سفارش طرح توجیهیصنایع پزشکیصنایع تجهیزاتمقالات آموزشی

طرح توجیهی تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی ⭐️ برآورد تخصصی

کارخانه تولید انواع ابزار و تجهیزات پزشکی

طرح توجیهی تجهیزات پزشکی نتایج مطالعات این کسب و کار در حوزه های فنی، مالی و تحقیقات بازار است که توسط متخصصین مجرب سایت طرح فنی تهیه می شود. تجهیزات پزشکی شامل هرگونه ابزار، لوازم، ماشین آلات، کالیبراتورهای آزمایشگاهی و کالاهای مرتبط است که در حوزه تشخیص و درمان پزشکی استفاده می گردند.

تولید تجهیزات پزشکی در در داخل کشور سبب اشتغالزایی، کاهش هزینه های تشخیص و درمان، جلوگیری از خروج ارز و ارتقا سطح بهداشت در جامعه می گردد.

محصولات کارخانه های تولید کننده تجهیزات پزشکی در ایران بسیار متنوع بوده و از ابزارآلات پزشکی فولادی کوچک مانند پنس، قیچی، کلمپ و .. گرفته تا تجهیزات پزشکی برقی بزرگ، یونیت های دندان پزشکی و تجهیزات توانبخشی را در بر می گیرد. هر گروه از این محصولات مطابق با استانداردهای جهانی و استاندارد ملی ایران تولید می گردند.

تهیه طرح توجیهی تجهیزات پزشکی به چه منظور انجام می گردد؟

راه اندازی کارخانه تجهیزات پزشکی مستلزم دریافت مجوزهایی از وزارت بهداشت و درمان و همچنین اداره کل تجهیزات پزشکی است. طرح توجیهی تجهیزات پزشکی از مدارکی است که برای اخذ مجوز الزامی بوده و باید به نهادهای مربوطه تحویل داده شود.

این طرح حاوی تمام اطلاعات ارزنده مربوط به کسب و کار بوده و وظیفه متقاعد کردن نهادهای مربوطه به توجیه پذیری پروژه را بر عهده دارد. اعطای تسهیلات کم بهره به تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی نیز تنها با ارائه طرح توجیهی به بانک امکان پذیر خواهد بود.

افزون بر الزامات قانونی، بیزینس پلن تجهیزات پزشکی مرجعی دقیق و کامل برای سرمایه گذاران است. تدوین گران طرح توجیهی ابتدا مشخصات طرح را به دقت آنالیز کرده و سپس تجهیزات و زیر ساخت های مورد نیاز را به دقت معرفی می کنند.

کارشناسان همچنین با برآورد شاخص های مالی و مطالعات بازار، دید شفاف و واضحی را در همان ابتدای کار به سرمایه گذاران می بخشند. بنابراین دسترسی سریعتر به سود و جلوگیری از ضررهای مالی از مزایای طرح توجیهی است.

نحوه محاسبه سرمایه لازم برای تولید تجهیزات پزشکی

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه تجهیزات پزشکی در درجه اول به نوع محصول تولیدی و کد آیسیک محصول وابسته است. به طور مثال ابزارآلات پزشکی که از فولاد ساخته می شوند، سرمایه متفاوتی را نسبت به تجهیزات برقی برای تولید نیاز دارند.

قسمت بزرگی از سرمایه اولیه برای خریداری ماشین آلات و تجهیزات خط تولید و قسمتی نیز برای خرید مواد اولیه در نظر گرفته می شود.

متخصصین برای نگارش طرح توجیهی تجهیزات پزشکی سرمایه مورد نیاز را با توجه به نوع، مشخصات و ظرفیت طرح مشخص می کنند.

برآورد هزینه های کارخانه تجهیزات پزشکی

محاسبه هزینه ها از مهم ترین موضوعات در بخش مالی طرح توجیهی تجهیزات پزشکی است. بدون برآورد هزینه ها، تجزیه و تحلیل های مالی و اقتصادی پروژه ناقص و غیر واقعی خواهد بود.

هزینه های قبل از بهره برداری، هزینه خرید زمین، هزینه حامل های انرژی، هزینه دستمزد نیروی انسانی و … باید به دقت مبلغ گذاری و تعیین تکلیف شوند.

کارشناسان برای نگارش طرح توجیهی با تحقیقات گسترده و استعلامات فراوان، هزینه ها را با مبالغ واقعی و داده های روز محاسبه می نمایند.

کارخانه تولید تجهیزات پزشکی - طرح فنی

تخمین سود کارخانه تجهیزات پزشکی

از آن جا که تجهیزات پزشکی طیف وسیع و متنوعی دارند، نمی توان مبلغ سود معینی را برای کارخانه های تولید تجهیزات پزشکی ذکر کرد. تولید محصولات نوآورانه، رعایت استانداردهای جهانی، کنترل کیفیت دقیق محصول، قیمت گذاری رقابتی، استفاده از نیروی انسانی متخصص و سرمایه در گردش مناسب باعث افزایش سود در این کسب و کار می گردد.

برآورد شاخص های مالی بدون تخمین سود و فاکتورهای وابسته به آن نیز ناتمام و بی نتیجه خواهد بود. محاسبه سود خالص و ناخالص، نرخ بازده و مدت زمان برگشت سرمایه از دستاوردهای طرح توجیهی تجهیزات پزشکی می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی کیت های آزمایشگاهی ⭐️ (کیت تشخیص طبی)

تجهیزات مورد نیاز برای تولید تجهیزات پزشکی

تجهیزات و ماشین آلات خط تولید تجهیزات پزشکی بسته به نوع محصول تولیدی متفاوت بوده و در بیزینس پلن تجهیزات پزشکی معرفی می گردند.

برخی از تجهیزات مهم در خط تولید ابزارآلات پزشکی و بیمارستانی عبارتند از:

 • دستگاه فرز
 • دستگاه پرس
 • کوره الکتریکی
 • کوره پیش گرم کن
 • دستگاه الکترو پولیش
 • دستگاه گیوتین
 • ماشین سنگ مغناطیسی
 • دستگاه تراش
 • چکش مکانیکی
 • دستگاه اسپارک
 • جت پرینتر
 • تجهیزات کنترل کیفیت (QC)
 • تجهیزات بسته بندی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید تجهیزات پزشکی

رشد و پیشرفت صنعت پزشکی باعث شده است که تجهیزات پزشکی و بیمارستانی در رده محصولات با ارزش افزوده بالا قرار بگیرند. با توجه به نیاز مداوم و پیوسته بخش تشخیص و درمان به تجهیزات پزشکی، تولید این تجهیزات از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است.

هم اکنون تولید تجهیزات پزشکی در داخل کشور بخش اندکی از نیاز داخلی را پوشش می دهد، بنابراین پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری در این بخش مشاهده می گردد.

افزون بر آن با بالاتر بردن کیفیت تجهیزات پزشکی می توان، بازارهای کشورهای منطقه و حاشیه خلیج فارس را نیز در اختیار گرفت. بررسی ها نشان می دهد، خوشبختانه هیچ محدودیت و مانعی برای صادرات تجهیزات پزشکی به سایر کشورها وجود ندارد.

تولید انواع ابزار پزشکی - طرح فنی

بررسی موانع و چالش های تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی مانند هر کسب و کار دیگری با موانع و مشکلاتی در مسیر روبرو هستند. عمده ترین دغدغه کارخانه های تجهیزات پزشکی، نوسانات بازار و تامین نقدینگی برای خرید مواد اولیه است.

بسیاری از مواد اولیه تجهیزات پزشکی، قطعات الکترونیکی و یا تخصصی بوده و تماما از خارج از کشور وارد می شوند. از این رو لازم است، قبل از راه اندازی کارخانه، هزینه های خرید مواد اولیه با قیمت های روز محاسبه شده و سپس محصول نهایی قیمت گذاری گردد.

برآورد دقیق و واقعی هزینه ها و دیگر شاخص های مالی از مزایای طرح توجیهی تجهیزات پزشکی است. کارآفرینان موفق، نتایج طرح توجیهی را مبنای سرمایه گذاری خود قرار داده و موانع را به راحتی پشت سر گذاشته اند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تجهیزات پزشکی

در صورتی که برای اخذ مجوز و وام نیازمند ارائه طرح توجیهی تجهیزات پزشکی هستید، تیم متخصص سایت طرح فنی در خدمت شما است. نگارندگان طرح توجیهی با 25 سال تجربه گرانقدر خود در امور سرمایه گذاری، بانکی و اداری، کامل ترین بیزینس پلن تجهیزات پزشکی را برای شما تهیه می کنند.

شما می توانید، با سفارش طرح توجیهی اختصاصی از 5 ماه پشتیبانی رایگان سایت طرح فنی و همچنین جلسه آنلاین رایگان بهره مند شوید.

جلسه آنلاین رایگان به منظور پاسخگویی به ابهامات شما و ارائه توضیحاتی در خصوص امور اداری و مراحل اخذ مجوز، امور بانکی و روش دریافت تسهیلات و همچنین در مورد وثایق و ضمانت نامه های بانکی در نظر گرفته شده است.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 3 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب