طرح توجیهی احداث هتل باغی ⭐️ گفتگو با کارشناس طرح

طرح توجیهی احداث هتل باغی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث هتل باغی به منظور کمک به پروسه اخذ مجوز و وام و همچنین ارائه اطلاعات فنی، اقتصادی و مالی پروژه به سرمایه گذاران نوشته می شود. نگارندگان طرح توجیهی فوق در سایت طرح فنی از برترین طرح توجیهی نویسان کشور می باشند.

هتل باغی، هتل یا اقامتگاهی است که در محوطه باز باغ ساخته می شود. هتل های باغی به شکل اتاق های متمرکز در یک ساختمان و یا به صورت هتل آپارتمان های مجزا در محوطه باغ احداث می گردند.

زندگی های شلوغ و پر هیاهوی امروزی باعث شده است که مردم برای تعطیلات به مناطق سرسبز و خوش و آب و هوا سفر کنند. هتل های باغی، بهترین گزینه برای اقامت مسافران هستند زیرا علاوه بر خدمات اقامتی، فضایی سبز و دلنشین را برای آنها فراهم می آورند.

هتل های باغی بسته به میزان خدمات ارائه شده و امکانات خود می توانند، در درجه بندی 3 ستاره تا 5 ستاره قرار گیرند. احداث هتل باغی در صورتی که در منطقه مناسب انجام شود، سود مطمئنی را نصیب سرمایه گذاران خواهد نمود.

⭐️ طرح توجیهی احداث هتل باغی به منظور اخذ مجوز

به طور کلی مجوز تاسیس تمامی هتل ها و مهمانپذیرها از جمله هتل های باغی از سمت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صادر می گردد. تنظیم طرح توجیهی احداث هتل باغی در پروسه اخذ مجوز ضروری است زیرا توجیه پذیری طرح را به سازمان صادرکننده مجوز بازتاب می دهد. نگارندگان بیزینس پلن احداث هتل باغی از آخرین دستورالعمل ها و ضوابط سازمانی مطلع بوده و طرح توجیهی را مطابق با آن نگارش می کنند.

احداث هتل باغی نیازمند سرمایه نسبتا بزرگی است، از این رو بسیاری از سرمایه گذاران در پی دریافت تسهیلات بانکی برای پیاده سازی این طرح می باشند. اختصاص اعتبار بانکی به سرمایه گذار نیز با ارائه طرح توجیهی احداث هتل باغی امکان پذیر خواهد بود.

⭐️ مزایای طرح توجیهی احداث هتل باغی

پروژه احداث هتل باغی در درجه اول مستلزم گردآوری اطلاعات مرتبط با این پروژه می باشد. این اطلاعات در بخش های عملیاتی، مالی و اقتصادی پروژه مورد نیاز خواهد بود. طرح توجیهی احداث هتل باغی با ارائه تمامی اطلاعات طرح، نقش پررنگی در موفقیت این سرمایه گذاری دارد.

به طوری که بسیاری از سرمایه گذاران موفق، استفاده از طرح توجیهی را از رموز موفقیت خود در احداث هتل باغی می دانند. بیزینس پلن احداث هتل باغی با تشریح اطلاعات فنی پروژه، ارزیابی شاخص های مالی طرح و بررسی توجیه پذیری طرح، یاریگر سرمایه گذاران خواهد بود.

استخر در هتل باغی - طرح فنی

⭐️ چرا باید در احداث هتل باغی سرمایه گذاری کنیم؟

صنعت گردشگری از جمله صنایع بسیار درآمدزا می باشد. در این میان هتل ها، نقش پر اهمیتی را در این صنعت ایفا می کنند. هتل های باغی از جمله پرطرفدارترین هتل ها می باشند زیرا امکان بهره مندی مسافران از محیط سرسبز و فرح بخش باغ را فراهم می آورند.

هتل های باغی معمولا در محلی به دور از هیاهوی شهر و در مناطق خوش و آب و هوا احداث می شوند. نگاهی به آمارهای تعداد هتل های باغی در نقاط مختلف کشور نشان می دهد که هنوز هم ظرفیت خوبی برای احداث این هتل ها در مناطق بکر و خوش آب و هوای کشور وجود دارد. ضمن این که مطالعات کارشناسان در طرح توجیهی احداث هتل باغی نیز نشان دهنده بازدهی خوب این طرح می باشد.

⭐️ سرمایه لازم برای احداث هتل باغی

سرمایه مورد نیاز برای احداث یک هتل باغی به دو دسته سرمایه ثابت و سرمایه درگردش تقسیم بندی می گردد. همچنین سرمایه ثابت برای ساخت ساختمان یا ساختمان های هتل، محوطه سازی، راه اندازی تاسیسات اعم از تاسیسات آبرسانی، گازرسانی و برق رسانی و همچنین تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، خرید تجهیزات هتلینگ و مواردی از این دست صرف می شود.

بهره برداری از یک هتل باغی تنها با سرمایه ثابت مقدور نیست و باید بودجه ای به عنوان سرمایه درگردش نیز در طرح لحاظ گردد. سرمایه درگردش برای خرید مواد غذایی رستوران، اقلام بهداشتی، پک اقلام یکبار مصرف مسافران و … اختصاص پیدا می کند.

کارشناسان برای محاسبه میزان سرمایه اولیه در طرح توجیهی احداث هتل باغی، ابتدا برآوردهای دقیقی از مشخصات و مختصات طرح انجام داده و بسته به مقیاس طرح، میزان سرمایه ثابت و درگردش را مشخص می کنند.

⭐️ برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی هتل باغی

سرمایه گذاران برای راه اندازی یک هتل باغی علاوه بر سرمایه گذاری اولیه باید هزینه هایی را نیز پرداخت کنند. دسته ای از این هزینه ها، قبل از بهره برداری از طرح و گروهی نیز پس از عملیاتی شدن طرح به وجود می آیند. هزینه زمین باغ، بسته به مساحت و منطقه آن متغیر است. ضمن این که هزینه نگهداری از درختان باغ و هزینه باغداری نیز باید به لیست هزینه های موجود اضافه شود.

سایر هزینه های اجرایی طرح نیز شامل هزینه نیروی انسانی، هزینه نگهداری ساختمان هتل و هزینه های مصرف انرژی می باشند. تعداد شاغلین طرح بسته به ظرفیت هتل انتخاب خواهد شد. تمامی هزینه های پروژه توسط طرح توجیهی احداث هتل باغی با رعایت جزئیات مبلغ گذاری می شوند.

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث هتل باغی

به اعتقاد کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی احداث هتل باغی، این طرح دارای توجیه اقتصادی می باشد. باغ ها بهترین مکان برای ساخت هتل هستند زیرا محیطی پر از آرامش را برای مسافران فراهم می کنند.

ساخت هتل باغی ممکن است، پروژه ای هزینه بر و زمان بر باشد؛ اما در صورت رعایت استانداردهای ساخت و تبلیغات مناسب، بازدهی خوب خواهد داشت. لازم به ذکر است به کلیه تاسیسات گردشگری از جمله هتل ها و مهمانپذیرها، تسهیلات کم بهره نیز تعلق پیدا می کند.

اتاق خواب هتل باغی - طرح فنی

⭐️ پیش بینی میزان سوددهی پروژه

احداث هتل باغی از پروژه های پربازده است، به طوری که کارشناسان در طرح توجیهی احداث هتل باغی، نرخ بازده داخلی را 35 درصد برآورد نموده اند. مدت زمان برگشت سرمایه نیز حدود 4 سال تخمین زده شده است. میزان دقیق سود خالص هتل باغی به ظرفیت پذیرش هتل، تعداد ستاره های هتل، محل هتل باغی و تبلیغات بستگی دارد.

توضیح این که هر چقدر میزان سرمایه گذاری اولیه بالاتر باشد و امکانات بیشتری در هتل تعبیه گردد، ستاره های بیشتری به هتل تعلق خواهد گرفت. تعداد ستاره ها به صورت مستقیم در نرخ های اقامت در هتل تاثیرگذار بوده و در سود طرح نقش دارد.

⭐️ مراحل دریافت مجوز هتل باغی

همان طور که در بالا گفتیم، طرح توجیهی احداث هتل باغی از مدارکی است که پروسه اخذ مجوز را سهولت می بخشد. مراحل دریافت مجوز هتل باغی گام به گام به صورت زیر است:

[tie_list type=”checklist”]

 • ارائه مدارک اولیه مکان هتل شامل سند مالکیت، کروکی و آدرس دقیق به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
 • بازدید کارشناسان سازمان گردشگری از محل هتل و صدور تاییدیه
 • بررسی مدارک توسط کارگروه گردشگری و اعلام نتیجه به مسئول پرونده
 • اخذ استعلامات از شرکت آب منطقه ای، شرکت توزیع برق، سازمان منابع طبیعی و محیط زیست، امور اراضی، شهرداری، اداره آب و فاضلاب و اداره راه و ترابری
 • صدور موافقت نامه اصولی یا جواز تاسیس هتل باغی
 • ارائه نقشه های معماری هتل باغی طبق ضوابط سازمان میراث فرهنگی طی حداکثر 6 ماه بعد از اخذ جواز تاسیس
 • تصویب نقشه ها توسط سازمان گردشگری و ارجاع به شهرداری برای صدور پروانه ساختمان
 • اخذ تسهیلات بانکی توسط متقاضی و تامین حداقل 20 درصد از سهم آورده متقاضی
 • صدور مجوز بهره برداری

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث هتل ساحلی ⭐️ گفتگو با کارشناس طرح

⭐️ معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث هتل باغی

نوع و تعداد تجهیزات مورد نیاز در هتل باغی به مقیاس هتل و ظرفیت آن بستگی دارد. طرح توجیهی احداث هتل باغی برای ارائه دانش فنی و عملیاتی پروژه به سرمایه گذاران، تجهیزات مورد نیاز طرح را نیز معرفی می نماید. برای تجهیز هتل باغی نیاز به موارد زیر است:

[tie_list type=”starlist”]

 • اثاثیه اتاق ها (تخت، میز آرایش، پرده، کمد، روتختی، لوستر و … )
 • اثاثیه لابی هتل باغی
 • تجهیزات نظافتی
 • تجهیزات آشپزخانه رستوران هتل (تجهیزات پخت غذا و نگهداری مواد غذایی)
 • ظروف سرو غذا در رستوران
 • میز و صندلی و تجهیزات سالن رستوران و کافی شاپ
 • دوربین های مداربسته
 • تجهیزات باغبانی درختان هتل
 • تجهیزات اعلام و اطفاء حریق
 • تجهیزات تلفن سانترال و اینترنت

[/tie_list]

احداث هتل باغی با تجهیزات کامل - طرح فنی

⭐️ نحوه فضاسازی هتل باغی

ساختمان هتل های باغی معمولا محصور در بین درختان باغ بوده و بخش های اقامتی و تفریحی و … را شامل می شود. هتل های باغی علاوه بر اتاق ها، سوئیت ها، لابی، رستوران و محل سرو صبحانه می توانند، بخش های دیگری را نیز شامل شوند.

بسیاری از این هتل ها از امکاناتی چون فضای بازی کودکان، آلاچیق، استخر و پارکینگ نیز برخوردار می باشند. بدین ترتیب هتل های باغی، تمامی امکانات تفریحی را در یک جا فراهم کرده و اوقات خوشی را برای مسافران رقم می زنند.

⭐️ سفارش طرح توجیهی اختصاصی احداث هتل باغی

کارشناسان سایت طرح فنی با تجربه 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری، اداری و بانکی، طرح توجیهی احداث هتل باغی را نگارش می کنند. طرح توجیهی اختصاصی از خدمات سایت طرح فنی است که به صورت انحصاری برای طرح شما نوشته می شود.

شما می توانید، با سفارش طرح توجیهی اختصاصی، 5 ماه پشتیبانی بی وقفه طرح فنی را نیز به صورت رایگان دریافت کنید. درخواست جلسه آنلاین رایگان توسط سرمایه گذار نیز از سایر خدمات طرح فنی می باشد. کارشناسان ما در جلسه آنلاین سعی می کنند، تمامی جوانب اداری و بانکی طرح از جمله پروسه اخذ مجوز هتل باغی، مراحل دریافت تسهیلات بانکی، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … را به شما توضیح دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب