طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا شامل بررسی های اقتصادی، مطالعات بازار و دانش فنی پروژه است. امکان سنجی احداث سالن ماساژ و اسپا در سایت طرح فنی مطابق با استانداردها و ضوابط و بر اساس اطلاعات روز نگارش می شود.

امروزه مردم برای افزایش آرامش روانی خود و همچنین درمان برخی از بیماری ها از روش های جدیدی مانند ماساژ درمانی استفاده می نمایند. همین امر نیز سبب ایجاد مشاغل جدید و نوپایی در داخل کشور شده است. در نتیجه برخی از سرمایه گذاران با تهیه طرح توجیهی در کار احداث سالن ماساژ و اسپا وارد می شوند.

سایت طرح فنی یکی از سایت های فعال داخلی می باشد که در زمینه تولید طرح توجیهی برای کسب و کارها فعالیت می نماید. متخصصان این سایت با سابقه ای 25 ساله آماده ی ارائه خدمت به سرمایه گذاران هستند. دامنه ی خدماتی همکاران ما در سایت طرح فنی در اموری همچون سرمایه گذاری، اداری و بانکی طبقه بندی شده است. ارائه دقیق ترین طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا از اهداف نهایی همکاران ما در سایت طرح فنی می باشد.

⭐️ ضرورت تدوین طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا

غالبا سرمایه گذاران از تهیه ی طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا اهداف متفاوتی را دنبال می نمایند. یکی از مهمترین اهداف آنها در تهیه ی طرح توجیهی ارائه ی این مدرک در زمان دریافت مجوز کار و یا تسهیلات بانکی است. امروزه ما شاهد تغییرات اساسی در روند اعطای مجوز کار از طریق ارگان های فعال در این زمینه می باشیم.

شاید یکی از مهمترین تغییراتی که می توان به آن اشاره نمود تغییر در نحوه بررسی مدارک برای ارائه مجوز است. کارشناسان ارگان های صادر کننده ی مجوز از مدارکی همچون طرح توجیهی بیشترین استفاده را برای بررسی صلاحیت سرمایه گذار برای اعطای مجوز می نمایند.

سالن اسپا و ماساژ با کادر مجرب و حرفه ای - طرح فنی

⭐️ بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز کار

شاید علت اصلی این امر نیز در جامعیت حاکم بر طرح توجیهی می باشد. به شکلی که تولیدکنندگان طرح توجیهی به صورت کاملا دقیق به بررسی سرمایه، هزینه، نقاط سوددهی در کار و یا حتی نقاط سر به سر می پردازند. کارشناسان با مطالعه دقیق طرح توجیهی شناخت بیشتری نسبت به سرمایه گذار و اشراف او نسبت به کار به دست می آورند.

در نتیجه تصمیم گیری برای آنها بسیار راحت تر خواهد بود. نگارش طرح توجیهی تحت نظارت کارشناسان خبره این امر می تواند به سرمایه گذار کمک نماید تا روند دریافت مجوز برای او تسریع گردد.

البته توجه به این نکته نیز الزامی است که تنها کارایی طرح توجیهی در زمان دریافت مجوز کار نمی باشد. برای مثال اغلب بانک ها نیز برای اعطای تسهیلات خود به سرمایه گذاران به بررسی دقیق طرح توجیهی می پردازند. این امر سبب می شود تا آنها با شناخت نقاط ریسک پذیر کار از اعطای تسهیلات به مشاغل پر خطر اجتناب نمایند. در نتیجه طرح توجیهی و تهیه ی آن برای احداث سالن ماساژ و اسپا کاملا ضروری می باشد.

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث سالن

در موفقیت هر کسب و کاری عوامل متعددی دخیل می باشد که نیاز است توسط سرمایه گذاران مورد بررسی قرار گیرد. کنترل این عوامل و شناخت کافی نسبت به آن از جمله مواردی است که می تواند بر روند موفقیت کار موثر باشد. یکی از مهمترین این عوامل که در طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا نیز به صورت بسیار دقیق مورد بررسی قرار می گیرد سرمایه است.

نقش سرمایه از نقطه آغازین کار بسیار مهم و ضروری می باشد. همین اهمیت سرمایه در موفقیت کار سبب شده است تا به عنوان یکی از ارکان های اصلی کار در طرح توجیهی به آن پرداخته شود. سرمایه گذار با بررسی طرح توجیهی می تواند به میزان دقیق سرمایه برای راه اندازی کسب و کار خود پی ببرد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث مجتمع گردشگری سلامت ⭐️ دهکده سلامت

⭐️ معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

یکی دیگر از مواردی که به طور دقیق در طرح توجیهی به آن پرداخته می شود در واقع محل هزینه ی سرمایه ها توسط سرمایه گذاران است. شناخت و  آگاهی از این امر به سرمایه گذار کمک می نماید تا در امر مدیریت سرمایه بسیار دقیق و اصولی عمل کند. همین امر خود مهمترین عامل برای بیان این موضوع در طرح توجیهی می باشد.

این آگاهی به سرمایه گذار کمک می کند تا در مسیر احداث سالن ماساژ و اسپا اگر با کمبود سرمایه مواجه گردید نسبت به رفع آن اقدام نماید. معمولا سرمایه گذاران از سرمایه های مادی خود در مسیر راه اندازی کار استفاده می کنند.

برخی از این هزینه ها شامل تهیه ی ملک مناسب برای احداث سالن ماساژ و اسپا می باشد. همچنین سرمایه گذار از سرمایه های خود در زمان تجهیز مرکز نیز استفاده می نماید. برخی از این وسایل شامل تجهیزات مناسب برای فیش اسپا، تخت ماساژ، لوازم جانبی برای ماساژ، اجرای دکوراسیون داخلی مناسب ، آکوستیک کردن فضا و تهیه ی تجهیزات لازم برای  سالن انتظار می باشد.

البته سرمایه گذار از سرمایه های خود در موارد دیگری مانند استخدام نیروی کار فعال و تهیه ی حامل های انرژی نیز استفاده می کند. در نتیجه شناخت این موارد در مسیر احداث سالن ماساژ و اسپا کاملا الزامی می باشد.

تجهیزات کامل سالن ماساژ و اسپا - طرح فنی

⭐️ هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

در کنار سرمایه هزینه ها نیز در روند موفقیت این کسب و کار موثر می باشد. برای مثال در صورتی که میزان سرمایه با هزینه های جاری کار تطابق نداشت به طور قطع سرمایه گذار در این مسیر دچار مشکل می شود. در نتیجه این امر سبب شده است تا در کنار سرمایه هزینه ها نیز به صورت کاملا دقیق در طرح توجیهی مورد بررسی قرار گیرد.

به طور معمول کارشناسان تهیه کننده ی طرح توجیهی در آن به بررسی تمامی نکات و هزینه های جاری در مسیر احداث سالن ماساژ و اسپا می پردازند.

⭐️ بررسی محل هزینه سرمایه ها

یکی از بزرگترین هزینه هایی که معمولا سرمایه گذاران در زمان احداث سالن ماساژ و اسپا متحمل می گردند هزینه ی مربوط به تهیه ی ملک مناسب برای احداث سالن است. البته در این مسیر هزینه های دیگری نیز مانند هزینه ی تهیه ی تجهیزات، استخدام نیروی انسانی و حتی هزینه های مربوط به سرویس و نگهداری از تجهیزات وجود دارد که بر سرمایه گذار واجب است تا نسبت به تامین این هزینه ها اقدام نماید.

به طور معمول سرمایه گذار برای راه اندازی سالن ماساژ به یک ملک مناسب با متراژ حدود 500 متر مربع نیاز دارد. در نهایت سرمایه گذار برای احداث سالن ماساژ و اسپا به سرمایه ای معادل 400 تا 500 میلیون نیاز دارد.

احداث سالن ماساژ و اسپا می تواند به طور معمول به ایجاد اشتغالی پویا برای 12 نفر نیروی کار متخصص کمک نماید. در نتیجه شناخت کافی از هزینه های لازم برای راه اندازی این کسب و کار می تواند به سرمایه گذاران در این مسیر کمک نماید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث درمانگاه شبانه روزی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

⭐️ برآورد میزان سود احداث سالن ماساژ و اسپا

یکی از مواردی که سبب می شود تا سرمایه گذاران به فکر تخصیص سرمایه های خود در یک کسب و کار باشند میزان سودآوری آن کسب و کار است. برای مطالعه میزان سودآوری روش های متعددی وجود دارد. برای مثال کارشناسان می توانند با بررسی و مطالعه بازار فعالیت رقبا به اطلاعات مفیدی در زمینه سودآوری آن کسب و کار دست یابند.

اما به طور معمول با بررسی های صورت گرفته مشاهده می نماییم که نرخ بازدهی داخلی سالن ماساژ و اسپا معادل 58/22 درصد می باشد. همچنین بررسی ها نشان می دهد که در سال های اخیر استقبال از این مراکز رشد فزاینده ای یافته است. در نتیجه سرمایه گذاری در این کسب و کار می تواند برای سرمایه گذاران بسیار سودآور باشد.

استفاده از طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا در این مسیر می تواند در شناخت سرمایه گذاران نسبت به سرمایه ها، هزینه ها و نقاط سوددهی کار کمک نماید. در نتیجه کارشناسان به سرمایه گذاران توصیه می کنند تا بعد از مراحل اولیه ی ثبت درخواست مجوز کار نسبت به تهیه ی طرح توجیهی اقدام نمایند.

تاسیس سالن ماساژ - طرح فنی

⭐️ معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث سالن ماساژ و اسپا

[tie_list type=”starlist”]

  • تجهیزات مناسب برای فیش اسپا
  • تخت ماساژ
  • رول چوبی ماساژ بدن
  • ماساژور پتکی
  • وردنه های مخصوص برای ماساژ
  • اجرای دکوراسیون داخلی مناسب
  • آکوستیک کردن فضا
  • تشت های چوبی ماساژ

[/tie_list]

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث سالن ماساژ و اسپا

یکی از موارد عمده ی استفاده از طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا برای بررسی توجیه پذیر بودن اقتصادی کار می باشد. در واقع کارشناسان می توانند با بررسی کامل تمامی نکات قید شده در طرح توجیهی به این امر پی ببرند.  همین امر خود یکی از دلایل اصلی در نگارش طرح توجیهی توسط سرمایه گذاران در این بخش می باشد.

به طور معمول کارشناسان دوره ی زمانی مناسبی را که برای بازگشت سرمایه در این کسب وکار در نظر گرفته اند چیزی حدود 4 تا 5 سال است. اما در کل با افزایش اشتیاق عمومی در استفاده از اینگونه مراکز به طور قطع سرمایه گذاری در این کسب و کار میتواند برای سرمایه گذاران بسیار مناسب و سودآور باشد.

⭐️ سفارش نگارش طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا

معمولا سرمایه گذاران از طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا برای دریافت مجوز، تسهیلات بانکی، بررسی سودآوری و نقاط ریسک پذیر کار خود استفاده می نمایند. در نتیجه سرمایه گذاران می دانند که به همراه داشتن طرح توجیهی در مسیر راه اندازی کسب و کار برای آنها الزامی می باشد.

برای دریافت طرح توجیهی معمولا سرمایه گذاران با مراجعه به سایت ها و شرکت های معتبر فعال در این زمینه نسبت به تهیه ی طرح توجیهی اقدام می نمایند. سایت طرح فنی یکی از این مراکز معتبری می باشد که در زمینه های مربوط به سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی فعالیت می نماید.

تهیه ی طرح توجیهی اختصاصی از سایت طرح فنی برای سرمایه گذاران مزیت هایی را به همراه دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

⭐️ بررسی اجمالی امتیازهای موجود در طرح فنی

کارشناسان ما در سایت طرح فنی به مدت 5 ماه به صورت رایگان از طرح توجیهی احداث سالن ماساژ و اسپا پشتیبانی می نمایند. همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین بین سرمایه گذار اصلی و دیگر سرمایه گذاران این شرکت از امتیازهای دیگر سایت طرح فنی می باشد.

در نهایت در این جلسه کارشناسان سایت به بررسی مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی با حضور سرمایه گذاران اصلی و همچنین سایر سرمایه گذاران در طرح می پردازند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب