طرح توجیهی تولید ورق پت PET ⭐️ برآورد تخصصی پروژه

طرح توجیهی تولید ورق پت PET - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید ورق پت؛ دارای اطلاعات کاملی از مطالعات بازار، تجزیه و تحلیل های مالی و دانش فنی این کسب و کار می باشد. طرح توجیهی این پروژه نیز مانند سایر طرح های توجیهی، توسط بهترین کارشناسان وب سایت طرح فنی نگارش و تنظیم می شود.

ورق پت یا ورق پلی اتیلن ترفتالات، نوعی پلیمر است که در ایران اغلب برای تولید انواع بطری و ظروف بسته بندی مواد غذایی، صنایع دارویی و الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. ورق پت جهت تولید الیاف پلی استر، رزین های پلی استر مهندسی و رزین بطری نیز استفاده می شود.

ویژگی های منحصر به فرد این ورق ها، موجب استفاده گسترده از آن در صنایع مختلف شده است. امکان بازیافت ورق پلاستیک پت نیز از جمله خصوصیات این محصول می باشد که موجب محبوبیت بیشتر آن در جوامع امروزی شده است.

نگارش طرح توجیهی تولید ورق پت جهت اخذ مجوز و وام

اخذ مجوز فعالیت از مراکز دولتی مربوطه از جمله اولین و مهمترین مراحل در پروژه تولید ورق پت می باشد. وزارت صمت نیز از جمله مهمترین متولیان صدور مجوز برای این کسب و کار به شمار می‌ آید. نکته مورد توجه این است که سرمایه گذاران علاوه بر اخذ مجوز از وزارت صمت، باید استعلامات مختلف دیگری نیز از سازمان های دولتی دریافت کنند. دریافت استعلامات و یا ثبت تقاضای اخذ مجوز، نیازمند ارائه اسناد و مدارک مهمی به این سازمان ها می باشد.

یکی از مهمترین اسناد و مدارکی که باید به سازمان های دولتی برای دریافت مجوز ارائه داد؛ طرح توجیهی تولید ورق پت می باشد. نظر به اینکه نحوه نگارش طرح توجیهی نقش مهمی در روند دریافت مجوز دارد؛ می بایست مطابق با دستورالعمل ها و قواعد سازمان های دولتی تنظیم شود.

هدف دیگر از تنظیم طرح توجیهی تولید ورق پت؛ ثبت تقاضای دریافت تسهیلات بانکی از بانک ها و موسسات مالی می باشد. جهت تایید تقاضای دریافت تسهیلات بانکی نیز می بایست اعداد، ارقام و محاسبات موجود در طرح توجیهی مطابق با شرایط روز و میزان تورم ثبت شوند.

تولید ورق پت PET - طرح فنی

اهمیت استفاده از طرح توجیهی برای پروژه تولید ورق پت

همانطور که می‌دانید؛ طرح توجیهی تولید ورق پت، اهمیت زیادی در پروسه دریافت وام بانکی و مجوز فعالیت دارد. لازم به ذکر است که داشتن بیزینس پلن تولید ورق پت، علاوه بر کمک به تسهیل روند دریافت وام و مجوز، مزایای دیگری نیز دارد.

شروع و تداوم فعالیت در کسب و کار های مختلف، ممکن است مشکلات و چالش های مختلفی برای سرمایه‌ گذاران به همراه داشته باشد. سرمایه‌ گذاران نیز همیشه در تلاش هستند تا منشاء این مشکلات را پیدا کرده و از وقوع آنها جلوگیری کنند.

استفاده از طرح توجیهی اختصاصی هر کسب و کاری، می تواند تا حد زیادی از بروز این مشکلات جلوگیری کند. نویسندگان طرح های توجیهی با بررسی شرایط بازار، فعالیت رقبا، میزان عرضه و تقاضا و غیره اطلاعات مهمی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند. سرمایه گذاران نیز ضمن استفاده از این اطلاعات، میتوانند ریسک پذیری پروژه  خود را کاهش دهند.

بررسی میزان سرمایه مورد نیاز برای تولید ورق پت

لازمه شروع هر کسب و کاری، تخصیص مبلغ مشخصی به عنوان سرمایه ثابت یا اولیه می باشد اما چگونگی محاسبه مقدار آن، کار چندان راحتی نیست. طرح توجیهی تولید ورق پت که توسط کارشناسان حرفه ای تنظیم شده است، ضمن بررسی های مختلف، اطلاعات کاملی در مورد سرمایه اولیه مورد نیاز ارائه می دهد.

محاسبه میزان سرمایه اولیه برای هر کسب و کاری باید به صورت اختصاصی انجام گیرد‌. دلیل لزوم محاسبه اختصاصی سرمایه اولیه برای هر پروژه نیز تاثیر متغیر های مختلف در این مسئله می باشد. شرایط بازار، محل احداث کارخانه و غیره عواملی هستند که میتوانند سرمایه اولیه مورد نیاز تحت تاثیر قرار دهند. لازم به ذکر است که بخش مهمی از سرمایه اولیه، صرف هزینه های پیش از بهره برداری، احداث کارخانه و تجهیز خط تولید می شود‌.

محاسبه هزینه های راه اندازی کارخانه

شروع این پروژه و اجرای طرح توجیهی ورق پت، علاوه بر سرمایه اولیه، نیازمند هزینه های دیگری تحت عنوان هزینه های راه اندازی نیز می باشد. هزینه های راه اندازی کارخانه؛ شامل هزینه هایی مانند هزینه خرید زمین، تامین حقوق پرسنل، بیمه، شارژ مواد اولیه، استهلاک و تعمیر تجهیزات و غیره می باشد.

هزینه راه اندازی هر کارخانه نیز تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند ظرفیت تولید کارخانه، بودجه سرمایه گذار و غیره می باشد. همانطور که میدانید؛ هزینه خرید زمین و تامین حقوق پرسنل از جمله مهمترین هزینه های هر پروژه ای به شمار می آید.

لازم به ذکر است که زمین خریداری شده برای این پروژه باید حداقل چهار هزار متر مربع مساحت داشته باشد. تعداد نیروی انسانی مورد نیاز برای این پروژه نیز ۲۴ تا ۳۰ نفر می باشد که حقوق آنها نیز مطابق با قانون کار و شرایط کارخانه محاسبه و پرداخت می شود.

خط تولید ورق پت PET - طرح فنی

بررسی میزان سود دهی تولید ورق پت

یکی از بخش های مهم طرح توجیهی تولید ورق پت؛ بررسی سود دهی این پروژه می باشد. اطلاع از نحوه بازدهی و سود دهی هر پروژه از جمله مسائل و پارامتر های مهمی است که باید پیش از شروع هر کسب و کاری بررسی شود.

نرخ سوددهی هر کسب و کاری به صورت اختصاصی و با در نظر گرفتن هزینه خرید مواد اولیه، ظرفیت تولید، کیفیت تجهیزات و غیره محاسبه می شود‌. نرخ بازدهی داخلی تولید ورق پلاستیک، توسط کارشناسان مختلف، حدود ۳۵ درصد محاسبه شده است.

آشنایی با مزایای ورق های پت

مزایای استفاده از ورق های پت یا ورق پلی اتیلن ترفتالات در صنایع مختلف شامل موارد زیر می باشد:

 • بهداشتی بودن و امکان استفاده از آن برای تولید ظروف نگهداری آب و غذا.
 • مقاومت در برابر اسید و باز های رقیق، الکل، گریز، نفت و غیره.
 • قابلیت بازیافت به صورت کامل.
 • مقاومت در برابر شکسته شدن و یا خرد شدن و مناسب بودن به عنوان جایگزین شیشه.
 • جابجایی و حمل و نقل آسان به دلیل وزن پایین.
 • عدم تغییر رنگ و طعم مواد غذایی.
 • قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن نسبت به پلیمر های دیگر.
 • عدم عبور جریان های الکتریکی و استفاده به عنوان عایق الکتریکی.
پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید ورق آکریلیک ⭐️ پلکسی گلاس

انواع مختلف ورق پت

ورق پت با توجه به کاربردی که دارد در انواع و گرید های مختلفی تولید می شود. انواع ورق پت شامل موارد زیر می باشد:

 • ورق پت گرید بطری که جهت تولید بطری انواع نوشیدنی ها و برخی مواد شیمیایی از آن استفاده می شود.
 • ورق پت گرید الیاف نیز جهت تولید برخی لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • ورق پت آنتی استاتیک نیز جهت تولید قطعات الکترونیکی، دکوراسیون و غیره استفاده می شود.
 • ورق مایلار پت که برای عایق بندی ژنراتورها و عایق بندی کابل و سیم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه تولید ورق پت

راه اندازی کارخانه و خط تولید ورق پت نیز مانند هر پروژه دیگری به تجهیزات و ماشین آلات خاصی نیاز دارد. تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این پروژه نیز شامل موارد زیر می باشد:

 • تجهیزات خط تولید؛ مانند دستگاه های اکسترودر، کلندر، گیر پمپ، قالب ورق، سیستم کنترل و دستگاه کشنده‌.
 • تجهیزات و ملزومات بخش انبارداری.
 • تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای بخش اداری و مدیریت.
 • تجهیزات سیستم های امنیتی، تهویه، سرمایشی و گرمایشی.
 • ماشین آلات مورد نیاز برای حمل و نقل مواد اولیه و محصولات تولید شده.
 • تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی.

تولید انواع ورق پت PET - طرح فنی

آیا تولید ورق پت توجیه پذیری اقتصادی دارد؟

همانطور که اشاره شد؛ مزایای انواع ورق پلاستیک یا پت، موجب استفاده گسترده از آن در صنایع مختلف شده است. افزایش میزان تقاضای این محصول در صنایع مختلفی مانند نساجی، چاپ سه بعدی، فیلم های اشعه ایکس، محصولات تزریقی و غیره، موجب لزوم احداث واحد های تولیدی بیشتر در این زمینه شده است.

کوتاه بودن مدت بازگشت سرمایه اولیه در این پروژه نیز از جمله دلایل توجیه پذیری اقتصادی تولید ورق پت می باشد‌. بازگشت سرمایه در این پروژه در مدت دو و نیم سال امکان پذیر است.

مزایای طرح توجیهی تولید ورق پت

تنظیم طرح توجیهی تولید ورق پت به صورت اختصاصی موجب می شود که سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل، یک طرح جامع و کاربردی برای پروژه خود داشته باشند. نقش مهم طرح توجیهی در پروسه دریافت مجوز و تسهیلات بانکی، موجب افزایش اهمیت تهیه آن از مراکز معتبر و کارشناسان متخصص می شود.

وب سایت طرح فنی از جمله مراکز معتبری است که بهترین کارشناسان نویسنده طرح توجیهی را گرد هم آورده است. سابقه ۲۵ ساله کارکنان این مجموعه در زمینه امور بانکی، اداری و سرمایه گذاری، موجب تنظیم بهترین و کاملترین طرح های توجیهی توسط این گروه می شود. لازم به ذکر است که سرمایه گذاران با تهیه طرح های توجیهی از این مرکز، علاوه بر داشتن کامل ترین بیزینس پلن ها؛ مزایای دیگری نیز دریافت می کنند.

مهمترین مزیت های تهیه طرح توجیهی ورق پت برای سرمایه گذاران عزیز؛ برگزاری جلسه آنلاین رایگان و پشتیبانی پنج ماهه رایگان از طرح می باشد. جلسه آنلاین رایگان به دلیل رفع ایرادات و ابهامات سرمایه‌ گذاران در مورد مراحل اداری و بانکی و بنا به درخواست سرمایه گذار، برگزار می شود. مشاورین حرفه ای وب سایت طرح فنی طی این جلسه اطلاعات کاملی در مورد پروسه دریافت مجوز، وام، وثایق و ضمانتنامه های بانکی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب