طرح توجیهی تولید خمیر فلاف ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید خمیر فلاف - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید خمیر فلاف، نتایج مطالعات امکان سنجی و توجیه پذیری طرح بوده و توسط مهندسین سایت طرح فنی نگارش می شود. خمیر فلاف، نوعی خمیر مخصوص است که برای استفاده در صنایع سلولزی تولید می گردد. همچنین از خمیر فلاف پالپ به عنوان لایه جاذب در پوشک بچه، پد بهداشتی و بالشتک زخم در صنایع بهداشتی به کار می رود. این خمیر از خمیر الیاف بلند، سافت وود، هارد وود، لینتر پنبه، سولفیت و ضایعات کشاورزی تولید شده و به صورت حلقه ای یا رولی به فروش می رسد.

الیاف استفاده شده در داخل خمیر فلاف، نرم بوده و جاذب رطوبت هستند. حلقه های بزرگ خمیر فلاف به عنوان مواد اولیه در صنایع سلولزی استفاده می گردند. رطوبت موجود در خمیر فلاف بین 8 تا 10 درصد کمتر از خمیر مورد استفاده در صنعت کاغذسازی است تا بتواند، همچنان جاذب رطوبت باشد. با توجه به پیشرفت و توسعه صنایع سلولزی در کشور، نیاز مبرم به خمیر فلاف احساس می شود.

طرح توجیهی تولید خمیر فلاف جهت اخذ مجوز و وام

کارخانه های تولید خمیر فلاف باید برای رسمیت بخشیدن به تولید و فعالیت اقتصادی خود، اقدام به اخذ جواز تاسیس نمایند. جواز تاسیس این کسب و کار توسط وزارت صنایع و معادن صادر می شود. این وزارتخانه پس از بررسی طرح توجیهی تولید خمیر فلاف و اطمینان از منطقی بودن طرح، با صدور جواز موافقت می نماید.

بیزینس پلن تولید خمیر فلاف باید توسط کارشناسان واجد شرایط تهیه شود تا قابل استناد در نهادهای گوناگون باشد. سرمایه گذاران پس از دریافت جواز تاسیس کارخانه خمیر فلاف می توانند، در بانک های معرفی شده توسط سازمان صنایع و معادن، درخواست تسهیلات داشته باشند.

بانک عامل پس از بررسی طرح توجیهی تولید خمیر فلاف در صورت توجیه پذیری طرح و وجود اعتبار با درخواست متقاضی برای وام موافقت می نماید. گفتنی است، هر کدام از بانک ها، طرح توجیهی را با فرمت مخصوص به خود پذیرش می کنند که تنها نگارندگان متخصص طرح توجیهی از آن مطلع هستند.

طرح توجیهی تولید خمیر فلاف چه نقشی ایفا می کند؟

بسیاری از سرمایه گذاران تصور می کنند، طرح توجیهی، تنها برای اخذ جواز و وام تهیه می شود؛ اما باید گفت، استفاده از طرح توجیهی، نتایج بسیار مثبتی را در روند سرمایه گذاری خواهد داشت. طرح توجیهی تولید خمیر فلاف، گزارشی جامع از تمامی اطلاعات ریز و درشت پروژه بوده و دید روشنی به سرمایه گذار می دهد.

طرح توجیهی می تواند، مبنای پیاده سازی پروژه و تصمیم گیری های مالی سرمایه گذاران باشد. چرا که تمامی شاخص های موجود در طرح با داده ها و اطلاعات روز محاسبه می شوند.

کارخانه تولید خمیر فلاف - طرح فنی

چرا باید در تولید خمیر فلاف سرمایه گذاری کنیم؟

خمیر فلاف دارای جایگاه ویژه ای در صنایع سلولزی است. متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت های کافی و تجهیزات مورد نیاز، بخش عمده خمیر فلاف صنایع سلولزی از طریق واردات تامین می شود. میزان نیاز داخلی به خمیر فلاف، سالانه 6 هزار تن است که تنها درصد بسیار کمی از آن در داخل تولید می گردد.

بنابراین می توان گفت، تولید خمیر فلاف از کسب و کارهای بکر در کشور بوده و جای رشد بسیاری دارد. ضمن این که هم اکنون تجهیزات خط تولید و تجهیزات پرس و آبگیری خمیر فلاف در داخل کشور در دسترس هستند.

با توجه به تقاضای رو به رشدی که در زمینه خمیر فلاف در کشور دیده می شود، ورود به این کسب و کار، سودآور خواهد بود. بررسی وضعیت عرضه و تقاضا و مطالعات بازار در طرح توجیهی تولید خمیر فلاف نیز نشان دهنده بازدهی خوب این طرح است.

سرمایه اولیه برای تولید خمیر فلاف

محاسبه میزان سرمایه، اولین گام در برآورد شاخص های مالی طرح است. سرمایه گذاری کل در طرح توجیهی تولید خمیر فلاف به دو دسته سرمایه ثابت برای خریداری تجهیزات مورد نیاز کارخانه و سرمایه در گردش برای خرید و واردات مواد اولیه تقسیم بندی می گردد. در گذشته، دستگاه های تولید خمیر فلاف در ایران موجود نبود و خمیر فلاف، کلا از خارج کشور وارد می گردید.

اما هم اکنون برخی از کارخانجات داخلی، ماشین آلات خط تولید خمیر فلاف را با ظرفیت های 3 تن تا 100 تن تولید و عرضه می کنند. میزان سرمایه اولیه در این طرح به عواملی چون ظرفیت تولید سالیانه، وارداتی یا داخلی بودن تجهیزات خط تولید و میزان تسهیلات دریافتی بستگی دارد. کارشناسان برای محاسبه سرمایه در طرح توجیهی، تمامی عوامل اثرگذار را در نظر می گیرند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم ⭐️ (خمیر کاغذ از سنگ آهک)

هزینه های راه اندازی طرح

هزینه هایی که در این طرح، پیش روی سرمایه گذاران قرار می گیرند، به دو دسته هزینه های غیر عملیاتی و هزینه های عملیاتی دسته بندی می گردند. همچنین هزینه زمین از هزینه های اصلی در این طرح است. معمولا کارخانه های تولید خمیر کاغذ و خمیر فلاف در زمینی به دور از بافت شهری و در شهرک های صنعتی احداث می گردند.

طبق برآورد کارشناسان برای تولید 6 هزار تن خمیر فلاف در سال، به زمینی با مساحت 5000 متر مربع و تعداد 40 نفر نیروی انسانی نیاز است. تعدد و تنوع هزینه ها در این طرح، ممکن است، محاسبات را دچار خطا کند، بنابراین بهتر است، برآورد هزینه ها را به افراد متخصص بسپاریم. محاسبه هزینه ها در طرح توجیهی تولید خمیر فلاف به صورت تخصصی توسط کارشناسان انجام می گردد.

بررسی سود توسط طرح توجیهی تولید خمیر فلاف

تولید خمیر فلاف همان طور که در بالا گفتیم، از مشاغل بکر بوده و از طرح های سودآور اقتصادی است. به طوری که کارشناسان در بیزینس پلن تولید خمیر فلاف، نرخ بازده داخلی را 45 درصد برآورد نموده اند. کوتاه بودن مدت زمان برگشت سرمایه نیز از مزایای این طرح است. برگشت سرمایه پس از حدود 3 سال در این کسب و کار رخ خواهد داد.

کارشناسان در طرح توجیهی تولید خمیر فلاف، میزان سود خالص، سود ناخالص، نقطه سر به سر و تمامی شاخص های مالی مرتبط با سود را به صورت تخصصی برآورد می کنند.

مراحل ساخت خمیر کاغذ فلاف - طرح فنی

مشخصات خمیر فلاف

خمیر فلاف دارای خواص و ویژگی هایی است که باعث استفاده وسیع از آن در تولید پدهای بهداشتی شده است. خمیر فلاف، نرم و منعطف است، دارای گرماژ یکنواخت است، از خاصیت ضد اسیدی برخوردار است.

آبگیری از خمیر فلاف در کارخانه با دستگاه های مخصوص انجام می گیرد تا ورقه جاذب در هنگام استفاده در صنایع سلولزی دچار تراکم نشود. در ضمن خمیر فلاف بدون UV بوده و دارای ویژگی های ضد حساسیتی است.

فرایند تولید خمیر فلاف

تولید خمیر فلاف طی مراحل زیر در کارخانه انجام می گردد:

[tie_list type=”thumbup”]

 • در گام اول، مواد اولیه شامل الیاف سافت وود یا لینتر پنبه تصفیه شده و غیره در مخازن ریخته شده و مواد شیمیایی و افزودنی های دیگر به آنها اضافه می گردد.
 • مواد اولیه توسط تجهیزات مخصوص و میکسرها به خوبی مخلوط می گردند.
 • مواد برای جداسازی ناخالصی ها، وارد سیستم رسوب گیر می شوند تا به خوبی تصفیه شوند.
 • در این مرحله خمیر فلاف برای پالایش و تصفیه نهایی وارد دستگاه های مخصوص می گردد.
 • خمیر فلاف برای آبگیری به دستگاه پرس انتقال داده می شود.
 • خمیر فلاف برای از بین بردن رطوبت، تحت عملیات خشک کردن قرار می گیرد.
 • در نهایت خمیر فلاف وارد دستگاه رول کننده یا وایندر شده و سپس بسته بندی می گردد.

[/tie_list]

معرفی تجهیزات مورد نیاز

انتخاب تجهیزات و ماشین آلات مناسب، نقش بسیار مهمی در تولید محصول باکیفیت و در نهایت افزایش بازدهی کارخانه دارد. طرح توجیهی تولید خمیر فلاف، با معرفی تجهیزات و دستگاه های خط تولید کارخانه، یاریگر سرمایه گذاران برای اجرایی کردن طرح است.

برخی از مهم ترین تجهیزات تولید خمیر فلاف عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

 • مخازن پالپر یا میکسر مواد اولیه
 • سیستم انتقال مواد
 • هد باکس
 • لول باکس
 • سیستم فوردینیر (پرس، آبگیری، ساکشن، وکیوم و …)
 • مخازن شستشو
 • دیگ پخت استیل
 • ماشین وایندر یا رول کن
 • ماشین ریوایندر و کاتر
 • کوره خشک کن

[/tie_list]

تولید انواع خمیر فلاف - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید خمیر فلاف

به اعتقاد کارشناسان در طرح توجیهی تولید خمیر فلاف، این طرح از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است. با بررسی آمار واحدهای فعال در زمینه تولید خمیر فلاف و ظرفیت تولید آنها، به کمبود جدی خمیر فلاف تولیدی در داخل کشور پی می بریم.

تولید حلقه های بزرگ خمیر فلاف نیازمند تجهیزات و فناوری مخصوص است که در گذشته در دسترس تولیدکنندگان داخلی قرار نداشت؛ اما هم اکنون این تجهیزات توسط کارخانه های داخلی تولید می گردند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید خمیر فلاف

با این که استفاده از طرح توجیهی آماده نیز در بسیاری از کسب و کارها سودمند است؛ اما طرح توجیهی اختصاصی، دستاوردهای بسیار گسترده تری دارد. طرح توجیهی اختصاصی به صورت انحصاری برای هر طرح نوشته شده و مفصل تر، دقیق تر و به روزتر از طرح توجیهی آماده است. متخصصین سایت طرح فنی با تجربه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری، اداری و بانکی، طرح توجیهی تولید خمیر فلاف را به صورت تیزبینانه و تخصصی تهیه می کنند.

شما سرمایه گذار عزیز با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی از 5 ماه پشتیبانی رایگان برخوردار خواهید بود. جلسه آنلاین رایگان به درخواست سرمایه گذار نیز از امتیازاتی است که با سفارش طرح توجیهی اختصاصی به شما تعلق خواهد گرفت.

جلسه آنلاین با موضوعات اداری و بانکی از جمله مراحل اداری دریافت جواز، مراحل بانکی دریافت تسهیلات و شرح وثایق و ضمانت نامه های بانکی برگزار می شود.

5/5 - (16 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب