طرح توجیهی ضدعفونی کننده + طرح مخصوص بانک ها و گرفتن مجوز کار

طرح توجیهی ضدعفونی کننده - طرح فنی

فهرست مطالب

شیوع ویروس کرونا در کشورها باعث افزایش تقاضا برای مواد ضدعفونی کننده مختلف می‌شود و کمبود این محصولات و افزایش قیمت آن‌ها در بازار منجر خواهد شد. طرح توجیهی ضدعفونی کننده باعث شد که محلول ضدعفونی یکی از پرکاربردترین محصولات در پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شود. همچنین، در بسیاری از اصناف دیگر مانند آرایشگاه‌ها، محصولات، رستوران‌ها و…

ضدعفونی کننده‌ها فقط برای مصارف خارجی هستند و نباید به دهان، چشم‌ها، گوش‌ها و مجاری تنفسی وارد شوند.

در این مقاله، ما درباره طرح توجیهی ضدعفونی کننده، راه اندازی کارگاه تولید مواد شوینده و مواد ضدعفونی کننده‌ای که میشه تولید کرد، صحبت خواهیم کرد. پس، با ما همراه باشید.

طرح توجیهی ضدعفونی کننده

ضدعفونی کننده‌ها از موا شیمیایی تولید می‌شوند که از رشد قارچ‌ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها جلوگیری می‌کنند و یا آن‌ها را از بین می‌برند.

بهتر است از ضدعفونی کننده‌هایی استفاده کنید که سطح پوست و بدن و در بافتهای زنده مورد استفاده قرار می‌گیرد تا موادی را که برای ضدعفونی ابزار، تجهیزات، لباس، کاشی، وان حمام و حمام استفاده می‌شود و طرح توجیهی ضدعفونی کننده نامیده می‌شوند، جدا کند.

البته ممکن است یک ماده شیمیایی در غلظتهای بالا ضدعفونی کننده باشد، یعنی برای ضدعفونی سطوح و تجهیزات مورد استفاده قرار گیرد و در غلظت‌های پایین ممکن است ضدعفونی کننده باشد، یعنی برای ضدعفونی و تمیز کردن زخم‌ها و پوست استفاده می‌شود.

راه اندازی کارگاه تولید مواد شوینده

اولین قدم برای راه اندازی کارگاه تولید مواد شوینده، اخذ مجوز بهداشتی، اخذ مجوز تأسیس، سپس مجوز بهره برداری و سپس مجوز تولید بهداشتی است.

مشخصات کارگاه تولید مواد شوینده عبارتند از:

فضای مناسب کارگاه تولید شامل فاصله مناسب از منطقه مسکونی (۴۰۰ متر)، سالن تولید مجهز (با استخر ضدعفونی کننده، تهویه مطبوع مناسب و غیره)، زیرساخت‌های مناسب به طوری که ۵۰-۴۰٪ از فضای سالن توسط دستگاه‌ها و در فاصله حداقل ۱ متری اشغال شده و انبار باید مناسب باشد.

تجهیزات کارگاه تولید و بسته‌بندی مواد ضده عفونی جهت طرح توجیهی ضدعفونی کننده نیز باید دارای ویژگی‌های زیر باشند تا بتوانند مجوزهای بهداشتی محصول را از سازمان غذا و دارو دریافت کنند:

۱- مخزن فولاد ضد زنگ و ضد اسید از فولاد ضد زنگ با ظرفیت مناسب با توجه به نوع محصولات مجهز به سیستم گرمایش غیر مستقیم در تعداد مورد نیاز برای ساخت و ساز

۲- میکسر برقی با سرعت مناسب

۳- فیلتر مناسب برای نوع کار

۴- پمپ‌های انتقال مواد اولیه وو مورد تأیید از نظر بهداشتی

۵ – انتقال لوله از مواد مناسب

۶ – دستگاه پرکن اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک با توجه به نوع محصول

۷- تعادل مناسب

۸- دستگاه تصفیه آب سبک

تولید انواع ضدعفونی کننده - طرح فنی

مواد ضدعفونی کننده‌ای که میتوان تولید کرد

۱_ ضدعفونی با هیپوکلریت سدیم

ضدعفونی با هیپوکلریت سدیم تأثیر بسزایی در کاهش عفونت و جلوگیری از عفونت و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم‌ها دارد.

۲_ ضد عفونی کننده نانو نقره

این محصول جدید غیر الکلی است که دارای خواص ضد قارچی نیز می‌باشد.

۳_ دکوسپت

دکوسپت یکی از ضد عفونی کننده‌های دست است.

۴_ بتادین

بتادین برای ضدعفونی پوست و سوختگی‌های درجه ۲ و ۳ و در نهایت جلوگیری از عفونت در بخیه و پانسمان است.

۵_ اتانول

اتانول پایه همه ضدعفونی کننده‌های مایع و ژلی است که در کشور ما تولید می‌شود که در شرایط عادی محصول مناسبی برای صادرات می‌باشد، اما در حال حاضر ما جزو واردکنندگان اتانول طبی هستیم و این محصول بسیار کم یاب است.

۶_ گلیسیرین

یک امولسیفایر و همچنین مقدار کمی مرطوب کننده در ترکیب ژل‌های ضد عفونی کننده است که از خشکی پوست جلوگیری می‌کند و به منظور بهبود کیفیت پوست و تاثیر منفی اتانول طبی بر پوست، می‌توان از ویتامین E و عصاره آلوئه ورا استفاده کرد که هم خاصیت آبرسانی و هم مرطوب‌کنندگی را برای پوست دارد.

امروزه با پیشرفت کشورمان در زمینه تولید محصولات شیمیایی و مواد اولیه، می‌توان با افتخار گفت که تنها ۱۰ درصد از این ترکیبات از کشورهای همسایه تامین می‌شود و اکثر محصولات که ۹۰ درصد مواد اولیه آن تولید داخلی است.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید زغال فشرده سال 99 فایل pdf و word

۷_ محلول ضدعفونی کننده غیر الکلی

به دلیل استفاده زیاد از الکل در مصارف بهداشتی، اکثر مردم الکل را به عنوان یک ماده ضروری و جدایی ناپذیر در تولید محلول‌های ضد عفونی کننده در نظر می‌گیرند.

با علم نوین پزشکی و شیمی و پیشرفت تکنولوژی می‌توان گفت که محققان و دانشمندان با تولید محلول ضدعفونی کننده غیر الکلی جدید به کمک الکل آمده‌اند که بسیار موثر می‌باشد.

خط تولید ضد عفونی کننده

یکی از مشاغلی که مردم این روزها به دنبال آن هستند، تولید مواد شوینده است و شاید بسیاری از افرادی که بدون فکر و برنامه ریزی به این شیوه عمل کرده‌اند و نتوانسته‌اند راه حل مناسبی را به بازار ارائه دهند و مشکلات زیادی ایجاد کرده اند.

استفاده نادرست از مواد اولیه و شناسایی نادرست آن‌ها یکی از چالش‌های اصلی است که هر تولید کننده‌ای ممکن است با آن روبرو شود.

زیرا خط تولید ژل ضدعفونی کننده توسط هر فرد یا شرکت تولید می‌شود و هیچ سرپرست فنی وجود ندارد. همچنین، برای آزمایش و ضدعفونی دقیق این ضدعفونی کننده‌ها، مشکلات زیادی وجود دارد.

ژل ضدعفونی کننده - طرح فنی

فرآیند تولید مواد شوینده

این روزها طرح توجیهی ضدعفونی کننده و تولید مواد شوینده تقاضای زیادی دارد و بسیاری از مردم سرمایه دارند که از این فرصت استفاده کنند و آن‌ها می‌خواهند این خط تولید را راه اندازی کنند.

اما راه اندازی این خط تولید، هم در مقیاس کوچک کارگاهی و هم در سرمایه‌گذاری بزرگ برای راه اندازی کارخانه صنعتی هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

دستگاه‌های مورد نیاز و تجهیزات خط تولید ضدعفونی کننده :

 • میکسر حرارتی دو جداره
 • لوله‌های حرارتی
 • هموژنایزر
 • مخازن ذخیره‌سازی
 • پمپ دنده‌ای
 • پر شدن جاذبه
 • برچسب زنانه
 • چاپگر جت
 • تونل برشی خودکار
 • ماشین پر کننده
 • لوله پرکن

این دستگاه‌هایی که معرفی شد تنها بخشی از هزینه آن است و از این طریق با موارد بیشتری روبرو خواهید شد اینکه باید سرمایه‌گذاری کنید.

در ادامه، ما به روند کار در کارگاه تولید مواد شوینده می‌پردازیم و عملکرد هر دستگاه را توضیح می‌دهیم:

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی لیوان کاغذی سال 1400 + مشاوره رایگان

۱- دستگاه یونیزاسیون آب:

در خط تولید مواد شوینده، ابتدا TDS آب توسط یونیزه کننده آب کاهش می‌یابد. به اصطلاح آب از آب سنگین به آب سبک تبدیل می‌شود.

آب با TDS کمتر از 40ppm برای تولید مواد شوینده مناسب است. آب سبک تولید شده در مخزن چند لایه دور از نور خورشید و گرد و غبار ذخیره می‌شود.

۲- سه میکسر فولاد ضد زنگ برای تولید مواد شوینده:

در مرحله دوم، مخلوط کن باید با آب یونیزه و سپس فرمولاسیون شوینده آبگیری شود.

مطلوب (برای مثال: فرمول مایع ظرفشویی، توالت یا شامپو و…) را در آن انجام دهید.

حال این سوال پیش می‌آید که با توجه به اینکه هر فرمول به مقدار مشخصی آب نیاز دارد، چگونه میکسر را با دقت بالا آبگیری کنیم؟

کافی است مقدار آب مورد نیاز برای انجام فرمولاسیون مورد نظر را به صورت عدد به تنظیم کننده حجم آب (دلفین) بدهید تا این دستگاه فرمان پمپ گریز از مرکز فولادی و آب مورد نیاز برای انجام فرمول با پمپ را از چند مخزن ذخیره آب یونیزه که در مرحله اول ذکر شد به مخلوط کن مواد شوینده اضافه کرد.

به عنوان مثال، برای تهیه فرمول مایع ظرفشویی، اگر نیاز دارید ۱۸۷۷ لیتر آب به مخلوط کن اضافه کنید.

کافی است ۱۸۷۷ لیتر را در صفحه تنظیم حجم آب دلفین وارد کرده و دستگاه را شروع کنید تا ۱۸۷۷ لیتر آب را در مخلوط کن بریزید و سپس جریان آب را با دقت صد لیتر قطع کنید.

۱- ظرفیت مفید ۲۰۰۰ لیتر

۲- زمان تولید شامپو یا مایع ظرفشویی حدود ۲ ساعت است

۳- دارای موتور الکتریکی موتوژن با قدرت ۴ اسب بخار و گیربکس ایرانی (با کیفیت بالا)

۴- کف مخلوط کن برای خارج شدن کامل مایع محدب است. همچنین سر مخلوط کن محدب است تا از تأثیر کشش موتور گیربکس روی میکسر جلوگیری شود.

۵- شیر تخلیه ۲ اینچی از کف برای اتصال به دستگاه پرکن

۶- دارای بخاری با دمای قابل تنظیم محلول در داخل میکسر است

۷- دارای سه ردیف تیغه برای ترکیب کامل است

انواع ضدعفونی ها - طرح فنی

۳- پر کردن تمام اتوماتیک:

در نهایت، محصول آماده شده و با کمک پمپ‌های مخصوص داخل مخزن دستگاه پر می‌شود.

با پر کردن قوطی‌ها با مقدار تعیین شده توسط نازل‌ها و با کمک قسمت درپوش، درپوش بطری‌ها روی بطری‌ها و توسط آچارهای اتوماتیک درب قرار می‌گیرد.

سپس، از طریق بخش جداکننده، آن‌ها را از دستگاه پر کننده جدا کننده بر روی نوار نقاله قرار می‌دهند.

۴- برچسب خودکار:

پس از پر شدن، قوطی‌ها بر روی نوار نقاله دستگاه برچسب‌گذاری قرار می‌گیرند و با کمک این دستگاه برچسب در دو طرف قوطی‌ها چسبانده می‌شود و جهان این است این دستگاه دارای دقت و سرعت بسیار بالای نصب است که بر روی همه قوطی‌های رایج در بازار با هر شکل و طراحی بدنه برچسب‌گذاری می‌کند.

البته، دستگاه‌های برچسب‌گذاری دارای تغییرات مختلفی هستند، مانند: دستگاه برچسب زدن مکانیکی، دستگاه برچسب زدن شیرینی بخار، و که، در صورت درخواست در خط تولید قرار می‌گیرند.

برچسب سرو موتور

۱- دارای سرعت نصب ۶۰۰۰ هزار برچسب در ساعت می‌باشد

۲- دارای PLC و PLC مانیتور

۳- دارای دو موتور سروو است

۴- بدنه و مواد شاسی از جنس استنلس استیل ۳۰۴L

۵- دارای تسمه نقاله ۲ متری ساخته شده از فولاد ضد زنگ

۶- نصب همزمان در دو طرف قوطی

چاپگر جت نیز روی نوار نقاله برچسب قرار می‌گیرد تا قوطی‌ها بعد از برچسب‌گذاری تاریخ‌گذاری و قیمت‌گذاری شوند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس سال 1400 (pdf + word)

۵- بسته‌بندی نهایی کالا:

در نهایت، قوطی‌ها را یا در یک جعبه یا با پلاستیک با کمک یک بسته برشی بسته‌بندی می‌کنیم.

طرح توجیهی تولید اتانول و انواع محلول‌های ضدعفونی کننده دست

این گروه شامل انواع محلول‌های ضدعفونی کننده سطح بالا و متوسط برای ضدعفونی ابزارهای جراحی پزشکی و دندان، خانگی و صنعتی با ماشین، اسپری و ژل است.

ضد عفونی کننده دست یک ضد عفونی کننده بسیار قوی، موثر و سریع است که برای از بین بردن میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا روی پوست و دست می‌باشد.

از آنجا که حدود ۸۰ درصد از عفونت‌ها از طریق تماس با دست منتقل می‌شود، محلول‌های الکلی یکی از موثرترین راه‌ها برای کاهش آسیب و هزینه‌های عفونت‌های بیمارستانی است.

جهت تهیه طرح توجیهی ضدعفونی کننده با شرکت طرح فنی تماس بگیرید.

نتیجه و جمع‌بندی

شرکت طرح فنی برای ارتقای دانش فنی مشتریان و آشنایی بیشتر محققان و مسئولان آزمایشگاه مواد شوینده، مجله علمی در رابطه با مواد اولیه، تولید محصولات و آشنایی بیشتر با فرمولاسیون مواد شوینده راه اندازی شد.

متقاضیان برای مشاهده مجله آنلاین می‌توانند روی پیوند مجله کلیک کرده و آخرین دستاوردها را بدست آورند ، شما به راحتی می‌توانید با طرح توجیهی ضده عفونی کننده و انواع فرمول‌های شوینده محصولی با کیفیت بالا بسازید و به بازار عرضه کنید.

همچنین، جهت مشاوره رایگان در این زمینه طرح توجیهی ضدعفونی کننده و مواد ضده عفونی کننده می‌توانید با شرکت طرح فنی تماس گرفته و تمام اطلاعات را کسب کنید.

5/5 - (16 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب