سفارش طرح توجیهیصنایع نساجی و سلولزی

طرح توجیهی تولید کیف چرمی ⭐️ برای اخذ مجوز

احداث کارخانه تولید کیف چرمی

طرح توجیهی تولید کیف چرمی، ارائه دهنده برآوردهای مالی، اطلاعات فنی و عملیاتی پروژه و امکان سنجی طرح است. کارشناسان سایت طرح فنی، طرح توجیهی فوق را جهت ارائه به سازمان های متولی صدور مجوز و وام نگارش می کنند. چرم از دیرباز مورد علاقه انسان ها برای تولید کیف، کفش، کمربند و سایر مصنوعات مورد نیاز بوده است. کیف های چرمی از پرطرفدارترین کیف ها در بین خانم ها و آقایان می باشند.

امروزه کیف های چرمی در مدل های متنوعی چون کیف اداری، کیف زنانه، کیف لپتاپ، کیف مدرسه، کیف پول، چمدان و … تولید می گردند. راه اندازی یک واحد تولید کیف چرمی نیازمند کسب مجوزهای مربوطه، تهیه زمین، خریداری تجهیزات و آماده سازی زیرساخت ها است. تقاضای بالا برای کیف های چرمی در بازار به خودی خود، بازدهی خوبی را برای تولید کنندگان کیف چرمی به ارمغان می آورد.

تهیه طرح توجیهی تولید کیف چرمی با هدف اخذ مجوز و وام

 تولید کیف چرمی چه به صورت کارگاهی و چه به صورت صنعتی با مقیاس بزرگ، باید با دریافت مجوزهای قانونی انجام گردد. مجوز صدور کارگاه تولید چرم از طرف سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و در صورتی که واحد مورد نظر به صورت صنعتی احداث شده و بیش از 10 نفر پرسنل داشته باشد، از سمت اتحادیه مربوطه و وزارت صنایع و معادن دریافت می گردد. طرح توجیهی تولید کیف چرمی از مستنداتی است که در پروسه اخذ مجوز، ارائه آن به نهادهای صادر کننده مجوز ضروری می باشد.

یکی از فواید دریافت مجوز تولید کیف چرمی این است که متقاضی می تواند، برای اخذ تسهیلات کم بهره از بانک ها نیز اقدام نماید. طرح توجیهی تولید کیف چرمی پس از تنظیم توسط متخصصین و کارشناسان واجد شرایط به بانک ارائه می گردد تا توجیه پذیری طرح را اثبات کند. بیزینس پلن تولید کیف چرمی باید مطابق با آخرین استانداردهای بانکی و با فرمت اختصاصی هر بانک تهیه شود.

چرم های طبیعی برای تولید کیف - طرح فنی

مزایای تنظیم طرح توجیهی کیف چرمی

سرمایه گذاران برای احداث یک واحد تولید کیف چرمی با سوالات و چالش های فراوانی روبرو خواهند بود. موضوعاتی مانند توجیه پذیر بودن طرح، میزان سرمایه اولیه و هزینه ها، میزان سود دهی، وضعیت بازار کیف چرمی، نوع تجهیزات مورد نیاز و نحوه تولید کیف، باید در ابتدای کار توسط کارآفرینان مورد بررسی قرار گیرند.

طرح توجیهی تولید کیف چرمی، گزارشی متمرکز و کامل از تمامی اطلاعات پروژه است که تمامی موضوعات فوق در آن به زبانی گویا و ساده مطرح می شود.

چرا باید در تولید کیف چرمی سرمایه گذاری کنیم؟

طبق بازارسنجی هایی که کارشناسان در طرح توجیهی تولید کیف چرمی انجام داده اند، سرمایه گذاری در این طرح از سودآوری بسیار خوبی برخوردار است. کیف های چرمی همواره پرطرفدارترین نوع کیف ها بوده و با گذر زمان به هیچ وجه محبوبیت خود را از دست نمی دهند.

 با افزایش جمعیت، تقاضا برای انواع کیف های چرمی از جمله کیف پول، کیف مدارک، کیف دانشجویی، کیف زنانه، کیف کوله و … رشد فزاینده ای پیدا کرده است. ضمن این که راه اندازی واحد تولید کیف چرمی با سرمایه کم نیز امکان پذیر بوده و هزینه های اولیه بسیار بالایی ندارد.

سرمایه اولیه برای تولید کیف چرمی

سرمایه لازم برای راه اندازی واحد تولید کیف چرمی در ابتدا به ظرفیت تولید و مقیاس طرح بستگی دارد. میزان سرمایه گذاری اولیه در طرح توجیهی تولید کیف چرمی با داده های روز و ظرفیت طرح معین می شود. شما می توانید، کارگاهی با حداکثر 10 نفر راه اندازی کرده و یا یک واحد بزرگ در شهرک های صنعتی احداث کنید.

این موضوع بستگی به میزان بودجه و آورده شما در کار دارد. سرمایه ثابت اولیه برای خریداری تجهیزات مورد نیاز از جمله دستگاه برش لیزری، چرخ های چرم دوز و سایر ابزارآلات در نظر گرفته می شود.

یکی دیگر از موضوعاتی که در میزان سرمایه گذاری اولیه این طرح، نقش مهمی را ایفا می کند، نوع چرم مصرفی می باشد. خریداری چرم طبیعی مستلزم سرمایه درگردش بسیار بیشتری نسبت به چرم مصنوعی است. ضمن این که چرم طبیعی به دلیل ضخامت بالاتر نیاز به تجهیزات اضافه تری چون دستگاه لویس برای کاهش ضخامت چرم دارد.

خط تولید کیف چرمی - طرح فنی

برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی

احداث یک واحد تولید کیف چرمی تنها محدود به سرمایه ثابت نبوده و مستلزم صرف هزینه های گوناگونی است. هزینه زمین، هزینه راه اندازی تاسیسات برق رسانی، سوخت رسانی و آبرسانی و هزینه حق انشعاب ها از هزینه های قبل از بهره برداری از طرح هستند.

هزینه هایی مانند هزینه نیروی انسانی، هزینه های مصرف انرژی، هزینه تعمیر و سرویس تجهیزات و هزینه حمل و نقل نیز از هزینه های اجرایی طرح می باشند.

به طور کلی باید گفت، هزینه های طرح بسته به مقیاس سرمایه گذاری، متغیر بوده و باید به صورت اختصاصی برای هر پروژه محاسبه گردد. کارشناسان در طرح توجیهی تولید کیف چرمی، تمامی هزینه های ریز و درشت طرح را طبقه بندی کرده و با داده های روز مبلغ گذاری می کنند.

تخمین میزان سوددهی پروژه

تولید کیف چرمی از آن دسته مشاغلی است که در همه ادوار پر بازده بوده است. میزان سوددهی این طرح به تنوع کیف های تولیدی، چرم طبیعی یا مصنوعی بودن محصول، میزان تیراژ محصول و استفاده از پرسنل آموزش دیده و کاربلد بستگی دارد.

نرخ بازده داخلی برای تولید 20 هزار عدد کیف چرم طبیعی در سال توسط کارشناسان، 31 درصد برآورد شده است. کوتاه بودن مدت زمان برگشت سرمایه نیز از امتیازات این کسب و کار می باشد.

کارشناسان برای محاسبه میزان دقیق سود در طرح توجیهی تولید کیف چرمی، تمامی مولفه های اثرگذار در سود را در نظر گرفته و میزان سود را به صورت تخصصی تخمین می زنند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید کفش ⭐️ (انواع کفش چرمی + کتانی + اسپرت)

مواد اولیه برای تولید کیف چرمی

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید کیف چرمی عبارتند از:

 • چرم طبیعی یا چرم مصنوعی
 • پارچه
 • مقوا
 • چسب
 • یراق آلات کیف
 • پیچ و پرچ
 • زیپ
 • دکمه
 • رنگ روغنی
 • تینر
 • ملزومات بسته بندی

فرایند تولید کیف چرمی

طرح توجیهی تولید کیف چرمی برای آشنایی سرمایه گذاران با دانش فنی طرح، فرایند تولید این محصول را نیز شرح می دهد. الگوسازی و طراحی، اولین گام در تولید کیف چرمی است که بسته به نوع کیف تولیدی صورت می پذیرد. پس از طراحی اولیه، الگو به تکه های مختلف تقسیم بندی شده و هر قسمت روی چرم قرار گرفته، برش انجام می گردد. عملیات برش از طریق دستگاه های برش لیزری و میز برش با تیغه اتوماتیک انجام می شود.

در این مرحله پارچه به عنوان آستری و مقوا به عنوان لایی برای ایستایی کیف تحت عملیات برش قرار می گیرند. تکه های برش یافته چرم در دستگاه لویس قرار داده می شوند تا ضخامت آنها کاهش پیدا کند. سپس لبه های کار به سمت داخل برگردانده شده و چسبانده یا دوخته می شوند.

در این مرحله، کلیه تکه های چرم، آستری و یراق آلات کیف از طریق چرخ های مخصوص چرم دوزی به هم متصل می گردند. در نهایت کیف چرمی پس از عملیات رنگ کردن لبه چرم، کنترل کیفیت و سپس بسته بندی می شود.

کارخانه تولید کیف چرمی - طرح فنی

 معرفی تجهیزات و ابزارآلات مورد نیاز

نوع دستگاه ها و ابزارآلات مورد نیاز برای تولید کیف چرمی به مقایس طرح و صنعتی و نیمه صنعتی بودن طرح وابسته است. به طور مثال در کارگاه های کوچک تولید کیف چرمی برای برش چرم از انواع قیچی و کاتر استفاده شده، اما در واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی، انواع دستگاه های برش لیزری و گیوتین برای برش به کار می روند.

برخی از تجهیزات مورد نیاز که در طرح توجیهی تولید کیف چرمی نیز معرفی می شوند، عبارتند از:

 • میز برش با تیغه اتوماتیک
 • دستگاه برش لیزری چرم
 • دستگاه پرس بادی
 • ماشین لویس
 • دستگاه طلاکوب (دستی، هیدرولیک، پنوماتیک یا چاپ دیجیتالی)
 • چرخ راسته دوز چرم
 • قیچی گیوتین
 • اره نواری
 • اره دیسکی
 • چسب زن

آیا تولید کیف چرمی از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

به اعتقاد کارشناسان در طرح توجیهی تولید کیف چرمی، ورود به این عرصه از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر خواهد بود. تولید کیف چرمی در گام اول نیازمند سرمایه کلانی نیست و شما می توانید، با چند دستگاه برش، چرخ چرم دوز و تعدادی پرسنل آموزش دیده، کار خود را شروع کنید.

سپس می توانید، همراه با استراتژی های مناسب بازاریابی، کار خود را گسترش داده و حتی به فکر صادرات محصول خود باشید. صنعت چرم هیچ گاه دچار رکود نمی شود و پتانسیل رشد، اشتغالزایی و صادرات چرم کاملا اثبات شده می باشد.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید کیف چرمی

از آن جا که تولید کیف چرمی با سرمایه گذاری های کوچک تا بزرگ و با مشخصات گوناگون انجام پذیر است، سفارش طرح توجیهی اختصاصی در این کسب و کار سودمند خواهد بود. طرح توجیهی اختصاصی به صورت انحصاری برای هر طرح توسط کارشناسان مجرب سایت طرح فنی تهیه می شود. کارشناسان ما با 25 سال تجربه مفید در امور اداری، بانکی و سرمایه گذاری، طرح توجیهی تولید کیف چرمی را به بهترین نحو ممکن نگارش می کنند.

5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان از خدماتی هستند که با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در طرح فنی دریافت خواهید کرد. کارشناسان ما در جلسه آنلاین به رفع ابهام از سرمایه گذاران در خصوص امور اداری و بانکی طرح می پردازند. در این جلسه موضوعاتی مانند وثایق و ضمانت نامه های بانکی، مراحل اخذ مجوز قانونی و مراحل اخذ وام مورد بحث قرار می گیرند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب