سفارش طرح توجیهیصنایع الکترونیک

طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان ⭐️ (POS) پایانه فروش

کارخانه تولید دستگاه کارتخوان

طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان، گزارشی مکتوب از ارزیابی های فنی، تجزیه و تحلیل های مالی و مطالعات بازار این طرح است. متخصصین سایت طرح فنی، طرح توجیهی فوق را با اطلاعات روز و مطابق با آخرین استانداردهای بانکی و ضوابط سازمانی نگارش می کنند.

همه ما با دستگاه های کارتخوان آشنایی داریم. دستگاه های کارتخوان تقریبا در هر فروشگاه و مراکز ارائه خدمات یافت می شوند. این دستگاه ها با ارتباط شبکه ای به حساب بانکی افراد متصل شده و مبلغ مورد نظر را از حساب مشتری کسر می کنند. دستگاه های کارتخوان یا POS علاوه بر این که امکان پرداخت با کارت بانکی را فراهم می کنند، دارای امکانات دیگری نیز می باشند.

امکاناتی از قبیل پرداخت قبوض، دریافت موجودی،  گزارش روزانه از حساب، امکان اتصال به نرم افزار حسابداری و صندوق فروشگاهی، خرید شارژ تلفن همراه و … در دستگاه های کارتخوان موجود است. استفاده از دستگاه کارتخوان، مزایای بیشماری را برای تمامی مشاغل و همچنین مشتریان آنها به دنبال دارد. به طوری که تمامی مراکز و فروشگاه ها موظف به استفاده از دستگاه کارتخوان شده اند.

ضرورت تنظیم طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان

سرمایه گذاران برای راه اندازی کارخانه تولید دستگاه کارتخوان باید در ابتدا اقدام به اخذ جواز تاسیس از وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) نمایند. در این راستا، اخذ مجوز با ارائه طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان به سازمان های متولی صدور مجوز امکان پذیر می شود.

کارشناسان با آخرین دستورالعمل های سازمانی، آشنایی داشته و بیزینس پلن تولید دستگاه کارتخوان را به گونه ای نگارش می کنند که قابل دفاع در سازمان های مربوطه باشد. راه اندازی کارخانه تولید دستگاه کارتخوان نیازمند سرمایه بزرگی است.

از این رو بسیاری از سرمایه گذاران تمایل به اخذ تسهیلات از بانک برای پوشش برخی از هزینه ها دارند. در این میان، طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان از مدارکی است که در پروسه اخذ وام، ارائه آن به بانک ضروری است. طرح توجیهی فوق با فرمت استاندارد بانکی و توسط نرم افزار کامفار تهیه می شود.

نتایج استفاده از طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان

با این که اخذ مجوز و دریافت وام از اهداف طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان هستند؛ اما طرح توجیهی دارای دستاوردهای دیگری نیز می باشد. بیزینس پلن تولید دستگاه کارتخوان، وظیفه ارائه اطلاعات مهم طرح را به سرمایه گذاران بر عهده دارد.

طرح توجیهی به مثابه چراغی است که کل مسیر سرمایه گذاری را روشن می کند. بدین ترتیب سرمایه گذار با افقی بازتر و با پیش زمینه قبلی، وارد عرصه سرمایه گذاری شده و از احتمال شکست سرمایه گذاری به صورت چشمگیری کاسته می شود.

مونتاژ کردن قطعات دستگاه کارتخوان - طرح فنی

چشم انداز سرمایه گذاری در تولید دستگاه کارتخوان

کارشناسان با بررسی های گسترده در طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان، چشم انداز مثبتی را برای این پروژه پیش بینی کرده اند. دستگاه کارتخوان از مزایایی چون عدم نیاز به حمل پول نقد، ارتباط سریع با سیستم بانکی، خرید و فروش آسان، امنیت بالاتر در خرید و فروش و جلوگیری از اتلاف زمان برخوردار می باشد.

در حقیقت می توان گفت، استفاده از دستگاه کارتخوان نه تنها برای ارائه دهنده کالا یا خدمات سودمند است، بلکه به نوعی احترام به حقوق مشتری است. از این رو تمامی مشاغل ریز تا درشت نیازمند دستگاه کارتخوان یا POS هستند. با وجودی که ایران، سومین کشور پرتراکنش در جهان است، اما تعداد واحدهای تولیدی دستگاه کارتخوان در داخل کشور به قدر کفایت نیست و سالانه انواع پایانه فروش با هزینه بالا وارد کشور می شود.

خوشبختانه هم اکنون بسیاری از شرکت های دانش بنیان به تکنولوژی تولید دستگاه کارتخوان دست پیدا کرده و به تولید آن می پردازند. بررسی آمار نشان می دهد، همچنان پتانسیل خوبی برای تولید دستگاه پوز در کشور وجود داشته و تولید انبوه این کالا از خروج ارز از کشور جلوگیری خواهد کرد.

سرمایه اولیه برای تولید دستگاه کارتخوان

راه اندازی واحد تولید دستگاه کارتخوان مانند تمامی مشاغل تولیدی، نیازمند سرمایه اولیه است. سرمایه اولیه برای خریداری تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز کارخانه، تامین زیرساخت ها و راه اندازی تاسیسات در نظر گرفته می شود.

افزون بر آن، دستگاه کارتخوان از اجزای سخت افزاری مانند بردهای مدار چاپی و بدنه پلاستیکی و همچنین بخش نرم افزاری تشکیل شده است که تهیه آنها نیازمند بودجه عمده ای با عنوان سرمایه درگردش است.

کارشناسان برای محاسبه سرمایه اولیه در طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان، ارزش روز دستگاه ها و تجهیزات خط تولید را استعلام می کنند. گفتنی است، میزان سرمایه اولیه بسته به ظرفیت و مشخصات طرح متغیر خواهد بود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید پنل خورشیدی ⭐️ (ساخت سلول خورشیدی)

برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی

سرمایه گذاران برای راه اندازی این طرح با هزینه های گوناگونی روبرو خواهند بود. هزینه نیروی انسانی از جمله هزینه های اصلی است. نیروهای انسانی در بخش های طراحی و مهندسی، مونتاژ، کنترل کیفیت (QC)، اداری و فروش به کار گرفته می شوند. هزینه زمین نیز از سایر هزینه های مهم در این طرح است.

طبق برآوردهای کارشناسان برای تولید 20 هزار عدد دستگاه کارتخوان در سال، به زمینی با مساحت 2 هزار مترمربع و حداقل زیربنای 650 مترمربع و تعداد 18 نفر نیروی انسانی نیاز است. هزینه های مصرف انرژی، هزینه های قبل از بهره برداری و هزینه های طراحی و نمونه سازی اولیه نیز از جمله هزینه های دیگر طرح هستند. تمامی هزینه ها در طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان، لیست شده و با ارقام روز مشخص می شوند.

کارخانه تولید دستگاه کارتخوان لمسی و دکمه ای - طرح فنی

بررسی میزان سوددهی کارخانه تولید کارتخوان

تعیین میزان سود خالص این طرح با کسر هزینه های تامین یا واردات اجزای دستگاه کارتخوان و سایر هزینه های تولید از قیمت دستگاه کارتخوان انجام می شود. به طور کلی تولید دستگاه کارتخوان از مشاغل سودده معرفی شده است. به طوری که کارشناسان، نرخ بازده داخلی این طرح را 42 درصد برآورد کرده اند که بسیار چشمگیر است.

محاسبه سود در طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان توسط متخصصین با در نظر گرفتن ظرفیت تولید سالیانه و نوع دستگاه های POS تولیدی و پایانه های فروش به صورت نرم افزاری انجام می گردد.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه کارتخوان

یک دستگاه کارتخوان متشکل از اجزای زیر است:

  • بدنه پلاستیکی: بدنه پلاستیکی دستگاه عموما توسط پرینترهای سه بعدی، نمونه سازی می شود. سپس توسط دستگاه های تزریق پلاستیک به تولید انبوه می رسد. بدنه پلاستیکی متشکل از بخش های مختلف است که در کارخانه به هم مونتاژ می شوند.
  • صفحه کلید: صفحه ای سیلیکونی است که شامل 9 رقم و کلیدهای کاربردی دیگر است.
  • صفحه مانیتور یا LCD: صفحه مانیتور جهت نمایش اطلاعات تراکنش به کار رفته و عموما به صورت وارداتی است.
  • چاپگر: چاپگر، دستگاه کوچکی است که برای چاپ رسید تراکنش به کار می رود.
  • برد مدار چاپی (PCB): برد مدار چاپی، مغز متفکر دستگاه است و ارتباط اجزای دستگاه را با هم برقرار می کند. بردهای مدار چاپی متشکل از قطعات الکتریکی هستند که از داخل و یا خارج کشور قابل تامین می باشند.
  • محل کشیدن کارت: بخشی است که اطلاعات کارت بانکی را وارد دستگاه می کند.

مراحل تولید و تجهیزات مورد نیاز

بخش فنی طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان به شرح فرایند تولید و تجهیزات مورد نیاز می پردازد. اولین گام در تولید دستگاه های کارتخوان، مرحله پیش تولید است که شامل طراحی سخت افزار و نرم افزار می باشد. سپس برد مدار چاپی توسط پرسنل و یا توسط ماشین های مونتاژ SMT، مونتاژ و لحیم کاری می گردد.

بردها برای تست عملکرد صحیح به بخش کنترل کیفیت وارد می شوند. پرسنل کنترل کیفیت توسط تجهیزاتی مانند مولتی متر و اسیلوسکوپ به تست برد می پردازند. در نهایت تمامی اجزای دستگاه کارتخوان مونتاژ شده و تحت تست های نهایی کنترل کیفیت قرار می گیرند.

تولید انواع دستگاه پایانه فروش یا pos - طرح فنی

آیا تولید دستگاه کارتخوان دارای توجیه پذیری اقتصادی است؟

استفاده از دستگاه کارتخوان توسط اصناف به یک فرهنگ عمومی مبدل شده است و کمتر شاهد استفاده از پول نقد در خرید و فروش و مبادلات هستیم. از این رو تولید دستگاه های کارتخوان از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است و مطالعات کارشناسان در طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان نیز این موضوع را اثبات می کند.

هم اکنون مهندسین توانمند ایرانی به تکنولوژی تولید دستگاه کارتخوان دست پیدا کرده و انواع دستگاه های کارتخوان POS، کارتخوان فروشگاهی، کارتخوان سیار و کارتخوان اندرویدی در کشور تولید می گردد.

پیش بینی می شود، با افزایش جمعیت، نیاز به دستگاه های کارتخوان همچنان روند صعودی داشته باشد. به طوری که اندک اندک حتی در حوزه حمل و نقل عمومی، پرداخت های نقد برچیده شده و این صنعت نیز به سمت استفاده از کارتخوان ها در حرکت است.

معرفی طرح توجیهی اختصاصی تولید دستگاه کارتخوان

ما در سایت طرح فنی با هدف کمک به کسب و کارهای تولیدی، کارشناسان مجرب را با تجربه ای 25 ساله در حوزه سرمایه گذاری و امور بانکی و اداری گرد هم آورده ایم. طرح توجیهی اختصاصی به صورت انحصاری برای هر طرح سرمایه گذاری و با رعایت تمامی جزئیات توسط کارشناسان طرح فنی نوشته می شود. طرح توجیهی تولید دستگاه کارتخوان، قابل ارائه به نهادهای متولی صدور مجوز و بانک ها است.

باید اضافه کنیم، سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی با پنج ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان همراه است. جلسه آنلاین با هدف ارائه اطلاعات به سرمایه گذاران در خصوص امور اداری و بانکی تشکیل می شود.

مراحل اداری اخذ جواز، پروسه بانکی دریافت تسهیلات، شرح وثایق و ضمانت نامه های بانکی از جمله موضوعات مطرح شده در جلسه خواهند بود.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.93 ( 4 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب