهی می باشد. طرح های توجیهی به دلیل مشمولیتی که در بررسی تمامی موارد تاثیرگذار بر موفقیت کار دارند در اعطای مجوز برای فعالیت های اقتصادی بسیار تاثیرگذار می باشد.

⭐️ مراحل ثبت درخواست برای راه اندازی داروخانه

برای راه اندازی داروخانه ابتدا نیاز است تا سرمایه گذاران با مراجعه در سایت مدیریت امور داروخانه ها اقدامات اولیه برای ثبت درخواست تاسیس داروخانه را انجام دهند. سرمایه گذاران موظف هستند تا تاریخ اعلام شده در سایت نسبت به بارگذاری اطلاعات خود و مدارک مهم اقدام نمایند.

در نهایت کارشناسان با بررسی مدارک ارسال شده توسط سرمایه گذار امتیاز کاربران را در نظر می گیرند و در نهایت با دریافت حدنصاب امتیاز اقدام به اعطای مجوز تاسیس داروخانه می نمایند. این پروسه که بسیار دقیق و اصولی می باشد براساس امتیازهایی شکل می گیرد که در ارائه مدارک تحصیلی و سایر امتیازهای دیگر خلاصه می گردد.

در نهایت در صورتی که سرمایه گذاران امتیاز کافی برای صدور مجوز را بدست آورند سایر مراحل کار نیز صورت می پذیرد و مجوز کار برای سرمایه گذار صادر می شود.

البته باید به این امر نیز اشاره نمود که وجود طرح توجیهی احداث داروخانه می تواند روند اعطای مجوز کار را سرعت دهد. در نتیجه سرمایه گذاران می توانند با مراجعه به مراکز معتبر نسبت به دریافت طرح توجیهی اقدام نمایند.

فروش انواع داروها در داروخانه - طرح فنی

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث داروخانه

برای تاسیس داروخانه موارد بسیار مهمی وجود دارد که سرمایه گذار موظف به توجه به آنها می باشد. یکی از مهمترین مواردی که سرمایه گذار باید به آن توجه داشته باشد سرمایه اولیه می باشد. اهمیت این موضوع تا آن حد می باشد که متخصصان به صورت دقیق به بررسی اهمیت سرمایه در طرح توجیهی تاسیس داروخانه می پردازند.

وجود سرمایه اولیه کافی می تواند در امر موفقیت هر نوع کسب و کاری موثر باشد. در نتیجه سرمایه گذاران با بررسی طرح توجیهی می توانند به این دانش دست یابند که برای راه اندازی داروخانه به چه میزان سرمایه ای نیاز می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث کلینیک دندانپزشکی ⭐️ (بررسی فنی و تخصصی)

⭐️ معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

اهمیت سرمایه اولیه در راه اندازی کسب و کار آنچنان بالا می باشد که کم توجهی نسبت به آن می تواند سبب شکست سرمایه گذار در مسیر تاسیس داروخانه شود. اهمیت حضور سرمایه در تاسیس داروخانه بسیار زیاد و حیاتی می باشد. سرمایه گذاران اگر نتوانند سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار را تامین نمایند در این مسیر دچار مشکلات زیادی در تهیه ی مواد اولیه و محصولات قابل ارائه در داروخانه می شوند.

سرمایه گذار برای تاسیس داروخانه از سرمایه های اولیه خود در جهت تامین ملک مناسب برای داروخانه و همچنین تهیه ی تجهیزات ضروری استفاده می نمایند. در ادامه برخی از تجهیزات ضروری برای راه اندازی داروخانه را نام خواهیم برد.

قفسه های داروخانه، یخچال، قفسه های گوندولا، گاو صندوق و کامپیوتر تنها بخش کوچکی از تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی داروخانه می باشد. شناخت هزینه های جاری در زمان تاسیس داروخانه می تواند به سرمایه گذار در مدیریت سرایه ها کمک شایانی نماید.

⭐️ هزینه های راه اندازی برای احداث داروخانه

بخش عظیمی از سرمایه های اولیه ای که سرمایه گذاران از آن در جهت تاسیس داروخانه استفاده می نمایند در همان مراحل اولیه مصرف می شود. در نهایت شناخت هزینه های لازم در مسیر احداث داروخانه بسیار امری الزامی می باشد.

این شناخت به سرمایه گذار کمک می نماید تا در مدیریت هر چه بیشتر مسیر راه اندازی داروخانه اشراف داشته باشد. همین امر خود عامل اصلی بررسی دقیق هزینه ها در طرح توجیهی تاسیس داروخانه می باشد.

تاسیس داروخانه با تجهیزات کامل - طرح فنی

⭐️ بررسی محل هزینه های سرمایه

تاسیس داروخانه  نیز مانند بسیاری از مشاغل دیگر نیاز به صرف هزینه های ثابت و متغیر دارد. سرمایه گذاران برای تامین این هزینه ها از سرمایه های اولیه خود بهره می برد. معمولا بخش بزرگی از سرمایه اولیه ی سرمایه گذاران در بخش تامین تجهیزات و همچنین ایجاد فضای مناسب برای محیط داروخانه مصرف می شود.

همین امر خود عامل اصلی می باشد که متخصصان به صورت کاملا دقیق و جزئی میزان هزینه ها را در طرح توجیهی تاسیس داروخانه بررسی می نمایند. معمولا سرمایه گذار در گام اولیه برای احداث داروخانه باید مکان مناسبی را برای بنای نهایی داروخانه در نظر بگیرد.

معمولا این فضا به طور تقریبی فضایی معادل 150 متر مربع می باشد. که چیزی حدود 100 تا 80 مترمربع از این فضا مربوط به بخش انبارداری داروخانه می باشد. همچنین نیاز است تا در فضای یک داروخانه معمولی چیزی حدود چهار نفر نیروی کار فعال و متخصص به امور دارویی و بهداشتی فعال باشند.

باید به این نکته نیز اشاره نمود که برای تاسیس یک داروخانه سرمایه گذار به چیزی حدود 3 تا 4 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد. تامین سرمایه بخش مهمی در راه اندازی این کسب و کار می باشد. به ویژه سرمایه گذار باید قادر به تامین سرمایه در گردش کافی برای فعال نگه داشتن کسب و کار خود باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث درمانگاه شبانه روزی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

⭐️ برآورد میزان سود تاسیس داروخانه

معمولا از فعالیت شغلی احداث داروخانه به عنوان یک رده شغلی پردرآمد و با آستانه ریسکی پایین یاد می شود. سرمایه گذاران می توانند با مطالعه بازار فعالیت رقبا از میزان سودآوری این رده شغلی اطلاعات مناسبی را بدست آورند. معمولا کسانی که در این شغل مشغول به فعالیت می باشند با افزایش دامنه ی عرضه ی مواد آرایشی و بهداشتی بر میزان سودآوری کسب و کار خود می افزایند.

در نتیجه می توان اینگونه بیان نمود که به طور معمول تاسیس داروخانه برای سرمایه گذاران فعالیتی سودآور و مناسب می باشد. استفاده از طرح توجیهی تاسیس داروخانه در مسیر راه اندازی داروخانه می تواند به افزایش دانش سرمایه گذاران کمک شایانی نماید. در نتیجه بسیاری از متخصصان بر این مطلب تاکید می نمایند که قبل از آغاز هر گونه فعالیت تجاری، خدماتی و صنعتی بهتر است تا سرمایه گذاران دست به تهیه ی طرح توجیهی بزنند.

⭐️ معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس داروخانه

در ادامه برخی از تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی داروخانه را معرفی می نماییم.

[tie_list type=”starlist”]

  • قفسه های داروخانه
  • یخچال
  • قفسه های گوندولا
  • گاو صندوق
  • کامپیوتر

[/tie_list]

طرح توجیهی احداث داروخانه برای مجوز گرفتن - طرح فنی

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی تاسیس داروخانه

در مسیر موفقیت یک ایده ی تجاری همواره موارد متعددی وجود دارد که می تواند به افزایش احتمال موفقیت در کار کمک نماید. یکی از کاربردهای طرح توجیهی نیز بررسی ریز و دقیق این عوامل و تاثیر متقابل آنها بر هم می باشد. در طرح توجیهی کارشناسان مواردی مانند هزینه ها، سرمایه و نقاط سر به سر را با دقت مورد بررسی قرار می دهند.

در نتیجه در صورتی که با تهیه طرح توجیهی راه اندازی کار برای کارشناسان توجیه پذیر نباشد سرمایه گذار را بر انجام آن هدایت نمی نمایند. اما در حالت کلی می توان به این مورد اشاره نمود که تاسیس داروخانه یکی از فعالیت های اقتصادی می باشد که برای سرمایه گذاران خود سودآوری قابل توجهی را به همراه دارد. در صورتی که سرمایه گذاران سرمایه در گردش مناسبی را در زمان احداث داروخانه داشته باشند می توانند در این زمینه شغلی بسیار موفق شوند.

⭐️ سفارش طرح توجیهی تاسیس داروخانه

کاربرد طرح توجیهی می تواند سبب افزایش موفقیت سرمایه گذار در زمان تاسیس داروخانه شود. در نتیجه کارشناسان به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا قبل از راه اندازی داروخانه حتما اقدام به تهیه ی طرح توجیهی نمایند. سرمایه گذاران می توانند با مراجعه به سایت های معتبری مانند سایت طرح فنی نسبت به تهیه ی طرح توجیهی به صورت اختصاصی اقدام نمایند.

کارشناسان سایت طرح فنی می توانند برای سرمایه گذاران طرح های توجیهی کاملا دقیق و کاربردی را تهیه نمایند. این تیم با کمک نیروی کار متخصص و با سابقه آماده ی ارائه خدمت به سرمایه گذاران گرامی می باشد. دریافت طرح توجیهی از سایت طرح فنی برای سرمایه گذاران مزیت های فراوانی خواهد داشت که در ادامه به بررسی برخی از این مزیت ها خواهیم پرداخت.

⭐️ بررسی اجمالی امتیازهای موجود در سایت طرح فنی

یکی از این امتیازها پشتیبانی 5 ماهه از طرح توجیهی تاسیس داروخانه به صورت کاملا رایگان می باشد. در صورتی که در طی این 5 ماه سرمایه گذار قصد ایجاد تغییری در طرح توجیهی تاسیس داروخانه را داشته باشد کارشناسان سایت طرح فنی از او پشتیبانی خواهند نمود. همچنین کارشناسان مجرب این سایت یک جلسه رایگان را به صورت آنلاین بین سرمایه گذار اصلی و دیگر سرمایه گذاران طراحی نموده اند.

در این جلسه کارشناس به رفع ابهام در موضوعاتی همچون مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی خواهد پرداخت. این امر در درازمدت بر افزایش ضریب اعتماد بین شما و سرمایه گذاران دیگر بسیار موثر می باشد.

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب