سفارش طرح توجیهیصنعت گردشگری

طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی ⭐️ پاراگلایدر و پاراموتور

طرح احداث باشگاه ورزش های هوایی

طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی، جوانب مختلف این پروژه را بررسی کرده و حاوی سرفصل ها و اطلاعات مهم طرح می باشد. ما در سایت طرح فنی، طرح توجیهی فوق را جهت ارائه اطلاعات به سرمایه گذاران و کمک به اخذ مجوز و وام تهیه می کنیم.

ورزش های هوایی از هیجان انگیزترین ورزش ها و تفریحات هستند که سطح آدرنالین خون را بالا می برند. این ورزش ها توسط تجهیزات مخصوص بر فراز آسمان ها انجام می گردند. باشگاه های ورزش های هوایی، محلی برای آموزش و انجام تفریحات هوایی هستند.

باشگاه های ورزش های هوایی معمولا با فاصله کوچکی از شهرهای بزرگ، در دامنه کوه ها، کنار دریاها و در فضای باز احداث می شوند. انواع ورزش های هوایی شامل  پاراگلایدر، جایروکوپتر، کایت، بالن، پاراسل، پاراموتور، بانجی جامپینگ و چتربازی می باشند که در مناطق مختلف کشور از جمله تهران، کیش، اصفهان، مشهد و … انجام می گردند. باشگاه های ورزش های هوایی علاوه بر ارائه خدمات تفریحی به آموزش این ورزش ها توسط مربیان مجرب می پردازند.

اخذ مجوز توسط طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی

سرمایه گذاران برای احداث باشگاه ورزش های هوایی باید مجوز از وزارت ورزش و جوانان، وزارت گردشگری و همچنین کمیته ورزش های هوایی دریافت نمایند. یکی از وظایف طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی، اثبات منطقی بودن طرح به سازمان های صادرکننده مجوز بوده و ارائه آن در پروسه اخذ مجوز ضروری است.

مزیت دریافت مجوز برای باشگاه ورزش های هوایی این است که سرمایه گذاران قادر به دریافت تسهیلات نیز خواهند بود. اخذ تسهیلات از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری با ارائه طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی صورت می پذیرد. بیزینس پلن احداث باشگاه ورزش های هوایی دقیقا مطابق با دستورالعمل های بانکی تهیه می شود تا قابل دفاع در بانک عامل باشد.

پیش بینی میزان سود طرح

طبق بررسی های کارشناسان در طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی، این طرح از فرصت های سودآور به حساب می آید. میزان سوددهی باشگاه ورزش های هوایی به نوع ورزش هوایی، تعداد دوره های آموزشی و ظرفیت پروازهای تفریحی بستگی دارد. توضیح این که هزینه دوره های آموزشی در سطوح مبتدی، مقدماتی، متوسط و پیشرفته متغیر می باشد.

گفتنی است، ورزش هایی مانند پاراسل و پاراموتور مخصوص مناطق دریایی و پاراگلایدر مخصوص مناطق کوهستانی هستند و سوددهی طرح با توجه به نوع خدمات ارائه شده پیش بینی می گردد. به طور کلی نرخ بازده داخلی در این طرح توسط کارشناسان، حدود 30 درصد و مدت زمان برگشت سرمایه حدود 3 سال تخمین زده شده است.

راه اندازی باشگاه ورزش های هوایی - طرح فنی

دستاوردهای طرح توجیهی باشگاه ورزش های هوایی

سرمایه گذاران برای راه اندازی باشگاه ورزش های هوایی با ابهاماتی روبرو خواهند بود. سوالات سرمایه گذاران عموما در مورد سرمایه اولیه، هزینه ها، میزان سوددهی، توجیه پذیری طرح و اطلاعات فنی پروژه می باشد. طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی، تمامی ابهامات فوق را مرتفع می کند.

ارائه اطلاعات دقیق و به روز از مزایای طرح توجیهی می باشد. کارشناسان با همکاری با تیم تحقیقاتی و استعلام های قیمتی سعی می کنند، به روز ترین داده ها را در نگارش طرح توجیهی لحاظ کنند.

چرا در احداث باشگاه ورزش های هوایی سرمایه گذاری کنیم؟

علیرغم وجود شرایط جوی و محیطی مناسب برای ورزش های هوایی، همچنان تعداد باشگاه های ورزش های هوایی در کشور انگشت شمار است. به طوری که این ورزش ها از ورزش ها و تفریحات گران قیمت به حساب می آیند.

بررسی ها نشان می دهد، افراد زیادی تمایل به یادگیری ورزش های هوایی و یا استفاده از تفریحات هوایی دارند؛ اما امکانات مناسب و باشگاه در شهر محل سکونت آنها موجود نیست. از این رو مطابق با طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی، ورود به این عرصه از فرصت های بهینه برای سرمایه گذاری خواهد بود.

سرمایه مورد نیاز برای احداث باشگاه ورزش های هوایی

احداث باشگاه ورزش های هوایی نیازمند سرمایه ای برای ساخت ساختمان های اداری باشگاه، زیرسازی زمین، خرید تجهیزات آموزش پرواز، خرید چتر نجات و … لازم است. میزان سرمایه گذاری اولیه به ظرفیت دوره های آموزشی و تعداد پروازهای تفریحی بستگی دارد. سرمایه گذاری بالاتر در این طرح، مساوی است، با جذب مخاطبین بیشتر و سود بالاتر.

نکته بسیاری مهمی که در برآورد سرمایه اولیه حائز اهمیت است، احتساب قیمت های روز تجهیزات در محاسبات می باشد. محاسبه سرمایه در طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی با استعلام نرخ روز تجهیزات و در نظر گرفتن داده های روز در ساخت ساختمان باشگاه انجام می شود.

محاسبه هزینه ها توسط طرح توجیهی

مهم ترین هزینه های این طرح، هزینه زمین، هزینه نیروی انسانی، هزینه های مصرف انرژی، هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات ورزشی هوایی، هزینه تاسیسات ارتباطی و بی سیم ها هستند. هزینه نیروی انسانی شامل دستمزد نیروهای خدماتی و همچنین مربیان می باشد.

گفتنی است، مربیان یا خلبانان پاراگلایدر باید در دوره های هواشناسی و آیرودینامیک که توسط کمیته ورزش های هوایی فدراسیون انجمن های ورزشی استان برگزار می شود، شرکت کرده و مجوز خلبانی دریافت کنند.

لازم به ذکر است، افزون بر هزینه های اصلی، باید بخشی نیز به عنوان هزینه های پیش بینی نشده در طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی در نظر گرفته شود تا محاسبات به واقعیت نزدیک تر باشند.

پرش با پاراگلایدر - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث باشگاه ورزش های هوایی

بررسی ها و آنالیزهای کارشناسان در طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی، نشان دهنده توجیه پذیر بودن این طرح می باشد. انتخاب سایت های مناسب پروازی برای احداث باشگاه ورزش های هوایی، انتخاب تجهیزات مناسب و بهره گیری از مربی های دارای گواهینامه می تواند، تضمینی برای سودآوری مناسب طرح باشد.

آشنایی با پاراگلایدر

پاراگلایدر وسیله ای متشکل از یک چتر و تجهیزات همراه است که برای پرواز بر فراز آسمان به کار می رود. خلبان پاراگلایدر می تواند، با دویدن و با استفاده از باد، نیروی پیشرانه اولیه را ایجاد نماید. این نیرو بر جاذبه زمین غلبه کرده و باعث پرواز می شود.

پاراگلایدر همچنین دارای تجهیزاتی برای ارتفاع گرفتن و کنترل جهت پرواز نیز می باشد. قسمت های موجود در یک پاراگلایدر عبارتند از: چتر یا بال پرواز، صندلی یا هارنس، کلاه ایمنی. تمامی تجهیزات، کمتر از 20 کیلوگرم وزن داشته و درون یک کوله پشتی قرار داده می شوند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث باشگاه بیلیارد ⭐️ برای اخذ مجوز و وام

تجهیزات مورد نیاز در باشگاه ورزش های هوایی

طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی علاوه بر برآوردهای مالی و اقتصادی طرح، در بخش های فنی و عملیاتی نیز اطلاعات مفیدی را ارائه می کند. تجهیزات مورد نیاز در باشگاه ورزش های هوایی به نوع ورزش انجام شده یعنی پاراگلایدر، پاراسل، پاراموتور، کایت، بالن و … بستگی دارد.

بخشی از تجهیزات مورد نیاز در باشگاه پاراگلایدر عبارتند از:

  • ست کامل تجهیزات پاراگلایدر
  • پاراگلایدر دو نفره تفریحی
  • بی سیم ارتباطی
  • تجهیزات اداری
  • بادنما

خدمات ارائه شده توسط باشگاه ورزش های هوایی

طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی، خدمات ارائه شده در این باشگاه را به دو دسته خدمات تفریحی و آموزش ورزش های هوایی دسته بندی می کند. در پروازهای تفریحی، فرد علاقه مند به پرواز همراه با خلبان، سوار پاراگلایدر دو نفره می شود.

جالب است بدانید، ورزش هایی مانند پاراسل و پاراموتور در تورهای تفریحی دریایی به خصوص در جزیره کیش انجام می گردد. آموزش ورزش های هوایی نیز شامل دوره های مختلف بوده و افراد موفق به اخذ گواهینامه های رتبه بندی می شوند.

پرش هوایی با چتر نجات - طرح فنی

دوره های آموزشی پاراگلایدر

دوره های آموزشی پاراگلایدر در باشگاه ورزش های هوایی عبارتند از:

  • دوره مقدماتی: در این دوره، افراد توانایی هدایت پرواز را در مسیر مستقیم به دست می آورند.
  • دوره نوایس (مستقل): دارندگان گواهینامه مستقل، توانایی دور زدن و مانورهای پروازی را دارا می باشند. با گذراندن این دوره، پرواز در ارتفاعات بلند و در بادهای شدید، تنها تحت نظارت مربی قابل انجام می باشد.
  • دوره متوسطه: افراد با گذراندن دوره متوسطه، مهارت های پروازی بالاتری کسب می کنند؛ اما بهتر است، برای تامین امنیت به صورت گروهی پرواز کنند.
  • دوره پیشرفته: خلبانان با گذراندن دوره پیشرفته، قدرت تصمیم گیری در شرایط سخت پروازی را به دست می آورند و می توانند، در سایت های امن پرواز کنند.
  • دوره مربیگری: افراد پس از کسب مهارت های گوناگون و پیشرفته در لانچ های پروازی، موفق به اخذ مدرک مربیگری می شوند.

سفارش طرح توجیهی باشگاه ورزش های هوایی

سایت طرح فنی متشکل از کارشناسان زبده با سابقه ای 25 ساله در امور اداری سرمایه گذاری و بانکی است. طرح توجیهی اختصاصی، گزارشی است که به صورت انحصاری برای طرح شما نوشته می شود. طرح توجیهی احداث باشگاه ورزش های هوایی، مطابق با آخرین دستورالعمل های بانکی در سایت طرح فنی تهیه می گردد.

شما سرمایه گذار عزیز که قصد سرمایه گذاری در احداث باشگاه ورزش های هوایی را دارید، در ازای سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی، خدمات دیگری نیز دریافت خواهید کرد. 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان از خدمات ممتاز طرح فنی هستند.

جلسه آنلاین با محوریت موضوعات اداری و بانکی بین سرمایه گذاران و متخصصین ما برگزار می گردد. مراحل اخذ مجوز باشگاه ورزش های هوایی، مراحل اخذ وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … از موضوعات مطرح شده در جلسه خواهند بود.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب